22.5.2022 | Svátek má Emil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lepšíseto více 9.10.2009 23:01

Velký muft, přítel Hitlera

Tento vVelký muftí velmi sympatizoval s nacisty, bylpřijat Hitlerem!

Většina ara bských států spolupracovala či sympatizovala s Hitle-

rem. Mnohé arabské země vyhlásily válku Hitlerovi až skončila

druhá světová válka, tedy po roce 1945, některoé až v roce 1946,

když nacismus byl již poražen! Je dobré prostudovat si historii, soudru!

jája 19.9.2009 21:13

Re: Za dobu trvání židovského státu

Ale já si myslím, že jsem slušný člověk, i když nemiluju židovský národ. Asi nemiluju žádný národ, jen určité lidi

jája 19.9.2009 21:11

Re: Za dobu trvání židovského státu

no, soudržonost mezi Židy a křesťany je dostatečně zdokumentována v dějinách pogromů a nakonec i nacisti měli na přezce "bůh s námi. Ještě, že nejsem ani křesťan a ani muslim a ani žid.

jája 19.9.2009 21:03

Re: Opiove delusion Sherlocka Holmes

no jestli ti duševně línější jsou fakt brutálnější a bezcitnější, tak tedy my, slyvná euroatlatická civilizace máme první cenu

jája 19.9.2009 21:00

Re: V Hebronu podle autorky prý:

Argument o nepořádných a pořádných byl už jednopu použitm nepořádní Češi a pořádní cílevědomí a svědomití Němci, tomu se musím smát. Palestinu i Arabové po staletí ubránili. Palestinci odešli tak dobrovolně jako Židé, kterým se před Němci podařilo uprchnout z Evropy, jejich vesnice Hagana, která si nezadá s jinými fašistickými skupinami, vypalovala. Izraelci, kteří Palestinu "dobývali" nebyli Semité ani náhodou, představovali směs všech možných národů, ras, kde žili jejich předci. Nakonec i teď jsou černí, bílí...a ani vy nejste rasový inženýr a co to vůbec je?Kdyby Izrael na odcizené půdě s mezinárodním požehnáním nevznikl, nespravedlivě, nebojovali by proti němu.Arabové.Izrael ukradl půdu i nad rámec schválení a nechce ji vrátit, to je v tom. Já myslím, že i Arabové jsou vlastenci a trpí tím.

Ï mezi Izraelci jsou názory, které prezentuji já. Nespravedlnost nepřinese smíření. Ti lidé teď ze situace nemohou ven a to ani jedni a ani druzí. Jo a Židé nedělali žádné masové genetické testy a když tak by zjistili je pravděpodobnou oblast původu předků,. Nakonec jsme všichni příbuzní , to je snad jasné.

Jiřina 16.9.2009 8:09

Re: Opiove delusion Sherlocka Holmes Nesmysl ma draha

Holmes , sledováním vašich příspěvků dojde každý k závěru, že jste obyčejný sprostý provokatér, se záměrným nebo vrozeným nelogickým uvažováním, mdlého rozumu. Vaše čeština a vyjadřovací schopnosti to pouze podtrhují. Neotravujte!

Shelock Holmes 16.9.2009 5:14

Re: Opiove delusion Sherlocka Holmes Nesmysl ma draha

Zidi stavi sve naroky na Palestinu na zaklade historicke minulosti ,  tedy co rikate je proti tomu co je oficialni versi Israele, jakym pravem chteji mit toto uzemi ??? Bohuzel  co pisete  nema  logiku  a je to absolutne zmatene. Mozna ze jste neco pouzivala  pred psanim SILNEHO  , tezko je  jinak  uverit jak myslite ci nemyslite.

Shelock Holmes 16.9.2009 5:08

Re: Opiove delusion Sherlocka Holmes

Ja ctu historii  jinak  drahy pane,  je zde prilis nevysvetlenych jasne mist. Fakta jsou znacne pozmenene nabozenstvimi.

Shelock Holmes 16.9.2009 5:05

Re: pro Kopretinu cili jinak

Vdecen  za Vase upresneni.!!R^R^

Poloněmec 15.9.2009 21:52

Re: Spor mezi Semity

Pro značku Jiřina: Jak víte, když nejste vlašťovka, že zimoviště jižních krajů jsou krásná?

kopretina 15.9.2009 20:24

Re: V Hebronu podle autorky prý:

Nemá cenu se s Vámi přít, jen podotknu, že Eretz Jisrael Arabům NEPATŘÍ. Israel patří Židům, jednak zde byli před Araby a druhak si ho dovedou, zúrodnit a ubránit. Když srovnáte území patřící Židům a arabské vesnice, židovské jsou čisté, uklizené v arabských vesnicích je však bordel. Israel je DEMOKRATICKÝ STÁT, rasistické jsou muslimské země, kde nemuslimové nemají žádná práva, vykopli ze svých zemí na 900 000 Židů, to Vám nevadí.Tzv. "palestinci" odešli kvůli válce DOBROVOLNĚ na výzvy svých arabských bratří, že se vrátí na židovských kostech jako vítězové, Israel přežil. Arabové prohráli. Kdyby Arabové nezačali proti Israeli válku, nebyli by žádní arabští ani židovští uprchlíci. Israek¨lxi jsou čistí Semité, Arabové nikoliv, Arabové jsou Hamité. Vy nejste rasový inženýr, aby jste rozhodoval, kdo je a kdo není Semita. Genetické testy dokázaly, že Židé jsou Semité.

jirina 15.9.2009 20:13

Re: Spor mezi Semity

 Pro značku poloněmec: Obrazně - vlaštovky se také vrací z krásných zimovišť jižních krajů do starého chléva v nějaké české dědině. Proč asi.....

Poloněmec 15.9.2009 18:41

Spor mezi Semity

Je nutné věnovat tolik prostoru sporu mezi skupinami Semitů, navíc o území, kde není vůbec žádná ropa ani zemní plyn?

Jiřina 15.9.2009 17:18

Re: Opiove delusion Sherlocka Holmes

K doktor Watson: Vyspělost lidstva je nerovnoměrná. Má to co dělat s inteligencí a se vzděláním, o které musí jedinec ovšem projevit  zájem.Většinou ti duševně línější jsou v projevech svého chování brutálnější, bezcitnější. S tím se nic nedá dělat, nutno použít mozek  tam, kde se ruce odmítají rvát.  Každý má právo žít tam, kde se narodili jeho předci, nebo on sám, v místě, které má rád a kterému neškodí. Nikdo nemá právo jiného z jeho domova vyhazovat, na tom se mezinárodní společenství shodlo. Miněn je stav současný, dávnou historii nechť posuzují historici. Svého času byly vydávány v Čechách tzv. domovské listy  těm obyvatelům, kteří se v místě svého působení přičinili o jeho rozvoj. Nebylo by špatné se k té tradici vrátit...

jája 15.9.2009 16:24

Re: V Hebronu podle autorky prý:

vidím, že to, co historikům, jazykozpytcům a tak jasné není dosud, je diskutujícím ceklkem jasné, jestli židům patří Palestina, jako potomkům nějakých jiných židů, pak Praha je staré germánské město. TAkové blbosti moho plynout z pofidérních historických zázraků. A určitě Židé nebyli první, nakonec ani podle bible ne, museli vyvraždit Filištínské a vytlačit je a to podle bible. No a ta válka mezi Palestinci a Izraelci je taková jako poslední válka v Gaze celá 13 mrtvých Izraelců a 1 300 mrtvých Palestinců. Tedy spravedlivá odplata. Ano, v arabském a islámském světě dnes je sexismus, který jedno pohlaví považuje za dominantní a určující a vlastně panující vládnoucí ideologií spíš než islám a lepší to nebude, dokud pocit ohrožení a nespravedlnosti i za ukradení části Palestiny, kde je dnes už nepopiratelně Izrael, nebude stmeloval ovce a vlky a dokud v tomtou houfu ti nejbrutálnější nebudou určovat směr. Nakonec v židovském náboženství a v křesťanských jakbysmet na to žena není o nic lépe a i když největší výstřelky v útlaku ženy už snad jsou sto i  více let za námi, vrátit se může všechno. Ještě za Rakouska byl manželský sex pro ženu povinností a pro muže právem, kterého se může domoci i násilím. Tak kde je rozdíl? Jámyslím, že i u Izraelců ti, kteří chtějí mír a smíření (spravedlnosti už nejde docílit) se nemohiou dostat ani ke slovu a ani k moci. Izraelci z Evropy už nejsou semité a ano hamité ani omylem, vždyť se na ně podívejte. A je to jen jejich věcí. IZRAEL JE RASISTICKÝ STÁT A NEMÁ PRO SVÉ OBČANY NEBO VYHNANCE ROVNÁ PRÁVA nic na to nemění ani to, že V ISLÁMSKÝCH ZEMÍCH JSOU ŽENY UTLAČOVÁNY. Je ale zajímavé, že  v dobách šéfování křesťanů v Evropě se věda udržela právě v islámských zemích, kdežto v těch křesťanských se pálily čarodějnice.

