20.10.2021 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

EVROPA: Rozdělme Evropskou unii

Předminulý týden zveřejněný plán Evropské komise na zelený „velký skok“ ve svatém boji za záchranu klimatu definitivně potvrdil, že názorová, ideová a zájmová propast mezi západem EU a jejím postkomunistickým východem dosáhla nepřekonatelného rozměru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Černý 27.7.2021 9:48

Levněji? Co může být levnějšího než pofidérní ambice zamindrákovaných provinčních politiků? Vždyť i ten zmíněný Klaus snad zůstal relativně chudý, nehledě na epochální škody a strategické ničení české a slovenské ekonomiky, na kterých se významně podílel. Aspoň soudě podle jeho závislosti na dotacích českého miliardáře.

Š. Hašek 27.7.2021 11:46

No, ..... já považuji Španěly za mnohem větší hlupce, než jsme my. Jde o to, nekoukat jen na povrch!

P. Podhrázský 27.7.2021 8:41

Velice dobře napsáno.

M. Hoblík 27.7.2021 8:37

Sjednocenou Evropu vymyslel Hitler. A taky to tak vypadá!

D. Polanský 27.7.2021 8:23

Bohužel ani autor neuvedl hlavní problém dneška, ačkoliv si myslím, že jej zná. Je to celosvětové rozdělení majetku. Několik miliard lidí nemá doslova nic, maximálně tak plechovou boudu a ranec nejnutnějších věcí. Tenhle stav je dlouhodobě neudržitelný. I bohatý Západ to dobře ví, a proto vymýšlí různé ptákoviny, aby tenhle hlavní ekonomický problém zastřel. Tento problém pochopitelně neodvrátí rozdělení EU na západní a východní část. Maximálně kapánek by jej v naší části na nějak dobu odsunul do pozadí. Máme pouze dvě možnosti: tvářit se, že je to sekundární problém, že vědeckotechnický pokrok to nějak vyřeší (pochopitelně nevyřeší), nebo se pokusit něco zásadnějšího s tím dělat.

Š. Hašek 27.7.2021 8:53

Je třeba začít konat.

Začít neposlouchat. A nevšímat si hysterek z brusele. A hysterek v Praze.

J. Plzák 27.7.2021 19:11

...Několik miliard lidí nemá doslova nic...

My tu nejsme k napravování světa.

My si jen musíme zařídit poměry v našem státě.

A pokud něco zbyde, tak prosím...

P. Rada 27.7.2021 8:02

Dnes konečně Weigl - sice jen vágně odůvodněně - ale za to zřetelně jednoznačně vyjevil co je hlubším cílem IVK - tedy rozdělení EU na východní a západní část.

To by Česku mohlo pomoci smazat Putinovu nelibost i statut nepřátelské země. Přidružení ke skupince jež nám v 68smém bratrsky pomohla naznačuje ale i ochotu k přidružení do totalitně spravované oblasti doposud plné surovin a na ně vázané moci, se kterou měla tato země a celá východní Evropa trpkou poválečnou zkušenost.

Takových duší už v populaci přirozeně generačně ubývá a o to zřejmě víc roste troufalost zatím ještě skrytě bigotně prosovětsky smýšlejících kádrů.

D. Polanský 27.7.2021 8:26

Dějiny se moc neptají, kdo co chce. Jde o to, co nakonec jsme nuceni, tedy musíme, objektivně činiti.

J. Hrdlička 27.7.2021 9:07

Jasně, konstruktéři lepších EU zítřků potřebují strašáka, aby udrželi obyvatelstvo poslušné. Ale před Ruskem nás ochrání NATO, EU v žádném případě.

V. Povolný 27.7.2021 9:12

Zajímavé. A přidružení ke "skupince", ve které je Německo, která nás za Hitlera zabralo a posílalo naše lidi do koncentráků vám nevadí? A totalitně spravovaná EU taky ne? Já bych rád viděl, kdyby takových duší, jako jste vy, taky ubývalo.

J. Vorlický 27.7.2021 7:51

No, když si čtením dobového tisku a i sám vybavím to nadšení, s kterým jsme budovali socializmus (nejen po 2.sv.válce a jemu podobné izmy), představa jak jsme své svéprávní, mne nadšením zrovna nenaplňuje.

Š. Hašek 27.7.2021 7:45

1. Není to žádná evropská unie je to brusele. Evropa je něco jiného.

2. Je to opět Německo, které se do všeho vrtá.

3. Veškerý "administrativní servis" by zvládla padesátina úředníků, úplně stejně jako mezi válkami.

4. Důrazně upozorňuji, že tady kolem to vždycky rozvrtalo Německo!!! Rokem 1940 (cca) důkladně!

5. Západní státy nejsou vakcinováni komoušstvím, které vymyslel zas ten Němec, vyvezl jejich agent a vypiloval potom nějaký Gruzínec.

6. Mlaďoši již ztrácejí imunitu gottwaldhusák vakcinace - a taky to podle toho vypadá.

7. Pod americkou kuratelou tomu všemu velí bezdětná Němka. Zapadá to do sebe, jak dětská skládačka.

Zkráceno, starší si domyslí další.

P. Rada 27.7.2021 8:13

1. Evropa pro Vás i kulturně zřejmě začíná u Uralu.

2. Nejen Německo ale i Česko do ledasčeho mohlo "vrtat" to ale vyžaduje i odpovědnost a trpělivost.

3. I méně než padesátina ale o to totalitněji řízených úředníků opřených ale o to výraznější hegemon by mohla zvládnout třeba i světovládu - ale nad uměle nesvéprávnými.

