29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

GLOSA: Je nutno vynucovat si dnes nějaký plán brexitu?

Podle předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera nemají vítězové britského referenda žádný plán, jak nyní dále postupovat při odchodu z EU a jak upravit příští vztahy s unií.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Braun 3.7.2016 18:56

Kulhající analogie pana Jakla

Analogie pana Jakla značně pokulhávají. Ztracení v lese si nikdo předem neplánuje, ovšem pro Brexit se vedla kampaň minimálně několik měsíců, Farage se dokonce kasal, že o to usiluje již 17 let. Myslím, že trochu přemýšlení o tom, co bude potom, by opravdu neškodilo.

Alespoň by se představitelé Brexitu nemuseli po pro ně překvapivém vítězství schovávat před novináři. Případně by nemuseli používat fráze typu "nyní si musíme sednout a v klidu si o tom promluvit" což řekla některá z představitelek v 5 hodin ráno po hlasování na otázku, co dělat s padajícím kurzem libry. Když pak moderátor připomněl, že rozhodnutí co dělat by mělo padnout před ranním otevřením trhů v Londýně tak doplnila, že přece myslela posadit se a promluvit si před tím otevřením.

B. Jelínek 3.7.2016 20:23

Re: Kulhající analogie pana Jakla

to bych nechal na Britech a nevím, proč by nenašli cestu jak pokračovat. To jen zde politici a média svorně lžou, mystifikují a straší, jako kdyby byl konec světa.

Celá slavná EU vůbec totiž nechápe o co jde a především oni neví co mají dělat - typická je pro ně arogance (špatní voliči) a vymýšlení hovadin typu zakázat pro příště referenda. Prostě vše se dovede do hořkého konce jednoho dne. Tito socialisté všech barev dříve nebo později skončí jako naši komunisté (není to chování elit EU jak přes kopírák?). Otázkou je jen kdy to bude a jaký bude průběh.

Jinak s librou a poklesem je to docela srandovní. Mám takový pocit, že přece naše slavná ČNB pracně o totéž usiluje, aby jako ten vývoz, že?

J. Svoboda 3.7.2016 20:29

Re: Kulhající analogie pana Jakla

Pane Braune, jako už možná dospělý člověk byste už mohl vědět, že kulhá každé přirovnání a tak hloupě na tom nerajtovat. Doufám také, že nehodláte Britům naordinovat přemýšlení s tím, že bez vás by na to nepřišli.

Velmi bych uvítal, kdybyste jako zuřivý eurofanatik přestal do Britů rýpat a staral s především o sebe a vaši rozpadající se EU. Mimochodem, rozpad EU je vina Británie?

Jestli chcete po vašem zacházet s Evropou, je to děsivá představa. Možná, že by ani nebylo od věci, kdybyste si uvědomil, že Evropa a Evroepská unie jsou dvě rozdílné věci. Opravdu si myslíte, že EU měla plán, co s bankrotujícím Řeckem? Myslíte, že EU věděla co dělá, když zakládala eurozónu a Řecko tam přijímala?

Z. Lapil 3.7.2016 22:14

Re: Kulhající analogie pana Jakla

Řekl bych, že pan Jakl ztracením v lese mínil současný stav celé EU, který Britové (dobrá; jejich nepatrná většina) chtějí řešit brexitem. Nikoliv - jak to chápete vy - že během referenda se Britové ocitli v lese a rovnou v něm zabloudili.

J. Kanioková 3.7.2016 17:35

Přesně..

K. Janyška 3.7.2016 11:53

Levicoví pitomci plán nutně potřebují, neboť oni si myslí,

ti hlupáci a naivové, že řídí lidský svět. Jenže ten podléhá plně svému spontánnímu řádu a procesu civilizace obchodem a nedá se s tím hnout. Lidský svět se vyvíjí doneznáma a stále k lepšímu. Ale vyprávej to levicovému volovi v pátek, když jde v sobotu na jatka... Dzp.

