9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

EVROPA: V Budapešti a Varšavě také za Prahu

Mediální prostor je zahlcen koronavirovou vatou, která utlumuje hluk zásadních střetů téměř do neslyšitelnosti. Pokud se právě teď něco podstatného děje, není to mudrování o tom, kdy bude dobré přejít z toho na onen stupeň paniky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kubeš 23.11.2020 13:57

Zelený, měl by jsi se červenat !!

K. Zelený 23.11.2020 14:21

Neměl. Zato vy byste se měl červenat, minimálně za češtinu a kinderštube, drzý tykálku!

J. Lambert 23.11.2020 11:42

Kdyz Frau Merkel v.r. 2015 otevrela hranice milionu barbaru aniz konzultovala alespon formalne kabinet a parlament, byla to pekne ukazka, jak funguje pravni stat. Kdyz mocnym slovem zrusila platnou volbu v zemskem parlamentu Durynska, byla to dalsi hezka demonstrace, jak vypada pravni stat. Hitler si na podobne rozhopdovani alespon nechal schvalit Ermächtigungsgesetz...

J. Jurax 23.11.2020 11:53

Ale to byste neměl říkat - tohle nám rozvrací EU a nahrává nepřátelům. Musíte to chápat eurotřídně!

A taky quod licet Iovi non licet bovi

V. Pavelka 23.11.2020 13:27

Ta vrcholná demokratka a ochránkyně Hodnot , se nás a nikoho nezeptala jstli s ní souhlasíme a takových bot dělají spousty ..!

M. Grundmann 23.11.2020 11:33

Bude to znít asi podivně, ale Maďarsko a Polsko dodržují pravidla právního státu více než současný Západ. Podle teorie je právní stát založen na dělbě moci mezi mocí zákonodárnou a výkonnou. K tomu se někdy přidává moc soudní, i když ta je de facto součástí moci výkonné. Teorie rovněž říká, že je v právním státě občanu povoleno vše, co není zákonem zakázáno, a státu povoleno pouze to, co mu dovoluje výslovně zákon.

Evropská Unie vyčítá Polsku a Maďarsku, že potlačují politický vliv neziskových organizací, které se otevřeně staví mimo pravidla politické soutěže a které se podílejí na politické moci neprůhledným způsobem. Evropská Unie rovněž kritizuje tyto státy proto, že neuznávají žádné nepsané hodnoty a pravidla, které nejsou uvedeny v ústavě nebo zákonech, a které mají být podle představy západních intelektuálů nadřazeny všem právním normám. Tyto principy prosazované v západoevropských státech jsou však v přímém rozporu s pravidly právního státu, tak jak jsou teoreticky známa.

J. Jurax 23.11.2020 11:38

Máte sice recht, ale co je to platné, dotace nedostanete, v bruseli to vidí jinak! Nedržíte ústa a bruselský krok!

V. Čermák 23.11.2020 11:54

EK ještě k finančním sankcím nesáhla, zatím jen Vydírá a hrozí.

P. Milan 23.11.2020 12:02

"Teorie rovněž říká, že je v právním státě občanu povoleno vše, co není zákonem zakázáno, a státu povoleno pouze to, co mu dovoluje výslovně zákon."

V Anglii je dovoleno vše, co není zakázáno. V Německu je zakázáno vše, co není dovoleno. Ve Francii je dovoleno i to, co je zakázáno. V Rusku je zakázáno i to, co je dovoleno. :-P

M. Grundmann 23.11.2020 12:14

Pokud jde o Francii, tak se mýlíte. Ústava 5. republiky výslovně vyhrazuje parlamentu oblasti, o kterých může rozhodovat. O všech ostatních otázkách podle současné ústavy rozhoduje vláda a hlasování o těchto otázkách v parlamentu je neústavní.

Francouzský právní systém je v rozporu s pravidly právního státu.

