29.11.2021 | Svátek má Zina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lepšíseto více 9.10.2009 23:01

Velký muft, přítel Hitlera

Tento vVelký muftí velmi sympatizoval s nacisty, bylpřijat Hitlerem!

Většina ara bských států spolupracovala či sympatizovala s Hitle-

rem. Mnohé arabské země vyhlásily válku Hitlerovi až skončila

druhá světová válka, tedy po roce 1945, některoé až v roce 1946,

když nacismus byl již poražen! Je dobré prostudovat si historii, soudru!

Poloněmec 15.9.2009 18:41

Spor mezi Semity

Je nutné věnovat tolik prostoru sporu mezi skupinami Semitů, navíc o území, kde není vůbec žádná ropa ani zemní plyn?

jirina 15.9.2009 20:13

Re: Spor mezi Semity

 Pro značku poloněmec: Obrazně - vlaštovky se také vrací z krásných zimovišť jižních krajů do starého chléva v nějaké české dědině. Proč asi.....

Poloněmec 15.9.2009 21:52

Re: Spor mezi Semity

Pro značku Jiřina: Jak víte, když nejste vlašťovka, že zimoviště jižních krajů jsou krásná?

Agatha Christie's fan 15.9.2009 15:18

Hercule Poirot - David Suchet

Prave jsem se dodival na autobiograficky porad na TV - cestu britskeho herce Davida Suchet (nejlepsiho  herce postavy Hercule Poirot detektivnich novel Agathy Christie) po jeho predcich. Prisli z Ruska - tedy z Litvy tehda - a David Suchet nasel posledni stopu po nich na opustenem zidovskem hrbitove nekde v Rusku. Jaky to byl smutny pohled! Opustene hroby - nikym neudrzovane, zpustosene, za par roku posledni nahrobni kameny zmizi.

Totez plati pro Cesko - vsichni "zidovsti" (? asimilovani obcane Ceskoslovenska bez vyznani byli Zide?) obcane Ceskoslovenska jsou pryc, zmizeli, byli vyvrazdeni pod ocima prihlizetelu svych spoluobcanu. I dnes mnozi zde diskutujici tech par jedincu zbylych v Cesku nazyvaji hanlivymi slovy "Bili Zide."

Zde na Psu jak se zda je mnoho takovych nesnasenlivcu. Snad by si meli vzit priklad z verejneho zivota v USA (toho tak Cechy vysmivaneho "multi-kulti") a ne z verejneho postoje bratru Rusu.

Doctor Watson 15.9.2009 14:38

Opiove delusion Sherlocka Holmes

Debata kdy a kde se zapsali do dejin Zide, Arabi a jini obyvatele dnesniho Izraele nepomuze soucasnosti. My vsichni jsme svedci toho jaky byl osud tak zvanych  "Zidu" pod vladou Hitlera a Stalina - tito ubozaci kteri prezili zverstva nacismu a lidi (?) z jejich sousedstvi za druhe svetove valky meli jedine vychodisko - svuj vlastni stat, kousicek uzemi kde by mohli zit v miru. Kazde kecy Sherlocka ktere jsou zamerene ku zneuznani prava mit takovy kousicek zeme pro sebe pouze hraji do rukou antisemitu.

Jak pak pane cesky Scherloku kdybych Vas chtel vyhanet z Ceska pod zaminkou ze jsem potomkem Markomanu a Kvadu kteri tady zili davno pred prichodem praotce Cecha ktery si usurpoval horu Rip?

Jiřina 15.9.2009 17:18

Re: Opiove delusion Sherlocka Holmes

K doktor Watson: Vyspělost lidstva je nerovnoměrná. Má to co dělat s inteligencí a se vzděláním, o které musí jedinec ovšem projevit  zájem.Většinou ti duševně línější jsou v projevech svého chování brutálnější, bezcitnější. S tím se nic nedá dělat, nutno použít mozek  tam, kde se ruce odmítají rvát.  Každý má právo žít tam, kde se narodili jeho předci, nebo on sám, v místě, které má rád a kterému neškodí. Nikdo nemá právo jiného z jeho domova vyhazovat, na tom se mezinárodní společenství shodlo. Miněn je stav současný, dávnou historii nechť posuzují historici. Svého času byly vydávány v Čechách tzv. domovské listy  těm obyvatelům, kteří se v místě svého působení přičinili o jeho rozvoj. Nebylo by špatné se k té tradici vrátit...

