24.9.2021 | Svátek má Jaromír


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Machala 2.8.2021 2:59

Souhlas. Rád čtu texty Mariana Kechlibara. Zdá se mi však, že trochu přeceňuje vliv ideologie, která má kořenovou příčinu hlouběji, ideologii woke jenom využívá jako nástroj, ale ta kořenová příčina jsou zájmy určité skupiny. Nejsou to woke aktivisti, ani morálka, kdo vrtí světem, jde jen o nástroje. Někdo opravdu chce destabilizovat Západ, jaký byl, a posunout ho k totalitě. Děje se to na mnoha frontách a všechny vedou stejným smérem - Green deal, imigrace, covid i covidismus, tlačení vakcín, lgbt aktivismus, cenzura, rasismus naruby, netolerance a podpora nenávisti maskovaná bojwm proti nenávisti. Je to rozděl a panuj, stará taktika.

V. Církva 28.5.2021 22:00

Jo jo, svět se zbláznil. Tvrdí že církev je dogmatická, což už dnes až tak není.

Přitom dogmatem je jediná správná liberální politika a 70 let staré dávno přežité azylové zákony. Ty jsou modlou.

V. Němec 28.5.2021 17:23

Začalo to vývozem dobročinnosti všeho druhu, všelijakými dobroději "bez hranic", "v tísni" apod.

Místo předchozí přirozené regulace stavu obyvatel nastal jeho exponenciální růst a hladomory.

Místo naučení toho, jak se živit, pracovat, dostávají pomoc všeho druhu, aby se dále množili.

Proč se divíme, že se chystají za pomoci Allaha vyžrat teď i nás?

V. Církva 28.5.2021 22:03

Jako částečně máte pravdu. já ale myslím, že se spíš neřeklo B. Misionáři se snažili černochy učit. Dnes se jim jen A dává. Populační exploze jistě je následkem léků, dodávky potravin. Dávat to Afričanům ale nemusí být nutně zle. Jen je u toho třeba rozvíjet celou kulturu. Pozvání jakýchkoliv zaostalých kultur do Evropy je samozřejmě blbost.

I. Vašek 1.7.2021 12:18

Žel opravdu ne.Zjevně se to ukázalo,jako slepá a nebezpečná ulička.Nerelativizovat.Prostě takto NE.

P. Milan 28.5.2021 17:15

Zřejmě se čeká, kdo začne, dostane se mu nálepky nelidy a rasisty a potom to začnou dělat všichni.

V lepším případě.

V tom horší, politicky korektním a multikulturním se EU dostane na úroveň Afriky (ne obráceně).

M. Sedláček 28.5.2021 15:04

R^Njn, falešná humanita, kdy rozdáváte ryby místo udic, abyste se cítili lépe, se nevyplácí.

P. Brich 28.5.2021 15:01

Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.

Kde se lidstvo (a nejen ono) přemnožilo, příroda zařídila redukci hladomorem nebo chorobami. Ve 20. století Evropa ejakulací humanity se do toho začala přírodě vměšovat a zachraňovat vysokou natalitou obdařené obyvatelstvo od hladu a chorob, což se projevilo vzrůstající porodností. A to bylo nedomyšlené a v důsledku nezodpovědné. Tím se na daných územích vyčerpala schopnost přírody všechny tamní lidi uživit, zejména když se k tomu přidává lenost přirozená, anebo různými božstvy nařízená. A tak se ti lidé zvedají a dávají na pochod do zemí zaslíbených, kde pečení holubi létají do huby, když domorodci v EU nevědí co s jídlem, šatstvem, apod. a rozdávají ho zdarma plnými hrstmi. Je to od migrantů vlastně humanitární činnost, protože nás tím zbavují námahy na nákladů na logistiku rozdávání.

A tak pachatelé dobra s bohulibými úmysly začali a pokračují ve svém nezodpovědném jednání, způsobujícím ekologickou a humanitární katastrofu proti níž je vysychání aralského jezera způsobené SSSR jen nepatrnou kaňkou: http://a-svet.cz/v/vysychajici-aralske-jezero/

V. Pavelka 28.5.2021 13:33

Řekl jste to i za nás..