M. Grundmann 23.11.2020 12:20

Dnešní Francie je ve skutečnosti policejní stát. Policie může snadno kohokoliv vzít do vazby na jeden až několik dní a proti tomuto policejnímu rozhodnutí není odvolání. Policie má sice právo vzít do vazby člověka pouze tehdy, pokud to vyšetřování vyžaduje, ale toto pravidlo není respektováno a policie zavírá lidi do vazby jako formu nátlaku nebo neoficiálního trestání nepohodlných osob, např. mladých lidí.

V. Novák 23.11.2020 13:14

To byl vtip...

M. Grundmann 23.11.2020 13:27

Chápu, že se jednalo o vtip, ale Francie je úplně jiná, než jak si to většina lidí představuje. Je to jeden z nejrepresivnějších států Evropské Unie. Skutečnost, že je ve Francii současně neskutečný zmatek a chaos, na tom nic nemění.

V. Církva 23.11.2020 21:01

Tak ono a to souvisí s tím vtipem kde nejde o zákonodárství ale povahu Francouzů, kteří jsou trochu nedůslední. Takže jak píšete systémově mají "problém s kompatibilitou" s právním státem, ale zároveň platí i to, že nedovedou uhlídat pořádek. Tak asi vznikají i ty excesy. Někoho jen tak zavřou za držkování, což je u nás nepředstavitelné, a teroristu pustí na svobodu.

K. Salajka 23.11.2020 21:51

Velmi dobré formulace. Uznávaným expertem na právní stát je podle médií Soroš, nevím ovšem, kdo ho zvolil do této funkce. Především nevím, jak by mohl být odvolán .

Funkčně příslušnou osobou pro posouzení právního státu je Věra Jourová, která ovšem právo studovala ve stejném rozsahu jako někteří studenti Univerzity v Plzni. Jen tak si lze vysvětlit, že jí nevadí, že v zemích EU se prosazuje právo šaríje, které má některé odchylky od "práva EU starého typu". Odpadá problém s volbou soudce, na jehož místo nastupuje Imám. Sňatek plně respektuje svobodnou a radostnou volbu děvčat (mee too), jakmile dosáhnou fertility. Pokud se někomu zdá, že 4 ženy jsou mnoho, lze namítnout, že "oni to tak mají rádi". Velké urychlení pak představuje bezodkladné vyhlášení fatvy , kdy exekutorem může být kdokoli. Evropa jako když to najde - vyhlášení rozsudku bez dlouhých cavyků - už jsme to po válce začali postrádat. Angelo díky, miluji Tě, i když asi ne tolik jako Jirka Pospíšilů. Až odhlasujeme odebrání dotací Německu za protiprávní řád, sebereme je německým křesťanům, protože se málo snaží integrovat na islám a jejich lodě jsou pomalé ve sběru trosečníků.

J. Kubík 23.11.2020 11:19

Asi bychom se podle trollů měli svobodně vrátit zpět pod ochranná křídla našeho slovanského bratra. Jaké osobní svobody jsou Vám upírány? Vy snad nemůžete podnikat, svobodně se vyjadřovat k veřejným, záležitostem nebo se politicky organizovat Pokud nám hrozí omezení svobody tak od domácího oligarchy. Ten soustředil do svých rukou ekonomickou, politickou a mediální moc za vydatné pomoci ruské páté kolony KSČM.

P. Dvořák 23.11.2020 11:26

Opakujete se, tak vám zopakuji také:

Ten soustředil do svých rukou ekonomickou, politickou a mediální moc za vydatné pomoci takových idiotů, jako je Fiala, polohajnej z Orlíku a jeho pravá půlka pr...e Kalousek, Piráti zhulení i vidinou moci a další neschopní.

P. Milan 23.11.2020 12:05

Za pomoci pitomých voličů. Nic víc, nic míň.

P. Milan 23.11.2020 12:04

Jak jste na to přišel, trolle Kubíku?

V. Pavelka 23.11.2020 13:03

Nikdo není pod větší kontrolou než Babiš , stačí říct "Motýle" ,a už mu nakope prdel celá smečka statečné opozice a novinářů , Wagnknech to žene do Bruselu !At udělá nebo neudělá cokoliv s řevem se na něho vrhnou ?! Tak z hrušky dolů kecko ,Kubík!

K. Kužel 23.11.2020 13:27

Proti osmanskému expanzionismu jsou nám ochranná křídla západního bratra platná jako mrtvému zimník!

A. Kubeš 23.11.2020 16:19

Sice si můžete založit politickou stranu, nadávat na představitele, ale svobodně se vyjádřit k situaci v Afganistánu, pokud je váš názor v rozporu s oficiálním, už beztrestně nemůžete. Tolik u nás.

Ve Švédsku či Francii už nemůžete kritizovat ani situaci kolem migrantů.

Ve Španělsku Vás zmlátí, pokud přijdete k lokálním volbám, se kterými centrální moc nevyslovila souhlas. a ty kteří je organizovali zavřou do vězení.

J. Jurax 23.11.2020 11:10

Za současné vlády nějakou podporu Polska a Maďarska čekat nelze. Natož nějaký protibruselský odboj.

Babiš není troublemaker, doma si opatrně zabrblá, aby pokonejšil voliče, a v bruseli kejvne.

J. Kubík 23.11.2020 11:22

Vám asi nejvíce líbí Klausovo a Zemanovo pokukování směrem do Ruska a Číny. Ostatně u moci drží Babiše též pátá ruská kolona KSČM

J. Jurax 23.11.2020 11:32

Kuš, dobrý muži. Jste nejen touto svou replikou excelentním příkladem binární mysli a dvouzávitového, svazáckého mozku, jenž pojme jen buď a nebo, jedničku a nulu, a víc už nic.

Kdo neleze do rekta bruselského, musí nutně lézt do rekta ruského, tertium non datur, není-liž pravda?

P. Milan 23.11.2020 12:06

To má z nějakého školení, jak trollit na internetu.

V. Čermák 23.11.2020 11:36

Babiš je proevropský, což nijak netají. Jeho prioritou jsou peníze, tedy i ty EUnijní. Navíc je dobrý diplomat a z byznysu umí vyjednávat. Takže si v Bruselu často kejvne, protože nechce být za zbytečného kverulanta A aby se zalíbil nějakým voličům, kteří ho ani nevolí, pěkná blbost. Na Veto stačí jeden, natož dva. Podporu může vyjádřit i soukromě...

J. Jurax 23.11.2020 11:55

Platí jak se hlasuje, ne čemu se vyjádří soukromá podpora ... :-)

J. Kubík 23.11.2020 11:08

Poláci a Maďaři by rádi i nadále pobírali dotace, které by jejich elity chtěli i podobně jako u nás používat hlavně sami pro sebe. To se nelíbí daňovým poplatníkům v těch zemích, které na dotace nejvíce přispívají. Proto by chtěli aby v těchto zemích fungovalo takové soudnictví, které by bylo schopno takové rozkrádání postihovat. To jednoduché k pochopení zvláště když žijem v zemi kde je největším příjemcem dotací premiér, který si sám na sebe může vytvořit zákony.

V. Čermák 23.11.2020 11:46

Poláci a Maďaři, stejně jako ČR pobírají z EU sice dotace, které jsou ale spíše kompenzací za Odteklé masívní dividendy právě do EU. Agrofert pak pobírá dotace z EU stejně jako všechny ostatní firmy EU podnikající v zemědělství, v ČR méně, v EUnijních státech více, ve Francii pak nejvíce. Jste tedy Jednoduchý až příliž. ;-DMimochodem, dotace nepobírá Babiš, ale stovky firem Agrofertu, které zaměstnávají 35000 pracovníků a daňových poplatníků.