V. Braun 3.7.2016 19:30

Re: Levicoví pitomci plán nutně potřebují, neboť oni si myslí,

Plánování je základem úspěchu v kapitalismu. Každý projekt potřebuje projektový plán. Dokonce již ve fázi rozhodování o projektu je třeba znát náklady a výnosy a mít alespoň hrubý plán jak cílů projektu dosáhnout a Brexit je rozhodně hodně velký projekt. Zastánci Brexitu sice odstartování prosazovali, ovšem jak se nyní ukazuje plán žádný neměli a jak se zdá tak ani nemají jasno jakých cílů chtějí projektem dosáhnout. Sledoval jsem přenos BBC a tam někdo řekl, že vůbec není jasné jaký vztah UK chce s EU mít, zda například Norska, Švýcarska nebo Albáníe, abych citoval.

J. Svoboda 3.7.2016 20:48

Levicoví pitomci plán nutně potřebují

Pane, rychlík už vám dávno ujel. To, co píšete bylo základem NEúspěchu za komančů. Vám asi nedošlo, že jsme o nějaká tři desetiletí dál.

Už podruhé od vás čtu, že Britové žádný plán neměli a opět se ptám, co je vám do toho? Jediné, čeho chtějí Britové brexitem dosáhnout je to, aby jim bylo umožněno vládnout si a rozhodovat si o sobě sami, aby jim jakýsi Schulz nestrkal svůj rypák do talíře. Všechno ostatní, jako např. vaše starost o jejich Libru, je podružné. Kdybyste se býval nepomátl, možná byste věděl, že ani EU, ani Britové nemohou vědět, jaký vztah mezi sebou za dva, pět, let budou mít, protože to závisí na obojích a možná hlavně na EU, která bude mít snahu VB trestat. Pokud se dobrá věc podaří a EU se rozpadne, bude problém se vztahem nezajímavý

J. Fleiszner 2.7.2016 12:43

Tendence k diktatuře

Zatím jsem neslyšel od nikoho z EU-utužovatelů popřát Británii hodně štěstí s další možnou obchodní i jinou spoluprácí s EU. Jako by se Británie stala nepřítelem EU (tedy hned po Rusku).

Za komunistů také nikdo nemohl utéct ze země a když se o to stažil, střílelo se mu do zad! Británii se útěk povedl a EU po něm střílí, ale vzhledem ke své neschopnosti jen slepejma. Právě se v EU připravuje odzbrojení občanů legálně držících zbraň. To se dělo za protektorátu a pak za komunistů. Obhajovat EU v nynější podobě může fakt jen "slepejš". Tendence k diktatuře jsou už naprosto zjevné.

M. Šejna 2.7.2016 13:12

ale vždyť to není pravda, pane Fleisznere

kde chodíte na tyhle představy?

Všichni politikové v EU přece jasně řekli, že rozhodnutí Britů o Brexitu je nutné respektovat a že jsou připraveni dojednat s Británií podmínky budoucí vzájemně výhodné spolupráce mezi Británií a EU.

Jenže tato jednání o vzájemných ekonomických vztazích mohou začít až tehdy, kdy Británie oficiálně oznámí odchod z EU. Do té doby se nic dít nemůže a vše zůstává při starém - tj. Británie je a bude součástí EU.

J. Svoboda 2.7.2016 19:35

Re: ale vždyť to není pravda, pane Fleisznere

Soudruhu Šejno, budu drobátko tvrdší. Zdá se, že buď lžete, nebo jste dočista zmagořil.

Neslyšel, nebo nečetl jste, jak Juncker Britům vyhrožoval?

Bylo by velmi sympatické, kdybyste přestal ty ostatní "blbečky" v těchto diskusích vyučovat a podceňovat.

J. Fleiszner 3.7.2016 0:08

Re: ale vždyť to není pravda, pane Fleisznere

Pan Šejna se pravděpodobně dostal jen do fáze, kdy dokáže psát na NP. Gratuluji mu k úspěchu a dál je třeba sledovat světové dění.

M. Šejna 3.7.2016 11:25

Re: ale vždyť to není pravda, pane Fleisznere

Pan Fleiszner se pravděpodobně dostal jen do fáze, kdy dokáže psát a číst, ale nechápe význam toho, coi si právě přečetl.

