20.1.2022 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

MIGRACE: Proč nemáme rádi Merkelovou

Radikálové na pražských náměstích odsuzovali německou kancléřku Angelu Merkelovou a vyhlašovali revoluci, sešlo se jich však jen pár stovek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 31.8.2016 9:10

Frontex slouží jako pomocník

převaděčů nebo jak se tomu česky říká (Schlepper), zcela oficiálně. Zrovna včera "zachránili" dalších 6500 muslimáků hned u libyjského pobřeží a přivezli je do Evropy.

Z. Koutecký 31.8.2016 0:02

Poučení

Článek pana Holuba je typickou ukázkou, jak se časem cíleně deformují historické události. Pan Holub s tím začal předčasně, protože si ještě všichni pamatují, jak to bylo a je doopravdy. Za pár desítek let z toho budou různá líčení upravená podle momentálních potřeb té, či oné vládnoucí garnitury a moudří vědátoři se budou přít, která verze je ta správná. A tak je to s celou historií, s výjimkou nesporných faktů, jako třeba, že byla válka a pod.

Z. Koutecký 30.8.2016 23:24

Re: Nesmysl!

Promiňte mi, pane Erate, otázku, nemohl byste uvést nějaký odkaz, ve kterém by bylo uvedeno, kolik dostávaly jednotlivé země chránící hranice Schengenu ročně finančních prostředků na tuto činnost. Nějak jsem to nedokázal v rozpočtu EU nalézt.

J. Jurax 30.8.2016 22:44

Re: ??

My ji nemáme rádi, on ji rád má :-)

J. Jurax 30.8.2016 22:42

Podle pohraniční služby Frontex

bylo v Maďarsku 200 000 uprchlíků ... a k čemu je ta služba Frontex? K počítání, kolik jich přešlo hranice?

Zásadní problém je bohužel ten, že se uprchlíci do EU pouštěli; sekundární pak ten, že když už se pouštěli, tak neřízeně, ba živelně. Proč se tak dělo ... stát, který není schopen a ochoten bránit své hranice si nezaslouží existovat. No a EU toho evidentně schopno není a ochotno k tomu taky není; z hraničních států Řecko, Itálie ... Maďaři si stavěli plot a bruselští hlupci jim nadávali ...

S. Donát 30.8.2016 21:44

Re: 150000 lidí lze deportovat v jednom jediném pochodu,

"Já ho vůbec nesleduji, je to blb". To je kouzelné :).

J. Urban 30.8.2016 21:34

Re: Skutečně trapné. Autorovi samozřejmě

Jistě, pitomečkům jako vy se bezprávní stav a chaos líbí. Úplně nadšenej nejspíš budete, až nás uctívači pedofila budou smět beztrestně podřezávat (s beztrestným znásilňováním žen v Bananenrepublik Deutschland už začali).

J. Vintr 30.8.2016 21:01

Re: Jak to, že uprchlíci nejdou vymazat ze světa?

"Vrátit je tam kde jsou doma" naráží na několik problémů. Třeba ten, že u většiny nikdo neví, kde jsou doma a oni to neřeknou. Dalším problémem je, že u nich doma už je nechtějí. Oni se také nejspíš nebudou chtít vrátit s přemístit statisíce lidí proti jejich vůli je dost nemožné. A hlavně je v nedohlednu, že by se o takovém řešení vůbec začalo uvažovat.

M. Vondráček 30.8.2016 20:35

??

Pochopil někdo , proč autor nemá rád Merkelovou ??

E. Erat 30.8.2016 20:04

Re: spotřeba opravdu stoupne

Tak to gratuluji, již to že se nazýváte profesionálním obdchodníkem, a píšete o realizaci kontraktů po celé zeměkouly svědčí o tom, že jste ještě větší truhlík než jsem si myslel. Obchodník je obchodník a obchoduje všude kde se dá. Nikdy jsem neslyšel o profesionálním obchodníkovi, jak se pozná neprofesionální obchodník ? A zřejmě je vám celá zeměkoule malá - raketou na Mars atd. Jste obyčejný truhlík, někde z Horní Dolní což jste dnes již několikrát prokázal, jinak by vám bylo jasné, že uprchlíci jsou skvělý kšeft pro řadu opravdových (neprofesionálních) obchodníků v SRN, pekařem počínaje a pohřebákem konče. Také nevíte, že Turecko není v schengenu atd. Většina Vás tady již prokoukla, truhlík na druhou - smajlíku.

