6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

HISTORIE: Berlínská filharmonie a Alexandrovci

Bylo to po tom, co jsem nazval ty, kdo se radují z tragické smrti Alexandrovců, primitivy a idioty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 31.12.2016 23:38

Re: Spočítejt e důstojníky

Nevidím uniformy, hodnosti a vyznamenání, asi se nejedná o Alexandrovce.

S. Netzer 31.12.2016 13:54

Captain Dietrich

Ano.

Marilyn Monroe, která zpívala vojákům v zimě v Koreji https://www.youtube.com/watch?v=DDA0084gZWc, byla civil.

S. Netzer 31.12.2016 13:55

Re: Captain Dietrich

Sorry, to patřilo pod otázku pí. Bytové

A. Bytová 31.12.2016 14:03

Re: Captain Dietrich

Děkuji, o Koreji jsem nevěděla, jen o jejím působení během druhé světové.

Takže hodnost kapitána měla propůjčenou. Asi jako většina Alexandrovců, Šebrle, Špotáková, Neumannová atd.

A. Bytová 31.12.2016 13:27

Čistě otázka, prosím

Byla Němka Marlene Dietrich zpívající americkým vojákům v americké uniformě voják?

M. Mařák 31.12.2016 13:49

Re: Čistě otázka, prosím

Alexandrovci patří pod armádu a budou pochováni s vojenskými poctami. Srovnáváte nesrovnatelné jako pan Haas v jeho manipulačním pamfletu.

M. Mařák 31.12.2016 13:12

Tak ještě jednou, vojáci

odletěli na misi, jako profesionálové jistě věděli, že ve válce mohou zemřít. Doprovázelo je pár novinářů a tak, i ti si jistě byli vědomi možného rizika. Zemřeli, tak to již ve válkách bývá. Budou pochováni s vojenskými poctami, což je u vojáků zcela normální.

Jedná se pouze o objektivní konstatování, nemám z toho ani radost, ani z toho neskáči naštvaně až do stropu jako pan Haas a nevymýšlím neadekvátní konstrukce, které jsou zcela nesmyslné.

M. Prokop 31.12.2016 15:01

Re: Tak ještě jednou, vojáci

Souhlas.

P. Vaňura 31.12.2016 13:01

Uvědomte si, že poměr k Alexandrovcům je primárně

dán poměrem k Rusku. Protože Rusko už není okupační mocností, díváme se jinak i na Alexandrovce!

V. Vaclavik 31.12.2016 13:15

Re: Uvědomte si, že poměr k Alexandrovcům je primárně

Rozdil v pohledu je v tom, ze povalecne Nemecko se s post-komunistickym Ruskem neda srovnavat - zatimco Nemecko po valce preslo na uplne jinou, demokratickou a dost podstatne svobodnou cestu, Rusko bylo a zustava i nadale primitivnim samoderzavim a to se odrazi v nahledu napriklad na ten armadni soubor.

Š. Hašek 1.1.2017 14:05

Re: Uvědomte si, že poměr k Alexandrovcům je primárně

Jistě, Německo náš vzor.

Nebudu Vám nikterak vyvracet Vaše pevné přesvědčení, že "Rusko zůstává primitivním samoděržavím". O samoděržaví se učilo (za mě) v šestých třídách. Asi se tam vraťte.

V létě jedeme na Sibiř, těším se, jak tam poklábosím s "těmi mužiky". Mezi Moskvou a Irkutskem jsem se včas dopisy nahlásil místním bojarům a ti už zajistí dvoukoláky, koně, vodku, ryby, mužiky. Inu samoděržaví jako stehno.

Učte se arabsky.

Z. Lapil 1.1.2017 22:51

Re: Uvědomte si, že poměr k Alexandrovcům je primárně

Blbý je, že Vaši větu ...jsem včas nahlásil místním bojarům... jsem na první pokus vzal vážně.

V novém roce přeju kromě osobního štěstí a zdraví rovněž zachování schopnosti smysluplně zkracovat a zjednodušovat.

M. Vondráček 31.12.2016 12:50

jásat

Jásat nad tím , že někde spadlo letadlo, mi připomíná oslavy Palestinců po atentátu na NY dvojčata.

Prostě bezvěrce je třeba pobít .

Je pozoruhodné , že mezí slavícími jsou i Ti , s plnou hubou lidskosti a tolerance.

J. Kanioková 31.12.2016 18:09

Souzním..

Š. Hašek 1.1.2017 14:07

Re: jásat

Přesné.

