19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

EVROPA: Tajná dohoda

Jak byste se stavěli k tomu, že by vám kdosi nabídl k podpisu smlouvu, kterou znáte jen jejím jménem, respective jeho zkratkou, která úplně změní váš život, a přitom vám odmítal dát jakoukoliv informaci o jejím obsahu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Láníček 31.8.2015 20:23

Náhodou já jsem pro

Já už jsem tak naučený. Sice o tom také nic nevím, ale nechat se okrádat od největších světových zlodějů a podvodníků musí být čest pro každého ochotného přisluhovače. A to my jsme vždycky byli, v tom máme ty nejlepší tradice. Na nás byl vždycky spoleh.

M. Prokop 31.8.2015 21:17

Re: Náhodou já jsem pro

Na vás zaručeně, ostatní, kromě dalších komoušů, do toho nepleťte.

J. Kanioková 31.8.2015 19:54

Je to hnus..

Stejná situace jako s LS..

Ještě někdo vidí rozdíl mezi RVHP a EU ?

J. Šimek 31.8.2015 20:11

Re: Je to hnus..

Naprosto zřetelně.

M. Mařák 31.8.2015 15:53

V lítém boji proti kapitalismu

a volnému trhu je dobrý každý kryptokomouš...

M. Prokop 31.8.2015 21:18

Re: V lítém boji proti kapitalismu

Hlavně ovšem přemoudrá EU.

S. Ševeček 31.8.2015 13:58

Zřejmě se jedná o

černé (ZAČERNĚNO).

/jak psali dle Jaroslava Haška z Velké vojny

J. Šimek 31.8.2015 11:57

Autor si plete tajnou dohodu a těžké vyjednávání ...

J. Svoboda 31.8.2015 19:48

Re: Autor si plete tajnou dohodu a těžké vyjednávání ...

Je velmi přínosné, pane Šimku, že jste napsal to, co jste napsal. Všichmi, kdož to čteme okamžitě víme, s kým máme tu čest. A kdybyste se objevil na nějaké volební listině, víme, že ji máme okamžitě rozsápat, abychom vás tam omylem nehodili. Pletete si totiž všechno, na co jen může člověk vzpomenout.

J. Šimek 31.8.2015 20:12

Re: Autor si plete tajnou dohodu a těžké vyjednávání ...

1/ Zkuste argument místo napadání mé osoby. 2/ Mě na kandidátní listině nikdy nenajdete, jsem soudnej.

J. Svoboda 1.9.2015 11:13

Re: Autor si plete tajnou dohodu a těžké vyjednávání ...

Myslím, že jsem argumentoval podobně, jako vy. Jsem totiž přesvědčen, že ten, kdo má něco podepisovat, má právo to i číst a to hlavně PŘED podpisem. Situaci, kdy bylo žádáno něco odsoudit, aniž by dotyčný měl právo to číst, jistě oba dobře známe.

V. Vaclavik 31.8.2015 11:53

panu Panskemu bych za sebe odpovedel

"Autor: T. Pansky: EU se pomalu rozklada a vetsina lidi si toho ani nevsima, je jim to jedno, nechteji nest vlastni zodpovednost sami za sebe."

Aby to nezapadlo... panu Panskemu bych za sebe odpovedel, ze ja osobne a myslim ze i ostatni neuzitecni obcane - neuzitecni pri budovani socialismu - nemame zajem se na tom budovani podilet (i kdybysme mohli), dodavat tomu budovani lepsich zitrku legitimitu. 

Jak si mozna lide vsimli, jsem aktivni kdyz to znamena brat se za svobodu cloveka, za svobodnou spolecnost, ale nebudu se ucastnit, i kdyby ty dokumenty teto dohody byly zverejneny, dohadovani nad nejakou dohodou mezi kolektivisty, o tom jaky socialisticky obchodni rezim nam povoli, nebo nepovoli. Takove diskuze se ucastni jen uzitecni idioti mezi nami.

Kdyby byl zajem na volnejsim obchodovani, neni vubec zapotrebi se na tom domlouvat s cizimi entitami, staty, ale staci povolit domacim subjektum aby obchodovaly se zahranicim jak jim to pro ne prijde vyhodne, staci aby jim vlastni spolecnost nehazela prekazky a zakazy pod nohy. Jenze v techto dohodach nejde o nejake uvolneni obchodvani jako takove, ale jen o takove uvolneni, aby se pri nem zachovaly jeho stavajici kolektivisticke regulace na obou stranach, popripade se daly do placu nove, aby to vyhovovalo protistrane a tato se uvolila svym subjektum ochodovani s protistranou povolit.

Vse je to zalezitosti jen a jen povolenek, vystavovanym spolenosti svym otrockym subjektum! A toho se ucastnit nebudu, dekuji, stahuji se do soukromi sveho zivota, na budovani toho dnesniho RVHP vam kadim a to pekne z vysoka. Mimochodem, to utajovani toho vyjednavani muze byt take vedeno umysly zatajit jej pred lobistickymi skupinami, ktere se nechteji vzdat svych v minulosti vyjednanych pasaliku, a ta dohoda vskutku muze ty dnesni otrokarske pomery rozvolnovat, nikoli utuzovat, jak se automaticky vsichni domnivaji. Apropo, jak je vubec mozne, ze se takovych dohod ucastni tabakova lobby, tabakove a nejspis i jine soukrome subjekty, firmy?

