8.5.2024 | Den vítězství


Diskuse k článku

EVROPA: Slepá ulička jménem Francie

Předevčírem mi nečekaně přisvištělo pozvání do pořadu 360 Michala Půra na CNN Prima News. Jednalo se o diskusi na téma “bezpečnostní situace ve Francii”, podnícenou dvěma kritickými dopisy francouzských vojáků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 15.5.2021 14:21

Klidně ano.

Máte za to, že lídrům ostatních stran lze důvěřovat?

J. Kulheim 15.5.2021 15:37

Já nevěřím ani jednomu z nich. Věřil jsem Václavu Klausovi mladšímu. Šlachta je jedním z těch, kteří se zásadním způsobem podíleli na pádu vlády Petra Nečase. On říkal, že má "vyfutrované" argumenty.

Pro mne je to lhář a podvodník.

P. Král 15.5.2021 17:38

Přesně! R^

J. Jurax 15.5.2021 19:01

No, zde se neshodneme.

A na pádu vlády Petra Nečase má rozhodující podíl Petr Nečas sám.

S. Sidlichovsky 15.5.2021 19:34

A kde tedy jsou ty desítky kilogramů zlata a miliony v různých měnách, které oznamoval v TV jako výsledek té jeho akce (spolu s Ištvánem)

M. Martinelli 15.5.2021 20:03

šlachta tvrdí, že jsou dodnes na olomouckým soudě...

J. Kulheim 15.5.2021 22:51

Pokud to pan Šlachta skutečně tvrdí, tak to má vyfutrované. Hlídá to tam nějaký pan Ištvan nebo někdo jiný?

J. Kulheim 15.5.2021 19:58

Podíl ano, ale rozhodující podíl na změně politického směřování ČR měli ti, kteří lhali v přímém přenosu. Pan Šlachta byl jedním z nich. Myslím, že bychom se mohli shodnout na tom, že lhát se nemá.

Pokud by měl ten člověk charakter, tak se bude stydět podívat do zrcadla a v tichosti se bude živit někde v ústraní.

M. Martinelli 15.5.2021 20:11

dobře pane kulheim, tak mi napište, v čem ten šlachta konkrétně lhal, abych si, je li to pravda, mohl o něm opravit své mínění...jinak aby vojenskou rozvědku úkolovala milenka premiéra, tak to si nedovolil ani mugabe v zimbabwe a ten se toho nebál...

J. Kulheim 15.5.2021 22:44

Vojenskou rozvědku mohla paní Nagyová úkolovat, stejně tak jako vy nebo já. Pan Šlachta a spol. vyprávěli o zlatě, penězích, atd. Léta běží zatím velké nic.

Napište něco co ten pan řekl a byla to pravda.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Teatralni-zasah-Istvana-se-Slachtou-na-Urade-vlady-byl-statni-prevrat-rika-Marek-Benda-Nekdo-musi-nest-odpovednost-571444

earch.yahoo.com/search;_ylt=AwrJ62ANMKBg5JsAw6lXNyoA;_ylu=Y29sbwNiZjEEcG9zAzEEdnRpZAMEc2VjA3BhZ2luYXRpb24-?p=zásah+na+úřadu+vlády+petra+nečase&type=E210CZ714G0&fr=mcafee_unin

J. Kulheim 15.5.2021 22:46

Napište mi prosím vás, kdy mluvil ten člověk pravdu.

J. Jurax 15.5.2021 22:58

No, pokud máte na pana Šlachtu tak nelichotivý názor, pak vězte, že dotyčný založil politickou stranu (nebo hnutí, nevím) a vstoupil tak do politiky, čímž Váš názor na něj zajisté utvrdil :-)

J. Kulheim 16.5.2021 10:37

Ano. Jsem přesvědčen, že takoví lidé do politiky nepatří. Mýlit se může každý, ale je potřebné si to uvědomit a vyvodit z toho závěry. On toho není schopný.

M. Martinelli 15.5.2021 20:01

napište v čem konkrétně lhal a podváděl, ať si, když to bude pravda, mohu opravit svůj názor o něm...

R. Langer 16.5.2021 5:56

To už tady napsáno máte. Teď vy. ;-)

P. Milan 15.5.2021 15:20

Obávám se, že vím spíše co NE, než co JO.

P. Nemec 15.5.2021 11:24

Být prezidentem Drahoš, tak už přijímáme podle kvót EU.