Shelock Holmes 16.9.2009 5:14

Re: Opiove delusion Sherlocka Holmes Nesmysl ma draha

Zidi stavi sve naroky na Palestinu na zaklade historicke minulosti ,  tedy co rikate je proti tomu co je oficialni versi Israele, jakym pravem chteji mit toto uzemi ??? Bohuzel  co pisete  nema  logiku  a je to absolutne zmatene. Mozna ze jste neco pouzivala  pred psanim SILNEHO  , tezko je  jinak  uverit jak myslite ci nemyslite.

Jiřina 16.9.2009 8:09

Re: Opiove delusion Sherlocka Holmes Nesmysl ma draha

Holmes , sledováním vašich příspěvků dojde každý k závěru, že jste obyčejný sprostý provokatér, se záměrným nebo vrozeným nelogickým uvažováním, mdlého rozumu. Vaše čeština a vyjadřovací schopnosti to pouze podtrhují. Neotravujte!

jája 19.9.2009 21:03

Re: Opiove delusion Sherlocka Holmes

no jestli ti duševně línější jsou fakt brutálnější a bezcitnější, tak tedy my, slyvná euroatlatická civilizace máme první cenu

Shelock Holmes 16.9.2009 5:08

Re: Opiove delusion Sherlocka Holmes

Ja ctu historii  jinak  drahy pane,  je zde prilis nevysvetlenych jasne mist. Fakta jsou znacne pozmenene nabozenstvimi.

Shelock Holmes 15.9.2009 3:48

pro Kopretinu cili jinak KOPRIVU

Jak je znamo vyklad  dejin  Israele jsou politicky motivovane od prvniho dne , neb na vykladu dejin  muzou mit Zidi ?narok? na uzemi Israele ci nikoliv. Zajimam se so archeologii  , a predni  archeologove   tvrdi dneska, ze na priklad Mojzis nemusel vubec existovat, a bloudeni  po Sinaji uz vubec neexistovalo , nejsou  nalezy. Zidi  zili nomadicky jako  jako Beduini (okolo  data 3700 BC)   , vetsinou v oblasti  na hranici Sinaje a Egypta. Byla to kultura znacne primitivni v te dobe v porovnani  s Babylonem na priklad. Jejich  archeologicke nalezy z te doby jsou slabe byli na upati doby bronzove ,  ani psat neumeli. Nyni Israelsky  archeologove tvrdi ze  prvni psany zaznam byl pred  3000 lety./ Jak muze  autor clanku  tvrdit , ze toto bylo nejstarsi  obec  Israele  existujici pred 5700 lety podle zidovskeho kalendare?? je mi zahadou. Ja nejsem v obdivu k Arabum, ale mam  uctu k faktum, ne kecum. A kdyz nekdo narika pro lidske zmrhane zivoty  tak by mel byt poctivy a nebyt otrokem sveho nabozenskeho citeni.

quetzal 15.9.2009 6:35

Shelocku, neumis cist

tohle autor nikde netvrdi !!!

Sherlock Holmes 15.9.2009 7:03

Re: Shelocku, neumis cist

Mas pravcdu svym zpusobem , ale umim cist. Ja jen jsem znechucen lidmi , ktere jejich nabozenske mysleni  nuti psat nepodstatne veci  ci veci ktere jsou jiz od pocatku nepresne ci manipulujici. Pred tim psal dany autor o modelu chramu ve velikosti 3 m x 3m z nejlepsiho matrialu z Israele. Ja  prilis nejsem pro zabavne clanky , neb dnesku my vsichni bojujeme o presne informace.  A tak ja nebudu psat clanek o ptaku quetzal  zijici v  oblasti jizniho Mexika majici prevazne zelenavou barvu a letajici mezi  korunami,  vysokych zelenych stromu, protoze to neni kriticka informace.