P. Vaňura 31.12.2016 12:24

A co srovnat Alexandrovce s tímto pěveckým souborem?

Kdo to zpívá ale nevím

http://ingeb.org/refer/diefahne.MP3

P. Khail 31.12.2016 11:25

Pan Haas prý napsal

"„Radovali byste se stejně, kdyby spadlo letadlo s orchestrem německého Bundeswehru?" Ta otázka je nelogická, Bundeswehr není Wehrmacht, zato Alexandrovci jsou Alexandrovci nepřetržitě od roku 1946 (pod tímto názvem), soubor sám byl založen 1928.

S. Netzer 31.12.2016 11:37

Re: Pan Haas prý napsal

Přesně tak.

M. Vondráček 31.12.2016 12:52

Re: Pan Haas prý napsal

Pane Khaile, podle Vaši logické implikace soudím, že budete blondýna :-)

P. Dvořák 31.12.2016 13:31

Re: Pan Haas prý napsal

Blondýna s hóóódně dlouhýmá nohama.

M. Moravcová 31.12.2016 15:48

Re: Pan Haas prý napsal

no tak to prrrrrrrrrrr, nebo se urazím :-)

P. Khail 31.12.2016 16:31

Re: Pan Haas prý napsal

Z toho si nic nedělejte, já vím, že vy blondýna nejste. Vy, jen tak, rádoby neurčitě bez argumentů plácáte. Každý holt dělá co umí. Přeji vám veselého Silvestra a jasné ráno :-)

Š. Hašek 1.1.2017 13:59

Re: Pan Haas prý napsal

No jistěéěéěéě, pane Khaile!

Jest zdokumentováno, že Rudí Alexandrovci již házeli granáty na nebohé německé chlapce v Berlíně počátkem května 1945.

Dnešní Bundeswehr taky třeba rozdává merkeldeky/pokrývky neidentifikovatelným rekrutům, co potom "jezděj dnešním Berlínem". Zapomněl jste dodat.

P. Khail 1.1.2017 16:54

Re: Pan Haas prý napsal

Člověče nešťastná, vy jste ještě nevystřízlivěl. Dejte si ještě nějakou pauzu :-)

J. Schwarz 31.12.2016 11:15

Přece jen bych našel

mezi Německem a Ruskem drobný rozdíl - z dnešního německa ani z jeho parlamentu nezaznívají hlášky jako " Hitler v roce 1938 ochránil český národ před bolševismem ", nebo "Heydrich byl spravedlivým protektorem", popřípadě že porážka Třetí Říše byla největší tragédií dvacátého století. Zato z Ruska se podobné hlasy ozývají pravidelně - od označení rozpadu SSSR za největší tragédii dvacátého století přes prohlášení invaze v osmašedesátém za "bratrskou pomoc" po zahrnování Česka do ruské sféry vlivu. jediné, čím Putin boduje je odmítání feminismu, homosexualismu, multikulti a politické korektnosti. Jinak ovšem, pokud jde o byrokratizaci a dobroserstvím maskované omezování svobod kráčí Rusko přesně tam, kam EU. Do (_._)!

I. Schlägel 31.12.2016 13:11

Re: Přece jen bych našel

Ano.

M. Prokop 31.12.2016 15:02

Re: Přece jen bych našel

Souhlas.

Š. Hašek 1.1.2017 14:14

Re: Přece jen bych našel

Pane Schwarzi, samozřejmě Vaše konstatování, že mezi Německem a Ruskem jest rozdíl, jest objektivním faktem. Byl vždy. Byl i v roce 1914 a 1939. Dnes 2016 a MerkelAndělaŠílená.

Někdy jest lepší, když si jeden poslanec od plic něco řekne v parlamentu. O tom, jak je Německo převychováno, si občas vyslechnu v jejich hospodě. Mám dost práce obhájit presidenta Beneše proti "jejich vnímání historie". Věkově jsou ti převychovaní někdy i pod čtyřicet.

Z,z.

D. Stirský 31.12.2016 10:26

Já byh zvolil jiný příklad:

Za Druhé války mohla naše filharmonie s Talichem koncertovat pro Wehrmacht či pro totálně nasazené. Asi by se nám také nelíbilo, pokud by filharmoniky postihlo obdobné neštěstí - třeba vlaková srážka - a Francouzi či Angličané by pokřikovali: dobře jim tak, byli to vojáci, atd., atd.

P. Khail 31.12.2016 11:59

Re: Já byh zvolil jiný příklad:

Hudebníci z filharmonie byli vojáci? Vy už asi slavíte konec roku od rána :-)