27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P.M. 5.4.2007 3:21

Re: To jsou nějaké alternativní dějiny nebo co ?

Presne! Zrovna tak, jak dvakrat porazeni Germani, nenavidi Ameriku take Rusi. At si nikdo nenamlouva, ze po porazce ve Studene valce, znamenajici konec sovetskeho imperia, budou najednou Rusi prateli Ameriky.Jejich reakce na eventualitu instalovani americkych radaru na uzemi CR dokazuje ruske teritorialni naroky na uzemi svych byvalych satelitu. Negativni reakce na americke radary v ceske populaci je vsak zase dokladem toho, ze lide v Cesku zapomneli(?) na kratkou historii Ceskoslovenska, ktere bylo dvakrat pokoreno a okupovano. Nikoliv Americany.

MILA 5.4.2007 6:12

Re: Re: To jsou nějaké alternativní dějiny nebo co ?

tim vice nechapu nechapavost cechu, nas americane neporazili a nic nam neudelali, ze by cesi prece jenom radi bic?

ja ale bejt amerikou, tak bych evropu prece jenom jednou nechal ve stychu, at se pouci, a nauci se bud branit sami nebo nelezt do hnoje

zk 5.4.2007 7:03

Re: Re: Re: To jsou nějaké alternativní dějiny nebo co ?

Bohužel my zase čekáme, co kdo za nás udělá a vyřeší, abychom se pak mohli přidat na tu správnou stranu. A kdo vybočuje u tohoto stereotypu, ten je po zásluze potrestán.

Dan177 5.4.2007 8:20

Re: To jsou nějaké alternativní dějiny nebo co ?

Nejedná se o žádné alternativní dějiny a nikdo nelže. Američané (a západní demokracie) Němce opravdu dvakrát porazili. Nějak Vám ale unikl Marshallův plán, v rámci něhož Američané napumpovali do Německa (západního) hromadu peněz a Němci těch peněz také bezchybně využili. Z rozbombardované pustiny udělali kvetoucí zemi, které už po 15 letech (od 60. let) každý záviděl. A to je to, o čem se psalo ve Welt am Sonntag. Opravdu by měli být Němci vděčni Americe, že je zbavili Hitlera a fašismu a udělali z nich hospodářského obra. (Mimomochodem-peníze začali pumpovat do Německa až po únoru 1948, ano, po tom, co komunisté převzali moc v ČSR a Američané přišli na to, že Stalin žádné dohody dodržovat nebude, a že tedy budou (Američané a západní demokracie) potřebovat spojence.)

arogant 5.4.2007 8:34

Re: Re: To jsou nějaké alternativní dějiny nebo co ?

Marshalluv plán tu byl už před únorem r.48.

Rudolf 5.4.2007 8:49

Re: Re: Re: To jsou nějaké alternativní dějiny nebo co ?

Byl, na papíře. Realisace začala později. Jeho odmítnutí českou vládou bylo důsledkem poslední zahraniční cesty Jana Masaryka (viz: Odjížděl jsem jako ministr suverénního státu a vrátil se jako Stalinův pohůnek), dodnes se spekuluje o tom, že toto byl poslední podnět k Masarykově sebevraždě.

arogant 5.4.2007 9:28

Re: Re: Re: Re: To jsou nějaké alternativní dějiny nebo co ?

Podnětem k němu nebyl ale čs. únor, nýbrž ekonomický stav Evropy.

xtl 5.4.2007 10:05

Re: Re: To jsou nějaké alternativní dějiny nebo co ?

Že ve druhé světové válce byly USA na straně vítězů spolu s Velkou Británií, je samozřejmě pravda, Dan177 ovšem zapomněl zmínit, že největší a rozhodující bitvy se odehrály na východní frontě, stačí porovnat objemy německé vojenské techniky a počty vojáků na východní a západní frontě po jejím otevření. Marshallův plán byl představen na setkání evropských států 12. července 1947 a nabízel pomoc také Sovětskému svazu a ostatním zemím včetně Československa, ale vyžadoval od nich politické reformy a určitou vnější kontrolu, což zřejmě nebylo v tehdejší době politicky akceptovatelné vzhledem k centrálnímu ekonomickému plánování. Pomoc ve výši 13 miliard dolarů na čtyři roky byla zaměřena na poválečnou obnovu evropských zemí a ve svém důsledku vedla k ekonomice volné soutěže s prvky amerického systému řízení podniků. Jako zvláště prospěšné bylo spojení evropských zemí do Organization for Economic Co-operation and Development, zrušení obchodních celních bariér a vytvoření institucí pro koordinaci ekonomik na kontinentální úrovni, což lze považovat za základ současné Evropské Unie.

Dan177 5.4.2007 16:22

Re: Re: Re: To jsou nějaké alternativní dějiny nebo co ?

No, xtl, Váš příspěvek je jaksi od věci. O dějinách WWII a Marshallově plánu by se daly psát knihy a mnoho lidí už to udělalo. Zmiňovat se o tom, že největší a i několik velice důležitých bitev se odehrálo na východní frontě, nemá žádnou souvislost s původním článkem (takže bylo jaksi zbytečné se o tom umiňovat) a reakcí na něj -totiž cosi o alternativních dějinách. Takže jste tu pěkně vysvětlil Marshallův plán R^, nicméně řeč byla o tom, že některým Němcům je dnes trapné být vděčni Američanům za jejich pomoc při návratu mezi civilizované národy a jejich vklad do německého hospodářství. Jiní Němci - viz Welt am Sonnatag - si to ale ještě pamatují.

Quaker Puritan 5.4.2007 0:27

neverim ESSR

V roce 1943 Nemci kriceli, jak Amerika ohrozuje svetovy mir a jak se neprimerene vmesuje do Evropy. Cesko tehdy neexitovalo, jen protektorat plny pracovitych kolaborantu. V roce 2007 krici nemci o americe totez. Cesko zatim exituje, ale uz dnes platime risi pokuty za to , ze jsme meli nepovolene zasoby potravin. Dostali jsme za to pokutu z brusele (podle vzoru perdele)

zk 5.4.2007 7:15

Re: neverim ESSR

Ani já ne. Máte plnou pravdu. Když se nepodařilo nás zlikvidovat vojensky, tak to určitě půjde hospodářsky. To se docela daří, výsledky jsou slibné. Likvidace cukrovarů - dříve jsme cukr vyváželi, teď budeme dovážet. Stejné je to u  masa, ovoce atd.. Ještě chvíli a budeme dovážet i elektřinu. A pak už nám budou moci diktovat cokoliv, když nebudeme souhlasit, sem tam nám přiškrtí kohoutky a my povolíme. Tak to bylo myšleno, nové státy EU - volné pole pro dovoz všeho, co ve starých státech EU přebývá, a obrovské montovny s celkem zručnými, ale ještě dost nenáročnými  zaměstnanci. Když se to přestane vyplácet, montovny se zavřou a půjde se dál. 

MILA 5.4.2007 7:32

Re: Re: neverim ESSR

presne tak valky se koneckoncu vyhravaji nikoliv zbranema ale ekonomicky, ja byval pro vsup ceska do EU ale uz se mi to hnusi, ted vydim ze jsme byli blbci

Yowda 5.4.2007 7:58

Re: Re: Re: neverim ESSR

vIdět, vIset, vInout... základní škola 3.třída :o)

xtl 5.4.2007 10:15

Re: Re: neverim ESSR

Ve skutečnosti v roce 1943 bylo Českolovensko už 4 roky po exitu, současná ekonomická integrace do většího trhu může znamenat degradaci české pracovní síly na montéry, ale záleží jen na našich schopnostech a znalostech, zda taková redukce nastane.

Dafnis 5.4.2007 0:20

Přesně