1.12.2023 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

EVROPA: Quo vadis, Rusko?

Pouhé dva měsíce poté, co se stal Vladimir Putin znovu prezidentem, zapomněl na všechny volební sliby o modernizaci země. Jeho předchůdce Medveděv se sice opatrně, ale přece, snažil o postupné otevírání země světu, o modernizaci Ruska ve spolupráci s EU a o konstruktivnější roli Moskvy na mezinárodní scéně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Linhart 26.7.2012 8:10

Když už měřit, tak dvojím metrem!

Pan Rouček by jednoho rozplakal. Brečet, že si Rusko dělá vlastní skutečně nezávislou zahraniční politiku, může jedině ignorant. Každá země má na to právo, ovšem některé se jí z různých důvodů zřeknou, dílem z pohodlnosti, dílem z řiťolezectví. Kampak asi tak patří naše široce koordinovaná, nezávislá zahraniční politika, co myslíte? Rusko má svoje specifika a v mezinárodní politické situaci, kdy má možná oprávněně dojem, že je obkličováno jemu nepřátelskými silami, které různými prostředky, politickými i finančními, podporují destrukční síly uvnitř Ruska, má právo přijmout v rámci své zákonnosti všechna opatření, která povedou k eliminaci těchto sil a k demonstraci případné odvety.

Ostatně, není to tak dávno, kdy bylo vedení antiradarového hnutí "Ne základnám" neprůkazně obviněno z napojení na finanční toky z Ruska, což bylo zřejmou, nedokázanou lží, která měla změnit protiradarové nálady ve větší části naší společnosti. I my máme v zásobě hole na nepohodlné psy, tak proč to vyčítat jiným. Ovšem pan Rouček mi dal zase o kus více důvodu, proč ČSSD nevolit. Ať si vlastně v partaji proberou, co vlastně chtějí. Když budu chtít negovat současnou vládu, mám i jiné možnosti.

M. Stuchlik 26.7.2012 9:23

Re: Když už měřit, tak dvojím metrem!

Dotace "Ne základnám" z Ruska nejsou neprokazatelné, jen nebyla snaha je prokázat. Ony by totiž mohly vyschnout dotace i třeba Roučkům

E. Heusinger 26.7.2012 9:26

Re: Když už měřit, tak dvojím metrem!

Prokažte je nebo blbě nekecejte.

R. Langer 26.7.2012 9:36

Re: Když už měřit, tak dvojím metrem!

Pokud vím, tak seznam toho, kdo koho platil byl veřejně přístupný... :-P

V. Novák 26.7.2012 9:41

Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

Že to nikdo neudělal, když je to TAK jednoduché...

Všichni včetně Astona třepili pysk a prsty - ale že by uvedli jediný podezřelý tok peněz - to neé.

R. Langer 26.7.2012 11:05

Re: Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

Ale udělal, udělal...

V. Novák 26.7.2012 11:21

Re: Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

odkaz?

R. Langer 26.7.2012 12:44

Re: Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

Třeba tady:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/radar-kdo-financuje-iniciativu-ne-zakladnam-prvni-priznani-pol-/p_politika.asp?c=A080127_104747_p_politika_wag

Ale pro vás to zřejmě nebude dost podezřelé, že?

E. Heusinger 26.7.2012 12:48

Re: Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

Značka wag je stejně nedůvěryhodná jako značka Langer.

R. Langer 26.7.2012 14:46

Re: Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

Pro vás zcela nepochybně...

V. Novák 26.7.2012 12:59

Nejde o to, co je PRO MĚ dost podezřelé.

Astonovo tvrzení v internetovém článku nebo tvrzení neznámého čtenáře v diskusi mají relevanci silně omezenou.

Ovšem kdybychom měli ten rusko-americký zákon, pak by buď Tamás či Glivický nebo někdo jiný musel nahlásit odkud ty peníze jsou, nebo by se jejich financování mohlo - ba mělo, muselo - stát podezřelým patřičným orgánům. A pokud by orgáni zjistili, že Tamás, potažmo hnutí "Ne základnám!" mlží, tají zdroje a je de iure cizím vlivovým agentem, aniž by to nahlásil - tak by přišly sankce od pokuty pokutěnky až po zastavení činnosti. A nebo by Tamáš zažaloval Astona a každého tvrditele, neb je falešně osočil z trestného činu - a Aston i tvrditelé by museli kápnout božsou, co vědí - a co získali úsilovným sáním svého palce.

My bychom se neměli o čem hádat, veřejnost by věděla, jestli své akce pořádají z vlastní iniciativy nebo v cizím žoldu - a hlavně by všichni věděli na čem jsou. A to je snad dobře, ne?

Totéž by platilo pro Greenpace, Jihočeské matky nebo Hnutí DUHA ohledně Temelína. Atd atd.

Vůbec ti Amíci nevymysleli špatný zákon... Akorát se dá použít i v jiných zemích - a to se jim už tak nelíbí...

V. Novák 26.7.2012 9:39

No vidíte - a kdyby takový zákon u nás platil - mmch. okopírovali ho od USA,

takže tak nereálné to není - tak by Tamáš musel nadeklarovat, že je cizím vlivovým agentem, neb dostává peníze z Ruska. Nebo by dostal pokutu, až by se jeho hnutí prohnulo dvakrát dokola..

A nebo by žumpalisté Astonova typu, kteří si při absenci zákona mohou vymýšlet ptákoviny na běžícím pásu a pomlouvat "já si to myslím, tak to uveřejním jako Pravdu Zjevenou" mohli být žalováni pro křivé obvinění - a museli by sami dokazovat.

Tak si říkám, čeho že se naše novinářská fronta více bojí...

V. Linhart 26.7.2012 9:48

Re: No vidíte - a kdyby takový zákon u nás platil - mmch. okopírovali ho od USA,

Excelentní...

J. Vydra 27.7.2012 15:49

Re: Když už měřit, tak dvojím metrem!

Pan Rouček nehovoří za ČSSD jako celek. Je to jeho osobní vyjádření, se kterým ovšem nelze souhlasit. V. Linhart má pravdu.Za všelikými ukrajinskými oranžovými a růžovými revolucemi v Gruzii a arabskými jary až po Syrii a v poslední řadě přiklepnuté rozmístění letadel a raket USA v Polsku, dává tomuto zákonu v Rusku jasnou zelenou a dává tušit, kdo a proč tyto nepokoje provokuje (viz Libye).I když tomu tak zjevně dávno není, v Americe se stále opájejí svojí nadřazeností vůči ostatnímu světu a jedinou "spravedlivou" demokracií. Má tedy i Rusko i Čína (Venezuela, Kuba, Egypt, Irán,Irák atd.),budovat si demokracii podle svých tradic a představ. I USA to trvalo téměř 200 let.