22.9.2021 | Svátek má Darina


Diskuse k článku

EVROPA: Slepá ulička jménem Francie

Předevčírem mi nečekaně přisvištělo pozvání do pořadu 360 Michala Půra na CNN Prima News. Jednalo se o diskusi na téma “bezpečnostní situace ve Francii”, podnícenou dvěma kritickými dopisy francouzských vojáků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 17.5.2021 0:52

Zajímavý článek a informace v něm. Díky! ;-)

J. Nový 16.5.2021 20:28

"! Jenže do přirozeně se nabízejícího Alžírska je nijak snadno nevyvezete.

Já bych řekl, že se přirozeně nabízejí zámořská území, která k Francii patří.

Mezi zámořské departementy a zámořské regiony - Départements et régions d'outre-mer (DROM, DOM, ROM) - patří Guadeloupe, Martinik, Francouzská Guyana, Réunion a Mayotte.

Tato ostrovní území jsou součástí Evropské unie a aplikují se zde unijní pravidla.

Mezi zámořská společenství a zámořská území - Collectivités et territoires d'outre-mer (CTOM, COM, TOM) - patří zejména Svatý Martin, Svatý Bartoloměj, Francouzská Polynésie, Nová Kaledonie, ostrovy Wallis a Futuna a ostrovy Saint Pierre a Miquelon.

Uvedené ostrovy či souostroví netvoří součást Evropské unie, i když jsou s EU úzce svázány.

S. Zemitý 16.5.2021 21:17

Je jich kolem sedmi miliónů. To by bylo nějakých parníků. A z čeho by tam žili ? Místní orná půda by je uživila ? Tuším, že ne. Představuji si nekončící konvoje PQ a QP s potravinami (a pitnou vodou) na trase le Hávr na ony ostrovy a zpět.

J. Nový 17.5.2021 6:48

Z čeho by tam žili? No kdyby se jim tam žilo špatně, museli by asi migrovat někam, kde by jim bylo lépe, ne? :)

D. Bowman 17.5.2021 20:49

Nemusíte nikoho nikam deportovat.

Zrušte sociální dávky a zaveďte přísné tresty za kriminalitu s nulovou tolerancí.

Většina se přesune do míst, kde lze levně "vychovávat" 5 dětí a moc nepracovat (Severní Afrika).

Zůstanou jen ti, co se chovají zodpovědně a jsou schopni se uživit. S těmi žádné problémy nejsou.

Kriminálníkům nabídněte možnost zkrácení trestu výměnou za vystěhování.

Teroristy po smrti zašívejte do prasečích kůží. Když věří, že zabíjením nevěřích si vyslouží zkratku do ráje, tak tohle je nahlodá.

V. Církva 16.5.2021 18:45

No, mám pocit, že pan Kelichbar se tentokrát dostal do začarovaného kruhu. Obávám se dokonce že nepřekročil stín liberalitického dogmatu. Trochu podobně se v kruhových důkazech plácali třeba marxisti.

Nerozsekli dogmatický uzel. Dogma komunismu, se zákazem soukromého vlastnictví, ůzkými mantinely a centralizované řízení tvořenými bez společenského konsensu.

Dnes je uzlem liberální dogma. Přistěhovalci ze zemí kteří nechtějí a neumí žít v Evropě do Evropy nepatří. Co se týká náboženství, Budhismus, Křesťanství, Židovství s určitými výhradami mohou být svobodná rovná náboženství. Islám, a manipulativní sekty ale ne! Svoboda náboženství a definice náboženství má svoje limity, za kterými už je v Evropě Islám dávno a dogmatici to nepochopili.

Žádný imigrant Muslim, žádné sponzorování Islámu (mešit) zahraničními nepřáteli a ideology, žádné dávky pro Mulimy. Asi je nutnost v Evropě zakázat Islám úplně. Nevzpomínám si, že by Španělé za conquisty řešili kam Muslimové odejdou. Když uměli přijít, umí i odejít.