4.5.6. Zdůraznování jednoho je nutně o pomíjení jiného.

7. Zájem o rozdělení světa na vyhraněné bloky zapadá s předchozím do sebe "jak dětská skládačka".

Zkráceně. Těch starších s dobrou pamětí v populaci zřejmě ubývá.

Š. Hašek 27.7.2021 8:32

1. Sahá až tam, Evropa nerovná se brusele.

2. Nemohlo. Dále je snaha místních quislingů, aby ČR nemohla mluvit už vůbec do ničeho.

3. Nemluvím o totalitě, ale o tom, že úředník dá dohromady celní lejstra, že některá lejstra odpadnou. Je vidět, že o obchodě cestování víte kulové, tedy o stavu věci kol r. 1930. Šlo to bez brusele, štemply se dávali na hranicích a u Žida jste koupi za Kč co jste chtěl. Proč se já mám hádat s někým, kdo neměl starší rodiče, kteří zažili volnost bez brusele???

4., 5., 6. Nebudu se hádat o jednotlivých slovíčkách ve větách.

7. Rozdělení vesnice, dobré ploty a vztahy není žádná škodlivá snaha. Co furt máte s těma blokama???

Zkráceno. Samozřejmě - v tom, že klesá počet pamětníků, máte pravdu. A vo to modernistům jde!

G. Onion 27.7.2021 8:44

Dobrý plot dělá dobrého souseda, to platilo vždy.

Š. Hašek 27.7.2021 8:55

Dobré účty dělají dobré přátele.

Děkuji za podporu.

P. Čech 27.7.2021 7:18

Souhlasím, až na ten nadpis. Evropskou unii není třeba rozdělovat, tu je nutno zcela zrušit. Tedy, pokud zcela neustoupí od platnosti Lisabonské smlouvy. Momentálně vidím jako jedinou smysluplnou cestu následovat Velkou Británii a vyhlásit závazné referendum k vystoupení ČR z EU.

Š. Hašek 27.7.2021 7:35

Souhlas.

V. Chrastina 27.7.2021 11:35

Pane Čechu, ano, jedině czexit nás může zachránit od katastrofy zvané Evropská unie. Dalo by se snadno spočítat, co je pro nás horší, zda zánik suverenity pod taktovkou EU nebo strašák ekonomického krachu po czexitu. Na zelenorudé šílenství van lejnové a spol dojde tak jako tak k ekonomickému propadu celého brusele.:-/

V. Němec 27.7.2021 7:17

Vládnout = drát lidi z kůže, odvěké poslání dravých jedinců.

K. Křivan 27.7.2021 9:13

Levičáků - socialistů všeho druhu. Tedyy i fašistů.

F. Navrátil 27.7.2021 7:16

Klimatické, genderové a multikulturní bláznovství Bruselu není na věčné časy. Ve Francii a dalších státech se pomalu, ale vytrvale zvětšují oblasti, kde platí právo šárija. A zatímco vlády ještě stále šikanují původní obyvatele, v řadě oblastí se beztrestně zabíjejí nevěřící, sekají ruce, obřezávají ženy a nejvyšším zákonem je korán a slovo imáma. Jakoby degenerovaní politici pokládali islámu vítací červený koberec.

P. Krešňák 27.7.2021 7:11

Pane Weigl, souhlasím a podepisuji. Krešňák

J. Nevrkla 27.7.2021 7:09

Naprostý souhlas, snad jediná cesta, jak předejít katastrofě a rozvratu. EU není o nic více reformovatelna než Sovětský svaz.

R^[>-]!

A. Forman 27.7.2021 6:29

Vynikající zhodnocení situace v rámci EU....... jenže má to háček, teda spíše hák... vládní hlad, ukrutný hlad, po cizích penězích, a je úplně jedno od koho, od zlodějů, mafiánů nebo lhářů, vše se hodí. Prostředí EU, kde jsou hlupáci a lháři králem a chytří a dovední lidé otrokem, tzv. proevropská politika není ničím jiným než drancování eurounijních států, korupce, lži, podvody - to je EU, a o tuto podobu jsme určitě nechtěli, tedy až na zvrácené jedince, rozesetých po Evropě jak štěnice, ne nepodobných moru.

S. Zemitý 27.7.2021 6:27

Ve srovnání s dneškem bychom se měli po exitu zajisté hůř než dnes. Ve srovnání s dneškem se budeme mít bez exitu hůře taky. Tento text jako budíčéééék dobrý. Dost dobrý. Teď zbývá maličkost: rozsáhle, věcně a zdůvodněně porovnat ty dva úpadky.

A. Forman 27.7.2021 6:31

Zajisté hůř ? A proč, a jak to víte ?

S. Zemitý 27.7.2021 6:54

No - nevím to. Ale po mnoha desítkách let životní pouti po tomto světě jsem přesvědčený pesimista. Tedy na škále slepý optimista - zarytý pesimista tak 10% od krajního bodu vpravo. Proto také volám po věcné, suché, důkladné, nezaujaté analýze. Ovšemže - existuje-li z principu něco takového. Neplatí i v tomto oboru v zásadě to, co říkal starý milý tlouštík Churchill o statistice ?

J. Pankovic 27.7.2021 6:56

Logeritmické pravítko vám taky dá jenom dobrý odhad :-)