P. Milan 15.5.2021 15:20

Není v jeho pravomocech, stejně tak, jako současné nepřijímání nezařídil Zeman.

R. Meišner 15.5.2021 8:46

no skoro bych řek, že výzva generálů má několik desítek let zpoždění. rakovina se nejlépe léčí preventivními prohlídkami, nikoliv řezáním nádorů. ---takže teď už doopravdy nic. je pozdě. je pozdě. 8-o

J. Vágner 15.5.2021 8:36

Standardně podnětné. Nicméně se závěrem, že Francie, Západní Evropa nemá rozumné řešení musím polemizovat. Nesouhlasím s tím, že gró problému je v Arabech, muslimech nebo islámu. Generace muslimů z šedesátých, sedmdesátých let se možná s problémy, ale integrovala. Narodili se jim radikálnější děti? Houbelec. To Západní společnost se změnila. A změnila tak, že ji kdokoliv, ctíci alespoň trochu tradiční hodnoty, musí odmítat. Přátelé na Západě dopustili, aby společnost ovládla řvoucí menšina, pohrobci radikálních, maoistických studentských aktivistů z roku 68. Jinými slovy, muslimští radikálové vybuchují z těch samých pohnutek, jaké cítíte, když vnímáte MeeToo, BLM, gender a queer propagandu. Jen s radikálností svého mládí. Takže to není spor muslimové vers. většinová společnost, to je spor náš vnitřní, Spor s další hromadou šílených ideologií, které na Západě produkujeme, jak na běžícím pásu. A myslí-li si někdo, že nás v Česku to mine, nechť navštíví, kteroukoliv filosofickou fakultu našich univerzit. Tam najde v přípravě ty, kteří nejprve zařídí, aby se sem nešťastní, vykořenění muslimové dostali, aby pak sami byli největší příčinou toho, že se budou bouřit. Když si Západ vyřeší problémy sám se sebou, nebude je mít s muslimy.

T. Hraj 15.5.2021 9:00

1) Nesouhlas. 2) Souhlas.

1) Ale ano, 2. a 3. generace muslimských imigrantů JE radikálnější. Příčin je více, ale hlavní je myslím vykořeněnost. Nejsou to ani Francouzi (mají horší postavení ve společnosti - vzdělání, práci, příjem....) a už ani Alžířani (Marokánci, Tunisani,...). Ani řeč svých (pra)rodičů už neovládají. Radikální islám je tak zdánlivě jedinou cestou k vlastní "důstojnosti". Ostatně přesně to popisuje Thilo Sarazin ("Nepřátelské převzetí")

2) Ano, západní společnost je v ideologickém úpadku. Proto není schopna si s islámským problémem poradit, respektive proto jeho vznik na svém území vůbec dopustila.

P. Milan 15.5.2021 9:03

Přesně.

P. Jaroš 15.5.2021 10:41

Pane Vágnere, zkuste Samuela Huntingtona - Střet civilizací, byť je dílo již čtvrt století staré, je stále aktuální a jsou tam krom jiného krásně popsány "krvavé hranice islámu" za celá staletí. Ale o islámu si uděláte obrázek i z překladu Koránu z r.1972 (znovu vydáno 2012) arabisty Ivana Hrbka, jeho úvod či předmluva vám udělá jasno.

P. Hák 15.5.2021 8:09

Pak je tu možnost, že po nějakém vývoji dojde k rozdělení území.

V. Kotík 15.5.2021 8:20

Jo, bezvadný nápad. A bude to tam jako dnes Izrael a Palestina

P. Hák 15.5.2021 8:54

Nápad? No mne se ptát nebudou ;-D Ale místní muslimové si to mohou vynutit.

S. Rádl 15.5.2021 8:57

A kdo by je živil? EU?

P. Hák 15.5.2021 9:42

Teď nerozumím - muslimské státy mimo Palestinu někdo živí?

Kromě toho na to by se asi v první fázi neptali.

T. Hraj 15.5.2021 9:04

Jako že Paříž už by nebyla celá hlavním městem Francie? Něco jako západní a východní Jeruzalém?

P. Hák 15.5.2021 9:43

Nevím. Ale pokud na nějakém území převládne etnikum odmítající dosavadní stát, tak odtržení prostě reálně hrozí. V historii se to stalo mnohokrát.

Ne že bych si to přál, samozřejmě.