Problém totiž není Islám a ten mimochodem už vyřešen byl. Ve Španělské rconquistě. Muslimové měli možnost konverze, vystěhování, zabití. Po 2..3 stoletích ve Španělsku prakticky nebylo Muslima. Islám neskončil v ilegalitě. On tam totiž (na rozdíl od prvních římských křesťanů, kryptokřesťanů na Balkáně) ani být neumí. Islám je takové "dobro", že bez násilné sebepodpory, fyzických výhružek i ekonomické nedrží při životé a zaniká. Anebo byli tehdejší Španělé tak velmi, velmi důslední. Tak jako tak, řešení tu bylo!

Islám se v Evropě nedrží proto, že je dobrý, ale protože je současné evropské liberální progresivistické dogma špatné. A lež politiká korektnost svobodu slova nenahradí. Normální společenský konsensus by byl už dávno Islám ne. To je deislamizace.

S. Sidlichovsky 16.5.2021 18:23

Souhlas s dopisem vojáků vyjádřilo 58 % respondentů průzkumu pro Harris Interactive, 49 % by podpořilo vojenskou akci i přes nesouhlas vlády

Jean-Yves Camus: "Obavy z pževratujsou přehnané, ale možnost krajně pravicového prezidenta je reálná (článek k je volně k dispozici)

https://www.theguardian.com/commentisfree/2021/may/04/coup-france-far-right-president-marine-le-pen

https://www.reddit.com/r/neoliberal/comments/n1l2m5/poll_58_of_french_people_support_the_recent/

K. Křivan 16.5.2021 17:42

Junta ? Nemusí to být špatné. V Evropě Řecko, už párkrát, mám takový dojem, zachránila armáda Řecko přes prů serem socialismu. Vždy, když stabilizovala Řecko, předala moc zvolené vládě a ta zase po socialisticku vše zmrvila.

A v Chile zachránil Pinochet svou zem před krutým osudem Kuby. Takže Junta není apriori něco špatného.

V. Církva 16.5.2021 18:51

Jo, jo, buď je něco špatného na liberalismu, nebo není nutně vždy špatná taková junta.

Někteří lidé říkají, že střídání demokracie v Římě s diktaturou je nutnost.

Já myslím, že chyba je v liberalismu. Každý, kdo má v hlavě mozek ví, že Islám prostě s demokracií není kompatibilní a proto má být mimo zákon.

ale junta Chile skutečně od komunismu zachránila

D. Bowman 17.5.2021 20:41

Chyba není v Liberalismu jako takovém ale jeho perverzi tzv. sociálním státem tj. socialismem.

Liberalismus je o individuální svobodě ruku v ruce s osobní odpovědností.

Můžete si dělat co chcete pokud tím nezasahujete do práv jiných.

Momentální pojetí, perverze je o právách skupin. Jednotlivec je nejen nad míru omezován a utlačován ale navíc sociální stát mu umožňuje přesunout následky svých špatných rozhodnutí na společnost resp. ty zodpovědné. Takže podporuje nezodpovědné chování viz blahoslavení kriminálníků, hedónismu a svobodných matek.

D. Bowman 17.5.2021 20:56

Junta může vytrhnout trn z paty ale dlouhodobě je lepší reforma volebních privilegií. Kdo chce volit tj. vládnout, měl by prokázat, že je ochoten sloužit a nést osobní zodpovědnost za celek např. formou dobrovolné náročné vojenské služby otevřené každému. Vyfiltrujete tak maximum nezodpovědných.

Zabráníte tak návratu sociálního státu jako hlavního sponzora nezodpovědnosti, který si rád importuje voliče třeba z rozvojových zemí.

J. Plzák 16.5.2021 17:37

Především jde o to, nemít u nás tak zvané podhoubí. Islámští imigranti jsou vesměs ne moc gramotní a nápisy v latince už vůbec neschopní číst.

Musí se tedy vždy zeptat, kde položit bombu, nebo někomu podřezat krk.

To právě se mohou zeptat jen svých soukmenovců z podhoubí.

Je potřeba preventivně v zemi takové lidi nemít.

R. Rampas 16.5.2021 12:44

Lepší už to nebude.

