Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ÍRÁN: Staré recepty z ďáblovy kuchyně

Pro záchranu vlastní kůže používá chomejnistický režim již od svého vzniku před 43 lety stejný recept – pár stovek lidí zabít, pár tisíc zatknout, armádu a bezpečnostní složky podplatit, celebrity zastrašit, zahraniční novináře zakázat, na demonstranty poštvat milice, ze všeho obvinit „agenty sionistů a CIA“, a vybájit si „separatistické“ ozbrojené gangy a útočníky ISIS, kteří přicházejí rozbít Írán a zabíjet nevinné šíity.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Dva šítské státy Ázerbájdžán a Írán, respektive vláda šílených ajatoláhů se diametrálně liší, zatímco íránští ajatoláhové spílají Izraeli, nazývají ho "malým Satanem" (USA "velkým Satanem), vyhrožují pravidelně Izraeli zničením a vyhlazením tamějších Židů, které jako nacisté nazývají bakteriemi a rakovinou, kterou je třeba zničit, tak na druhé straně Ázerbájdžán má s Izraelem vztahy výtečné.

Jedná se o jedinou sovětskou republiku (na rozdíl od Ruska, Ukrajiny a Moldavska), kde byl a je antisemitismus velmi řídký a ojedinělý a tamější politici a lidé se k Židům chovali vždy velmi dobře, připomínali si a slavili i svátky židovské, vzpomínají na výročí spojená s holocaustem a Izraeli dodávají 40% ropy a je to pár dní, co Ázerbájdžán otevřel v Izraeli své velvyslanectví.

Írán má z Ázerbájdžánu obavy a ázerbajdžánské obyvatelstvo tvrdě potlačuje, ač jsou stejné víry, ale na rozdíl od Íránců patří k turkickým národům a po brutálním zásahu íránských sil vůči protivládním demonstracím se sešla na návrh USA a západních zemích Rada OSN pro "lidská práva" a za zmínku stojí, že proti rezoluci odsuzující Írán bylo pouze 6 zemí a mezi nimi byla i křesťanská Arménie, která je spojencem tamějších íránských ajatoláhů.

Takže se nikdo nemůže Izraeli divit, že podporuje Ázerbájdžán proti Arménům v arménsko-ázerbajdžánské válce.

0 0
možnosti
PD

Nedivím se, je to pragmatické, ale nic pěkného to není.

Ta válka totiž nejvíc vyhovuje Rusku, uplatňovat jeho vliv v dané oblasti. V provokování podobných válek jsou Rusové velmi zkušení.

0 0
možnosti
Foto

Spojenectví Arménie s Íránem je také pragmatické a ne moc pěkné. Holt reál politik.

0 0
možnosti
PB

P39e48t89r 58B67r62e46c39í92k

29. 11. 2022 16:23

Divíšku, zase vedle, jako vždy. Irán má současně velmi dobré vztahy s Ruskem. Ví každý, kromě tebe. Tak je třeba Irán destabilizovat - za každou cenu. Kdo má největší zájem je také jasné - všem, kromě tebe. Nejmenší zájem na destabilizaci Iránu - od kterého kupuje zbraně, používá "instruktory", vyváží ropu/plyn, staví tam J-elektrárnu má RUSKO. Zase nic nevíš, jen plkáš.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz