9.5.2021 | Svátek má Ctibor


Diskuse k článku

IRSKO: Tři paradoxy

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lapil 17.6.2008 11:34

Re: Re: Přidám čtvrtý paradox speciélně pro Hvíždala.

To, že mi někdo dává peníze, nemusí znamenat, že to se mnou myslí dobře.

Šnek 17.6.2008 11:46

Re: Re: Přidám čtvrtý paradox speciélně pro Hvíždala.

Pokud se nemýlím, je Irsko už nějakou dobu tak zvaný netto-platič, což znamená, že do EU kasy platí víc, než dostává, takže vrací.

Jestli my už více dáváme než berem, nevím. Ale když nám to půjde jako doposud, brzo se nettoplátci stanem.

Už i teď je to ale pochybná výhoda platit a dostávat zpět. Komise nám tak předepisuje, za co můžem a nemůžem prachy vydat. A to snad víme sami lépe než eurobyrokraté v dálné Bruselu..

Dh 17.6.2008 7:18

Ono už stačí,

že "Právo EU je nadřazeno národním právům". Tomu se říká jinak "diktát". V demokratickém zřízení by bylo doporučeno zařadit dotyčné ustanovení do národního právního systému. Neurčuje se ani oblast práva (trestní,obchodní...), prostě všechno. Na blbosti jsou v EU kadeti. Ale aby sjednotili  to, co logicky jednotné být má, t.j. např. dopravní předpisy (stejně se od sebe zase tak nebetyčně neliší), to je na ně moc složité.

ulik 17.6.2008 9:16

Re: Ono už stačí,

mozna to nevite, ale kazda mezinarodni smlouva je nadrazena tem narodnim ci mistnim zakonum. A to jak v pripade Rusko - Ceske, USA-Ceske ci Mongolsko-Ceske. Vzdycky. Tedy i EU-Ceske smlouvy jsou nadrazeny tem narodnim.

ulik 17.6.2008 9:17

Re: Ono už stačí,

mozna to nevite, ale kazda mezinarodni smlouva je nadrazena mistnim zakonum. Jak smlouva cesko-ruska, cesko-americka ci cesko-mongolska. Kazda. Proto i EU-ceska smlouva je nadrazena ceskym zakonum, jako kazda jina mezinardni smlouva.

Poloněmec 17.6.2008 17:47

Re: Ono už stačí,

Nadřazenost evropského práva platí více než 45 let a vám to došlo až dnes?

RsT 17.6.2008 7:11

Jeden správný příspěvek,

a to Jendy. Nejde o to, zda EU ano či ne, jde o to, zda nám víceméně vyhovuje tento stav, nebo chceme (dle LS třeba i nedobrovolně) odevzdávat další pravomoci du Bruselu a být přehlasováváni bez možnosti se bránit. Tato smlouva je vyloženě výhodná pro velké státy a vyloženě nevýhodná pro malé státy. A aby to tak nebilo do očí, je tak nepřehledná a zamotaná, jen občas vykoukne nějaké čertovo kopýtko...

Hrdlička 17.6.2008 18:22

Pane Hvžďala, napsal jste to tentokrát dobře.

Je to smutné, kolik lidí má u nás ještě zabetonované mozky. Některé ty bláboly se nedají ani číst.

Al 17.6.2008 7:10

Jsem zděšen ...celý text je jedna demagogie za druhou...

Jsem zděšen  z "úvah" pana H. ...celý text je jedna demagogie za druhou...

Drobek 17.6.2008 6:59

Neprijmu neco, co me zbavuje castecne nebo uplne moznosti rozhodovat o sve budoucnosti!!!