F. De Winter 16.5.2021 12:04

"Zdanění nemovitostí může přinést stovky miliard korun ročně a zlepšit dostupnost cen nemovitostí k bydlení. Efektivní zdanění nemovitostí v USA se pohybuje mezi 0,3- 2,21 % a v EU 0,05 – 1.93 % z ceny z nemovitosti. Současné efektivní zdanění v ČR se pohybuje kolem 0,01 - 0,04 % z ceny z nemovitostí (bez daně z nabytí nemovitých věcí), takže při zvýšení efektivním zdanění nemovitostí na 1 % lze získat 200-800 miliard korun ročně. Vedlejším kladným efektem vyššího zdanění nemovitostí je například lepší regulace trhu s bydlením a efektivnější využití nemovitostí ve smyslu vyřešení situace s neobsazenými byty a také posílení vlivu obcí prostřednictvím rozpočtového určení daní (na okraj podle sčítání lidu z roku 2011 je 651 937 bytových jednotek v rodinných i bytových domech neobydlených). Vyšším zdaněním nemovitostí můžeme odhadem navýšit NZP přibližně o 500-2000 korun. "

https://www.piratskelisty.cz/clanek-3940-financovani-nepodmineneho-zakladniho-prijmu-v-ceske-republice?fbclid=IwAR372j8BzrUAteuBCrQVKXKn3pgQLvBN4KpwKGfDC2nTo5vjGOplAlHX2lg

V Praze, kde vládnou Piráti, STAN, TOPka a KDU-ČSL plus Praha sobě, což je Čižinský poslanec za KDU- ČSL, už proti loňsku 100% navýšení daně z nemovitosti provedli. Takže to myslí vážně.

Opravdu chcete 25-100 násobné zvýšení daně z nemovitostí? Máte na to?

J. Vintr 16.5.2021 13:48

Daň 1% z ceny nemovitostí znamená daň v desítkách tisíc ročně. Pro lidi s nízkými příjmy a pro důchodce to může být téměř likvidační. A pokud to nevadí lidem, kteří bydlí v nájmu, tak by si měli uvědomit, že tohle by jim samozřejmě o stejnou částku zvedlo nájmy.

V. Církva 16.5.2021 23:14

Tak pokud má někdo dům za 5 milionů, zaplatí měsíčně ca 4tisíce a za to má občanské vybavení a děti chodí do školy kde nejsou vši. To za to (teda v Amerických reáliích) stojí.

Co se týká důchodců, mají možnost a) předat dům dětem a žít jako vejminkář b) prodat velký dům či byt a koupit si takový jaký potřebují = menší.

U nás se toho kupodivu chytli Piráti a chtějí zato platit nefachčenkám NZP, to je fakt.

Co se týká nájmu, je samozřejmě diskutabilní jestli by se zvedl. Ten je tržní. Ono by to možná (netvrdím, že ve skutečnosti nefungují jiné mechanismy) snížilo ceny nemovitostí natolik, že by jste si koupil svoji, a navíc by byla konkurence. Takže si myslím že by se především snížil zisk pronajímatelů. Tím by lidé začali investovat do něčeho pořádného a rozjelo by se podnikání.

Takže se skřípěním zubů, že musít trochu dát za pravdu Pirátům. Větší zdanění nemovitostí je v Západní demokracii běžné a u nás nízké.

V. Církva 16.5.2021 23:03

NZP teď řešit nebudu. Co se týká daně z nemovitosti. Zpochybňujete teda že máme 50ti násobně nižší daň z nemovitostí proti USA? Osobně si myslím, že zdanění nemovistostí prodej nepotřebných nemovitostí skutečně urychluje. Já mám rád když se peníze točí. Jinak ale asi důležitější věcí toho zdanění je občanská vybavenost, školy. Díky tomu pak taky žijete ve čtvrti lidí své úrovně a neotravujete se s asociálními živly co Vám dělají na ulici binec celou noc.

USA nebývaly zrovna socialistickou zemí a přitom tam tu daň mají leta (NZP pochopitelně ne).

D. Polanský 16.5.2021 11:37

Když nás Biden vyzve, tak nemáme volbu. Jo kdyby nás vyzval Putin, tak tomu bychom to pěkně nandali.

P. Milan 16.5.2021 15:47

Nás nebo vás?

