3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

GLOSA: Ta nešťastná láska k Ukrajině...

Dobře vím, jaké to je být nešťastně zamilovaný. Neměl bych se tudíž těm skandujícím demonstrantům s ukrajinskými prapory příliš vysmívat, ale…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 22.11.2014 11:55

Re: Drahý pane Havránku,

Ti Čečenci jsou skvělými bojovníky i za muslimský chalifát IS (skvěle uřezávají hlavy)! A co Obamovi drony, zabíjející téměř vše živé řadě oblastí, vzdálených tisíce km od hranic USA a co ta mírumilovná "humanitární bombardování"? Vaše kritika někoho za jeho ztotožnění s nějakou tlupou je velmi nepovedeným pokusem o vtip, zvláště když ji namíříte na autora tak umírněného článku. Co by jste řekl radikálnější postoje majícím nestorům západní zahraniční politiky?

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/genscher-chape-putina-a-vyzyva-k-verbalnimu-odzbrojeni_318996.html#.VHBms9KG-So

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/kissinger-zapad-ma-spoluvinu-na-eskalaci-kolem-ukrajiny_324308.html#.VHBm6tKG-So

http://nazorycz.cz/politika/clanek/

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3662

B. Rybák 22.11.2014 11:14

Re: Drahý pane Havránku,

Jste exemplárním příkladem toho, o čem pan Havránek píše. Tedy "majdanské" demagogie. Zřejmě Vám nevadí, že ukrajinská vláda nevzešla z voleb, že se v ní rvou o moc především postkomunističtí oligarchové (Poroščenko, Jaceňuk..) a je Vám jedno, k čemu např. slouží to letiště o něž se bojuje. Objektivně uvažujícím lidem te jedno není!

P. Vaňura 21.11.2014 23:50

"Kdo vezme do ruky zbraň, nepřežije. Se všemi ostatními

jsme ochorni jednat." (c) V. V. Putin k národnostní politice uvnitř Ruské federace.

První vzali do rukou zbraň ukrajinští separatisté, takže by se Putin neměl bránit tomu, když proti nim Kyjev použije JEHO vlastní recept. Až na to, že v Čečně bylo těch obětí mnobásobně VÍCE!

P. Bures 21.11.2014 21:37

Re: Drahý pane Havránku,

Proboha nesnažte se tady uplatňovat logiku, ten článeček je jen osvěžující várka nepříliš podařené demagogie pro pobavení. Stokrát můžete dokládat, jak se Rusko chovalo k Čečencům, ale o to nejde. Pan Havránek se ztotožnil s putinovskou tlupou a naučil se nějaký ten jejich pokřik, neberte mu část jeho identity, cítil by se pak sám a bezmocný.

J. Schwarz 21.11.2014 20:48

Re: Není nad černobílé vidění.. kristovanoho..

Nemýlim li se byl to právě pan Havránek kdo zmiňoval náhlou "lásku k Ukrajině" ... proč tedy jeho postoj nenazvat obdobně "láskou k Rusku"?

P. Sulc 21.11.2014 20:30

Re: Ono i to Ceskoslovensko bylo

No a jeste jste zapomel rici, ze na Risske rade ve Vidni se Cesi s Nemci mlatili nohama od zidli aty si pak vozili do prahy jako suvenyry, tak moc se meli Cesi radi A cisar se snazil nestranit ani jedne narodnosti, byl ''nadnarodni''. A pre vlakou nebyli zadni ''Rakusane'', jen rakousti Nemci. Rakusane se z nich stali az po valce. ''Koncentraky ? To my ne, to Nemci, my jsme preci Rakusane a ti zli Nemci nas anektovali".  A jak se zachazelo s Nemci v CSR pred valkou, o tom se muzete docist v ruznych knihach, treba " Boj o Hrad", vyslo jich po89 dosti.

J. Kanioková 21.11.2014 20:14

Není nad černobílé vidění.. kristovanoho..

Když jeden nenadává na Rusko či Zemana, tak jistě "miluje Rusko i Zemana"..

Buď a nebo, nic mezi tím..

Už je to opravdu trapné..

J. Urban 21.11.2014 19:48

Re: Zase jeden....

Ony ty následky nebudou libovolné, ale tragické (ostatně už jsou).

