17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kulheim 25.9.2010 15:57

Re: S použitím autorova slovníku bychom mohli říct,

Děkuji věcnou odpověď. Ad. 1/  Žádný systém řešení věcí veřejných není dokonalý. Přijatelné řízení věcí veřejných je, podle mého názoru, systém respektující do jakési míry zájmy a přání většiny obyvatelstva a  kde dochází k pravidelným volbám a výměně vlády. I toto je však systém lehce zneužitelný. Pro mne je nepřijatelný každý politický systém,  ve kterém jsou lidé rozděleni na občany několika řádů. Myslím, že v tom se naše názory moc neliší. Budhismus je víc životní filosofie než náboženství. Honění lidí do "ráje bičem " je ponižující.

2/  Nacionalismus se mnohdy ztotožňuje s hájením národních zájmů. Myšlenka, že jsou některé národy lepší a jiné  horší, vede k problémům. Když už tady národní státy jsou, tak národní zájmy je potřebné hájit.  Evropské dějiny jsou  plné problémů, které přetrvávají. Pokud nastane "příznivá situace", tak se najde vždycky někdo, kdo předhodí většině viníka vzniklých problémů.

3/ Na volném pohybu osob, zboží a materiálu by měla být EU založena. S tím souhlasím. V současné době to EU plně nefunguje a je snaha velkých států ovládnout státy menší tím, že stále víc pravomocí přechází do Bruselu. Snaha o stále zvyšující se centralizaci sebou nese nabalování pravomocí a předávání moci nevoleným anonymním  úředníkům.  „Stát“, který by měl lidem sloužit, lidem nařizuje co musí a co nesmí. Brusel se stává rejdištěm lobistických skupin, které si prosazují svoje zájmy. Cena zboží, služeb je čím dál víc regulovaná. To dává prostor pro korupci a ovlivňování konkurence schopnosti podniků.

4/ Stát pomocí zákonů určuje pravidla soužití občanů. Jde o míru regulace a zpochybňování regulační schopnosti „trhu“ a přeceňování schopnosti jednotlivců řídit dění ve společnosti. Stát by měl zajistit vymahatelnost práva a zabránit jednotlivcům nebo skupinám lidí prosazovat svoje zájmy ve společnosti. Kdo by měl určovat cenu práce, zboží a materiálů, kdy ne trh?

J. Skotnica 25.9.2010 15:46

Re: Další výron péče EU

No jsme zase u toho. Není to zákaz, je to JEN upravení podmínek. Milá paní, byrokrati z EU (všimněte si neříkám EU) pociťují potřebu se o své pitomoučké, hloupučké ovčany postarat aby si třeba něco nestrčili do ucha, aby svítili správnými svítidly, používali správnou elektřinu, děti si hrály na hřištích vybavených podle pravidel EU a hlavně aby moc nemysleli. A bude toho stále více. Rezervy jsou.Nezdá se Vám?

K. Machala 25.9.2010 15:41

Re: Další výron péče EU

Upravení podmínek vstupu na trh je jen zastřená forma zákazu. Vedlejší účinky (nesrovnatelně menší než alopatické léky) má samozřejmě naprosto všechno, od potravin přes městský vzduch až po jízdu autem. Bude následovat "upravení podmínek prodeje" (zdražení) odšťavovačů, aby se proboha někdo nepoškodil oxaláty v některých čerstvých výživých šťávách a raději zobal paralen?

S výjimkou jízdy autem ale máloco je tak nebezpečné jako některé "léky", které prošly drahými testy. Co je vědecké na modulaci symptomů místo léčení příčin? Popřete snad, že většina léků tzv. "vědecké" medicíny je cílena pouze na symptomatickou léčbu a nikoliv příčinnou? Regulace téměř nikdy není ve prospěch spotřebitele, i když se tak tváří. Většina regulací je ve prospěch silných skupin výrobců. Brusel je bohužel prošpikovaný kancelářemi lobbistů, placených lépe než samotní komisaři, takže se lobbing firmám vyplatí, jinak by je tak dobře neplatily (viz článek k tématu na euobserver.com).