Takže mu zopakuji, že EU Britům zatím jen stále znovu opakuje, že je připravena s Brity dojednat co nejdříve vzájemně výhodné podmínky budoucí spolupráce mezi GB a EU.

A znovu opakuji, že tahle jenání mezi EU a GB mohou začít až poté, co Británie oficiálně oznámí svůj záměr odejít z EU. Do té doby není o čem jednat.

V. Karda 3.7.2016 11:43

Re: ale vždyť to není pravda, pane Fleisznere

Šejno jdi už s těma tvýma kecama do prdele !

J. Svoboda 3.7.2016 20:16

Re: ale vždyť to není pravda, pane Fleisznere

To, co vy papouškujete z maistreamu už ví i Pepek Vyskoč. Už to nudí

V. Braun 3.7.2016 19:11

Re: ale vždyť to není pravda, pane Fleisznere

Pane Svobodo, čtu dost, ale výhružky Junkerse jsem nikde neviděl. Tedy pokud za to nepovažujete například "rozvod Británie a EU nebude procházka růžovým sadem" (volně přeloženo). Pokud máte odkaz na zdroj s výhružkami, který sem můžete dát, tak se sám zařazujete mezi lháře a magory, ovšem třeba překvapíte a odkaz dodáte.

V. Braun 3.7.2016 19:31

Re: ale vždyť to není pravda, pane Fleisznere

Oprava "pokud NEmáte odkaz ..."

J. Svoboda 3.7.2016 20:07

Re: ale vždyť to není pravda, pane Fleisznere

Pane Braune, já jsem psal o Junckerovi, nikoliv o Junkersovi. Rozhodně není mou ctižádostí, vám cokoliv dodávat. Nejsem takový cvok, že bych si dělal kartotéku, nebo archiv videí, ani to kvůli vám nezačnu dělat. Budete se muset smířit s tím, že se budu řídit podle své paměti. Můžete si nadávat, jak chcete. Už jsem utrpěl několik nadávek od soudruha Šejny, ani vaše nadávky se mnou nehnou. Aby se vám trochu rozbřesklo, můžete si vyhledat a shlédnout např. duel pana Sulíka se soudruhem Martinem Schulzem. Zdá se mi, že jste všichni tři z jedné líhně.

M. Šejna 2.7.2016 12:25

Pane Jakle

máte pravdu, že je to od Junckera projev nadřazenosti sdělit Britům pravdu. To ale nic nemění na tom, že Britové opravdu žádný plán nemají. Cameron nemá plán proto, že s Brexitem vůbec nepočítal a "brexiťaci" plán nemají také, protože už se nechali slyšet, že plán měla mít vláda a nikoli oni.

Ta vaše poznámka v závěru článu o tom, že "když se člověk ztratí v lese, je jeho starostí hlavně nejdřív vymyslet, jak se dostat ven" a teprve potom konat, je opravdu přesným popisem situace Britů po Brexitu a od Vás "brexiťáka" je to kouzlo nechtěného. Tímto prohlášením jste potvrdil, že Britové nešli do lesa (do Brexitu) s kompasem (s plánem), a že tam lezli zcela nepřipraveni, a že opravdu jsou nyní ztraceni a začali teprve teď přemýšlet, kudy z lesa ven.

Z. Rychlý 2.7.2016 12:41

Re: Pane Jakle

Kecáte. Cameron měl okamžitě odstoupit coby příznivec setrvání. Jako vyjednavač by byl naprosto nevěrohodný. To, že okamžitě neodstoupil je věcí Britů a Džuncker se může s Šulcem uvztekat a třísnit jedovaté sliny, ale nic s tím nenadělají. Pomstychtivost z nich přímo čiší. Jak pravil jeden z gigantů EU integrace - propásl jste (spolu s nimi) příležitost držet hubu.

M. Šejna 2.7.2016 13:02

ano, pane Rychlý

propásl jsem příležitost držet hubu. Takže se Vám omlouvám a už tu hubu budu radši držet, abyste mi znovu nemusel psát, že kecám.

Z. Rychlý 2.7.2016 15:37

Re: ano, pane Rychlý

Omluv doufám netřeba.

