Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KONFLIKT: Agrese Íránu očima českého blogera

Izraelský ministr obrany Joav Galant správně poznamenal, že celý svět nyní vidí, co je Írán zač. V této souvislosti budiž připomenuto, že pošáhovská šíitská totalita se uvedla v roce 1979 neskutečnou nehorázností.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JN

Zase Stejskalova demagogie. Írán provedl odplatu za zničení konzulátu v Damašku a zabití íránských generálů. Odplatě se Izrael za pomoci USA, Británie a Francie úspěšně bránil, ovšem za mnohonásobek íránských nákladů. To asi nebude dlouho fungovat podle izraelských přání, Írán je silnější a bohatší.A má taky silné spojence, to mu nelze vyčítat.

0 0
možnosti
IS

I25v46o 78S43a20m92s96o44n

15. 4. 2024 23:41

No dobre, Ľubomír Steskal. Vlastne by som mal spústu drobných korektúr, ale to by boli viacmenej iba upresnenia alebo rozširovanie témy.

Dobrý článok, ako vždy, pán Stejskal. Škoda, že ste katolík.

ivo samson

0 0
možnosti
PV

Netanjahu za 6 měsíců nesplnil své sliby ohledně zničení hamasu, uvolnění rukojmí...

potřebuje eskalaci. Útok na íránskou ambasádu. musel vědět, že přijde odveta. doufal, že tato odveta přiláká USA do přímého konfliktu s Íránem. Biden mu (prozatím) tento sen nesplnil. Írán demonstroval svoji schopnost zničit Izrael, aniž by situaci eskaloval.

Netanjahu teď musí vymyslet, jak se z toho politicky dostat. Útok na íránské cíle v současnosti nepadá v úvahu.

Haaretz:

Izrael byl poražen. absolutní porážka.

Válečné cíle nebudou dosaženy, Hamas nebude vymýcen, rukojmí nebudou navráceny vojenskými akcemi, bezpečnost nebude obnovena a mezinárodní vyloučení (izolace) Izraele neskončí.

atd, atd...

0 0
možnosti
AT

A11l46e19s 23T94e75p26l10y

15. 4. 2024 13:51

7. října 2023 provedl Hamás teroristický útok na Izrael.

Obranná reakce Izraele už má za oběť více než 33 tisíc obyvatel Gazy - a stále pokračuje.

1. dubna 2024 provedl Izrael teroristický útok na iránský konzulát v Damašku, konzulát srovnal se zemí.

Obranná reakce Iránu - dopředu nahlášená - více než 300 střel, kde se jich 99 % podařilo Izraeli zlikvidovat, prý jedna těžce zraněná. Iránem je tímto obranná reakce - na bezprecedentní útok na ambasádu - považována za ukončenou.

Izrael ale uvažuje o další eskalaci konfliktu s Iránem...

Je ale pravda, že podle reakce burz, USA Izraeli "vysvětlily", že takové plýtvání nedostatkovou protileteckou municí už nebudou podporovat.

0 0
možnosti
PP

P88e11t61r 34P21a75v57e40l

15. 4. 2024 14:49

Irán odpovědět musel, jako každý stát jehož ambasáda či konzulát byly napadeny. To nelze nechat bez odezvy. A Biden ten se akorát bojí, aby se to tam nerozjelo a nešla nahoru cena ropy, to by ho mohlo stát budoucí presidentství.

0 0
možnosti
VK

V76. 44K76u62h17a97j

15. 4. 2024 11:05

Rovnou předešlu, že fanda Izraele jsem, až takový, že s jejich útokem na íránskou ambasádu v Damašku souhlasím. Ale tak jako je jasné, že dráha volného pádu je výslednicí součinu poloviny g a druhé mocniny času po který těleso padá, bylo jasné, že tenhle útok si Írán líbit nenechá. No, nenechal. ;-D Teď ať je pán Bůh s celým tím regionem.

0 0
možnosti

Také jako křesťan jsem na straně Izraele, nicméně se domnívám, že dlouhodobě chybuje. Přeceňováním vlastních životů a ignorováním životů ostatních. To nemůže fungovat stále. Myslím, že se to obrací proti Izraeli, který si toho nabral příliš ...

