10.4.2021 | Svátek má Darja


Diskuse k článku

GLOSA: Útěk ve stínu

Distanční výuka teď ovládá školství, a jak už to na internetu bývá, dost spočívá na obrazech. Což je sice zjednodušující, ale s nějakým výkladem to využít lze. Aktuálně třeba pro dějepis, politologii či všeobecný přehled.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 27.11.2020 0:45

Stejně nikomu nevadí vyhnání Židů z muslimských zemí. Dne 30.listopadu Izrael stanovil den, připomínající vyhnání Židů z muslimských zemí (arabských zemí a Íránu), bylo jich přes 850 000.

Židé v muslimských zemí byli naháněni jako zvěř, vražděni a vyháněni. Arabové zmrazili Židům účty. zabavili jim veškerý majetek. OSN se stará pouze "palestinské" uprchlíky, ale o židovské uprchlíky nejeví vůbec žádný zájem.

M. Grundmann 27.11.2020 0:41

V době druhé světové války místní partyzáni útočili na Němce ve všech územích okupovaných Německem. Na vojáky i na civilisty. Němci je nazývali teroristy a zločinci, pro nás to byli hrdinové. Na okupovaném území Palestiny je situace stejná. A pokud by Izrael prohrál, byli by všichni osadníci odsunuti jako Němci z Československa. Pokud by to přežili.

M. Grundmann 27.11.2020 0:35

Vyhánění Albánců nepřispělo k útoku na Kosovo v roce 1999, o tom bylo rozhodnuto předtím v ultimátu NATO Srbsku vyhlášenému ve francouzském Rambouillet. Vyhánění Albánců bylo zoufalou reakcí na toto ultimátum.

Jinak je odpověď velmi jednoduchá : vyhánění obyvatelstva NATO vadí pouze tehdy, pokud obyvatele vyhání nějaký spojenec Ruska. Pokud jsou vyháněni obyvatelé země, která je považována za spojence Ruska, NATO nijak nereaguje. Vyhnání Srbů z Krajiny nikomu taky nevadilo.

H. Lukešová 27.11.2020 0:20

Ano, Izraelci čelí palestinskému islámskému terorismu dennodenně. K dalšímu teroristickému útoku došlo dne 23.11.2020 během kterého Arabové vrhali kameny na projíždějící izraelský automobil poblíž komunity v Yitzharu. Auto havarovalo a 4 Izraelci byli zraněni, jeden z nich 20letý Izraelec utrpěl vážná poranění. Arabští teroristé pocházeli z města Burin pod kontrolou Palestinské samosprávy.

O pár dní později dne 25.11.2020 se palestinský arabský terorista pokoušel najet automobilem do skupiny izraelských hraničních policistů mezi Jeruzalémem a Maale Adumim. Terorista byl zastřelen.

Takové má Izrael partnera k míru. Údajně "umírněný" Fatah je stejně antisemitský jako otevřeně radikální Hamas. Holt teroristé v oblacích (Fatah), zatímco Hamasáci jsou takoví hadrníci. To vše EU přehlíží, stejně tak bude budoucí Bidenova administrativa.