GLOSA: Americké pokrytectví a diskriminace v Čechách
Buďme vděční, že české úřady zatím nejednají tak rasisticky jako americká federální vláda
Tak jsme si zase přečetli, že nás americké ministerstvo zahraničí považuje za rasistickou zemi.
Kdybychom chtěli být jízliví, mohli bychom na to odepsat, že Spojené státy na tom nejsou o nic lépe. Mimo jiné proto, že:
- přibližně dvě třetiny bílých obyvatel mají za to, že systematicky znevýhodňováni vůči příslušníkům menšin,
- data skutečně potvrzují, že běloch má statisticky nižší šanci dostat dobré vzdělání nebo místo ve státní správě než příslušník menšiny se stejnými schopnostmi,
- statistiky ukazují, že tato omezení dopadají primárně na chudší bělošské rodiny. Elity mají své mechanismy, jak tato pravidla obejít.
- prezident Obama svým prokurátorům zakázal vyšetřovat případy zastrašování voličů. Pokud se jedná o bílé voliče a pachatelem je černoch. Žádné zametání do ztracena, žádné výmluvy. Prostě zakázal, nechal vyhodit pár vzpurných žalobců a hotovo. Osobnosti a la Bradáčová americká federální vláda netrpí.
Frank Ricci - hasič s nesprávnou barvou pleti
Není to ani dva roky, co se ve Spojených státech přetřásal případ connectitutského hasiče z chudé přistěhovalecké rodiny, který – ač trpěl těžkou poruchou učení – vyvinul neuvěřitelnou píli a během několika let dřiny se připravil na postupové zkoušky tak, že získal nárok stát se hasičským důstojníkem. Měl ovšem smůlu. Výsledky zkoušky byly anulovány, protože na velitelská místa nepostoupil dostatečný počet černochů. Soudkyně Soňa Sotomayor, která o této ničemnosti rozhodla, pak byla za odměnu jmenována soudkyní Nejvyššího soudu. Tedy tělesa s právem rušit demokraticky přijaté zákona nebo dokonce celé části ústavy.
Pokrytecký dokument amerického ministerstva zahraničí vlastně vyvolává jedinou otázku. Proč u nás vůbec někomu stojí za čtení.
Převzato z Hampl.blog.ihned.cz se souhlasem autora