26.10.2021 | Svátek má Erik


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Sherlock Holmes 1.9.2009 22:40

A naopak Krava pasouci Milionare

Je mi znamo dosti pohadek , a tato je jedna z nich... hodny milionar  cestne delajici penize milujici lidi a prirodu. Mne to spise pripada jako penize zdimajici maniak se rozhodl pro psychickou rekreaci. Prc by mel byt jiny od  Milkena, Boskyho,  ci naseho pritele  Medoffova???

Tom 1.9.2009 16:37

A teď to o

Sněhurce.

gog 1.9.2009 16:04

Kibuc je rasistická instituce

mohou do něj vstupovat POUZE židé.Né že bych tedy já chtěl do těchto nacionálně socialistických organizací vstupovat ale sluší se na to upozornit.;-P

Marko 2.9.2009 0:04

Re: Kibuc je rasistická instituce

Neni to pravda.

těchňik 31.8.2009 19:05

?

Co tady všichni kibucujete?! ;-P;-D

. 31.8.2009 18:59

jak to dělá kibucan, když chce dovolenou

a chce jet do zahraničí? To mu to zaplatí? Ví někdo jak to tam je?

J.G. Pašek 31.8.2009 19:42

Re: jak to dělá kibucan, když chce dovolenou

Jako občan Izraele, může takový cestovat kam občan Izraele smí legálně a bezpečně cestovat . . . . Mám za to, že milionář zaměstnanec nepůjde s prosíkem k majiteli, aby mu zaplatil dovolenou do Alp ve Švýcarsku . . .  

. 31.8.2009 22:47

Re: jak to dělá kibucan, když chce dovolenou

no ale oni přece nepotřebujou peníze. Ale když pojedou mimo kibuc, tak je potřebujou.  A když tam bude někdo. kdo chce furt někam jezdit, tak se asi musí odstěhovat?

Marko 1.9.2009 2:22

Re: jak to dělá kibucan, když chce dovolenou

Ne vsechny kibbutzy funguji stejne, ale ve vetsine jde vsechen prijem do spolecne pokladny, ze ktere se plati spolecne vydaje, ale kazda rodina take dostane cast penez, obvykle podle toho, kolik lidi v te rodine je. Ve vetsine kibbutzu jednotlive rodiny neplati za jidlo, to jde ze spolecneho rozpoctu, ale neni tomu vzdycky tak.

Asi nejlepsi prirovnani kibbutzu je ke spolecnosti se zamestnaneckymi akciemi. Clenove odhlasuji kolik jde kazde rodine a kolik zustane ve spolecnem rozpoctu, a jak se s tim nalozi.

Open, ne vsechny kibbutzy funguji stejne ale obecne kdyz nekdo opousti kibbutz tak obvykle ma narok na vast toho spolecneho vlastnictvi.

Obyvatele kibbutzu cestuji stejne jako jini lide, jejich osobni prijem je obvykle nizsi, ale jejich osobni bydaje jsou nizsi take.

J.G. Pašek 31.8.2009 17:00

Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

obrovskou, luxusní hernu - kasíno komlex s luxus hotzelz a coby echt indiáni jsou osvobozeni platit jajékoliv daně ze zisku a mzdy . . . Na konci roku každý tam na Oneida rezrvaci dostane šek na $50 tisíc, ať v kasínu pracuje či ne . . .  To znamená 5 člená rodina Oneida indiánů dostane šek $250 tisíc . . . Já s tím souhlasím. Už nelezou do mé kapsy pro sociální podporu a já do kasín gamblovat nechodím a když jsou někteří běloši a černoši tak blbí tam jezdit a prohrávat mě nebolí . . . . Novinář se ptal velkého Oneida šamana, zda nějak finančně podporují indiánské chudé kmeny  . . .Šaman odpověděl   . . AŤ SI TRHNOU NOHOU, AŤ SI TAKÉ POSTAVÍ KASÍNO A BUDOU TAKÉ BOHATí . . .    

Je třeba dodat, že Oneida indiáni už v kasínu nepracují . . . zaměstnávají tam bělochy, kteří musí platit federální a státní daně ze mzdy . . .  Oneida jsou velcí páni, válejí si koule a chlastají . . . .  .

Ludva 31.8.2009 17:34

Re: Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

Berte to jako dodatečnou platbu za indiánská území, které jim běloši vzali za pár panáků nebo pušek.

J.G. Pašek 31.8.2009 17:52

Re: Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

Nedělej si naivná iluze o indiánech . . . . Mně jsou indiáni lhostejní, rezervacím a indiánům se vyhýbáme. . .  Jejich chování, zvyky, mentalita a IQ jsou něco jako cikáni v ČR a i když Federální vláda leje horem dolem prachya už přes 100 let do rezervací prachy, aby se konečně začali asimilovat a posílali děti do škol, aby uměly číst a psát  . . .  indiáni odmítají.  Pro většinu oblíbená aktivita je chlast a drogy . . . .Můžeš přivést koně k vodě, ale nepřinutíš ho pít když nechce.

čtenář 31.8.2009 19:58

Re: Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

Na obranu Indiánů musím říct, že oni si tam žili po svým a běloši se jim tam vlámali. Cikáni naopak se vlámali do bejváku Evropanům, kteří si v Evropě žili po svým.

To je ten rozdíl.

68 31.8.2009 20:22

Re: Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

Jak by dodnes ta Emerika krásná byla, nevlámat se tam kdysi bledé tváře! Že jo, čtenářu. Ani ten Obama by tam nebyl. A nic černýho, nic bílýho, jen rudoši. Pohádka.