D. Bowman 16.5.2021 11:33

Ta nenávist ke Francii se hlavně vyučuje na francouzských školách plných Marxistů. Muslimové a jiné menšiny (BLM) jsou jen užiteční pouliční bojovníci. Kteří se velmi rychle zklidní, jakmile se začne právo vymáhat.

A to se začne vymáhat, až se politika přesune do rukou, které jsou ochotny přebrat osobní zodpovědnost za ochranu společnosti tj. veteráni dobrovolné vojenské služby viz motiv Heinleinovy Hvězdné Pěchoty.

Nakonec to dopadne jako v té knížce. Se to bude šolichat, až stát krachne - přestane být schopen zajistit právo a pořádek. Pár veteránů zorganizuje domobranu a postupně převezme vládu. A pokud se poučíli, tak další Republiku založí už s volebním "právem" jako odměnou za dobrovolnou náročnou službu do které musí být přijat každý, může kdykoliv odejít ale má jen jeden pokus.

D. Polanský 16.5.2021 11:40

Osobní odpovědnost, o tom to je! Jenomže politici i vysocí funkcionáři silových složek takticky mlčí. Kdo šel do lochu za národní třídu v 1989. Několik kominických koulí. Šéfové, že oni nic, oni jenom muzikanti.

P. Aron 16.5.2021 10:50

Dopisy generálů, jjich podpora ze strany veřejnosti i obrat ze strany něketerých politiků svědčí o jednom. Že změna je možná a že nálady lidí pod povrchem jsou jiné než jak je líčí oficiální média. Hlavní problém jsou levicoví intelektuálové v médiích a školství zejména na VŠ. Islám je skutečně neslučitelný s evropskou kulturou ale muslimové pokud chtějí využívat výhod evropské civilizace by se pod tvrdým tlakem na dodržování evropských zákonů nakonec přizpůsobili. A pokud by stát zárověň tvrdě omezil vliv imámů a jejich kázání proti evropské kultuře prostě zakázal a postihoval, tak by chvíli byl řev ale po čase by se velká část muslimů podřídila. Koneckonců ve většině islámských zemí by si vůbec nedovolili dělat ten bordel, který dělají ve Francii. Metoda cukr a bič fungovala a funguje. Jen usí být vůle. A ukazuje se, že ta vůle by tu mohla být. Jen se s tím nesmí přestat.

J. Vintr 16.5.2021 11:15

Řekl bych, že většina muslimů nejsou věřící z přesvědčení, ale jen se bojí to dát najevo před svými souvěrci. Tím, že si nikdo neodváží přiznat pravdu, může nepatrná skupina fanatiků ovládat velkou mlčící většinu. Stát by těmto lidem měl pomoct tím, že zakáže a bude potírat všechny projevy náboženské nesnášenlivosti, na které je islám založen.

D. Bowman 16.5.2021 12:11

To máte jistě pravdu. Ale jako v každé jiné skupině 10% stačí naprosto bohatě na to strhnout celé stádo.

A u muslimů platí 'cizinec není našinec' o to víc. Mají daleko lepší vyhlídky sosat sociální stát ( plus pouličně kriminálčit) a podřizovat se silnějšímu tj. vlastní komunitě.

Jsou vítaným hlasovacím blokem pro Levici a ochránce status quo sociálního státu tj. všech momentálně etablovaných elit.

J. Kanioková 16.5.2021 17:58

R^R^R^

D. Polanský 16.5.2021 11:43

Vůle bez odvahy k nepopulárním činům je o ničem. Války se nevyhrávají slovy, ale vůli a praktickým odhodláním a činy zvítězit.

K. Křivan 16.5.2021 12:04

Přesně tak.

J. Kanioková 16.5.2021 18:00

R^R^R^R^R^

M. Baloun 16.5.2021 9:08

SNAFU, TARFU, FUBAR - pan kechlibar evidentně četl Marcinka:-)R^

K. Křivan 16.5.2021 8:23

Hrozba vojenského puče ? Jak to ? Hrozba je immigrace muslimáků a Afriky ! Vojenský puč by byla náprava humanistických zločinů zamuslimení. Vjenský puč by byla naděje pro Francii !!