F. Houžňák 30.8.2016 19:13

Němci před pár dny oficiálně jásali,

jak jim stoupnul HDP díky přílivu připrchlíků, kterým musejí zaplatit první poslední. Prachy, které předtím na silnice, mosty, školy, učitele nebyly, se pro Arabáše najednou zázračně našly, což zjevně spoustu lidí dožralo, obzvláště "Aussiedlery" - ruské Němce v Berlíně, kde jich je hodně, a říkají "nám nakašlali, my jsme si museli všechno odpracovat, a tihle dostanou všecko zadarmo a ještě na nás plivou". Taky už Němci oficiálně říkají, že 90% připrchlíků budou muset do smrti živit (tedy oni říkají, že to bude trvat "dlouho"). Taktéž se už "oficiálně" očekává, že AfD bude v následujících zemských volbách v Meklenbursku druhou nejsilnější stranou (do teď se to snažili v průzkumech nějak zašumlovat, ale dneska psali, že "překvapivě" získala od minulého týdne +3.5% - předtím prostě lhali) a je docela možné, že bude i první.

B. Jelínek 30.8.2016 19:01

Re: Článek je plný nepřesnosti. Je matoucí.

http://bleskove.cz/politika/1599-nejhloupejsi-vety-ktere-uvrhnou-evropu-do-nejvetsiho-pruseru-novodobe-historie-a-merkelove-definitivne-zlomi-vaz?fb_comment_id=442916555833172_443020019156159#f28d76da98925d4

Nemusíte říkat, zvu Vás ke mně domů ale to je jako když venku potkáte večer bezdomovce a řeknete, vím cizinče, že je blbý spát venku, ale naše rodina to zvládne......je blbý, když baráky mají dveře a pozemky ploty....

Tak už fakt nevím, co to musí být za idiota, který to nepochopí jako jinak řečenou pozvánku. Kdo dal právo nějakým politikům vůbec toto dělat. V Evropě jsou nyní davy imigrantů a mezi nimi možná pár uprchlíků, kteří se nikdy neintegrují (protože to nemají ani náhodou v úmyslu).Je to a bude to horší problém než cikáni. A politici nám ještě tvrdí, že to my jsme ti špatní a musíme je akceptovat.

D. Nowodny 30.8.2016 17:35

Házet

kamenem po nesmyslu, nemá cenu, kámen by se rozbil !

V. Klepetko 30.8.2016 17:24

Re: Článek je plný nepřesnosti. Je matoucí.

"že svým tehdejším stanoviskem"

V. Klepetko 30.8.2016 17:21

Re: Článek je plný nepřesnosti. Je matoucí.

Já ale nic o "pozvání pro všechny" nepíšu, takže proč se ptáte mně?

Tvrdím se svým tehdejším stanoviskem jen podpořila zločinné plány Avramopouluse a porušení platného evropského práva. A dala falešnou naději lidem, kteří následně utonuli, jednalo se o desítky tisic zmařených životů!

Kdyby se postupovalo důsledně podle Dublinu, tito lidé by žili. Paní Merkelovou proto čeká soud za zločiny proti lidskosti.

J. Kombercová 30.8.2016 17:08

Re: Článek je plný nepřesnosti. Je matoucí.

...možná si vzpomenete na slova jednoho Syřana, zadrženého po veselé silvestrovské noci v Kolíně, který se odvolával na to, že je hostem paní Merkel a proto má policii u klobouku.

J. Kombercová 30.8.2016 17:06

Re: Článek je plný nepřesnosti. Je matoucí.

Vy pořád chcete slyšet (viodět černé na bílém), jak přesně slovo od slova paní Merkel říká: Přijďte do Německa (EU) všichni, jste zde vítáni, budete mými hosty.

Ano, takhle to neřekla. Řekla to jinými slovy, ale nejdůležitější je, jak si ta její slova vyložili ti, kterým byla určena. Vy si nepamatujete to "Germany, Germany, máma Merkel a posléze ti první přibyvší na německé nádraží pořizující si mámou Merkel selfíčka... a ještě spíš je pravděpodobné, protože patrně většina z nich německy neuměla a neumí, že jim to takhle přeložili, obávám se, vítací aktivisté.

V. Karda 30.8.2016 16:36

Re: Skutečně trapné. Autorovi samozřejmě

A vy jděte do prdele.

J. Šimek 30.8.2016 16:33

Re: Skutečně trapné. Autorovi samozřejmě

Jděte se soudit :o)

J. Šimek 30.8.2016 16:33

Re: Neskutečný blábol.

