30.5.2023 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

GLOSA: Americké pokrytectví a diskriminace v Čechách

Tak jsme si zase přečetli, že nás americké ministerstvo zahraničí považuje za rasistickou zemi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Křivan 23.4.2013 12:23

Re: a vy zas bijete černochy! :))

Takže jak to chcete vyřešit pane Kosejku ?  Odebírat jim cikáňata a dávat do českých rodin ? 

1. to by bylo řevu lidskoprávníků a jiných humanistů,

2. kolik lidí by bylo ochotno cikáňata vychovávat a snášet všechny s tím spojené problémy ?

F. Navrátil 23.4.2013 13:56

Re: a vy zas bijete černochy! :))

   Pane Kosejk věřím a kvituji váš pohled na současný stav Romského etnika, ale vaše názory mně připadají jako názory tolerantního fandy na fotbalovém zápase. V dílenském provozu, který jsem řídil pracoval Róm. Jeho pracovní výsledky se nijak nelíšili od většiny jeho spolupracovníků a rovněž nebyly žádné problémy, které by bylo možno nazývat diskriminací. Rovněž tak jeho rodina svojí celkovou úrovní byla vyšší než průměr. Moji dva vnuci chodili do "základky" s Vietnamci. Jejich píle a cílevědomost byla naším toužebným přáním. Zde nebylo možno mít nějaké rasistické názory, ale naopak. Nedávno jsem četl novinový článek Rómské sociální pracovnice, která žije v Jeruzalemu. Rómů je tam údajně pouze deset tisíc, ale problémy stejné jako u nás. Osmdesát procent jich je negramotných a šedesát procent nezaměstnaných. Samozřejmě dostávají podporu, která v přepočtu je údajně vyšší než deset tisíc našich korun. Na druhé straně málokterý právník má takový přehled jako většina Rómů co vše musí od státu dostat a na co mají právní nárok. Sběr kovů, obchod s prostitucí a drogy je pouze malá část spektra kde Rómská komunita má svůj nezanedbatelný vliv. Bylo by zajímavé kolik milionů ze státního rozpočtu jde na činnost , která by měla řešit problémy Rómů. Výsledek ale neodpovídá úsílí, které je této problematice věnováno. Žádný slušný a inteligentní člověk nechce tyto věci řešit rasistickým násilím a diskriminací. Ale nějaké řešení přece musí existovat. Určitě to ale nebude t.zv. pozitivní diskriminace, která je bohužel s negativními výsledky praktikována ve Spojených státech.

M. Kosejk 23.4.2013 14:27

Re: a vy zas bijete černochy! :))

Tak především - tzv. "rómský probém" nepovažuji za podstatný problém. Zbyteční úředníci nám sežerou násobky a násobky toho, co tratíme na celém nepřizpůsobivém segmentu cikánů. A pohled na čísla ohledně entického složení ČR a celkové nezaměstnanosti takého hovoří jasně - většinu nezaměstnaných tvoří bílí Češi. 

L. Křivan 23.4.2013 17:00

Re: a vy zas bijete černochy! :))

Odhadem asi tak 20 miliard ročně nás cikáni stojí. K tomu ještě jimi napáchané škody,...  to už stojí za vyřešení.

L. Hrušková 23.4.2013 11:08

Re: a vy zas bijete černochy! :))

A divíte se tomu že po těch zkušenostech s nimi je nikdo neubytuje? Divíte se tomu že po zkušenostech s nimi je nikdo nezaměstná? Mají oči a snad i kousek rozumu aby viděli jak žijí ostetní a snažili se žít taky tak a ne aby všechno ( i ten rozum) dostali zadarmo, bez námahy.

M. Kosejk 23.4.2013 11:32

Re: a vy zas bijete černochy! :))

Ne, zvýšené nedůvěře v toto etikum se nedivím. Ale divím se lidem, kteří odmítají přiznat, že do toho pytle naházeli všechny cikány sakumprdum. A že důsledkem toho je, že rezignovali i ti, co si v tom pytli nezaslouží být.