čtenář 31.8.2009 20:34

Re: Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

Mě jen přišlo nevkusný přirovnávat Indiány k cikánům, když jedny byli někde doma a druhý se někomu druhýmu do bejváku nakvartýrovali.

Marko 1.9.2009 2:24

Re: Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

Jakepak "doma". Jen tam ti Indiani prisli driv pres Boeringovu uzinu. Vsichni prisli odnekud.

J.G. Pašek 31.8.2009 21:24

Re: Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

Ano, to je ten jediný rozdíl . . . . A kdyby ti běloši nepřišli do USA, Kanady, Austrálie , tak by dnes v ČR bydleli Němci a Češi na Sibiři . .  . nebo si myslíš, že by indiáni přijeli na divokývh  koníchs lukem a šípem osvobodit Evropu? . . . 

Jenda 31.8.2009 23:20

Re: Oneida indiánský kmen ve státě New York postavili s pomocí státních daní . .

No polaci to na konich zkouseli. S sablickama.

Ludva 31.8.2009 13:40

Družstvo funguje, stát nikoliv.

Bude to o velikosti a osobních vztazích. Kdyby tam měli členy kibuce, kteří by nic nechtěli dělat, tak by se s nimi jistě rychle rozloučili. Ve větším měřítku, když se lidi neznají, to nefunguje, jak ukázala praxe. Jenomže bez té praxe by se to nezjistilo. Smůlu měli ti, kteří to museli vyzkoušet.

possum 31.8.2009 15:08

Re: Družstvo funguje, stát nikoliv.

No, kdyby clovek nechtel pracovat, tak do kibucu nevstoupi, protoze kazdy vi, ze v kibucu se pracovat musi. A rozhodne kibucy nevznikly tak, ze by se znami lide dali dohromady. Takze to funguje, ale hlavne proto, ze je to dobrovolne, a ze vi, ze mohou odejit kdy budou chtit.

Jenda 31.8.2009 17:30

Re: Družstvo funguje, stát nikoliv.

Nikdo netvrdi, ze by se znami dali dohromady (i kdyz urcity zaklad tohohle druhu tam asi vzdycky je) ale ze jsou ty kibucy dostatecne male aby se tam vsichni znali. A bylo videt kdo maka a kdo se flaka.

hardcore devo 31.8.2009 10:18

levicová režisérka Leni Riefenstahl

by o tom natočila krásný film :)

hh 31.8.2009 9:33

Koukám,

židobijci už jsou na scéně. Tak jedem hoší, nějak si na tech chleba taky vydělat musíte. Práci čest :-)

kopretina 31.8.2009 10:09

Re: Koukám,

To je teprve začátek, až se připojí soudruh z Kanady měnící si nicky, Septik a další hovada, to bude teprve posvícení.;-D

L 31.8.2009 8:54

Kdyby nedostavali 2 miliardy rocne od USA

Izrael dostava 2 miliardy dolaru rocne od USA. Tech oficialnich, protoze tak silna je zidovska lobby. Tak si to laskave vydelme poctem zidovskych obyvatel a hned vidime, ze by to bez tech penez nejak nezvladli. Jenze pracovat se Zid nenauci, protoze mu to zakazuje nabozenstvi. Nabozenstvi mu ale nezakazuje prepadani sousedu a okradani gojimu.

Sibi 31.8.2009 9:04

Re: Kdyby nedostavali 2 miliardy rocne od USA

A je to lepší investice než to, že Evropa strká peníze do Arabů.

Sunny 31.8.2009 9:20

Re: Kdyby nedostavali 2 miliardy rocne od USA

Projevujete naprosto zoufalou neinformovanost.

kopretina 31.8.2009 9:24

Re: Kdyby nedostavali 2 miliardy rocne od USA

No Israelci jsou schopni pracovat, udělali z pouště zahradu již od 19. století, když ještě žádnou pomoc od USA nedostávali, zatímco EU i USA cpe miliardy peněz do palestinských Arabů a přesto jsou palestinští Arabové v bídě, protože pracovat se palestinští Arabové nenaučí. Naopak judaismus učí Židy, že mají pracovat a zakazuje okrádání VŠECH lidí, laskavě si vážený přečtěte Starý zákon základní atribud židovské víry, který se stal vyjma Nového zákona základem i naší víry (křesťanství).

měl byste více zapojit rozum, ne číst internové rudohnědě naci-bolševické odpady.

Ivan 31.8.2009 13:52

Re: Kdyby nedostavali 2 miliardy rocne od USA

Palestinci nedostávají od židů vodu a bez vody z pouště zahradu neuděláš. Palestinec si dokonce bez povolení  nesmí zadržovat do vodojemu ani dešťovou vodu ze střechy vlastního domu.  A takových zákonů mají židé tisíce. Žid povolení dostane, Palestinec ne. A formálně je všechno "demokraticky" a "podle zákona".

V Izraeli pracují tisíce Palestinců, většinou vykonávají těžké práce, které židé dělat nechtějí. Takže Palestinci pracovat umějí. Tam, kde mají přístup k vodě, pěstují i vynikající zeleninu a ovoce. Židé jim občas znemožňují prodávat v Izraeli tím, že třeba obchodníka s čerstvou zeleninou zdrží několik hodin na přechodu, až mu zelenina zvadne atd.. O tom se ovšem v propagandistickém tisku nedočtete, na to se musíte zajet podívat sami.

j 31.8.2009 13:56

Re: Kdyby nedostavali 2 miliardy rocne od USA

a ty čteš co propagandisto?