J. Schwarz 21.11.2014 19:27

Drahý pane Havránku,

láska kohosdi k Ukrajině není o nic podivnější než vaše náhle probuzená láska k Rusku. Chápu, že mnozí ukrajinci by rádi žili jako my, s možností pracovat například v EU, zatímco etničtí rusové z Donbasu zvlášť ti, co mají v Rusku rodiny a jezdí tam pracovat nemají z možnosti přidružení Ukrajiny k EU radost. Anexe Krymu byla jasná lumpárna, tamní "referendum" pod hlavněmi oddílů ruských speciálních sil nemohlo dopadnout jinak než dopadlo a - jsou snad práva ukrajinců co z krymu neemigrovali či tamních tatarů více respektována než práva rusů v Kyjevě? Ani náhodou!  A pokud jde o východ Ukrajiny, tak násilně obsazovat policejní stanice, kasárna a radnice začali proruští separatisté. Znáte stát, který by tohle na svém území toleroval? Tolerovali něco podobného rusové čečencům? Tolerovali by to slováci maďarům? Aby rusové, pokud se jim na Ukrajině nelíbí, vypadli je podle vás "genocidou". Vypadnutí ukrajinců je snad v pořádku? Mimochodem, když se bojuje o letiště v Doněcku, jste snad toho dojmu že je to ukrajinská armáda, co podniká z toho letiště výpady proti separatistickému území nebo naopak - totiž příměří navzdory se separatisté - pomocí ruských zbraní - chtějí letiště zmocnit?

J. Farda 21.11.2014 18:39

Re: Ono je to trochu jinak, nectěný autore.

Volby na Krymu znechuceným obyvatelstvem? Nebylo to náhodou tak, že to znechucení bylo dochuceno tisíci neexsistujícími zelenými zdvořilými mužíčky, vyfasovavšími posléze za svoji neviditelnost v Kremlu státní vyznamení z rukou samého Gosudara? A že Rusko nemá zájem o Dombas, bráně k pozemnímu spojení s Krymem trpícímu dnes nedostatkem téměř všech komodit, včetně vody a elektřiny, dodávaných z Ukrajiny? Obávám se, že vážený pan Havránek dnes ze strategického uvažování trapně propadl.

J. Skála 21.11.2014 17:44

Re: Zase jeden....

Vážený pane Krešňáku, všechny alalogie kulhají. Jak vnitropolitická situace, tak vnější podmínky jsou úplně jiné. Vaším jednoduchým způsobem je možno dobrat se k libovolným vásledkům. Viz příspěvek pseudonicka K. Laus.

J. Skála 21.11.2014 17:38

Re: Ta nešťastná láska k Československu...

Ale se složitější funkcí už si neporadíte, že? Není všechno 1/x !

K. Laus 21.11.2014 17:11

Re: Ta nešťastná láska k Československu...

inverzní zobrazení funkce k jednoduché funkci je také jednoduchá...

K. Laus 21.11.2014 17:07

Re: Máte pravdu, pane Laus

tenkrát Němci dostali o poznání méně ničivé zbraně

K. Laus 21.11.2014 17:05

Re: Tak "rychlé připojení k Rusku je nesporně právním oříškem" ?

to je jedna velká mytologie. Od Chruščova až po odříznutí od Černého moře

P. Krešňák 21.11.2014 15:48

Zase jeden....

Vážený pane Havránku, když jsem tak četl Váš článek místo Ukrajiny jsem si doplnil Československou republiku  (před rokem 39) a místo Ruska jsem si doplnil Německo. Zkuste to také a možná přijdete na to, proč s Váším článkem hluboce nesouhlasím. Krešňák

M. Fausek 21.11.2014 13:50

Ukrajina ?

Souhlasím s autorem. Bohužel u nás je vždy snaha protlačit jeden jasný a zářivý pohled. Život však nebývá černobílý.Bohužel se projevuje dlouholetá práce našich sdělovacích prostředků na ohlupování lidí.Pokud bude chtít náš svět přežít v současné podobě, pak se musí USA, Evropa a Rusko postavit na jednu stranu, ale většina politiků to nechce vidět.Současný stav, který bohužel skutečně vyvolal západ ( USA )nás prudce oslabuje.

J. Kočí 21.11.2014 13:40

Re: Ne vážený autore,

Na 100%. Pomalu se vyjasňují pozice, kdo je u nás vyplácen z Moskvy. Tento článek je přesně o tom. Znejistit a podpořit proruské nálady. Naštěstí to vypadá, že tahle primitivní proruská demagogie nemá moc šance.

L. Kubeš 21.11.2014 13:37

Re: Vidím to stejně,

Trapná Klausova obdivovatelka, co jen papouškuje jeho bláboly!

J. Mannheim 21.11.2014 13:23

Re: Vidím to stejně,

nejen to, také Vaši (a Putinovi) oblíbenci MZ a VK tuto tézi dokonale zvládají

J. Mannheim 21.11.2014 13:10

Re: Znám pár lidí,

znám pár lidí, kteří vystupují na diskusích coby "hrdinní" anonymové nebo že by se Alphonso Joseph D'Abruzzo (pro méně chápavé představitel Hawkeye Pierece v seriálu M*A*S*H) naučil (relativně mizerně) češtine a ke své bídné americké pnezi by si tu a tam přihnal nějaký rublík? - myslím si, že to je hodně na hlavu postavená teorie, co, zbabělý anonyme?

L. Florner 21.11.2014 13:09

Re: Podnětný článek

Ale né, je příjemné v záplavě rozumných zpráv a názorů vidět i nějaký čístě emocionální  proruský výkřik. Člověk si pak řekne: "Ještě že mám vlastní rozum." Ten rozdíl je patrný na první pohled.