Lukas 15.9.2009 15:36

Re: pro Kopretinu cili jinak KOPRIVU

Sherloc keca

Agatha Christie's fan 15.9.2009 15:18

Hercule Poirot - David Suchet

Prave jsem se dodival na autobiograficky porad na TV - cestu britskeho herce Davida Suchet (nejlepsiho  herce postavy Hercule Poirot detektivnich novel Agathy Christie) po jeho predcich. Prisli z Ruska - tedy z Litvy tehda - a David Suchet nasel posledni stopu po nich na opustenem zidovskem hrbitove nekde v Rusku. Jaky to byl smutny pohled! Opustene hroby - nikym neudrzovane, zpustosene, za par roku posledni nahrobni kameny zmizi.

Totez plati pro Cesko - vsichni "zidovsti" (? asimilovani obcane Ceskoslovenska bez vyznani byli Zide?) obcane Ceskoslovenska jsou pryc, zmizeli, byli vyvrazdeni pod ocima prihlizetelu svych spoluobcanu. I dnes mnozi zde diskutujici tech par jedincu zbylych v Cesku nazyvaji hanlivymi slovy "Bili Zide."

Zde na Psu jak se zda je mnoho takovych nesnasenlivcu. Snad by si meli vzit priklad z verejneho zivota v USA (toho tak Cechy vysmivaneho "multi-kulti") a ne z verejneho postoje bratru Rusu.

Doctor Watson 15.9.2009 14:38

Opiove delusion Sherlocka Holmes

Debata kdy a kde se zapsali do dejin Zide, Arabi a jini obyvatele dnesniho Izraele nepomuze soucasnosti. My vsichni jsme svedci toho jaky byl osud tak zvanych  "Zidu" pod vladou Hitlera a Stalina - tito ubozaci kteri prezili zverstva nacismu a lidi (?) z jejich sousedstvi za druhe svetove valky meli jedine vychodisko - svuj vlastni stat, kousicek uzemi kde by mohli zit v miru. Kazde kecy Sherlocka ktere jsou zamerene ku zneuznani prava mit takovy kousicek zeme pro sebe pouze hraji do rukou antisemitu.

Jak pak pane cesky Scherloku kdybych Vas chtel vyhanet z Ceska pod zaminkou ze jsem potomkem Markomanu a Kvadu kteri tady zili davno pred prichodem praotce Cecha ktery si usurpoval horu Rip?

Jiřina 15.9.2009 12:14

Re: pro Kopretinu cili jinak

Ano, Spirite. Lidé dostali zemi bez hranic. Hranice není dílo Boží, ale dílo lidské. Tím si lidé sami sobě připravili své neštěstí, neustálý boj . . . Mír nastane, až si toto uvědomí a budou ochotni se navzájem respektovat ,ve snaze život jiných i svůj neničit. Všichni musíme bojovat o přežití s jinými živly, proč ještě proti sobě navzájem?!!

Jiřina 15.9.2009 11:40

Re: Za dobu trvání židovského státu

Každý národ má své grázly a své spravedlivé. S podivem je, proč právě národ židovský, početně malý, je neustále středem zájmu těch početnějších.Strachem z přesily fyzické to nebude.......Židé neůtočí, ti se brání.Ustupky, v zájmu zachování míru, k míru nevedou. Gazu, kterou přenechali Palestincům, za cenu vysídlení vlastních lidí ,  uklidnění nepřineslo. Podej prst a budou chtít celou ruku. . . . stalo se. Zůrodněná Gaza se stává zase pouští.....Lidovky se staly opravdu jenom lidovkami.......

Jakub S. 15.9.2009 11:11

Re: pro Kopretinu cili jinak KOPRIVU

Šalom, chaverot! Pěkně shrnuto!

Spirit 15.9.2009 10:42

Re: pro Kopretinu cili jinak

Není to nic proti ničemu, ale "The first written attestation of the ethnonym "Arab" occurs in an Assyrian inscription of 853 BCE, where Shalmaneser III lists a King Gindibu of mâtu arbâi (Arab land).  Prvou zmínku o "Izraeli" nalézáme na stéle faraona Merneptaha vytesané přibližně v létech 1220 až 1208 př.n.l.Pojem Izrael je zde zřejmě užit pro jednu z populací, žijící v Kanaánu. Jak Arabové, tak Izraelité byli kočovnými pastevci, kteří se kvůli změně počasí (sucho) začali usazovat v kanaanských městech (Kanaanité byli také Semité, je o nich zmínka již v nápisech z Ebly z roku 2.350 BCE). Pokud bychom brali Blízký (v angličtině Middle East) Východ jako celek, žili tam předchůdci Arabů, Kanaanejců a Židů jako nomádi tisíce let BCE. Jsou to všechno (včetně t.zv. Palestinců) rodní bratranci, jejichž pravlastí je právě Blízký Východ. Žádný z potomků těch národů si na žádnou z dnešních zemí Blízkého Východu (včetně Palestiny) nemůže dělat nárok z nějakých " historických" nebo  "státoprávních důvodů".