Jiřina 15.9.2009 10:29

Re: pro Kopretinu cili jinak KOPRIVU

Pane Shelok Holmesi, myslíte, že někdo, dejme tomu , po tisíci letech ,bude vědět, že jste existoval? Jedině, že by jste o sobě nechal písemnou zprávu vytesanou do kamene. Pak je zde otázka, co by mělo budoucí generace vézt k tomu, aby v nich Vaše existence vyvolala zájem se o Vás zajímat? Uměl by jste vysvětlit, kde se vzal zájem milionů lidí různých národností věřit v existenci Boha? Nejde o nějaké vnuknutí , které Vy ovšem hned zpochybníte tvrzením o bludech, protože se o vnuknutí nevyhrabaly žádné archeologické důkazy....Duchovní cítění není zhmotněno, nelze ho zavřít do vězení a to vadí hlavně diktátorům v ovládání mas. Víra lidí v Boha je jim velkou konkurencí. Je to neustálý boj mezi dobrem a zlem, tak bylo, jest a bude.Lidé budou stále hledat důvod své existence a smysl svého života protože bytostně cítí, že nejsou pouze posledním článkem vývoje savců.....Šalom

Jakub S. 15.9.2009 11:11

Re: pro Kopretinu cili jinak KOPRIVU

Šalom, chaverot! Pěkně shrnuto!

Lukas 15.9.2009 15:36

Re: pro Kopretinu cili jinak KOPRIVU

Sherloc keca

Spirit 15.9.2009 10:42

Re: pro Kopretinu cili jinak

Není to nic proti ničemu, ale "The first written attestation of the ethnonym "Arab" occurs in an Assyrian inscription of 853 BCE, where Shalmaneser III lists a King Gindibu of mâtu arbâi (Arab land).  Prvou zmínku o "Izraeli" nalézáme na stéle faraona Merneptaha vytesané přibližně v létech 1220 až 1208 př.n.l.Pojem Izrael je zde zřejmě užit pro jednu z populací, žijící v Kanaánu. Jak Arabové, tak Izraelité byli kočovnými pastevci, kteří se kvůli změně počasí (sucho) začali usazovat v kanaanských městech (Kanaanité byli také Semité, je o nich zmínka již v nápisech z Ebly z roku 2.350 BCE). Pokud bychom brali Blízký (v angličtině Middle East) Východ jako celek, žili tam předchůdci Arabů, Kanaanejců a Židů jako nomádi tisíce let BCE. Jsou to všechno (včetně t.zv. Palestinců) rodní bratranci, jejichž pravlastí je právě Blízký Východ. Žádný z potomků těch národů si na žádnou z dnešních zemí Blízkého Východu (včetně Palestiny) nemůže dělat nárok z nějakých " historických" nebo  "státoprávních důvodů".

Jiřina 15.9.2009 12:14

Re: pro Kopretinu cili jinak

Ano, Spirite. Lidé dostali zemi bez hranic. Hranice není dílo Boží, ale dílo lidské. Tím si lidé sami sobě připravili své neštěstí, neustálý boj . . . Mír nastane, až si toto uvědomí a budou ochotni se navzájem respektovat ,ve snaze život jiných i svůj neničit. Všichni musíme bojovat o přežití s jinými živly, proč ještě proti sobě navzájem?!!

Shelock Holmes 16.9.2009 5:05

Re: pro Kopretinu cili jinak

Vdecen  za Vase upresneni.!!R^R^

Pedro 15.9.2009 0:55

Tisbah aala cher

Finito. Nezklamal jsem se. Chyběl tu už jen "mokiemori". Allahu akbar. ;-)

Yosif K 14.9.2009 23:51

Na zaver citata ze soudruha Mahmuda Abbase.......