J. Nový 28.5.2021 13:06

Stačilo by v Evropě zavést pravou demokracii, tudíž, aby politici dělali to, co chce většina obyvatel. Takhle je to jakási totalitní demokracie, kdy se věci ubírají dle naivních představ neomarxistických politiků a pár aktivistů a neziskovek.

A to je všechno proto, že ta většina stále mlčí a bojí se dehonestace, která se stala hlavní zbraní těch, o kterých píši výše vůči jiným názorům, než mají oni.

K tomu přispívá i široce použitelný paragraf o rozvracení republiky...pardon, ten měli komouši. Dnešní neomarxisté ho nahradili stejně široce pouřitelným paragrafem o "podněcování k nenávisti". A toho se samozřejmě chytla i většina médií, lezoucích EU do..... a snad nikdy nečtete, že něco vyvolala kupu nesouhlasných názorů, ale téměř vždy čtete o "nenávistných" názorech. Protože proti nesouhlasu se dá těžko bojovat, ale proti ůnenávisti" už je to něco jiného. prostě stejné praktiky jako v totalitních systémech. jen to pozlátko je zlaté.

V. Pavelka 28.5.2021 14:25

Přitom nenávist je jen Expresní termín pro jinný názor , a součást lidské DNA, kdo ho ukradl z arzenálů člověčího ? a používá ho jako klacek a kriminalizaci na Nepohodlné !!!? Pěkné svinstvo EU;-O

D. Bowman 28.5.2021 14:34

Pravá demokracie by bal ještě větší průšvih. Tyranie většiny, kterí je z valné většiny nezodpovědná. Děkuji nechci.

Vaše výtky na současný systém chápu. Ale řešením není více demokracie ale zasloužené demokracie. Chceš volit? Tak si to nejdřív zasluž...třeba dvouletou dostatečně náročnou dobrovolnou vojenskou službou. Chceš rozhodovat o státu, tak nejdřív dokaž, že jsi ho ochoten bránit.

R. Langer 28.5.2021 15:25

Ano, právo volit má mít občan, co se nějak zasloužil o stát. Daněmi, vojenskou službou...

Ne nezaměstnatelná fetka, nebo fanatický věřící. To není zásluha.

D. Bowman 28.5.2021 17:42

Daněmi se zasloužit je asi lepší než ničím ale nestačí to. Těžko se rozlišuje mezi čistými plátci a příjemci dotací, dávek nebo platu, kterří jsou ve střetu zájmu. A hlavně to nic nevypovídá o jejich morální odvaze - odpovědnosti.

Nakonec i ta fetka, socka nebo fanatický věřící může v sobě mít víc morální odvahy než nějaký tlučhuba z pražské kavárny nebo maloměstský zbohatlík.

Vojenská služba mi přijde jako nejlepší metr. Za podmínek, že bude dobrovolná, nebudou z ní plynnout žádné další výhody a bude se tam moc hlásit kdokoliv, aby se zamezilo degeneraci a korupci.

Nějaké plevy a vykukové jistě proklouznou ale aspoň to nebudou mít zadarmo, jako teď.

J. Nový 28.5.2021 16:17

Fakt panuje ve Švýcarsku tyranie?

To je pro mne naprosto nová zpráva. Máte odkaz na tuto informaci na hodnověrný server? Děkuji.

J. Jurax 28.5.2021 16:49

Jo, jenže Švýcaři jsou jenom ve Švýcarsku.

D. Bowman 28.5.2021 18:02

Ono tam na tu tyranii nakonec taky dojde. Ta svoboda jim tam už taky pěkně degenruje. I přesto, že mají několik pojistek.

V podobě nezávislosti kantonů a referendum používají ad hoc.

Takže je to lepší než tady ale žádná sláva. To volání o "pravé" demokracii je cesta do pekel. 20% lidí jsou naprosto marný. 60% se nechá utáhnout na vařený nudli

(stačí že nějakej názor uslyšej v TV) a hlavně by volily naprosto hedonisticky.

Sice by "Lid" zabránil migraci ale v druhym kroku by odhlasoval vše zdarma, 90% daně na souseda a trest smrti pro kuřáky.

