12.6.2021 | Svátek má Antonie


Diskuse k článku

IRSKO: Tři paradoxy

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Štváč 17.6.2008 9:46

Chudý duchem

Klaus považuje neschválení LS za vitězství rozumu. Zcela pomíjí naprostou většinu schválení ostatních zemí parlamenty. Najednou je mu dobrá občanská angažovanost v referendu, kterou vždy pohrdal a odkazoval průběh politiky na vítěze voleb. Jeho lživé obraty jsou známé nejen v Evropě. Proto nikdy nedostane oficiální pozvání, nepůjde-li o rozvojové země z východu. A to on dobře ví, tak se staví na zadní a je v EU a Státech pro smích. Nám pro ostudu.

lada_sf 17.6.2008 9:26

Re: "EU se dostala do krize"

nedivte se , vždyť je to bývalý bolševik, nyní eurohujer :-P 

ulik 17.6.2008 9:17

Re: Ono už stačí,

mozna to nevite, ale kazda mezinarodni smlouva je nadrazena mistnim zakonum. Jak smlouva cesko-ruska, cesko-americka ci cesko-mongolska. Kazda. Proto i EU-ceska smlouva je nadrazena ceskym zakonum, jako kazda jina mezinardni smlouva.

ulik 17.6.2008 9:16

Re: Ono už stačí,

mozna to nevite, ale kazda mezinarodni smlouva je nadrazena tem narodnim ci mistnim zakonum. A to jak v pripade Rusko - Ceske, USA-Ceske ci Mongolsko-Ceske. Vzdycky. Tedy i EU-Ceske smlouvy jsou nadrazeny tem narodnim.

M. Zima 17.6.2008 8:37

Není nad

věcný příspěvek českého anonymního pravicového intelektuála. Možná, že byste se měl zabývat vystoupením z anonymity, jak Vám má takto Yakl zajistit přednostní místo ve štafetě na vyměňování kLausova bažanta, které Vám objektivně přísluší. 

Haui1 17.6.2008 8:27

Re: Pane Hvížďala, to základní přehlížite.

Vy chudáku, abyste si nekopnul do Klause. Zalezte do Paroubkova análu a buďte rád, že jste v teple.

Drobek 17.6.2008 8:07

Re: Re: Neprijmu neco, co me zbavuje castecne nebo uplne moznosti rozhodovat o sve budoucnosti!!!

;-) Hmmm... Ano, to také!

M. Zima 17.6.2008 7:59

Pane Hvížďala, to základní přehlížite.

EU skutečně selhala na všech frontách a  rozhodující podíl na tom nesou chyby Staré Evropy, především v přístupu k východním členům, proto je potřeba tuto EU jako ireparabilní monstrum rozpustit, lépe řečeno rozehnat. Je nutno uznat skutečnosti a mezi ty patří, že Česko, kde vládu diletantů nahradila vláda idiotů, nemá na víc, nežli na rusko-evropské kondominium. Na omluvu české smetánky je nutno uznat, že lidé jako kLaus, Vondra, Kalousek, Říman, Topolánek ... působí jako idioti proto, že ještě nikdy fungující státní správu nepoznali. Stejně tak je to s představami o demokracii, které obzvlášť vykrystalisovávají u takových slepých patron, jako Jakl a kLaus, oni nechápou, že jedomyslnost neznamená demokracii, ale naopak, ta jimi hledaná jednomyslnost v rozhodování EU je pouze hledání čistého socialismu, kde si také byli všichni za jedno. Proto je nutno neposuzovat kLausovy výroky, „EU funguje, jen tak dál“ jako debilitu, ale jako deficit vyplývající z nedostatku vzdělání a zkušeností, on skutečně nechápe principy demokracie a problémy její akceschopnosti. (O jeho představách o svobodě raději vůbec nezačneme, ty se nechají vysvětlit vzhledem k evropskému ambiente pouze jeho blbostí.)

cb 17.6.2008 7:39

Re: Přidám čtvrtý paradox speciélně pro Hvíždala.

Naopak, po podepsani Lisabonske smlouvy bude nemilosdne nivelizovano na celoevropskou uroven.

Roman 17.6.2008 7:35

Přidám čtvrtý paradox speciélně pro Hvíždala.

Irsko k tomu aby se stalo nebohatší zeme EU nepotřebovalo ani Lisabonskou smlouvu ani Smlouvu z Nice, pardoxy co?

Dh 17.6.2008 7:18

Ono už stačí,

že "Právo EU je nadřazeno národním právům". Tomu se říká jinak "diktát". V demokratickém zřízení by bylo doporučeno zařadit dotyčné ustanovení do národního právního systému. Neurčuje se ani oblast práva (trestní,obchodní...), prostě všechno. Na blbosti jsou v EU kadeti. Ale aby sjednotili  to, co logicky jednotné být má, t.j. např. dopravní předpisy (stejně se od sebe zase tak nebetyčně neliší), to je na ně moc složité.

RsT 17.6.2008 7:11

Jeden správný příspěvek,

a to Jendy. Nejde o to, zda EU ano či ne, jde o to, zda nám víceméně vyhovuje tento stav, nebo chceme (dle LS třeba i nedobrovolně) odevzdávat další pravomoci du Bruselu a být přehlasováváni bez možnosti se bránit. Tato smlouva je vyloženě výhodná pro velké státy a vyloženě nevýhodná pro malé státy. A aby to tak nebilo do očí, je tak nepřehledná a zamotaná, jen občas vykoukne nějaké čertovo kopýtko...

Al 17.6.2008 7:10

Jsem zděšen ...celý text je jedna demagogie za druhou...

Jsem zděšen  z "úvah" pana H. ...celý text je jedna demagogie za druhou...

vi 17.6.2008 7:05

Re: Neprijmu neco, co me zbavuje castecne nebo uplne moznosti rozhodovat o sve budoucnosti!!!

Nemusíš do Bruselu. Zkus vysvětlit Vesecké, že je tvá podřízená. Normálnímu občanovi je to šumafuk, jestli ho buzeruje pražský, nebo bruselský byrokrat.

Drobek 17.6.2008 6:59

Neprijmu neco, co me zbavuje castecne nebo uplne moznosti rozhodovat o sve budoucnosti!!!

Pane Hvížďalo, doporučuji Vám (a všem ostatním) článek pana HAASe 17.6. EVROPA: Dveřmi ani oknem to nešlo, zkusíme plán B. Najdete ho hned na tím Vaším. Je doplněn o citáty konkrétních lidí jak to s námi myslí úřednictvo EU "dobře". Bezbřehá důvěra v EU je slušně řečeno neopatrnost. Musíme úředníkům EU připomenout, že oni jsou tu pro nás a jsou našimi "podřízenými" a ne naopak!!! Vždyť se podívejte jaká "elita" tam sedí jen za naši zemi... Irové jsou zdravě nedůvěřiví, mají k tomu historické předpoklady. Do EU se připojili proto, aby se jim vedlo lépe. Také za to něco EU odvedli a odvádějí. Nic není zadarmo. Ale to neznamená, že přijmou jakoukoliv ptákovinu nebo v tomto případě důvodně neprůhledný dokument, který nemá za cíl nic jeného, než omezit možnost rozhodování ty nejdůležitější lidi v EU a to jsou občané EU! Nikoliv úředníci! Ostatní zěmě by se měly před tímto dokumentem mít také na pozoru...

xyz 17.6.2008 6:47

"EU se dostala do krize"

Manipulátor Hvížďala děla jen to, co umí - manipuluje ( a vytunelovat MF mu taky šlo).

Co se vlastně dostalo do "krize", EU nebo násilný proces schvalování dříve EÚ a nyní LS s cílem dosáhnout dalšího stupně likvidace evropských států a vytvořit superstát pod "protektorátem" Německa a mimo jiné znemožnit právo veta.

Dadaista 17.6.2008 3:13

Irsko díky Americe

Souhlas. Je to překvapivé, ale v současností je asi 40% bílých Američanů původem z Irska (v USA tak " přečíslili" Anglické imgranty, kteří byli předtím hlavní etnickou skupinou). Zdá se, že mnoho s těchto Iro-Američanů udržuje se svou původní vlastí vřelý vztah, investuje v Irsku atd, pije a do Ameriky dováží irské pivo Guiness jak o život (například), což irské ekonomice pomáhá. Takže vliv EU na ekonomickém vzestupu Irska bych viděl tak z 1/4. Druhá čtvrtina může být díky vlivu USA, no a polovinu bych tak odhadem asi přisoudil schopnostem a přičinění  Irů samotných, spravovat si své záležitosti efektivně.

PetrH 17.6.2008 2:54

Re: a co hur

Nojo, za to si může Unie sama. Díky Unii jsou všichni Irčani bohatí a gramotní.;-D

derik 17.6.2008 1:49

Kde jste vzal ze se Irsko stalo diky EU

nejbohatsi zemi? Ano Irsko dostavalo dotace, tak jako treba Recko. Ale zjednodusene podminky pro podnikani a nizka dan je spis protiklad toho co se delo/deje v Recku nebo jizni Italii. K tomu si prictete spoustu zbohatlych Americanu irskeho puvodu ochotnych invetovat. Irsko neni typicky priklad.

Jenda 17.6.2008 0:35

Prvni "paradox" je nesmysl

Pokud Irove profitovali z unie tak jak vypadala a fungovala predtim, tak nemaji jediny duvod chtil aby se unie ZMENILA. Otazka neznela, ma Evropska Unie pokracovat ANO nebo NE. Otazka znela, ma se Evropska Unie zmenit ANO nebo NE.

novaja 17.6.2008 0:24

Sotva jsme vstoupili do EU

Sotva jsme vstoupili do EU a už nás úředníci z EU peskují.

jasan 17.6.2008 0:18

a co hur

prectou si co maji podepsat... naprosty skandal