28.4.2024 | Svátek má Vlastislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
andy 20.2.2009 10:15

Re: Když vidím a čtu

R^R^R^R^

vlasta 20.2.2009 1:28

Které lidi u Moci měla autorka na mysli?

Odtud to vypadá, že ty v Bruselu.

Mard 20.2.2009 1:03

Co je to za nesmyslný článek?

Argumentovat ausgerechnet s tím, že si Francie neúčastí pri jednání EHS vyvzdorovala co chtěla a vnutila ostatním svou vůli je hodně blbý způsob jak propagovat EU jako rozumné řešení spolupráce mezi státy!

Pravá Míra 20.2.2009 0:52

no to sou teda v Německu poměry!

Roman Herzog , bývalý spolkový prezident a náměstekpředsedy ústavního soudu přestoupil k levici....a " Hrozí značné nebezpečí, že německý ústavní soud dá euroskeptikům aspoň zčásti za pravdu.."

to je zajímavé! Tak ono Vám nevadí, že může být LS v rozporu s německou ústavou??? Bojíte se , že je, viďte? A přesto ji prosazujete??

A jak je to s tím právem na volný pohyb pracovních sil? Nejsou to náhodou"sobecké kroky jednotlivých států", které podle Vás skončily před čtyřiceti lety??

Kdybyste byla mlčela, mohla jste zůstat filosofkou !

Fafa 20.2.2009 4:09

Skvela poznamka

R^ Hrozi NEBEZPECI, ze ustavni soud demokratickeho statu rozhodne v souladu s ustavou.

Jiří Heincl 20.2.2009 0:45

Paní Eugenie si trochu odporuje

Paní Eugenie se sugestivně táže a hned si odpovídá: Kdo jsou tito odpůrci této smlouvy a jakým jménem se obracejí na ústavní soud? V Německu jsou to poslanci jen jediné politické strany - Die Linke (Levice). A dále:Jedinci mezi poslanci využívají podání k ústavnímu soudu zejména pro přitažení mediální pozornosti ke své osobě. Mezi nimi vyniká v Bavorsku známý politik CSU a poslanec Bundestagu, Peter Gauweiler. Je zajímavé, že kromě poslanců jediné strany Die Linke, jsou poslanci i jiných stran, takže se nejedná jen o jedinou stranu. Samozřejmě se jedná jen o jedince. Docela by mě zajímalo, kolik těch jedinců je a z kolika stran jsou. Jinak mě ti jedinci připomínají jiné jedince rozvracející naši bývalou socialistickou společnost, které je třeba odsoudit a kteří patří na smetiště dějin.

Další zajímavé tvrzení: Obyvatelstvu v EU je suverenita státu v podstatě lhostejná. Já a mnozí jiní samostatně myslící občané zřejmě nejsme obyvatelstvo. Možná jsme nebezpeční jedinci.

Pravá Míra 20.2.2009 0:58

Anthony Coughlan, docent z Trinity College v Dublinu, píše v EU Observeru, že v současné době pochází většina zákonů ve všech členských státech EU z Bruselu.

Proč národní politici a zastupitelé tuto situaci přijímají? Přichází s tímto vysvětlením:

„Když chce ministr něčeho dosáhnout na národní úrovni, musí mít podporu premiéra, musí mít souhlas ministra financí, pokud jeho plán znamená výdaje z rozpočtu, a především musí mít podporu většiny v národním parlamentu, a nepřímo tak i voličů své země. Přesuňme nicméně danou oblast politiky do Bruselu, kde zákony primárně vytváří sedmadvacetičlenná Rada ministrů, a náš ministr se náhle stává příslušníkem oligarchie, nejmocnější komise zákonodárců v historii, vytvářející zákony pro 500 milionů Evropanů, a jako skupiny neodvolatelné, bez ohledu na to, co udělá.

S každou smlouvou o EU přicházejí národní parlamenty a občané, kteří již nadále nebudou mít v daných oblastech politiky poslední slovo, o moc. Jednotliví ministři na druhou stranu získávají opojné množství osobní moci, protože jsou transformováni z členů exekutivního ramene národní vlády, které je podřízeno národní legislativě, v supranacionální zákonodárce EU“.

Pravá Míra 20.2.2009 1:01

Re: Anthony Coughlan, docent z Trinity College v Dublinu, píše v EU Observeru, že v současné době pochází většina zákonů ve všech členských státech EU z Bruselu.

Ministři EU považují sami sebe za politické architekty vznikající supermocnosti. Tím, že se podílejí na EU, se také zbavují dohledu nad svými činy ze strany volených národních parlamentů. Podle Coughlana není „velké množství evropských zákonů nikdy probíráno na ministerské úrovni, a místo toho je formálně schváleno, pokud bylo dosaženo shody mezi zaměstnanci asi tří set podkomisí Rady, nebo asi tří tisíc komisí, které jsou s Komisí spojeny“.

Integrace EU představuje „probíhající převrat vládních činitelů proti parlamentům, a politiků proti občanům, kteří je zvolili“.

Tento proces nyní ve skutečnosti vysává z moc „tradičních vládních institucí, zatímco je ponechává formálně nedotčené. Stále si ponechávají své původní názvy - parlament, vláda, nejvyšší soud - aby se občané příliš neznepokojovali, jejich klasické funkce byly ale změněny“.

Ale o tom se EUgenie Trützschler-Fügnerová radši nezmiňuje !

Jiří Heincl 20.2.2009 1:08

Re: Anthony Coughlan, docent z Trinity College v Dublinu, píše v EU Observeru, že v současné době pochází většina zákonů ve všech členských státech EU z Bruselu.

Máte pravdu, moc je opojná a pokud je bez zodpovědnosti, tak se jí nic nemůže vyrovnat. Skoro bych řekl, že místo současného stavu by byl přijatelnější osvícený absolutismus. Monarcha by se alespoň mohl bát puče, pokud by vládl hůře, než by bylo snesitelné.