J. Mannheim 21.11.2014 13:03

Re: Místo o lásce bych mluvil o NENÁVISTI

to, že někdo nemusí kágébáckého důstojníka a samozvaného diktátora, který už svou zhoubnou politiku aplikuje vůči dvěma sousedním zemím (ostatním zatím jen vyhrožuje), neznamená nenávist ke všemu ruskému, věřím, že znám ruskou kulturní klasiku (literaturu, výtvarné umění, hudbu, divadlo, balet) podstatně lépe než mnohý místní kremlobot

L. Florner 21.11.2014 13:01

Re: Místo o lásce bych mluvil o NENÁVISTI

Naštěstí nejde o lásku nebo nenávist, protože to jsou jen emoce, tedy výkyvy hladin hormonů v mozku, ale o fakta. A fakta, milý pane Čermáku, fakta a zdravý rozum ukazují Ruskou prolhanost a úlisnost v celé její nahotě. Jenže kdo to vidět nechce, tomu těžko radit.

J. Urban 21.11.2014 12:59

Ono je to trochu jinak, nectěný autore.

Ukrajina je všivý, zkorumovaný a kdovíjakými mafiány ovládaný stát. V tom si s Ruskem skutečně nemá co vyčítat. Ovšem Ukrajina nezabírá cizí (dokonce ani ruské) území. Ukrajina neposílá své "dovolenkáře" na nepočítačové střílečky do sousedních zemí. Ukrajina navíc navíc nemá žádné jaderné zbraně, neb se jich zřekla za mezinárodní garanci svých hranic. Jestli jste to dosud vzhledem ke svému mentálnímu potenciálu nepochopil, tak naplno: Ukrajina neohrožuje jiné státy ani obecně mír v Evropě či ve světě.

L. Florner 21.11.2014 12:58

Re: Tak "rychlé připojení k Rusku je nesporně právním oříškem" ?

Tak rpoVás ještě jednou a velmi velmi pomalu - Chruščov - v - době - předání - Krymu - Ukrajině - nebyl - u - kormidla - a ještě - jednou - rychleji - Chruščov v době předání Krymu Ukrajině nebyl u kormidla. U kormidla byla rada SSSR, tj. 7 lidí, mezi nimiž sice jako vedoucí Strany byl, ale k absolutní moci a diktátorskému křeslu se dostal o dost později, v roce 1957. To už by Simferopol městem automnoní republiky Krym patřící pod správu Ukrajiny pěknou řádku let. Převod schválilly mimo Ukrajiny a Ruska ještě další svazové republiky a představte si, že teprve po převodu dostal Krym určitou část automonie, o kterou ho předtím připravil Stalin. Krymčané by spíš měli být Ukrajincům vděční, protože bez nich by byl Krym jen nějakým okresem Ruska. 

Otázka není, čeho se Putin bál, ale jestli směl porušit Ruskem podepsdanou smlouvu a anektovat cizí území, na kterém se refrendum konalo za zvláštních okolností a protiústavně. Pokud se Vám ale jednání Putina líbí, nejspí byste neměl nic proti tomu, kdybych k Vám domů přišel s pistolí, sebral Vám klíče opd auta a s namířenou zbraní Vás donutil podepsat, že s tím souhlasíte. Princip je stejný. Ovšem v právním státě by mě zavřeli a Vám klíče vrátili. Putina nikdo zavřít nemůže a pochybuji, že Rusko vrátí Krym.

A s těmi údajnými vrahy z Kyjeva (to už je extrémě trapná pohádka, zvláště ve vztahu ke Krymu). Úplně stejně můžu tvrdit, že v Oděse odborák podpálili proruští teroristé, kteří tak chtěli vyvolat protesty veřejnosti proti kyjevské vládě (to se jim v Oděse naštěstí nepovedlo). Dává to stejný smysl a podle záběrů na Youtube, které zveřejnili malomyslní prouští p.tomci s úplně opačným cílem než se zdiskreditovat, je to navíc pravděpodobnější.

J. Kanioková 21.11.2014 12:53

A on to snad někdo popírá ?

J. Kanioková 21.11.2014 12:53

Vidím to stejně,

až na to, že pod kotel přidávají největší mírou neobjektivní média. Někomu to vyhovuje, to rozeštvávání..

Rozeštvi a panuj, dí Ministerstvo pravdy..

J. Urban 21.11.2014 12:41

Re: Holodomor

25 let po revoluci se toto v dějepise v českých školách ještě pořád neučí, IVlajKaři z Hanspaulky by vám tedy vysvětlili, že to není pravda :-(

J. Urban 21.11.2014 12:40

Re: Nesmyslná láska k Ukrajině a nenávist k Rusku nedávají smysl

taky nechápu, že někteří lidi to Rusko furt (nebo už zase) milují, když na jeho imperialistické politice se nikdy zhola nic nezměnilo, byla stejná před VŘSR a je stejná i teď