J. Tachovský 23.4.2013 11:36

Re: a vy zas bijete černochy! :))

Vite u bileho je statosticky daleko mensi pravdepodobnost problemu, tak proc to riskovat s cikanem.

M. Kosejk 23.4.2013 11:48

Re: a vy zas bijete černochy! :))

To je to, co nezpochybňuji. Ale jdu dál - a mluvím o důsledcích tohoto postoje.

L. Křivan 23.4.2013 12:30

Re: a vy zas bijete černochy! :))

Pane Kosejk,

nikdo  do toho pytle nahází všechny cikány sakumprdum. V tom pytli je sice 95 (i více) procent cikánů, ale právem. Plným právem. 

Těch pár slušných, (kromě těch, kteří se dali na ethnobyznys),  se svým soukmenovcům vyhýbá jak čert kříži.

J. Tachovský 23.4.2013 11:34

Re: a vy zas bijete černochy! :))

Nesouhlasim

Nic cikanum nebrani koupit si vlastni byt nebo postavit dum. Kvalitni pracovnik jiste nema problem praci sehnat a udrzet si ji. Zamestnavateli se totiz vic vyplati a je mu jedno jestli je bily nebo fialovy. Vzdelani je u nas jako jedna z mala veci zdarma. Kdyz nekdo nechte tuto hodnotu prijmout, tak si pak nemuze stezovat, ze ji nedostane.

P. Vaňura 23.4.2013 12:39

Milý pane, Cikáni v Chánově měli

bydlení na úrovni, jakou nesehnal leckterý příslušník majority. Bydlení si zdevastovali způsobem, jakého snad žádný příslušník majority není ani schopen a pokud ano, pravděpodobně je v péči psychiatrů.

A těch 9000 předraženého nájmu neplatí ten Cikán, ale STÁT formou příspěvku na bydlení.

P. Schuster 23.4.2013 8:24

Dva pohledy

Amerika, navštívit ji, to byl sen mnoha Evropanů. Já jsem v Americe (myslím USA) nikdy nebyl a v dnešní době po tom vůbec netoužím. Poslech jsem si dva umělce, který znají místní poměry.

Režisér Miloš Forman mluví o USA jenom v superlativech. Je to krajina neomezených možností, jeho druhý domov.

Výtvarník Milan Knížák zase mluvil i o těchto stinných stránkách demokracie v USA, zdá se mi, že jeho pohled na Ameriku je mnohem realističtější.

J. Tachovský 23.4.2013 11:37

Re: Dva pohledy

Ja jsem tam byl v roce 1991 a 2000. Pokazde asi rok. Uz se mi tam snad ani nechce. Snad jeste nekam do divociny. Je to tam cim dal tim horsi.

K. Kužel 23.4.2013 7:00

Kdyby Čína chtěla oslabit USA

jako dosud nejsilnějšího světového hráče, nemohla by si přát lepšího pomocníka než je současný americký prezident.

R. Gramblička 23.4.2013 7:22

Re: Kdyby Čína chtěla oslabit USA

bohužel, a to má před sebou celé další funkční období. nechci ani pomýšlet, co za zhovadilosti stihne napáchat a jak na tom budou USA na pět let. Škody budou možná tak velké, že situace bude vyžadovat dalšího Reagana či Thatcherovou. Mám obavy, že se nenajde nikdo podobný, resp. že systém nikoho takového tolerovat nebude

R. Langer 23.4.2013 12:26

Re: Kdyby Čína chtěla oslabit USA

... trefná poznámka...

R. Szewczyk 23.4.2013 2:18

hihihi

taková hnusná pomluva přítele nejvěrnějšího,hvězdy zářící,americké demokracie a jejího milovaného prezidenta ,spasitele planety,,,,,,,doufám,že furt existuje paragraf:pomluva států demokratických zřízeních,se sazbou až 8let,takový pomlouvačný pamflet může napsat jen odpůrce vydobytků demokracie,lid s takovýma dokáže zatočit,demokraticky ti,pomlouvači,zakazujeme psát ,At žije nerozborné přátelství s americkým,demokratickým lidem.