J. Skotnica 25.9.2010 15:23

Re: S použitím autorova slovníku bychom mohli říct,

Pane Brodský, příliš mnoho slov a odboček, ale jde o totěž. Ta regulující pravidla, právo, vznikla ze zkušeností lidí kteří spolu žili v tlupách, kmenech a třeba státech. Čím komplikovanější řád, tim komplikovanější pravidla. Pračlověk nemusl vědět, že nesmí jezdit na červenou.

Myslím si, že ta pravidla musí říkat co se nesmí, aby se jedinci a s nimi i společnost mohli rozvíjet a prospívat. Jakmile se začne říkat, co se musí, vytváří se pravidla, podřízená účelu a to má přesně opačný účinek na svobodu lidí. Pol Pot a Stalin a další jsou příkladem. Nechoďme daleko. Zákon 180/2005 říká: Stavěj fotovoltaické elektrárny, vyplatí se ti to. A výsledek takového za účelem stvořeného pravidla bude každému jasný při účtu za elektřinu.

To jsem se rozkecal. Pane Brodský, neberte to prosím, jako poučování. Psal jsem jenom svůj názor.

J. Skotnica 25.9.2010 15:08

Re: Kajan

jo, a ještě nevím proč demagogie a sprosté. To že se mi směřování EU nelíbí a že mi živě připomíná doby nedávno minulé je přirozené. Nebo Vy jste v byrokratickém aparátu, který se neustále rozrůstá, viděla nějakou snahu o sebereflexi. Já tam vidím jenom světlé zítřky. EU nepadne, ale musí se reformovat. Tlaky na reformy musí přijít zvenčí. Věrchuška se sama nikdy nezmění. Až vykvete ten bolák, který se jmenuje Řecko a pak možná další, nebude čas otevřít Lisabonskou smlouvu? Jenomže kdo toho džina nacpe zpátky do flašky, to neví nikdo, ani paní Merkelová.

K. Machala 25.9.2010 15:01

Je to ale naopak:

Náckové byli známi tím, že chtěli zregulovat naprosto všechno - společnost zákazů a příkazů, to je nacistický režim. A kdo není slepý, tak vidí, že pokud podporujete zákazy a příkazy toho, co se smí a nesmí prodávat, tak tím směrem jdete vy a ne paní Kanioková. Kromě toho není vůbec pravda, že tohle se píše jen na ezoterických serverech.

Třeba takový nositel Nobelovy ceny za chemii dr. Linus Pauling taky dával přednost přírodní léčbě vitamíny ("ortomolekulární medicína") a nesouhlasil s "toximolekulární medicínou". Přečtěte si jeho a pak něco říkejte o šarlatánech. Není nic vědeckého na předepisování léků, které jsou testovány pouze na vliv na symptomy konkrétní nemoci a nikoliv na vliv na celkové zdraví. Statiny a chemoterapie jsou dokonalý příklad takové "vědy".

J. Skotnica 25.9.2010 15:00

Re: Kajan

Závidím Vám, že jste měla odvahu od komančů vypadnout. Já ne. Ale zapomínáte...

K. Machala 25.9.2010 14:49

Re: Další výron péče EU

Hmmm. Tohle oficiální zdůvodnění znám, spolkne ho akorát neinformovaný člověk. Ale já nechci být chráněn proti své vůli. Faktem je, že zatímco na schválené a testované nepřirozené chemické léky s vedlejšími účinky umírají každoročně statisíce lidí a některé, přestože prošly studiemi za miliardy dolarů, jsou po masovém zabití těchto lidí z trhu stahovány (Vioxx), jiné nezabijí tolik lidí, ale jenom způsobují vedlejší účinky - např. statiny snižují cholesterol a zvyšují riziko rakoviny, tak se používají masově dál. Žádný vitamín ani minerál ani čínský bylinný lék nemá na svědomí ani desítky mrtvých, možná žádného. Tj. z mého pohledu je to jasné, a navíc, kde berete morální právo požadovat, abychom si nemohli koupit, co chceme. Jsme dospělí a riziko chceme brát na sebe. Skutečný důvod je, že farmac. lobby teče do bot, protože mnoho přírodních léků funguje, aniž by tyto vedlejší účinky měly, anebo jsou daleko menší. Omezte tu regulaci na ty, kteří chtějí být regulováni, a nebudu mít problém.

Důsledkem takové regulace je, že si budou moci na trh posílat své výrobky pouze ti, kdo mají miliardy na rozsáhlé (a stejně pochybné, viz Vioxx) studie. Tj. z trhu zmizí všechno, co tam nebudou posílat velké farmac. firmy. Vznikne černý trh a další část lidí bude na EU naštvaná, což nemuselo být. Věřím doktore, že tohle nevyhrajete, podobně jako jste nevyhráli tu směšnou záležitost s prasečí chřipkou. Kdyby se podařilo dostat do nás do všech ony nedostatečně testované vakcíny, dnes by 90 % národa věřilo, že prasečí chřipka se nerozvinula proto, že se masově očkovalo. Jaksi to nevyšlo, co?

M. Pechr 25.9.2010 14:25

Re: Další výron péče EU

Jestli tohle je pravda, tak je to hustý.... jediný dva významy v tom vidím, zisk (ještě abysme si zadarmo něco trhali) a závislost ( ještě abychom se spoléhali na sebe) trochu to zavání upalováním čarodejnic...

S. Netzer 25.9.2010 14:16

Re: Kajan

To soudružské tykání je ještě nepřekonaný návyk z dob, kdy jste se účastnil schůzek Vaší stranické buňky?

J. Kejkrt 25.9.2010 13:46

Re: Hrubý nesouhlas s článkem

Každý den (!) několik článků! No tohle! Kdo to platí? Evvropu si rozvracet nedáme!

A ti všichni hňupové nemají o tom ani páru. Měli by jim zakázat psát, zakázat vlastní názor a zakázat volit.

Je správné zakázat žárovky! Je správné mít akční plány! Je správné zaplatit Řekům dřívější dúchod, než mají ostatní.

V čele s Barošem, Rumpálem a baronkou za SMC!

O. Firtl 25.9.2010 13:42

Re: Kajan

.....právě proto, že žiješ již 40 let "mimo srovnávání", nemůžeš s určitostí říct nic..........

J. Kejkrt 25.9.2010 13:37

Re: Skvěle o smutných vĕcech.

Jo, to jste se mi trefil do noty!

S. Rehulka 25.9.2010 13:25

Re: Kajan

Přáelé, nejsem členem náboženské skupiny Svědků Jehovových a jsou často středem vtipů . Moje osobní zkušenost s nimi je jiná. Když jsem byl v roce 1962 jako politický vězen v ÚNZ (nikoliv Ústav Národního Zdraví, ale Útvar Nápravného Zařízení) ve Rtyni v Podkrkonoší (Tmavý Důl),tito Svědkové Jehovovi byli mimo pár dalších politických a kulaků, jediní opravdu slušní lidé, kteří nekradli spoluvěznům, nebomzovali, nebyli mezi nimi buzeranti, takže myslím, že přez zvlášnost a tvrdohlavost své víry, nezaslouží posměch a přízvisko "omezení" ! To přináleží jiným !

A. Ruščák 25.9.2010 13:17

Hrubý nesouhlas s článkem

Autor, podobně jako pan Matějka, o EU a evropské integraci absolutně nic neví, hlavně se ale veze na módní české vlně něčeho, co bych nazval "pivním euroskepticismem". Je jedno, jestli člověk otevře Psa, blogy na iDnes nebo další místa na netu, aby se tam každý den (!) neukázalo aspoň několik článků na autorovo téma s identickým zpracováním. Autor tak nejen, že nemá páru o tom, co píše, ale v podstatě opisuje už stokrát napsanou věc. Hlavně, že se mu ale ulevilo. Dokonce i ten Klaus nedávno řekl, že bez EU to nejde, že (schoval to v projevu, ale řekl to jasně, aby se mu to později nedalo vyčítat, až by ta potřeba nastala) euro bude třeba za nějakou dobu zavést (konkrétně řekl až se víc sblíží ekonomická síla ČR a Eurozóny). Co o tom, autore, víte? Četl jste aspoň zakládající smlouvy EU? Podle Vašich stránek vidím, že jste studoval knihovnictví. To je jistě obor, kde se toho "hodně" dozvíte o funkci EU... ale aspoň, že na tom jste lépe než Matějka, ten má jen základní školu...

P. Brodský 25.9.2010 13:00

Re: S použitím autorova slovníku bychom mohli říct,

Pane Kulheime,

díky, že jste ke svému argument ad hominálnímu příspěvku připojil i několik věcných poznámek, případně otázek. Pokusím se na ně zareagovat.Tak 1)Opravdový socialismus je podle mého názoru stejně bezobsažný termín jako opravdová demokracie, opravdové křesťanství, opravdová svoboda atd. Společenská hnutí, případně ideály, mají takovou hodnotu, jaká odpovídá jejich reálnému dopadu na lidskou společnost. Jestliže komunismus vyprodukoval Stalina, Pol Pota, Mao Ce Tunga, či Castra, demokratický mechanismus ve spolupráci s ideou národního státu Hitlera, křesťanství inkvizici Atd, pak tyto skutečnosti nemůžeme bagatelisovat tvrzením, že nešlo o opravdové komunisty, křesťany, atd.

Vlastnosti ideálů se plně projeví teprve tehdy, když začnou působit na reálné lidi. Budhismus má nepochybně řadu nedostatků, ale těžko by se hledal příklad budhistické inkvizice.

Takže, chcete-li vědět, co je to opravdový socialismus, zeptejte se na to raději opravdových marxistů. Já si pouze myslím, že je to nesmysl. Což je i z mého textu zřejmé. 2)Kdo zabil víc lidí? Mám samozřejmě na mysli v globálním měřítku, včetně  druhé světové války .Vyhodnocení je ovšem dost obtížné, komunisté totiž postupně degenerovali na nacionalisty, v důsledku čehož se jejich hnutí rozpadalo, takže při Stalinových, Pol Potových atd masových vraždách hrály významnou úlohu i nacionalistické aspekty.Pol Pot např. očisťoval Kambodžu nejen od intelektuálů, které je možno odhalit tím, že nosí v kapse propisku, ale také od nepřizpůsobivých národních menšin. 3)Poslední odstavec myslíte jak? Pochybujete o tom, že národní státy ve jménu své suverenity zpochybňují svobodu pohybu osob, kapitálu, pracovních sil či služeb?(polských instalatérů?)4) Na Vaší první otázku odpovědět nemohu. Já totiž vůbec nevím, ci si Vy Kajanovci představujete pod pojmem neregulovaná společnost. Podle mého názoru i v šimpanzí tlupě či gorilí rodině existují regulující pravidla.

J. Pechanec 25.9.2010 12:48

A trochu pro odlehceni?

http://www.sarden.cz/storage/Dilbert_Page_019.jpg

S. Netzer 25.9.2010 12:47

Re: Kajan

Vážený pane, žiju už  více než 40 let v západní Evropě, a proto mohu s určitostí říct, že takové srovnávání je vrcholem sprosté demagogie.

J. Skotnica 25.9.2010 12:38

Re: Skvěle o smutných vĕcech.

Omlouvám se, mobil: věcech, křídla

J. Běle 25.9.2010 12:36

Regulace???

Dovoluji si s Vámi nesouhlasit s názorem na regulaci. Regulace je podle mého názoru soubor usměrňování nebo řízení. Potraviny testují potravinářské inspekce, auta,alespoň u nás,jezdí vpravo,na semaforu stojíme na červenou,a co hůř,policie nás nutí v našem vlastním autě nosit bezpečnostní pás. Nesmíme pěstovat konopí,oddávat se drogám,byť z jiných drog vybírá stát nehoráznou daň. I to je v mých očích regulace. To,co se dnes děje v USA a Evropě není regulace,ale obrovský podvod a zlodějna.

J. Skotnica 25.9.2010 12:35

Skvěle o smutných vĕcech.

Za socialismu jsem byl neustále naštvaný, že se nedožiju chvíle, kdy padne socialismus. Teď se utěšuju, že se nedožiju až zase zvítězí. Socík je pro lidi jako lampa pro můru. Nádherná, ale jen se k ní dostane, křìdla v p r .eli, a pak už jenom leze.

M. Lechvy 25.9.2010 12:33

Re: Kajan

Nejsem váš lékař vy vlezdoprdelko.

J. Skotnica 25.9.2010 12:21

Re: Kajan

Ale tohle je taky něco jako mantra. Vy jste v socialismu nežila, že Vám Barosso a EU nepřipadají povĕdomí?

S. Netzer 25.9.2010 12:17

Re: Díky za vysvětlení, pí Netzerová

To tvrzení je už na první pohled tak absurdní, že mi to nedalo.

Zaujalo mě, že o "zákazu" se mluví jednak na ezotericky zaměřených stránkách, což je jaksi pochopitelné, ale i na náckovských (německé thiazi forum). Vyznavači té jedné víry nemají daleko k té druhé.

Názorně to ilustrují oba odkazy od pí. Kaniokové.

V. Pavel 25.9.2010 12:13

Re: Kajan

Lechvy! Co vás na tom udivuje? Zkuste svůj pocit aspoň trochu smysluplně vyjádřit! Tak do toho, nebojte se! Aspoň se pokuste! Nikdo vás zde "neukousne"! Díky!

M. Lechvy 25.9.2010 12:10

Re: Kajan

Udivuje mne že vy by jste to byl schopen posoudit.

D. Švik 25.9.2010 12:01

Farrma zvířat

EU trochu připomíná Orwellovu Farmu zvířat.Ano je zajímavé kam se nám vlastně poděl evropský prezident a jak neustále roste moc komisařů.Historie se opravdu stále opakuje a nyní jsme svědky toho jak upadáme /a to zcela dobrovolně a demokraticky/ do stále strašnějšího bahna socialistické totality.Opravdu jsem v pořádném průseru.Kdy si to lidé uvědomí?Až budou po naších ulicích pochodovat nějaké evropské jednotky s centrálním velením evropských komisařů?

J. Kanioková 25.9.2010 11:42

Jo, registrace, certifikace, buzerace

Takže lido domo bude vzkvétat, protože jinak bude všechno podléhat povolením institucí. Na tom se zase nějací další úředníci přiživí, tím se zase všechno stane ještě složitější, dražší. No, mi se to prostě nelíbí, zase další pachatelé dobra

http://www.orgo.cz/viewtopic.php?f=23&t=680&sid=76098c61a905e0f21c6e26b820492d9d&start=0

P. Brodský 25.9.2010 11:32

Díky za vysvětlení, pí Netzerová

Nesdílím nenávist pí Kaniokové k EU, ale nestíhám si ověřovat vše, čím mě media zahlcují.

V. Pavel 25.9.2010 10:37

Re: Kajan

Pí. Netzer! Rozhodně se nechci něčím dotýkat osobnostních kvalit našeho milého kolegy - účastníka Janyšky! Snad se ničím neproviním, když pouze uvedu, že omezení jehovisté mi připadají oproti jmenovanému jako duševní Titáni!