J. Fleiszner 2.7.2016 12:54

Re: Pane Jakle

Cameron je právě příznivce setrvání v EU, takže je v pořádku, že si neví rady (jako si neví EU rady s každým skutečným problémem).

EU zatáhlo Británii i ostatní země právě do toho lesa a teď tam společně tápou. Británie se rozhodla netápat a vylézt ven. To se jim podařilo a jsou v nové situaci. Zbytek EU bude dále ve stínu stromů provádět "více Evropy", bude narovnávat banány, přejmenovávat máslo, vyhrožovat všem, kteří chtějí z lesa a hlavně se bude ekonomicky stále více propadat.

Přeji Británii, aby si vyjednala co nejlepší podmínky spolupráce se zeměmi, které jsou v EU, ale i s těmi, které tam nejsou.

M. Šejna 2.7.2016 13:06

pane Fleisnere

mám pocit, že jste vůbec nepochopil poznámku pana Jakla o tom zabloudění v lese. On tím myslel Brity, nikoli EU. Pan Jakl tímto přirovnáním jen brání briskou nerozhodnost a tvrdí, že se jim musí nechat čas, aby si rozmysleli, jak se dostat ven.

A já k tomu jen dodal, že to je ukázka britské nepřipravenosti na Brexit. Nebo snad máte pocit, že Britové vědí, co a kdy budou teď dělat?

E. Erat 2.7.2016 14:09

Re: pane Fleisnere

No, EU to neví již několit let. Jak v případě Řecka, nelegálních migrantů, Ukrajiny, vztahu k RF atd. Vždy jenom lepí záplaty, a většinou na blbé místo. Jaký plán měla EU pro vystoupení jakékoliv země z EU, eroplán jako Edvard Beneš.

J. Svoboda 3.7.2016 15:12

Re: pane Fleisnere

Pane Erate, něco na tom je. Je právem možno se ptát, jaké plány měla EU pro případ migrace. Patří to sem také. Jen jsem si na to nevzpomněl, protože podle mého názoru je to nic neřešící argumnetace, vedoucí jedině k nesmyslným hádkám a bojům o suché z nosu.

J. Fleiszner 3.7.2016 0:14

Re: pane Fleisnere

Brexit je nová situace a Británie se na ní připravuje postupně. Asi se trochu bojíte za ně. Mají odvahu. Vystupují z protektorátu. Dejte jim čas.

M. Šejna 3.7.2016 11:18

ale jistě, pane Fleisnere

Brexit je opravdu nová situace. Přesto nechápu, že Británie se na ní teprve teď připravuje. Pokud šli do referenda, museli počítat s tím, že obyvatelstvo zvolí odchod z EU a na tuhle variantu měli mít připravený plán. Neměli, neměli, neměli.

Znovu tedy opakuji moje tvrzení, že britští politikové a britská administrativa byli absolutně nepřipraveni na variantu, že obyvatelstvo bude hlasovat pro Brexit. Moje dcera žije přes 20 let v Británii a kdykoli s ní mluvím po telefonu, tak mi tohle moje přesvědčení o britské nepřipravenosti na Brexit potvrzuje. Navíc mi tvrdí, že v britské společnosti začíná být pořadně dusno. Ti, co chtěli zůstat v EU, jsou naštvaní na brexiťáky. Brexiťáci jsou zas naštvaní na vládu, že nekoná nic a jen prodlužuje současný stav.

E. Erat 3.7.2016 12:51

Re: ale jistě, pane Fleisnere

Naštvanost těch, jejichž názor a volba prohrála je zcela běžná. Dodnes jsou např. voliči Karla VII našváni na presidenta Zemana. Tak to prostě chodí. Já jsem dodnes naštván na lidi, kteří nás zatáhli do EU. Když jsem volil NE. Ovšem nikdy jsem neprotestoval, nekočoval po náměstích, nesepisoval nesmyslné petice, nevymlacoval výlohy apod. Smířil jsem se s demokratickým rozhodnutím. Ano, přeji si i nadále vystoupení ČR z EU, či její konec. Vítám každou nepříjemnost, která EU postihne. A stále doufám, že se dožiji stejné radosti jako když skončilo RVHP.

J. Kanioková 3.7.2016 17:34

Zcela souzním..