"....my Arabove jsme v roce 1948 ze Sefadu utikali proto, ze jsme meli vsichni strach, ze se nam Zide budou mstit za pogrom z roku 1929......"

ludwigo 14.9.2009 23:50

Exodus

Exodus se snad nevrátila, ale naopak "prorazila" blokádu ?

doktor 14.9.2009 21:29

Milá kopretino,

všichni současní pravověrní Židé uznávají, že jednou přijde Mesianistický věk, podobný Zlatému věku starých Řeků a Římanů, nebo bodu Omega Telhard de Chardina, kdy Mesiáš se stane klíčovou postavou při obnovování plné národní a náboženské autonomie židovského národa. Důležitý pro ně však není Mesiáš jako osoba (právě tím se zásadně liší od křesťanů), ale to, že bude vyslán Bohem a objeví se na zemi buď tehdy, až si to lidstvo svým chováním vyslouží - což je nejdůležitější, nebo po uplynutí doby, kterou Bůh tomuto světu vyměřil. Řekl bych proto, že mesianističtí jsou všichni pravověrní Židé. Nechápu ty z Židů, kteří uznávají jako jednoho Mesiáše Krista, a na druhého zřejmě ještě čekají. Je to židovská hereze. Nazval bych je Křesťanští židé (příslušnost k náboženství se píše s malým písmem), na rozdíl od prvotních křesťanů, což byli Židovští křesťané. Stát Izrael je sekulární. Proto židy, věřící v Krista jako Mesiáše uznává bez ohledu na jejich víru. Jinak doporučuji přečíst si o mesianismu http://www.livius.org/men-mh/messiah/messiah00.html. Pokud jde o naše Židy, zajímavá je knížka Prof. Silvestra Nováčka DĚJINY MORAVSKÝCH ŽIDŮ. Výborná je knížka Chaima Potoka PUTOVÁNÍ o dějinách Židů evropských. Byla byste lépe vybavena do diskusí. Co škola? Pokračujete?

kopretina 14.9.2009 19:58

Tak se všichni mějte

Dobří lidé i zlí lidé. V internetové kavárně budou zavírat, takže se loučím. VV

Yosif K 14.9.2009 17:47

BBC mela interview s hebronskym arabem, ktery zachranil zidovske sousedy...

.... jde o typicky pripad arabskeho lidumila. Zachranel sousedy pred pogromisty, protoze to byli jeho znami a sousede, pritom nahledl ze se tam schovava i par "cizich zidu". k tomu rika - "ty uz jsem chranit nechtel, to byli ashkenazi, ale nedalo se nic delat, zachranil jsem je taky, ale cizi zidi do hebronu NEPATRILI tehdy a nepatri ani ted..."

takze toto jest to slavne arabske endlosung - cizi zidi do hebronu nepatri, a hebronsti zidfi jsou vsichni mrtvi.....  SS-Obersturmbanfuher Amin al-Hosseini to zorganizoval opravdu dobre.... 

Mirek 14.9.2009 16:40

Pani autorko

díky za kvalitní článek. Nic ovšem nemění na mém názoru, že každý, kdo druhému sáhne na život je vrahem. Ať nosí na hlavě baret, turban, nebo jarmulku

Bloud 14.9.2009 16:53

Re: Pani autorko

Vzal bych v úvahu důvody, pro které někdo někomu sahá na život. Život i smrt nejsou černobílé...

Jakub S. 14.9.2009 19:39

Re: Pani autorko

Přesně, Mirku. Pacifismus i ochrana jakéhokoliv života kdykoliv před kýmkoliv - to samo o sobě kladná hodnota není, víš? Absolutizace čehokoliv, ke chvále nebo k nenávisti - to je strašně nebezpečná (a naivní) věc. Ovšem prajednoduchá (promiň): vidět černobíle je  t a k  krásné, jasné, přehledné...  J e n ž e .

Lukas 14.9.2009 20:39

Re: Pani autorko

I ja dekuji autorce.