J. Šimek 31.8.2015 12:54

Re: panu Panskemu bych za sebe odpovedel

Domnívat se, že dohadování s USA je o budování RVHP mě přišlo už jako nějaký psychický problém :o)

J. Kombercová 31.8.2015 16:13

Re: panu Panskemu bych za sebe odpovedel

To tady taky obíhal názor na rovnost RVHP s EU. Tak tohle je zase vyšší level. :)

J. Kanioková 31.8.2015 19:56

Ano,

je to dnes už EU internacionála..

J. Šimek 31.8.2015 20:14

Re: Ano,

Dnes už vám hráblo, madam. Vy už ani nevíte, co ty pojmy znamenají a máte tak pocit, že stelete rozumy.

J. Plzák 31.8.2015 11:25

Jen oslovení a závěr.

Všechno ostatní je začerněno. To má být vtip?

V takovém spolku spolupracujem?

J. Jílek 31.8.2015 11:34

Re: Jen oslovení a závěr.

to je sdělení British American Tobacco pro účely vyjednavačů za EU...a to si vyžádali Haasovi patočkovci, hjůmenrightisti, ekologisti...

a z pochopitelných důvodů jim byly ty pasáže začerněny, neb se jedná o vyjednávací fázi, kdy si žádná ze stran nepřeje únik informací o jejich pozicích

H. Balzám 31.8.2015 10:25

Není možné,

aby ta dohoda byla obecně prospěšná a přitom takhle utajovaná. Takže se samozřejmě jedná o "dohodu" s využitím práva silnějšího, který se snaží vynutit si výhody pro sebe a své melody boys. Z toho, co zatím uniklo, je pro mne podstatné, že se USA snaží o nastolení stavu, kdy při dovozu potravin do Evropy budou platit při střetu tvrdších evropských a mnohem benevolentnějších amerických potravinářských a hygienických norem ty volnější. Takže jestli jste si mysleli, že polské uzeniny ze zdechlých koní byly to nejhorší, co nás může potkat, těšte se...

V. Novák 31.8.2015 10:34

Re: Není možné,

Dohoda především musí být dohodnuta.

Aby mohla být dohodnuta, musí být známo, co je v ní, aby bylo o čem se dohadovat. TO je primární.

To, že ji zúčastnění vyvolení utajují jak Churchillův kryt za války, moc nepřispívá k důvěře, že je to dohoda k dobrému - ale to je až sekundární.

Rybojílkolaus možná podepisuje závazné smlouvy z nichž mu je odkryto jen místo na podpis - ale rozumní lidé tak nečiní...

J. Jílek 31.8.2015 11:21

Re: Není možné,

podepisuje, komoušku? Pouze předem NEODEPISUJE

F. Lesniak 31.8.2015 12:23

Re: Není možné,

Vy jste opravdu defekt.

J. Jílek 31.8.2015 11:20

Re: Není možné,

no samozřejmě..... :-)))))

a proč silnějšího? Americké normy pro potraviny jsou obdobou těch evropských, lžete. Najděte si třeba normu pro máslo

J. Jílek 31.8.2015 9:27

pan Haas se nepochlubil, kdo že si ty informace

vyžádal....kdo je tedy ta Haasova armáda. Hjůmenrajtisti a ekologisti! :-)))

Poradní sbor

Generální ředitel má poradní sbor. Jejími členy jsou: Brid Brennan (Nizozemsko / Irsko), Pratap Chatterjee (Indie / USA), Ann Doherty (Nizozemsko / USA), Susan George (Francie), Adam Ma'anit (UK / US), JAKUB PATOČKA (Tcheque republika) a Thomas Wallgren (Finsko).

http://corporateeurope.org/about-ceo

J. Jílek 31.8.2015 9:29

Re: pan Haas se nepochlubil, kdo že si ty informace

This corporate capture of EU decision-making leads to policies that exacerbate social injustice and accelerate environmental destruction across the world. Rolling back corporate power and exposing greenwash are crucial in order to truly address global problems including poverty, climate change, social injustice, hunger and environmental degradation.

Corporate Europe Observatory works in close alliance with public interest groups and social movements in and outside Europe to develop alternatives to the dominance of corporate power.

až sem dospěl pan Haas, poradce V. Klause! :-))))

J. Jílek 31.8.2015 9:53

Re: pan Haas se nepochlubil, kdo že si ty informace

Pratap Chatterjee - mj. Amnesty International, Brid Brennan - Transnational Institute campaigning against trade liberalisation !!!!, Ann Doherty - Friends of the Earth International, Jakub Patočka - levicový novinář a politik, ekologický aktivista, etremistický expředseda Strany zelených, Susan George (political scientist) - divoký kritik současných politik Mezinárodního měnového fondu (MMF), Světové banky (IBRD), Thomas Wallgren - finský aktivista enviromentalista, koupil akcie Nokia, aby pak mohl upozornit na problém nedostatku environmentalismu ve společnosti Nokia. Adam Ma'anit - enviromentalista, spoluzakladatel Carbon Trade Watch

J. Jílek 31.8.2015 10:07

Re: pan Haas se nepochlubil, kdo že si ty informace

Haas v jednom šiku se zelenými, rudými a nácky....uvědomuje si, kam ho ta příchylnost k ruskému dubisku přivedla?

V. Novák 31.8.2015 10:15

No a co? Znamená to snmad, že Haas nemá pravdu

a smlouva TTIP není projednávána v režimu utajení srovnatelném s mobilizačními plány?

J. Jílek 31.8.2015 10:16

Re: No a co? Znamená to snmad, že Haas nemá pravdu

a je, komoušku?

V. Novák 31.8.2015 10:18

Re: No a co? Znamená to snmad, že Haas nemá pravdu

A není, propgandistíčku?