19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

EVROPA: Rozdělme Evropskou unii

Předminulý týden zveřejněný plán Evropské komise na zelený „velký skok“ ve svatém boji za záchranu klimatu definitivně potvrdil, že názorová, ideová a zájmová propast mezi západem EU a jejím postkomunistickým východem dosáhla nepřekonatelného rozměru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Forman 27.7.2021 7:09

Eurounijní ksindl nemá odvahu se zeptat lidí členských států, zda tuto podobu EU vůbec chtějí a bezohledně prosazují lži a podvody, tedy nikdy neuskutečnitelné programy a cíle. Např. v Německu mají lidé strach veřejně říci vlastní názory..... vše pod tíhou šiřitelů nenávisti, strachu a pokrytectví.

J. Pankovic 27.7.2021 6:54

...jenomže když se chcete dostat z lodi, která pluje dnem vzhůru, tak se musíte ponořit ;-)

A. Forman 27.7.2021 7:11

Vyříznout otvor ve dně lodi a dostat se ven, o to rychleji půjde loď ke dnu.

I. Pávek 27.7.2021 6:18

[>-]R^

P. Boublíková 27.7.2021 6:07

Za mě vítaný návrh - jenže: Evropští konzervativci a reformisté mají v EP pouhých 62 europoslanců, Identita a demokracie 73 europoslanců a kdoví, zda by tento typ štěpení EU všichni euroskeptici v EP vůbec podpořili. Prozatím je bohužel malá poptávka :-(

J. Strakoš 27.7.2021 5:51

Návrh zajímavý, nicméně nevím, zda dosažitelný. Opravdu si dovedete představit, že EU nás na pokoji a že v ČR budou platit jiná pravidla hry na záchranu planety než v Německu? Neskončilo by to třeba odstavením dotací? A to zase tlakem na naše politiky takové vyhrazování nepřijímat?

A. Forman 27.7.2021 6:14

Vystoupení z EU by zásadně limitovalo mega zlodějnu v podobě dotací z EU.... a na dluh, mega dluh.....dluhová past EU nás pohltí.....

V. Církva 27.7.2021 5:49

Tak popis situace je správný. nejde jen o politiky EU. On je někdo musí volit. Je nutné si přiznat, že na Západě je po progresivistickém šílenství poptávka.

Je ale pravda, že při Czexitu budeme stejně na EU závislí a teď se alespoň můžeme pokusit EU ovlivňovat. Jenže vidíme u Orbána či Poláků, že to stejně nejde.

Exit části EU by asi leccos vyřešil, jen mám obavy že ti politici co se ho chytnou nepřinesou nic lepšího. Na jedné straně i u nás volí Piráty, na druhé je u nás obrovská korupce a nízká kvalita státních institucí či politických stran. Czexit i s Viszegrádem by musel znamenat vytvoření nějakých výhod. Kromě odmítnutí multikulti a gendrového šílenství taky vytvoření nějakého Hong Kongu či Tajwanu se svobodnějším obchodem. To vzhledem k naší délce stavebních povolení a složitosti formalit při podnikání u nás nehrozí!

J. Pankovic 27.7.2021 6:51

Pane Cìrkvo, někteří musí řvát hodně, aby se zdálo, že je jich moc... a dokud si mlčící většina nechá kadit na hlavu.... :-(