Pane Hvížďalo, doporučuji Vám (a všem ostatním) článek pana HAASe 17.6. EVROPA: Dveřmi ani oknem to nešlo, zkusíme plán B. Najdete ho hned na tím Vaším. Je doplněn o citáty konkrétních lidí jak to s námi myslí úřednictvo EU "dobře". Bezbřehá důvěra v EU je slušně řečeno neopatrnost. Musíme úředníkům EU připomenout, že oni jsou tu pro nás a jsou našimi "podřízenými" a ne naopak!!! Vždyť se podívejte jaká "elita" tam sedí jen za naši zemi... Irové jsou zdravě nedůvěřiví, mají k tomu historické předpoklady. Do EU se připojili proto, aby se jim vedlo lépe. Také za to něco EU odvedli a odvádějí. Nic není zadarmo. Ale to neznamená, že přijmou jakoukoliv ptákovinu nebo v tomto případě důvodně neprůhledný dokument, který nemá za cíl nic jeného, než omezit možnost rozhodování ty nejdůležitější lidi v EU a to jsou občané EU! Nikoliv úředníci! Ostatní zěmě by se měly před tímto dokumentem mít také na pozoru...

vi 17.6.2008 7:05

Re: Neprijmu neco, co me zbavuje castecne nebo uplne moznosti rozhodovat o sve budoucnosti!!!

Nemusíš do Bruselu. Zkus vysvětlit Vesecké, že je tvá podřízená. Normálnímu občanovi je to šumafuk, jestli ho buzeruje pražský, nebo bruselský byrokrat.

Drobek 17.6.2008 8:07

Re: Re: Neprijmu neco, co me zbavuje castecne nebo uplne moznosti rozhodovat o sve budoucnosti!!!

;-) Hmmm... Ano, to také!

JH 17.6.2008 11:43

Pane Drobek, vy jste zřejmě (ještě) svobodný :-) !!!

Drobek: Neprijmu neco, co me zbavuje castecne nebo uplne moznosti rozhodovat o sve budoucnosti!!!

xyz 17.6.2008 6:47

"EU se dostala do krize"

Manipulátor Hvížďala děla jen to, co umí - manipuluje ( a vytunelovat MF mu taky šlo).

Co se vlastně dostalo do "krize", EU nebo násilný proces schvalování dříve EÚ a nyní LS s cílem dosáhnout dalšího stupně likvidace evropských států a vytvořit superstát pod "protektorátem" Německa a mimo jiné znemožnit právo veta.

lada_sf 17.6.2008 9:26

Re: "EU se dostala do krize"

nedivte se , vždyť je to bývalý bolševik, nyní eurohujer :-P 

derik 17.6.2008 1:49

Kde jste vzal ze se Irsko stalo diky EU

nejbohatsi zemi? Ano Irsko dostavalo dotace, tak jako treba Recko. Ale zjednodusene podminky pro podnikani a nizka dan je spis protiklad toho co se delo/deje v Recku nebo jizni Italii. K tomu si prictete spoustu zbohatlych Americanu irskeho puvodu ochotnych invetovat. Irsko neni typicky priklad.

Dadaista 17.6.2008 3:13

Irsko díky Americe

Souhlas. Je to překvapivé, ale v současností je asi 40% bílých Američanů původem z Irska (v USA tak " přečíslili" Anglické imgranty, kteří byli předtím hlavní etnickou skupinou). Zdá se, že mnoho s těchto Iro-Američanů udržuje se svou původní vlastí vřelý vztah, investuje v Irsku atd, pije a do Ameriky dováží irské pivo Guiness jak o život (například), což irské ekonomice pomáhá. Takže vliv EU na ekonomickém vzestupu Irska bych viděl tak z 1/4. Druhá čtvrtina může být díky vlivu USA, no a polovinu bych tak odhadem asi přisoudil schopnostem a přičinění  Irů samotných, spravovat si své záležitosti efektivně.

Jenda 17.6.2008 0:35

Prvni "paradox" je nesmysl

Pokud Irove profitovali z unie tak jak vypadala a fungovala predtim, tak nemaji jediny duvod chtil aby se unie ZMENILA. Otazka neznela, ma Evropska Unie pokracovat ANO nebo NE. Otazka znela, ma se Evropska Unie zmenit ANO nebo NE.

Lapil 17.6.2008 11:32

Re: Prvni "paradox" je nesmysl

R^

novaja 17.6.2008 0:24

Sotva jsme vstoupili do EU

Sotva jsme vstoupili do EU a už nás úředníci z EU peskují.

jasan 17.6.2008 0:18

a co hur

prectou si co maji podepsat... naprosty skandal

PetrH 17.6.2008 2:54

Re: a co hur

Nojo, za to si může Unie sama. Díky Unii jsou všichni Irčani bohatí a gramotní.;-D