J. Kulišek 23.4.2013 4:54

Re: hihihi

Blaboleni, ktere nic nerika.

I. Lyčka 23.4.2013 7:42

Re: hihihi

U dotyčného pána nic zvláštního.

R. Gramblička 23.4.2013 7:26

Re: hihihi

... přátelství s Americkou lidově demokratickou únii (nová zkratka ALDU :-)

T. Pansky 23.4.2013 0:32

Budme presni a adresni - o kom je rec, to jsou americti ...

... Demokrate.  Ti si spocitali, ze cernosska mensina spolu s latino (mexickou) mensinou daji dohromady solidni vetsinu.  Proto se hranice s Mexikem neuzavre, uruchlene se davaji americka obcanstvi i anglicky naprosto nemluvicim (zato plyne mluvicim spanelsky) jiznim sousedum, a dale se davaji vyhody obyvatelum cerne pleti.  Ac o tom nikdo nemluvi, pan Obama je kovany Marxista a dela vse proto, aby se posilila role statu, vsichni bohatci se utopili v zaplave danovych narizeni, a vsichni se srovnali do late a meli stejne, tedy malo (nejvice by mela mit federalni vlada k prerozdelovani a davani tem hodnym).  Pravdou zustava, ze Republikani zaspali.  top0625top@live.com

J. Kulišek 23.4.2013 4:53

Re: Budme presni a adresni - o kom je rec, to jsou americti ...

Nezaspali, jen je jich malo. 47 procent obyvatel dostava nejakou formu statni podpory, voli demokraty, cernosi take, vetsina latinos, vcetsina zidu. dobra bpolovina asijcu a pomerne dost belochu. Tak mi reknete, jak s tou hrstkou belochu co voli republikany to muzou v budoucni jeste nekdy republikani vyhrat?

K. Člověk 23.4.2013 7:16

Re: Budme presni a adresni - o kom je rec, to jsou americti ...

Nemohou...

R. Gramblička 23.4.2013 7:28

Re: Budme presni a adresni - o kom je rec, to jsou americti ...

Na to přesně Obamenko sází. Dosud byly síly prakticky vyrovnané, za pět let už to platit nemusí a proces může být nevratný.

J. Schwarz 23.4.2013 8:44

Re: Budme presni a adresni - o kom je rec, to jsou americti ...

Jo jo, tohle je klasický socialistický postup. Pokud je člověk při síle, obrat ho o všechno a donutit ho "pomáhat slabším". Potom mnohý z těch, kteří by byli raději soběstační budou volit na stará kolena socialisty - svoje nejhorší nepřátele - protože už budou na jejich přerozdělování závislí. Tohle spraví snad jen íránská jaderná puma a válka, kdy současné zabetonované sociální systémy různých "nároků" padnou, lidi budou rádi že přežili a státy nebudou mít z čeho rozdávat a konečně nikoho ani nenapadne že by mohl požadovat po sousedovi aby mu "zajistil bydlení" či stravu. Jen tak, protože existuje a má "práva". Práva vůči komu? On se s ním někdo na něčen dohodl?

F. Navrátil 23.4.2013 14:19

Re: Budme presni a adresni - o kom je rec, to jsou americti ...

     Pane Schwarz , to co píšete je ve své podstatě kruté, ale bohužel pravdivé. Vzpomínám na slova mého stařičkého otce, který mimo jiné říkal, že socialismus je vzpoura méněcenných. Pocházel s velmi chuých poměrů a tudíž měl pouze základní vzdělání, ale rok před koncem války v r.1944 do detailu předpověděl, jak to zde po válce dopadne. President Beneš se svým nadprůměrným vzděláním na to přišel až po Vítězném únoru. Podle počtu pravděpodobnosti se snad i nás najde politik  úrovně Regana nebo Thatecherové, aby nemusili tisíce těch schopných a pracovitých emigrovat.