Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

INTERNET: BigTech jde levici na ruku

Debata o cenzuře na sociálních sítích nás konzervativce staví do složité situace. Jak nám naši přátelé na levici s oblibou připomínají, „jde přece o soukromé firmy, mohou si dělat, co chtějí“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MP

Cituji z článku: "... Disidenti také neměli k dispozici státní televizi a Rudé právo a stejně se nakonec smáli. ..."

Komentář: A kdy je to nakonec?

He laughs the best, who laughs the last!

0 0
možnosti
MP

Hlavní problém zůstává stejný.

Jaký problém? Staří čeští dědci mají problém pochopit, že dnes se nacházíme již ve 21. století, tzn. ve století technologicky mimořádně intenzivním.

Na jiném internetovém diskusním fóru jsem se dnes dočetl, že pokud by nějakým zázrakem Elon Musk na planetě Mars snad uspěl, pak by ho bylo možno z planety Země bombardovat na Marsu pozemskými atomovými zbraněmi.

Velmi stimulující poznatky.

Pokud bych snad učil nějaký další kurz Inovace, určitě bych toto téma svým studentům (předmětu Inovace) ukazoval. A také bych byl za to okamžitě z univerzity vyhozen. Velmi typické.

0 0
možnosti
LN

Ty můžeš ukazovat tak akorát holou pvdel blábolícího dědka... Rv :-P

0 0
možnosti
Foto

Co pořád řešíte? Když přijdete do hospody a za chvilku pozvracíte sousední stůl a vypadáte, že to budete opakovat, tak vás vyhodí. A nikdo se nediví... :-)

0 0
možnosti
PH

P48e44t85r 26H26a64n

14. 4. 2021 13:43

Jo, vlastním zkušenostem se nic nevyrovná, že? Ovšem kamarádi hospodského blít můžou, kam chtějí, u nich se to předpokládá.

0 0
možnosti

L93u84b56o63š 73Č43e60c72h

14. 4. 2021 12:11

Od té doby, co jsou sociální sítě součástí informační války jsou možnosti jak "uživatelů", tak státu hodně omezené. Nepoužívat to nejde, regulace přes daně už taky asi nebude mít efekt, jinou síť nezaložíte. Tak už zbývá jenom otázka: Jiný glóbus nemáte?

0 0
možnosti
JJ

J92u81r52a 83J33u19r42a64x

14. 4. 2021 15:00

Nepoužívat to samozřejmě jde.

0 0
možnosti
KZ

Pláče autor pěkně, ale na špatném hrobě a ze špatných příčin! Jak přišel na to, že: „... najednou nevadí, že platí (BigTech) jen minimální daně?“ Je snad slepý a hluchý, že nevidí snahu, především levice, evropské a nyní i americké (pokud pro zjednodušení a uspokojení pravice nazveme tamní demokraty levicí), prosadit jednotné zdanění a zlikvidovat daňové ráje, tento květ zla volné ruky trhu utržené ze řetězu? Ony by rovné podmínky o tedy fair trh dost usnadnily konkurenci jiných, konzervativcům lépa vyhuvujícíchc platforem.

A že mají příliš moci? Jaké? Ovlivňovat mínění a jednání lidí. Právě proto, že si to naštěstí, tlačeni rozumnými politiky, uvědomují, eliminuje excesy typu místní zapalovači cikánských domů či Balda a naposledy třeba útok na Kapitol. Musíte se holt soudruzi konzervativci jednak polepšit a sami takové magory eliminovat a více se snažit prosadit ty ideje Adama Smithe.

0 0
možnosti
Foto

A66. 54R27e10n42j66a26s88c68u

14. 4. 2021 11:06

Vy byste si měl ten článek přečíst aspoň desetkrát a až to aspoň trochu pochopíte, tak začněte eliminovat hlavně své levicové magory kterých je tam mezi vámi soudruhy většina.

0 0
možnosti
VB

"Proč najednou nevadí, že platí jen minimální daně?"

Zajímavá otázka od konzervativce. No snad jej potěší iniciativa Bidena na nastavení globální minimální daně, která nejvíce dopadne právě na BigTech.

0 0
možnosti
MP

"Ze sociálních sítí mizí především konzervativní příspěvky a autoři. Odpověď je jednoduchá. BigTech jde levici na ruku. ..."

Komentář

Stručně, metaforicky: V roce 2021 už skutečně žijeme ve 21. století a "Nová doba žádá nové činy."

A konzervativní autoři? Klid, prosím, v Česku. Na Neviditelném psovi je stále dostatek konzervativních magorů, jako například agresivně diskutující Ladislav Novák, český Všeználek Karel Šebesta (agent Milan Prokop). ...

Závěr: Inteligentní lidské chování se pozná dle pro-aktivního jednání, nikoliv dle uspěchaně a upoceně reaktivního jednání. Typické pro Česko.

0 0
možnosti
Foto

I pro vlastníka diplomu nejlepšího mladého zlepšovatele (designéra), Pepíka z montovny, se najde místo, ač je inteligentního lidského chování prost a nepochopil ani celkem jednoduchý článek. :-P

0 0
možnosti
PK

P17e95t22r 73K64u36b78á40č

14. 4. 2021 9:12

Zákaz YouTube v Číně je vykládán jako příznak poruchy principů právního státu.

V jisté době jsem si dělal legraci, že není jasné na kterém konci datového kabelu se ta porucha vyskytuje.

0 0
možnosti
JN

Nějak mi nedochází, v čem spočívá ta ruská hrozba.

0 0
možnosti
PH

P95e58t26r 18H95a22n

14. 4. 2021 9:58

Jo, taky bych si to o vás myslel.

0 0
možnosti
LN

A co vás nutí lézt na Facebook nebo sociální sítě obecně? :-P

0 0
možnosti
Foto

Nelezu tam, ale domníváte se, že cenzura tam fungující skutečně neškodí? A nejen tam ...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz