26.1.2021 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

EVROPA: Výrazný krok vpřed

Lidi jsou hloupí, a tak je potřeba jim vše pořádně vysvětlit. Od toho jsou mluvčí, propagandisté, agitátoři a vůbec jiné moudré hlavy. Zvláště někteří občané, ba dokonce celé národy jsou prý mimořádně zaostalé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Polanský 1.8.2016 19:05

Veliký omyl autora!

EU jsme volili! Konkrétní jména již nejsou důležitá.

J. Krásenský 1.8.2016 21:57

Re: Veliký omyl autora!

Z 8 259 525 voličů hlasovalo pro vstup pouze 3 446 758, tedy necelých 42 procent a přesto jsme v EU.

P. Han 1.8.2016 23:08

Re: Veliký omyl autora!

Konkrétní jména jsou velmi důležitá. Nebo mi chcete namluvit, že by se svět vyvíjel stejně, kdyby třeba v Německu 30. let zůstal kancléřem von Papen, případně kdyby v Rusku místo Lenina dál vládl car nebo Kerenskij?

J. Šejnoha 5.8.2016 8:51

Re: Veliký omyl autora!

1. refrendumpředcháze a zcela nehorzná deznformační kampań

2. původní vstupní podmínky se výrazně zhoršily, již bez referenda

Je tedy čas na opakování referenda.

B. Hamáček 1.8.2016 17:13

Paní

Paní Kyselková mrkněte se na moji reakci , prosím. BH

J. Kanioková 1.8.2016 15:53

Já jenom nechápu, kde se u lidí ve světě bere

přesvědčení, že oni mají právo migrovat, protože my máme povinnost je přijímat..? Kdo to u nich propaguje, kdo to šíří? Mírné přesuny mezi zeměmi probíhaly vždycky, s tím nebyl v podstatě žádný nesouhlas, ani problém. Ovšem to, co se děje v posledních létech, to je legální sebevražda naší civilizace. Proč? Komu na tom záleží, kolik se na tom živí, přiživuje?

(Z článku) "Do EU přicházejí dlouhodobě ročně více než dva miliony migrantů – například v roce 2010 bylo vydáno 2,47 milionu povolení k pobytu, v roce 2013 to bylo 2,35 milionu." - Jan Schroth: Úskalí migračních statistik - http://jdem.cz/caxhy2

OSN: Vloni poskytla IOM asistenci přibližně 20 milionům migrantů - http://www.epochtimes.cz/2016072623319/OSN-Vloni-poskytla-IOM-asistenci-priblizne-20-milionum-migrantu.html

IOM - International Ofganization for Migration - http://iom.cz/

Aktuální data zveřejňuje IOM - http://migration.iom.int/europe/

J. Kanioková 1.8.2016 15:54

Re: Já jenom nechápu, kde se u lidí ve světě bere

IOM zprávy Globální migrační trendy 2015 informační přehled - https://www.iom.int/news/iom-releases-global-migration-trends-2015-factsheet

TÝDENNÍ DATA DIGEST 25-29 ČERVENCE - http://iomgmdac.org/weekly-data-digest-25-29-july/

IOM Prague - https://www.facebook.com/IOMPrague/

J. Kanioková 1.8.2016 17:27

A panu Vlkovi díky,

pro život jsou vždycky prospěšnější lidi, kteří si neberou servítky a co na srdci, to na jazyku. Byť to mnozí neradi.

Vždycky je to stokrát férovější, než "kulantnost" a pokrytecká politická korektnost !

S. Netzer 1.8.2016 14:26

V tomto článku

jsou skryté perly, které ani pozorný čtenář neobjeví hned na poprvé. Jako tento důkaz autorova hlubokého humanismu:

"Utopení v moři není pro mnohé obyvatele imigrantských krajin zase tak strašná představa, ani to moc nebolí a je to rychlé".

"Obyvatelé imigrantských krajin" mají spíš zkušenosti s bazény, než s mořem http://i2.mirror.co.uk/incoming/article5934496.ece/ALTERNATES/s615b/ISIS.jpg

R. Tesařík 1.8.2016 14:38

Re: V tomto článku

Utopení je rychlé.. Co to zkoušíte za voloviny.

J. Fialová 1.8.2016 15:06

Re: V tomto článku

Vypadá to, že tak strašná představa pro ně není ani utopit se v Německu... Asi je chybou, že jim při vítání nedávají plavací kola.

Etwa 20 Flüchtlinge sind 2016 schon beim Baden in Deutschland ertrunken.

J. Fialová 1.8.2016 15:06

...

http://www.welt.de/politik/deutschland/article156302891/An-Deutschlands-Badeseen-droht-ein-toedlicher-Sommer.html

P. Vaňura 1.8.2016 15:02

Každopádně je pravdou, že smrt utopením

se migrantům jeví jako přijatelné riziko, ať už jsou důvody jakékoliv. Podle mě je to tím, že to riziko není dostatečně vysoké a je nesrovnatelně nižší, než v případě snahy překonat Berlínskou zeď!.

B. Rybák 1.8.2016 18:32

Re: Každopádně je pravdou, že smrt utopením

Ano! Každý věří tomu, že právě on to dokáže! Překonávání Berlínské zdi bylo ale neúměrně ztíženo tím, že pomsta vlastizrádných bolševiků postihla celou rodinu, což ilegálním imigrantům nehrozí!

L. Severa 1.8.2016 14:04

Pane Vlku díky,

že jste zde uvedl tu komunistickou pitomost s těmi melioracemi. Na časté naříkání, že jižní Morava trpí suchem zatím nikdo nepřipomněl, že je to také důsledek kdysi masivního odvodňování. Několikrát jsem měl chuť na to upozornit někde v diskusi, ovšem považoval jsem to za málo účinné. Když jsem studoval byly meliorace na technice i jedním směrem vodařiny. Co způsobují rozorané meze vidím ve vesnici kam jsem jezdíval na prázdniny.

J. Hruška 1.8.2016 22:42

Re: Pane Vlku díky,

Meliorace v celém povodí Lipenské nádrže a Vltavy jsou zase příčinou povodně. Stejně tak kůrovcové odlesnění Šumavy. To jsou jedny z mnohých zločinů komunismu pod heslem "po nás potopa"

V. Pavelka 1.8.2016 13:53

Židé četli psali, většina .

v dobách kdy se mnoho jiných národů potýkalo z kamenými nástroji .I Římané je brali jinak , daně , voj . služba atp.

P. Vaňura 1.8.2016 15:22

Pokud jde o písmo, pak na počátku naší abecedy

stály paradoxně egyptské hieroglyfy. Egypťané se nakonec dopracovali ke komplexní sadě samohlásek ale všechny ostatní znaky ponechali. Byli to patrně Féničané, kteří prostě přebrali souhlásky, pro které použili už jiné znaky a vše ostatní odhodili. Tuto souhláskovou abecedu převzali Židé (předtím abecedu a možná ani písmo neměli). Zajímavé je, že ta písmena u Féničanů byla pojmenována podle slov, začínajících danou souhláskou (alef, bethel). A Řekové k tomuto písmu přidali samohlásky, pro které použili fénické znaky, které nepotřebovali. To už byla moderní abeceda! Etruskové a Římané převzali a pro své potřeby upravili řeckou abecedu, tak vznikla latinka (napřed jen s velkými písmeny a trochu jinými, než ty naše). Některá písmena latinky ale vznikla až ve středověku (j, u w).

Jinak by mě zajímalo, KDO používal pouze kamenné nástroje v době, kdy Židé měli abecedu. Z Evropanů, Asijců a severoafričanů patrně nikdo kromě snad kmenů v odlehlých místech! To "pouze" je tam proto, že i lidé doby bronzové používali kamenné nástroje pro některé ůčely, bronz byl drahý.

Jinak, samozřejmě, písmo samo je o moc starší, než abeceda.

A naše kultura je více antická, než židovská! Židé žili hlavně pro sene a jejich kulturu jsme přejali přes křesťanství.

P. Vaňura 1.8.2016 15:24

Re: Židé četli psali, většina .

A ještě, v době, kdy Římané dobyli Judeu byla jejich armáda dlouho profesionální, takže když do ní vstoupil Žid, bylo to z jeho vůle!

F. Kusák 1.8.2016 12:29

Vezmu-li to psychologicky,

tak ti, co v diskuzích řvou, sprostě nadávají a urážejí ostatní, jsou takovými slovními terosty. Chtějí, aby byli co nejvíce slyšet.

Jinak s panem Vlkem souhlasím, vidím to podobně. Jen mám strach z postupné relativizace hodnot. Zlo bylo samozřejmě vždy, jen je mnozí dokázali lépe rozpoznat.

J. Kulheim 1.8.2016 11:55

S. Netzer. Stará známá

a nakažlivá nenávist v krystalické formě."

Nemám nic proti Turkům, Němcům, Rusům, Američanům, atd. Nemám rád socialisty všech barev, kteří berou lidem svobodu rozhodování o životě svém a svých potomků. Chci se mýlit sám se sebou, ne Junkerem, Hejmalou ap. Jsem ochoten za své omyly nést následky. Nech si oni nesou odpovědnost za omyly svoje. Nechci po nich nic než kousek slušnosti a sebereflexe.

Nenávist zde rozsévají agresivní "diskutéři, jako paní Netzer, Hejmala, Žitný, atd. Ten kdo něco nechce, nemusí to zdůvadňovat, proč to nechce.

Ti kdo napadají diskutéry, kteří nechtějí, aby v ČR žili lidé jiné kultury, náboženství ap. Kteří nechtějí přijat ani respektovat tradice, kulturu, zákony, země do které přicházejí by měli napsat proč by jim ČR měla povolit pobyt na našem území.

Zatím jsem od paní Netzer, Hejmaly, Žitného, Junkera, Merkel žádný argument nečetl, který by mne přesvědčil. Proč tady chtějí žít? Čím nás tito lidé obohatí? Atd.

K. Frauknecht 1.8.2016 12:46

Re: S. Netzer. Stará známá

Tak tak, u mě za 1.

Zajímavý názory a jasný pohled na všeobjímající stát: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/lukas-pollert-olympijska-soutez-je-vyrazne-hendikepovana-nejsou-tam-ti-nejlepsi-1311990

M. Moravcová 1.8.2016 13:07

Re: S. Netzer. Stará známá

přesně tak, souhlasím s Vámi.

J. Kanioková 1.8.2016 14:17

Souzním,

a musíme se ubránit nelogické zbabělé politice bruselské šlechty. A musíme tlačit na naše politiky, že když už nás Brusel donutí tu pár lidí odjinud přijmout, že je nutno k tomu připravit naše zákony - žádné burky, žádné mešity, rovnost pohlaví... asimilace ! Na našem území musí všichni uznávat JEN naše principy, hodnoty. Náboženství jen v soukromí, a uznávané u nás - č.1 - jen křesťanství. My jsme tu doma, je to naše země a chceme, aby to tak i zůstalo.

P. Vaňura 1.8.2016 15:31

Podotýkám, že dokonce i komunisté ponechali

většinu křesťanských svátků, které označili za "lidovou tradici." Vánoční stromeček je poměrně nový, pochází z Německa 19 století. Novoroční "jolku" zavedl v SSSR dokonce Stalin, když se jeho dceři zalíbil stromeček, který viděla na britském velvyslanectví.

B. Hamáček 1.8.2016 11:31

To

To , že se nám nedaří , s tím operují levičáci. A každý český úspěch je jim trnem v oku .

