16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Diskuse k článku

INTERNET: BigTech jde levici na ruku

Debata o cenzuře na sociálních sítích nás konzervativce staví do složité situace. Jak nám naši přátelé na levici s oblibou připomínají, „jde přece o soukromé firmy, mohou si dělat, co chtějí“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Milan 14.4.2021 9:57

Nejen Brexit Britain, i zeleně socialisticcká EU a USA.

J. Jurax 14.4.2021 15:40

Jako běloch bych tedy na takový stadion nevlezl, pokud tam nebude stejně velký transparent WLM. Nebo dokud BLM nenahradí ALM. Pouhé odstranění hesla černých rasistů nestačí.

J. Sedlář 14.4.2021 0:19

R^ Popis přesný a věcný, ale co s tím? Za mne nechat "as is". Je šance, že lidé pochopí, že produktem jsou oni a zbaví se návyku. Jde to. Zatím.

P. Dvořák 14.4.2021 0:38

Jakého návyku? Telefonovat, vyměňovat si názory, nebo snad dokonce (ÓÓÓ HRŮZO!!!!) nesouhlasit?

J. Sedlář 14.4.2021 8:23

Pro začátek: Víte kdo ještě vyjma dealerů drog říká svým klientům "uživatel"?

P. Dvořák 14.4.2021 8:34

Slovo "uživatel" jsem v článku nenašel.

Pro začátek: Uživatel je člověk, který něco užívá. Např. uživatel licence, uživatel bytu, uživatel pozemní komunikace . . .

J. Sedlář 14.4.2021 10:34

Dobrá tedy. Ještě k tomu uživateli (licence, byt, komunikace=podmínky a omezení). V případě těch dealerů a asociálních sítí je tam i návyk. Nemáte rád bonmoty, to nevadí.

Začneme znovu. Myslím že nejsme ve při. Chování GAFA+ mě osobně přijde otřesné. S článkem souhlasím bez výhrad. Obskurní "pravidla komunity" atp. jsou ****. Argument "soukromá firma" je mimo mísu protože je selektivní.

Hospoda je taky soukromá firma, ale zkuste neobsloužit menšinu, voliče XYZ, mít ji kuřáckou etc.... Proč to stejné nelze zavést u asociálních sítí a komunikačních platforem? Protože není vůle shora.

Argument, založte si vlastní nefunguje - viz parler. To byste si musel založit vlastní banku, elektrárnu, distributora atp... Nejlépe na vlastním globu.

Problém by možná pomohlo řešit, pokud by tyto firmy spadly do stejné kategorie jako operátoři. Rozdíl je v tom, že operátor Vám neumí zatím (bo analogový vstup) za nepohodlný názor utnout hovor, za operátora platíte, jste klient a platíte za službu. U asociální sítě jste uživatel a produkt. Každé slovo je sledováno a hlídáno "božským algoritmem". I ty diskuze na lihovkách nebo lžidnesu Vám někde nedovolí příspšvek ani vložit.

Další možnost je nekrmit hydru - NEPOUŽÍVAT TO - nepleťte si s nedělat: "Telefonovat, vyměňovat si názory, nebo snad dokonce (ÓÓÓ HRŮZO!!!!) nesouhlasit".

J. Jurax 14.4.2021 15:46

Děkujmež tedy bohům, jsou-li jací, za Psa. Ten zatím nepodlehl cenzorskému moru nesprávných názorů. Na Lidovkách by Vás za tento Váš příspěvek nejspíš zabanovali.

V. Pavelka 14.4.2021 16:30

I Pes, se přispůsobil , má jako korektního Bráchu , nebo vyplaví , dvojnázor a každý si vezme svou část . Aston je dobrej , vlítli jsme do normalizačních bačkůrek meziřádků ..