Už i Marx si mnul ruce, že demokracie vede k Socialismu. Varoval o tom i Platon a řada dalších.

Z těch Švýcarskej vynálezů je přímá demokracie asi to nejhorší. Mnohem účinnější by bylo rozdělit zemi na kantony s vlekou mírou suverenity (daně) a radikálně omezit moc státu.

I. Polák 28.5.2021 14:49

Neznám nic nenávistnějšího než "boj proti nenávisti". Cítíte ten tlak žluči či čeho, jen když to vyslovíte?

R. Langer 28.5.2021 15:16

Jo jo, k tomu se dá použít to staré známé upravené přísloví: "Válka nebude, ale boj proti nenávisti bude takový, že nezůstane kámen na kameni!". :-/

P. Brich 28.5.2021 15:04

Pozlátko je zlaté jen na první pohled. Jedná se o zlato kočičí.:-/

M. Sedláček 28.5.2021 15:07

Nenávist je prostě jen další emoce. Kriminalizace emocí je totalita, jaká tu ještě nebyla.

J. Nový 28.5.2021 16:18

Časem třeba zakáží i úsměv, protože bude nazván "výsměchem".

Začínám věřit, že Orwell byl cestovatel časem a pokusil se nás varovat. Marně. ;-(

V. Podracký 28.5.2021 12:40

Je to stále stejná písnička. Poslední odstavec říká vše. Problém, který stojí před Evropou je skutečně mravní. Ale má též svoje vnitřní souvislosti. Evropa vymírá, dokonce i u nás nastává to, co by v minulé generaci nebylo myslitelné: nejsou lidé na práci, armádu nepracujících musí někdo živit a mladých je málo. Vím, že muslimové nás živit nebudou. A tak nastává problém. Zavřít hranice problém není, ale jak chcete řešit vnitřní problém?

V. Pavelka 28.5.2021 13:46

Madrid zavřel regionální vládu v Barceloně do vězení , protože nechce nechat rozvrátit Španělsko ! Ale Putin si "musí" ,nechat rozvrátit Rusko s Navalným ,protože si to noví socialisté v Bruselu a USA přejí ?! Nemluvě o Erdoganovi ! Co je na tom sakra Férové ?!EU

R. Langer 28.5.2021 15:23

Jo jo, to pokrytectví je fascinující. Mimochodem, stejné je to s těmi ruskými JE, kdy bruselouši ječí rudí vzteky nad "závislostí na Rusku", což je ještě navíc nesmysl, protože po dostavění je ta elektrárna provozně nezávislá, kdežto celá německá energetika závislá na ruském plynu je evidentně nechává zcela chladnými, a ještě vám ti drzí bruselouši budou tvrdit, že jste proruský trol. Prodejná bolševická hovada z Brusele to jsou, s totálně vymytým mozkem. ;-€

J. Jurax 28.5.2021 16:50

Dovoluji si s Vámi souhlasit.

D. Bowman 28.5.2021 14:44

V Evropě nikdy nebylo tolik lidí co teď. Kvalita nad kvantitou. Naše obrana je závislá na lepší technologii, ostatně jako vždy v moderní historii.

Že nemá penzijní letadlo dostatek nových pasažérů si žádá reformu sociálního státu, ne migraci....jak správně tušíte.

Ti migranti tady nejsou, aby platili důchody nebo nám utírali zadky v domech pro seniory, což nebudou. Jsou tady, jako potencionálně agresivní obránci status quo sociálního státu tj. současných elit - od politiků, přes státní ouřady, NGOs, akademiky, novináře až po bankéře, pronajímatele a korporace. Jedněm pomáhají s politickým kapitálem a druhým s tím finančním (stlačují cenu práce ale mají účty, byty a kupují). Náklady platí střední třída (tu ukradené kolo, iphone nebo vyšší daně).

I. Schlägel 28.5.2021 12:06

Nejmorálnější je levice. Podle toho to vypadá.

J. David 28.5.2021 11:12

Není ta mravnost v korelaci kadence třeba MG42? Myslím, že by to k mravnosti pomohlo i nejenom v Ceutě.

Z. Pícha 28.5.2021 11:11

Koukám už se trolí i tady na psu. Fuj