Rozkradená země - kdo ji rozkradl , hlavně komouši , kteří měli možnosti a známosti. A ti nejvíce podněcují řev o spálené zemi. Bohužel jednodušší volič ( není to myšleno vůbec pejorativně ) potom věří různým levičákům a "spasitelům! jako je Babiš ( všetci kradnú len ja čerpam), ČSSD , Okamura , atd.

Stbáků v různých funcích zůstalo habaděj , ti nám kazí život . Co jich zůstalo například v justici , v policii ??? Proto nejde spoustu věcí vyšetřit a dotáhnout do konce. navzdory všemu se hodně lidí snaží , aby to šlo dopředu , ale jde to ztuha. Tak jim to nekažme volbou těchto kazisvětů . Nevolme Babiše , Okamuru a jim podobné . Dokonce i ODS se zbláznila a na kandidáta do senátu si dala v Praze pivní sud , nemakačenka a SPOLUPRACOVNÍKA Stb pod příhodným jménem - ČUŇAS !!

V. Pavelka 1.8.2016 12:11

Babiš je kukačka

proto ta nenávist od pravice přes stred po levici !Chce jim rozkopat bábovičky, ten neuchopitelnej jinej , s nikým se nekamaradící ?!Už se ani nerozlišuje že nebyl estébák ale snad spolupracovník ,ta slavná pravice ani nevažuje o nějaké spolupráci . Ze sloučení vnitra pod socialni dem. ji vůbec nevadí ,. to o mnohém vypovídá . Klausovskozemanovská věrchuška spolupracuje ti si rybníky nevypustí . Babiš nemůže položit ani vládu kalous a spol.by socany podrželi . Rozkopaly reformy . přisvojili zásluhy a zničili Babiše . Tak zničili VVčka a Zelený a vlastí průsery )soláry )hodili na Zelený .

M. Mýval 1.8.2016 14:30

ano kukačka, skvěle jsr

Nenažraná která nás bez skrupulí vyhodí z vlastní země. Všechno sežrat sám, s nikým se nedělit, jeho heslo za koblihu chcem od hlúpých Čehúnov všetko.

J. Kyselková 1.8.2016 14:43

Re: To

Moment - pane Hamáčku, co víte o životě pana plukovníka Františka Stárka ? Jakým právem si dovolujete vznášet tak závažná obvinění ? Pan Stárek byl disident, který se nikdy nesmířil s rudou totalitou, nejen pro těžký zásah do vlastní rodiny, ale pro vymývání mozků a kvůli zbídačování a masakrování lidí marxistickým učením. Byl šéfredaktorem samizdatového časopisu Vokno, několikrát vězněn, ale nezlomili ho ! Dále pracoval v BIS, ve Výboru pro nespravedlivě stíhané a posléze v Ústavu pro studium totalitních režimů.

To je málo ?!!! Je to statečný člověk, rozumný, čistý a rovný ! Takoví lidé mají být v senátu ! Kecy, že se hroutíte kvůli jeho vlasům pouze dokreslují Vaší fazonu.

Panu Stárkovi fandím a věřím, že v Senátě na něj čeká místo a že přinese čerstvý severák do řad nejapných farizejů (např. sekáč Láska by měl tvrdší senátorský grošík).

B. Hamáček 1.8.2016 17:12

Re: To

Paní Kyselková , umělecký dojem pana Stárka není vskutku za 10 bodů , ale to opravdu není nutno řešit . Že byl disident a chartista moc neznamená . Bohužel časem jsem se dozvěděl z věrohodných pramenů , že velká řada "disidentů" i veřejně známých spolupracovala na různých úrovních s Stb a podobnými organizacemi . Byli to lidé od kterých to bylo pro mně veliké zklamání. Je to na hodně dlouhé povídání (přesahuje to rozsah zdejšího formátu ). Pokud máte zájem dejte mi a chcete vážně diskutovat vědět. zašlu vám spojení na sebe , ale až večer, teď musím odkráčet od internetu . Závěry naší diskuse můžeme uveřejnit. Zdravím . B. H.