0 0
možnosti
JS

J36o64h47n 43S76m96i45t80h

15. 4. 2024 10:08

No to je výblitek..................

A to jsem býval fanda Izraele...............

Podle mne válka na UA uvolnuje prostor pro přesídlení Židů na UA. Původně to mělo být na Krym, ale to padlo díky II. svět. válce.

0 0
možnosti
FN

Pan Stejskal vytrhuje události z kontextu. Pouze naprosto neinformovaný nebo zaslepený člověk nepředpokládal, že po raketovém útoku Izraele na iránský konzulát v Damašku musí přijít odveta. Izrael i USA se na to připravili.

0 0
možnosti
Foto

Chce to trochu objektivity, pane Stejskale. Já sice fandím Izraeli, protože mám židovské předky, ale ten konzulát v Damašku byl byl podle mě jasnou provokaci Izraele, na kterou Írán musel odpovědět, aby si zachoval tvář.

Spíš je zajímavé, že ten odvetný útok Íránu všichni očekávali. Očekával to Izrael, USA, Rusko i EU. A navíc Írán informoval USA (a nejspíš i Rusko), že odveta byla dostatečná a že pokračovat nebude.

Skoro bych řekl, že důvodem celé této akce bylo odpoutat zájem od Ukrajiny.

0 0
možnosti
VK

V38. 10K98u65h70a26j

15. 4. 2024 11:13

Souhlas až na poslední odstavec, který bych si dovolil modifikovat takto: důvodem akce bylo odpoutat zájem Íránu od zbrojní podpory Rusů v jejich válce na Ukrajině, protože pokud ustanou masivní dodávky dronů Šáhid, Rusko bude oslabeno.

Takže bych se moc nedivil, kdyby nápad zaútočit na tu ambasádu vyšel z amerického sboru náčelníků (možná stačí paní Harrisová, co vládne Bidenem.), a Izrael, který americkou podporu zoufale potřebuje, na to kývl.

Ano, tohle si myslím. Že Izrael je Amerikou, EU a tedy i naší vládou oslavován proto, že teď je třeba vypořádat se s Ruskem. Kdyby se to podařilo, další na řadě bude představitel a živoucí symbol tradiční židokřesťanské kultury Izrael.

0 0
možnosti
MZ

https://www.michalapetr.com/map-1966-zelenskyj-place-usa-francie-a-britanie-vystrilely-za-jedinou-noc-na-ochranu-izraele-vice-protivzdusnych-raket-nez-ukrajina-za-celou-valku-dostala-pulrocni-vyroba-celeho-zapadu-byla-spotre/

MAP 1966 Zelenskyj pláče! USA, Francie a Británie vystřílely za jedinou noc na ochranu Izraele více protivzdušných raket, než Ukrajina za celou válku dostala! Půlroční výroba celého Západu byla spotřebovaná, přesně jak mazaný Putin naplánoval! Pentagon zuří!

Iránská kombinovaná útočná salva byla vystřelena “tak, aby byla Izraelem sestřelena“! Washingtonští váleční analytici si včera nebrali žádné servítky před ústa, a rovnou a tvrdě zchladili hlavu všem západním mainstreamovým pisálkům, když oznámili, že Irán vedl svůj sobotní raketový útok na Izrael tak, aby byla většina jeho útočných dronů, raket a střel s plochou dráhou s určitostí sestřelena! Proč tedy Irán vystřelil na Izrael skoro 300 dronů, raket a střel s plochou dráhou letu, když chtěl, aby byly všechny sestřeleny?!

0 0
možnosti
RL

Asi jsou tak blbí jako Putin, co si sám sobě vyhazuje do vzduchu svoje mosty, plynovody, elektrárny a přehrady. Jenom tak, z legrace. ;-D

0 0
možnosti
Foto

Taky tomu nerozumím: Jakkoli odjakživa stojím na straně Izraele, to bombardování íránskéko konzulátu ve třetí zemi nechápu - to se přece nesmí! Jo kdyby třeba z konzulátu létaly rakety, tak snad, ale jen proto, že je tam nějaký zločinný nepřítel?

0 0
možnosti
MZ

Prestaňte premýšľať!

Izrael je dobrý a demokratický, Irán je zlý a teokratický. Jasné?!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz