4.12.2021 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

GLOSA: Ta nešťastná láska k Ukrajině...

Dobře vím, jaké to je být nešťastně zamilovaný. Neměl bych se tudíž těm skandujícím demonstrantům s ukrajinskými prapory příliš vysmívat, ale…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vaňura 21.11.2014 23:50

"Kdo vezme do ruky zbraň, nepřežije. Se všemi ostatními

jsme ochorni jednat." (c) V. V. Putin k národnostní politice uvnitř Ruské federace.

První vzali do rukou zbraň ukrajinští separatisté, takže by se Putin neměl bránit tomu, když proti nim Kyjev použije JEHO vlastní recept. Až na to, že v Čečně bylo těch obětí mnobásobně VÍCE!

J. Kanioková 21.11.2014 20:14

Není nad černobílé vidění.. kristovanoho..

Když jeden nenadává na Rusko či Zemana, tak jistě "miluje Rusko i Zemana"..

Buď a nebo, nic mezi tím..

Už je to opravdu trapné..

J. Schwarz 21.11.2014 20:48

Re: Není nad černobílé vidění.. kristovanoho..

Nemýlim li se byl to právě pan Havránek kdo zmiňoval náhlou "lásku k Ukrajině" ... proč tedy jeho postoj nenazvat obdobně "láskou k Rusku"?

J. Schwarz 21.11.2014 19:27

Drahý pane Havránku,

láska kohosdi k Ukrajině není o nic podivnější než vaše náhle probuzená láska k Rusku. Chápu, že mnozí ukrajinci by rádi žili jako my, s možností pracovat například v EU, zatímco etničtí rusové z Donbasu zvlášť ti, co mají v Rusku rodiny a jezdí tam pracovat nemají z možnosti přidružení Ukrajiny k EU radost. Anexe Krymu byla jasná lumpárna, tamní "referendum" pod hlavněmi oddílů ruských speciálních sil nemohlo dopadnout jinak než dopadlo a - jsou snad práva ukrajinců co z krymu neemigrovali či tamních tatarů více respektována než práva rusů v Kyjevě? Ani náhodou!  A pokud jde o východ Ukrajiny, tak násilně obsazovat policejní stanice, kasárna a radnice začali proruští separatisté. Znáte stát, který by tohle na svém území toleroval? Tolerovali něco podobného rusové čečencům? Tolerovali by to slováci maďarům? Aby rusové, pokud se jim na Ukrajině nelíbí, vypadli je podle vás "genocidou". Vypadnutí ukrajinců je snad v pořádku? Mimochodem, když se bojuje o letiště v Doněcku, jste snad toho dojmu že je to ukrajinská armáda, co podniká z toho letiště výpady proti separatistickému území nebo naopak - totiž příměří navzdory se separatisté - pomocí ruských zbraní - chtějí letiště zmocnit?

P. Bures 21.11.2014 21:37

Re: Drahý pane Havránku,

Proboha nesnažte se tady uplatňovat logiku, ten článeček je jen osvěžující várka nepříliš podařené demagogie pro pobavení. Stokrát můžete dokládat, jak se Rusko chovalo k Čečencům, ale o to nejde. Pan Havránek se ztotožnil s putinovskou tlupou a naučil se nějaký ten jejich pokřik, neberte mu část jeho identity, cítil by se pak sám a bezmocný.

B. Rybák 22.11.2014 11:55

Re: Drahý pane Havránku,

Ti Čečenci jsou skvělými bojovníky i za muslimský chalifát IS (skvěle uřezávají hlavy)! A co Obamovi drony, zabíjející téměř vše živé řadě oblastí, vzdálených tisíce km od hranic USA a co ta mírumilovná "humanitární bombardování"? Vaše kritika někoho za jeho ztotožnění s nějakou tlupou je velmi nepovedeným pokusem o vtip, zvláště když ji namíříte na autora tak umírněného článku. Co by jste řekl radikálnější postoje majícím nestorům západní zahraniční politiky?

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/genscher-chape-putina-a-vyzyva-k-verbalnimu-odzbrojeni_318996.html#.VHBms9KG-So

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/kissinger-zapad-ma-spoluvinu-na-eskalaci-kolem-ukrajiny_324308.html#.VHBm6tKG-So

http://nazorycz.cz/politika/clanek/

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3662

B. Rybák 22.11.2014 11:14

Re: Drahý pane Havránku,

Jste exemplárním příkladem toho, o čem pan Havránek píše. Tedy "majdanské" demagogie. Zřejmě Vám nevadí, že ukrajinská vláda nevzešla z voleb, že se v ní rvou o moc především postkomunističtí oligarchové (Poroščenko, Jaceňuk..) a je Vám jedno, k čemu např. slouží to letiště o něž se bojuje. Objektivně uvažujícím lidem te jedno není!

P. Krešňák 21.11.2014 15:48

Zase jeden....

Vážený pane Havránku, když jsem tak četl Váš článek místo Ukrajiny jsem si doplnil Československou republiku  (před rokem 39) a místo Ruska jsem si doplnil Německo. Zkuste to také a možná přijdete na to, proč s Váším článkem hluboce nesouhlasím. Krešňák

J. Skála 21.11.2014 17:44

Re: Zase jeden....

Vážený pane Krešňáku, všechny alalogie kulhají. Jak vnitropolitická situace, tak vnější podmínky jsou úplně jiné. Vaším jednoduchým způsobem je možno dobrat se k libovolným vásledkům. Viz příspěvek pseudonicka K. Laus.

J. Urban 21.11.2014 19:48

Re: Zase jeden....

Ony ty následky nebudou libovolné, ale tragické (ostatně už jsou).

M. Fausek 21.11.2014 13:50

Ukrajina ?

Souhlasím s autorem. Bohužel u nás je vždy snaha protlačit jeden jasný a zářivý pohled. Život však nebývá černobílý.Bohužel se projevuje dlouholetá práce našich sdělovacích prostředků na ohlupování lidí.Pokud bude chtít náš svět přežít v současné podobě, pak se musí USA, Evropa a Rusko postavit na jednu stranu, ale většina politiků to nechce vidět.Současný stav, který bohužel skutečně vyvolal západ ( USA )nás prudce oslabuje.

J. Urban 21.11.2014 12:59

Ono je to trochu jinak, nectěný autore.

Ukrajina je všivý, zkorumovaný a kdovíjakými mafiány ovládaný stát. V tom si s Ruskem skutečně nemá co vyčítat. Ovšem Ukrajina nezabírá cizí (dokonce ani ruské) území. Ukrajina neposílá své "dovolenkáře" na nepočítačové střílečky do sousedních zemí. Ukrajina navíc navíc nemá žádné jaderné zbraně, neb se jich zřekla za mezinárodní garanci svých hranic. Jestli jste to dosud vzhledem ke svému mentálnímu potenciálu nepochopil, tak naplno: Ukrajina neohrožuje jiné státy ani obecně mír v Evropě či ve světě.

J. Farda 21.11.2014 18:39

Re: Ono je to trochu jinak, nectěný autore.

Volby na Krymu znechuceným obyvatelstvem? Nebylo to náhodou tak, že to znechucení bylo dochuceno tisíci neexsistujícími zelenými zdvořilými mužíčky, vyfasovavšími posléze za svoji neviditelnost v Kremlu státní vyznamení z rukou samého Gosudara? A že Rusko nemá zájem o Dombas, bráně k pozemnímu spojení s Krymem trpícímu dnes nedostatkem téměř všech komodit, včetně vody a elektřiny, dodávaných z Ukrajiny? Obávám se, že vážený pan Havránek dnes ze strategického uvažování trapně propadl.

M. Roesel 21.11.2014 12:05

Holodomor

Holodomor – Vyvraždění hladem – byl hladomor v Ukrajinské sovětské socialistické republice, který v letech 1932 a 1933 vyvraždil přibližně 4 miliony Ukrajinců, přičemž některé odhady uvádějí 7 milionů a některé jsou ještě vyšší (obtížné zaznamenání dětských obětí). Tento vyhlazovací genocidní hladomor se také nazývá hladomorem teroru. Ačkoliv to Ruská propaganda popírá, šlo o řízené vyvražďování ukrajinského obyvatelstva. V případě Ukrajiny o tom někteří autoři pochybují, v případě kubáňských Ukrajinců o tom nepochybuje nikdo. Během prvního roku hladomoru bylo z Ukrajiny odvezeno obilí, které by stačilo nasytit 5 milionů lidí po celý rok. Neodvedení kvót obilí se trestalo sibiřským gulagem nebo smrtí, stejně bylo trestáno porušení zákazu cestování z hladomorem postižených oblastí.

Prostřednictvím řízeného hladomoru na Ukrajině Rusové vyvraždili za dva roky víc Ukrajinců, než Němci židů za celou druhou světovou válku.

Velkou část viny nesl také Lazar Mojsejevič Kaganovič, který je podepsán pod příkazem k hromadné vraždě v Katyni a který osobně dohlížel na konfiskace obilí jak na Ukrajině, tak v Kazachstánu, na Krymu, v Kubáňské oblasti, v dolním Povolží a severním Kavkazu.

J. Urban 21.11.2014 12:41

Re: Holodomor

25 let po revoluci se toto v dějepise v českých školách ještě pořád neučí, IVlajKaři z Hanspaulky by vám tedy vysvětlili, že to není pravda :-(

J. Kanioková 21.11.2014 12:53

A on to snad někdo popírá ?

V. Čermák 21.11.2014 11:51

Místo o lásce bych mluvil o NENÁVISTI

určitých lidí ke všemu Ruskému. Nejen, že urážejí, ponižují a plivou na všechny, kdo s nimi tuto nenávist nesdílejí (budiž), ale aby si tu nenávist uspokojili, klidně obětují i ty tisíce mrtvých Ukrajinců.

L. Florner 21.11.2014 13:01

Re: Místo o lásce bych mluvil o NENÁVISTI

Naštěstí nejde o lásku nebo nenávist, protože to jsou jen emoce, tedy výkyvy hladin hormonů v mozku, ale o fakta. A fakta, milý pane Čermáku, fakta a zdravý rozum ukazují Ruskou prolhanost a úlisnost v celé její nahotě. Jenže kdo to vidět nechce, tomu těžko radit.

J. Mannheim 21.11.2014 13:03

Re: Místo o lásce bych mluvil o NENÁVISTI

to, že někdo nemusí kágébáckého důstojníka a samozvaného diktátora, který už svou zhoubnou politiku aplikuje vůči dvěma sousedním zemím (ostatním zatím jen vyhrožuje), neznamená nenávist ke všemu ruskému, věřím, že znám ruskou kulturní klasiku (literaturu, výtvarné umění, hudbu, divadlo, balet) podstatně lépe než mnohý místní kremlobot

M. Košťál 21.11.2014 11:07

tahle úvaha "nad věcí"

ve skutečnosti vůbec nad věcí není. chybí v ní jeden mohutný, rozhodující faktor, jménem rusko.

rusko pomohlo do úřadu janukovyčovi, který měl ukrajinu v pohodě dovést do ruské sféry vlivu. když to Ukrajincům nebylo vhod a janukovyče vyhnali, vymyslelo rusko, že soukmenovci na ukrajině jsou utlačováni - před vypuknutím krymské krize o žádném utlačování nikdy nebyla řeč ani ze strany ukrajinských rusů.

celá válka na ukrajině je jenom Putinův "plán B", když ten první plán s janukovyčem nevyšel.

V. Čermák 21.11.2014 11:41

Rusko, Rusko,

Vaše NOČNÍ MŮRA.

K. Janyška 21.11.2014 10:26

Nesmyslná láska k Ukrajině a nenávist k Rusku nedávají smysl

a vůbec nerozumím tomu, že země, která se nám neomluvila za vpád svých vojsk v roce 1968 do naší země je u nás některými tak náhle milována. Podle vzoru Merkel, asi... Dzp.

J. Urban 21.11.2014 12:40

Re: Nesmyslná láska k Ukrajině a nenávist k Rusku nedávají smysl

taky nechápu, že někteří lidi to Rusko furt (nebo už zase) milují, když na jeho imperialistické politice se nikdy zhola nic nezměnilo, byla stejná před VŘSR a je stejná i teď

R. Houška 21.11.2014 10:10

No, pane jo, konečně se podařilo FSB najít poctivého,

nezaujatého občana, který to s námi myslí dobře. A nějaké ty manipulace s fakty? Pche, proti jiným produktům Institutu, prkotina...

V. Venc 21.11.2014 9:50

Podnětný článek

Podnětný už i proto, že vzbuzuje u euroamerické kulturní fronty diskutantů takový nával emocí, že není ochotna nechat klidně odeznít i protichůdné názory.

Okamžitě piští, uráží a zaujímá bojové postavení, jakoby právě na ní závisel Porošenkův režim.

J. Kanioková 21.11.2014 12:53

Vidím to stejně,

až na to, že pod kotel přidávají největší mírou neobjektivní média. Někomu to vyhovuje, to rozeštvávání..

Rozeštvi a panuj, dí Ministerstvo pravdy..

J. Mannheim 21.11.2014 13:23

Re: Vidím to stejně,

nejen to, také Vaši (a Putinovi) oblíbenci MZ a VK tuto tézi dokonale zvládají

L. Kubeš 21.11.2014 13:37

Re: Vidím to stejně,

Trapná Klausova obdivovatelka, co jen papouškuje jeho bláboly!

L. Florner 21.11.2014 13:09

Re: Podnětný článek

Ale né, je příjemné v záplavě rozumných zpráv a názorů vidět i nějaký čístě emocionální  proruský výkřik. Člověk si pak řekne: "Ještě že mám vlastní rozum." Ten rozdíl je patrný na první pohled.

J. Pejchar 21.11.2014 9:33

nesouhlas

A co smlouva o územní celistvosti podepsaná i Ruskem v době kdy se Ukrajina zbavovala zbraní? Jenže smlouva podepsaná Rusy platí jen tak dlouho jak se jim to hodí. V tom mi připomínají araby....