Jistě je budete rád volit za koblihu nebo slevu 30kč :o)

J. Šimek 30.8.2016 16:31

Re: Moment, jak to bylo?

Na to dejte link a neptejte se tak blbě :o)

E. Erat 30.8.2016 16:31

Re: 150000 lidí lze deportovat v jednom jediném pochodu,

Já nevím co si myslel, nebo co říkal pan Konvička. Já ho vůbec nesleduji, je to blb a tedy by to byla ztráta času. Zřejmě říkal stejné plky jako vy, když mluvíte o koncentračních táborech jako o konečném řešení. Vy jste s ním v jedné rovině, plácáte o něčem o čem nemáte žádné ponětí.

J. Šimek 30.8.2016 16:31

Re: Článek je plný nepřesnosti. Je matoucí.

Kde máte link na pozvání pro všechny, kterým se tady většina frustrátů ohání?

J. Šimek 30.8.2016 16:29

Re: spotřeba opravdu stoupne

Jsem profesionální obchodník, který se nechává najímat na dohody a realizace kontraktů po celé Zeměkouli a vy jste mě ošacoval leda podle sebe :o)

J. Šimek 30.8.2016 16:26

Re: 150000 lidí lze deportovat v jednom jediném pochodu,

Tak to z toho je Konvička venku, vždyť to myslel jako letní organizovaný asimilační pobyt :o)

V. Klepetko 30.8.2016 16:25

Článek je plný nepřesnosti. Je matoucí.

"...přerozdělení migrantů z Německa podle pravidel Spojených národů." - žádná taková pravidla neexistují.

"Maďaři jako členský stát Evropské unie měli povinnost všechny uprchlíky zaregistrovat a posílat je dál až ve chvíli, kdy se Evropská unie dohodne na kvótách, jak budou přerozděleni." - dle tehdy i dnes platných Dublinských nařízení měli Maďaři povinnost vrátit uprchliky zpět tam kde se prvně registrovali. Ty vůbec neregistrované pak zaregistrovat a zahájit s nimi azylové řízení. Žádné "posílání dál" nebylo a není legální!

Osobně se domnívám, že rozhodující impuls k náhlé eskalaci migrace v květnu 2015 dal eurokomisař Avramopoulos. V dubnu 2015 jeho Úřad oficiálně publikoval vzorec stálého přerozdělovacího mechanizmu pro neomezený počet migrantů (Ano, jsou to ty slavné"kvóty", které v naprosto identické podobě pak na podzim prezentoval jako nový návrh řešení uprchlické krize!)

Juncker se tehdy v dubnu tento návrh velmi vřele uvítal. Přečetli si to kmotři prevadečských gangů, pochopili jak bude Evropa zhruba reagovat a zahájili invazi člunů.

Angela Merkelová svým následným "pozváním" jen zlegalizovala zrůdné představy EK - jmenovitě pánů Avramopouluse a Junckera. Její vina je strašlivá, ale chybné řešení se nezrodilo v její hlavě! Výsledek : desítky tisíc mrtvých uprchlíků na dně moře, podlomená evropská bezpečnost, nejednota a rozklížení Unie, rozklad liberální demokracie v členských zemích, Brexit, mozková mrtvice evropských elit... Obelhaní mafií i vítači chudáci, naprosto frustrovaní uprchlíci. Ale také miliardy na kontech mafiánů! A konečně to nejhorší: zmatený a matoucí matlák Holub :-)))

J. Poláček 30.8.2016 15:57

Re:

To máte pravdu, ale tohle asi básník Holub sdělit nechtěl :).

P. Urban 30.8.2016 15:50

Moment, jak to bylo?

Merkelová akceptovala postup Maďarů, anebo nahlas prohlásila, že uprchlíci jsou vítáni? V tom je zatracený rozdíl.

F. Lesniak 30.8.2016 15:39

Neskutečný blábol.

Holub zapomněl jak v Mnichově ty bubáky vítala dechovka a sluníčkáři s květinami. Mimochodem, za koho ta bába Merkel mluví? A doufám, že Sobotkovi jeho kolaborace zlomí při dalších volbách vaz stejně taj jako socanům.

E. Erat 30.8.2016 15:21

Re: 150000 lidí lze deportovat v jednom jediném pochodu,

Šimku, Šimku znáte význam slova koncetrace. Tedy i koncentrační tábor. To byl třeba Terezín apod. Vy ovšem mluvíte o vyhlazovacích táborech jako např. Osvětim, tam bylo to německé konečné řešení židovské otázky. Vy jste ve všem zcela mimo obraz.