Jiřina 15.9.2009 10:29

Re: pro Kopretinu cili jinak KOPRIVU

Pane Shelok Holmesi, myslíte, že někdo, dejme tomu , po tisíci letech ,bude vědět, že jste existoval? Jedině, že by jste o sobě nechal písemnou zprávu vytesanou do kamene. Pak je zde otázka, co by mělo budoucí generace vézt k tomu, aby v nich Vaše existence vyvolala zájem se o Vás zajímat? Uměl by jste vysvětlit, kde se vzal zájem milionů lidí různých národností věřit v existenci Boha? Nejde o nějaké vnuknutí , které Vy ovšem hned zpochybníte tvrzením o bludech, protože se o vnuknutí nevyhrabaly žádné archeologické důkazy....Duchovní cítění není zhmotněno, nelze ho zavřít do vězení a to vadí hlavně diktátorům v ovládání mas. Víra lidí v Boha je jim velkou konkurencí. Je to neustálý boj mezi dobrem a zlem, tak bylo, jest a bude.Lidé budou stále hledat důvod své existence a smysl svého života protože bytostně cítí, že nejsou pouze posledním článkem vývoje savců.....Šalom

Sherlock Holmes 15.9.2009 7:03

Re: Shelocku, neumis cist

Mas pravcdu svym zpusobem , ale umim cist. Ja jen jsem znechucen lidmi , ktere jejich nabozenske mysleni  nuti psat nepodstatne veci  ci veci ktere jsou jiz od pocatku nepresne ci manipulujici. Pred tim psal dany autor o modelu chramu ve velikosti 3 m x 3m z nejlepsiho matrialu z Israele. Ja  prilis nejsem pro zabavne clanky , neb dnesku my vsichni bojujeme o presne informace.  A tak ja nebudu psat clanek o ptaku quetzal  zijici v  oblasti jizniho Mexika majici prevazne zelenavou barvu a letajici mezi  korunami,  vysokych zelenych stromu, protoze to neni kriticka informace.

quetzal 15.9.2009 6:35

Shelocku, neumis cist

tohle autor nikde netvrdi !!!

Shelock Holmes 15.9.2009 3:48

pro Kopretinu cili jinak KOPRIVU

Jak je znamo vyklad  dejin  Israele jsou politicky motivovane od prvniho dne , neb na vykladu dejin  muzou mit Zidi ?narok? na uzemi Israele ci nikoliv. Zajimam se so archeologii  , a predni  archeologove   tvrdi dneska, ze na priklad Mojzis nemusel vubec existovat, a bloudeni  po Sinaji uz vubec neexistovalo , nejsou  nalezy. Zidi  zili nomadicky jako  jako Beduini (okolo  data 3700 BC)   , vetsinou v oblasti  na hranici Sinaje a Egypta. Byla to kultura znacne primitivni v te dobe v porovnani  s Babylonem na priklad. Jejich  archeologicke nalezy z te doby jsou slabe byli na upati doby bronzove ,  ani psat neumeli. Nyni Israelsky  archeologove tvrdi ze  prvni psany zaznam byl pred  3000 lety./ Jak muze  autor clanku  tvrdit , ze toto bylo nejstarsi  obec  Israele  existujici pred 5700 lety podle zidovskeho kalendare?? je mi zahadou. Ja nejsem v obdivu k Arabum, ale mam  uctu k faktum, ne kecum. A kdyz nekdo narika pro lidske zmrhane zivoty  tak by mel byt poctivy a nebyt otrokem sveho nabozenskeho citeni.

Shelock Holmes 15.9.2009 3:12

Re: Co takle pan Bernie Medoff kopretina KOPRIVA

Myslenka je  tato:  mluvit k dnesnim problemum. Jak vi pisatel clanku , ze tato obec je nejstarsi Zidovska obec ?? kdyz Israel se pokousi manipulovat   dejinami k svemu prospechu. Medoff ma rakovinu,   tim to nekonci ...kde jsou penize??

Marko 15.9.2009 0:56

Re: V Hebronu podle autorky prý:

Souhlasim, vskutku dobre receno!

Pedro 15.9.2009 0:55

Tisbah aala cher

Finito. Nezklamal jsem se. Chyběl tu už jen "mokiemori". Allahu akbar. ;-)

Jakub S. 15.9.2009 0:16

Re: Za dobu trvání židovského státu

Tak to holt beru...