31.5.2023 | Svátek má Kamila


Diskuse k článku

ÍRÁN: Staré recepty z ďáblovy kuchyně

Pro záchranu vlastní kůže používá chomejnistický režim již od svého vzniku před 43 lety stejný recept – pár stovek lidí zabít, pár tisíc zatknout, armádu a bezpečnostní složky podplatit, celebrity zastrašit, zahraniční novináře zakázat, na demonstranty poštvat milice, ze všeho obvinit „agenty sionistů a CIA“, a vybájit si „separatistické“ ozbrojené gangy a útočníky ISIS, kteří přicházejí rozbít Írán a zabíjet nevinné šíity.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 30.11.2022 0:05

No jo, Alláh akbar. Moslemíni se perou mezi sebou.

R. Langer 29.11.2022 21:21

Je o tom moc pěkný animovaný film Persepolis, který ukazuje, jací jsou lidi vlastně totální blbci.

A hlavní hrdinka je tam prakticky blbec největší. Vzhledem k tomu, že je to autobiografické dílo, se dá snad alespoň trochu předpokládat, že autorka časem zmoudřela. ;-)

V. Kučer 29.11.2022 17:48

Chomejnistický režim si zvolili Íránci dobrovolně v demokratických volbách po pádu šáhova režimu. Ženy odložili sukně a oblekly dobrovolně hidžáb.

P. Brecík 29.11.2022 16:23

Divíšku, zase vedle, jako vždy. Irán má současně velmi dobré vztahy s Ruskem. Ví každý, kromě tebe. Tak je třeba Irán destabilizovat - za každou cenu. Kdo má největší zájem je také jasné - všem, kromě tebe. Nejmenší zájem na destabilizaci Iránu - od kterého kupuje zbraně, používá "instruktory", vyváží ropu/plyn, staví tam J-elektrárnu má RUSKO. Zase nic nevíš, jen plkáš.

H. Lukešová 29.11.2022 10:55

Spojenectví Arménie s Íránem je také pragmatické a ne moc pěkné. Holt reál politik.

P. Diviš 29.11.2022 10:54

Nedivím se, je to pragmatické, ale nic pěkného to není.

Ta válka totiž nejvíc vyhovuje Rusku, uplatňovat jeho vliv v dané oblasti. V provokování podobných válek jsou Rusové velmi zkušení.

H. Lukešová 29.11.2022 10:51

Dva šítské státy Ázerbájdžán a Írán, respektive vláda šílených ajatoláhů se diametrálně liší, zatímco íránští ajatoláhové spílají Izraeli, nazývají ho "malým Satanem" (USA "velkým Satanem), vyhrožují pravidelně Izraeli zničením a vyhlazením tamějších Židů, které jako nacisté nazývají bakteriemi a rakovinou, kterou je třeba zničit, tak na druhé straně Ázerbájdžán má s Izraelem vztahy výtečné.

Jedná se o jedinou sovětskou republiku (na rozdíl od Ruska, Ukrajiny a Moldavska), kde byl a je antisemitismus velmi řídký a ojedinělý a tamější politici a lidé se k Židům chovali vždy velmi dobře, připomínali si a slavili i svátky židovské, vzpomínají na výročí spojená s holocaustem a Izraeli dodávají 40% ropy a je to pár dní, co Ázerbájdžán otevřel v Izraeli své velvyslanectví.

Írán má z Ázerbájdžánu obavy a ázerbajdžánské obyvatelstvo tvrdě potlačuje, ač jsou stejné víry, ale na rozdíl od Íránců patří k turkickým národům a po brutálním zásahu íránských sil vůči protivládním demonstracím se sešla na návrh USA a západních zemích Rada OSN pro "lidská práva" a za zmínku stojí, že proti rezoluci odsuzující Írán bylo pouze 6 zemí a mezi nimi byla i křesťanská Arménie, která je spojencem tamějších íránských ajatoláhů.

Takže se nikdo nemůže Izraeli divit, že podporuje Ázerbájdžán proti Arménům v arménsko-ázerbajdžánské válce.

J. Ganaur 29.11.2022 10:04

Taky ve tři v noci.....K věci, ajatoláhové už dlouho nevydrží a bude to krvavé.Jak vznili, tak zaniknou!:-/

V. Suchodol 29.11.2022 10:03

Tak to prece po precteni toho textu neni tak tezky.

F. Navrátil 29.11.2022 8:25

Iránský režim je ve složité situaci. Na jedné straně chápe, že nesmí omezovat vědecký a ekonomický rozvoj, aby se země nestala zaostalým koloniálním přívěskem. Na straně druhé nechce opustit linii konzervativního islámu a dělá drobné ústupky, protože se obává liberálního rozkladu společnosti. To Brusel jde opačnou cestou. Od svobodné společnosti cestou malých zákazů, příkazů a regulací.

R. Langer 29.11.2022 5:45

To dokážete takhle odhadnout? Hmmm...

V. Suchodol 29.11.2022 3:32

Zrejme jste fanaticky privrzenec teheranskeho rezimu, tudiz se neni cemu divit.Rv

M. Krátký 29.11.2022 3:04

kdo to přečetl celé je hrdina - já to nebyl R^R^R^