27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ludwigo 14.9.2009 23:54

Re: Za dobu trvání židovského státu

Já si chci taky dopisovat ! ludekvostry@seznam.cz

Yosif K 14.9.2009 23:51

Na zaver citata ze soudruha Mahmuda Abbase.......

"....my Arabove jsme v roce 1948 ze Sefadu utikali proto, ze jsme meli vsichni strach, ze se nam Zide budou mstit za pogrom z roku 1929......"

ludwigo 14.9.2009 23:50

Exodus

Exodus se snad nevrátila, ale naopak "prorazila" blokádu ?

Nahum Polec 14.9.2009 21:57

Re: Za dobu trvání židovského státu

"Mesiášští" jsou v podstatě všichni Židé (lid Smlouvy), zatímco "mesiánští" jsou pouze ti, kdo uvěřili, že Ježíš je Mesiáš.

hafusak2 14.9.2009 21:41

Re: Pani autorko

Jenže také platí, že pacifismus je luxus, který si mohou dovolit jen ti, kterým nic nehrozí. Ono posuzovat něco odtud nebo přímo odtamtud - v tom je dost rozdíl.

Thyronx 14.9.2009 21:34

Re: Za dobu trvání židovského státu

No prave! Vsimnete si, ze ja se nikdy neodvolavam na svou inteligenci. Moje hloupost je na vas uplne postacujici! ;-D;-D;-D

Jenda 14.9.2009 21:31

Re: A důvod?

Nejspis zas ten obvykly. Zavist.

doktor 14.9.2009 21:29

Milá kopretino,

všichni současní pravověrní Židé uznávají, že jednou přijde Mesianistický věk, podobný Zlatému věku starých Řeků a Římanů, nebo bodu Omega Telhard de Chardina, kdy Mesiáš se stane klíčovou postavou při obnovování plné národní a náboženské autonomie židovského národa. Důležitý pro ně však není Mesiáš jako osoba (právě tím se zásadně liší od křesťanů), ale to, že bude vyslán Bohem a objeví se na zemi buď tehdy, až si to lidstvo svým chováním vyslouží - což je nejdůležitější, nebo po uplynutí doby, kterou Bůh tomuto světu vyměřil. Řekl bych proto, že mesianističtí jsou všichni pravověrní Židé. Nechápu ty z Židů, kteří uznávají jako jednoho Mesiáše Krista, a na druhého zřejmě ještě čekají. Je to židovská hereze. Nazval bych je Křesťanští židé (příslušnost k náboženství se píše s malým písmem), na rozdíl od prvotních křesťanů, což byli Židovští křesťané. Stát Izrael je sekulární. Proto židy, věřící v Krista jako Mesiáše uznává bez ohledu na jejich víru. Jinak doporučuji přečíst si o mesianismu http://www.livius.org/men-mh/messiah/messiah00.html. Pokud jde o naše Židy, zajímavá je knížka Prof. Silvestra Nováčka DĚJINY MORAVSKÝCH ŽIDŮ. Výborná je knížka Chaima Potoka PUTOVÁNÍ o dějinách Židů evropských. Byla byste lépe vybavena do diskusí. Co škola? Pokračujete?

Jenda 14.9.2009 21:06

Re: Pani autorko

Doufam, ze to neopomenete zduraznit i tomu ostrelovaci, co prostreli kebuli tomu magorovi, co vam bude drzet u hlavy pistoli a pozadovat propusteni nejakych svych kamaradu odsouzenych za provedeni bomboveho utoku v obchodaku.

Olson 14.9.2009 20:57

Re: Za dobu trvání židovského státu

To je názor Václava Klause, kryptokomunisty a obdivovatele

Mohameda Slepice je slepice!

"Za dobu trvání židovského státu se islamisti nezměnili a

jsou stejně jen vrazi..."

Lukas 14.9.2009 20:39

Re: Pani autorko

I ja dekuji autorce.

Dr. Chocholoušek 14.9.2009 20:04

Re: Za dobu trvání židovského státu

Když je řeč o inteligenci, tak být vámi, Thyronxi, bych si šel sednout do kouta. ;-)

Ještě dlouho budu vzpomínat na vaše "geniální" zdůvodnění, že právě ministr dopravy je ten pravý, který má mandát pozvat do země vojska cizích armád, cituji: "protože, kdo jiný, když se přece museli nějak sem dopravit!" 8-o;-D

Svým způsobem, Thyronxi, génius jste, protože takové kolosální dedukce je schopen pouze člověk veskrze neobyčejný...:-P

kopretina 14.9.2009 19:58

Tak se všichni mějte

Dobří lidé i zlí lidé. V internetové kavárně budou zavírat, takže se loučím. VV

kopretina 14.9.2009 19:56

Re: Za dobu trvání židovského státu

Jo Jakube budu muset končit, v internetové kavárně budou zavírat. Tak nevím, jak byste přeložil termín Messianic Jews (mesiánský, nebo mesiáští). To by mohl vědět Thyronx.

Thyronx 14.9.2009 19:47

Re: Za dobu trvání židovského státu

Svym neustalym poukazovanim na nedostatek inteligence u tech, kdo nesouhlasi s Vasimi pritroublymi nazory pouze dokazujete, ze inteligence je zrejme to, co Vam nejvic chybi! R^ :-)

Jakub S. 14.9.2009 19:43

Re: V Hebronu podle autorky prý:

Velmi dobře řečeno, ty dva důvody, příteli! Zní to jako duchaplnost, leč je to prostě konstatování, že?

Jakub S. 14.9.2009 19:41

Re: Za dobu trvání židovského státu

Ano. Jenom k tomu termínu v češtině: uživá se pouze ve tvaru mesiánský - ? Určitě? Víte - moc pěkně to nezní, a nezdá se o být pěkně vytvořeno...

Jakub S. 14.9.2009 19:39

Re: Pani autorko

Přesně, Mirku. Pacifismus i ochrana jakéhokoliv života kdykoliv před kýmkoliv - to samo o sobě kladná hodnota není, víš? Absolutizace čehokoliv, ke chvále nebo k nenávisti - to je strašně nebezpečná (a naivní) věc. Ovšem prajednoduchá (promiň): vidět černobíle je  t a k  krásné, jasné, přehledné...  J e n ž e .

Jakub S. 14.9.2009 19:36

Re: Za dobu trvání židovského státu

A protože jsem to tušil, radši jsem se tam ani nedíval...

Nejen nenávist, sama o sobě - tihle antisemítci jsou navíc nenávistníci přiboudlí, primitivní, nevzdělaní, ryčící jediným přihlouplým tónem, jak se to kdysi naučili od stejných lumenů z minulosti. Což je dobře. Nenávist vzdělaných inteligentních lidí - to je horší...

kopretina 14.9.2009 19:28

Re: Za dobu trvání židovského státu

http://www.umjc.org/

kopretina 14.9.2009 19:26

Re: Za dobu trvání židovského státu

Ano, milá Jiřinko, jsem velmi potěšena, že se najdou i jiní lidé, kteří milují židovský národ. Vyrůstala jsem v rodině, která mě učila respektovat Židy a antisemitismus je v naší rodině naprosto nepřijatelný postoj. Mnozí naci-bolševici (náckové, komouši a další chátra) se nás snaží popozovat proti židovskému národu. Ale my slušní lidé musíme tyto jedovatou propagandu vyvracet.Kdybyste četla diskusi na lidovkách, která komentovala smrt israelského chlapce Ramona (syna astronauta Ilana Romona) musela byste se poblít. Tolik jedu, tolik nenávisti, proto už na lidovky nechodím.

Nahum Polec 14.9.2009 19:26

Re: Za dobu trvání židovského státu

oprava: Místo byli, byla...

kopretina 14.9.2009 19:22

Re: Za dobu trvání židovského státu

Přesně tak, mesiánští Židé jsou sdruženi v mnoha organizací a mají pobočky i v Israeli. Israel dává mesiánským Židům a křesťanům stejná práva jako mají jiní Židé v Israeli-

Union of Messianic Jewish Congregationes- http://www.umjc.org/

Jewish Mesaianic Aliance of America- http://www.mjaa.org/site/PageServer

Jews for Jesus- http://www.jews-for-jesus.org/

A tak by se dalo pokračovat.

jirina 14.9.2009 19:21

Re: Za dobu trvání židovského státu

Kopretinko, svatá pravdaR^ Na to téma by se mělo více diskutovat, hledat, kdo nás záměrně rozděluje, vráží klín tam, kde má být soudržnost. DíkyV

Nahum Polec 14.9.2009 18:46

Re: Za dobu trvání židovského státu

Měl byste vědět, že nedávno byli izraelskou legislativou přiznána veškerá práva (alia a jiné) i mesiánským židům, kteří dodržují všechna přikázání a předpisy Tóry a věří, že Ježíš je Mesiáš (Kristus). Ke jich ve světě kolem půl milionu.

kopretina 14.9.2009 18:33

Re: Pogrom

Ano, Paula Johnsona mám také ve své knihovně. Ano, ve Velké Británii žili a do dnes žijí křesťanští sionisté, kteří se zasloužili o vydáni Balfourovy deklarace, nicméně později převládla v VB proarabská lobby a Britové kvůli hněvu Arabů zamezili Židům vstup do Eretz Jisrael v době války. To byl zločin.Také se někteří britští křesťané za tento zločin omlouvili.

kopretina 14.9.2009 18:29

Re: V Hebronu podle autorky prý:

To, že žili v Hebronu Židé je dokázáno literárními i arecheologickými prameny. Arabové se do Hebronu přivalili mnoho set let po Židech. Většinou se Arabové stali až po vyvraždění Židů Araby roku 1929. Arabové nemají právo si usurpovat Hebron.

kopretina 14.9.2009 18:25

Re: Za dobu trvání židovského státu

To zase LŽETE. V Israeli křesťanská komunita vzkvéta a počet křesťanů se zvyšuje. Zatímco v muslimských zemí v četně palestinské autonomie ubývá křesťanů raketovým tempem. Opravdového křesťana musí zajímat persekuce křesťanů ze strany MUSLIMU. Naopak Židé jsou staršími bratry nás křesťanů.

kopretina 14.9.2009 18:22

Re: V Hebronu podle autorky prý:

Tak to nemáte pravdu. Židé jsou Semité, kdežto Arabové jsou z poloviny Hamité. Dnešní tzv. "palestinci" nemají s Filištíny NIC společného s "palestinci". "Palestinci" jsou Arabové, z poloviny Semité, kdežto Filištíni byli EGEJSKÝM kmenem. Původními obyvateli Země Israelské nejsou Arabové, ale ŽIDÉ. Židé měli v Israeli stát, a žili zde nepřetržitě, tu v větším, tu v menším počtu. A co se týká holocaustu, mají na něm velký podíl Vaši milovaní tzv. "palestinci", palestinští Arabové kolaborovali s nacisty, Husejní, vůdce palestinských Arabů žádal na Himmlerovi totální likvidaci Židů. Israel NENÍ a NIKDY nebyl rasistický stát, v Israeli mají Židé i Arabové stejná práva, rasistické a aparteidní jsou muslimské země, v muslimských zemích mají ženy a nemuslimové postavení hadru. Raději studujte dějiny a ne muslimskou propagandu. Israelité se jen bránili arabským teroristům, veškeré činy Israelců (Židů) byly jen reakcí na arabská zvěrstva.

Sýček 14.9.2009 17:54

Re: Za dobu trvání židovského státu

Dcerka si dopisuje s izraelskou křesťankou. Bojí se muslimských sousedů, na stát, úřady ani Hebrejce a ateisty si nestěžuje. Odkud berete své údaje?