28.2.2024 | Svátek má Lumír


Diskuse k článku

EVROPA: Quo vadis, Rusko?

Pouhé dva měsíce poté, co se stal Vladimir Putin znovu prezidentem, zapomněl na všechny volební sliby o modernizaci země. Jeho předchůdce Medveděv se sice opatrně, ale přece, snažil o postupné otevírání země světu, o modernizaci Ruska ve spolupráci s EU a o konstruktivnější roli Moskvy na mezinárodní scéně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vydra 27.7.2012 15:49

Re: Když už měřit, tak dvojím metrem!

Pan Rouček nehovoří za ČSSD jako celek. Je to jeho osobní vyjádření, se kterým ovšem nelze souhlasit. V. Linhart má pravdu.Za všelikými ukrajinskými oranžovými a růžovými revolucemi v Gruzii a arabskými jary až po Syrii a v poslední řadě přiklepnuté rozmístění letadel a raket USA v Polsku, dává tomuto zákonu v Rusku jasnou zelenou a dává tušit, kdo a proč tyto nepokoje provokuje (viz Libye).I když tomu tak zjevně dávno není, v Americe se stále opájejí svojí nadřazeností vůči ostatnímu světu a jedinou "spravedlivou" demokracií. Má tedy i Rusko i Čína (Venezuela, Kuba, Egypt, Irán,Irák atd.),budovat si demokracii podle svých tradic a představ. I USA to trvalo téměř 200 let.

J. Vintr 26.7.2012 21:31

Problém Ruska je v tom

že se považuje vzhledem ke své velikosti za světovou velmoc. Tomu ovšem neodpovídá stav ekonomiky, která se po mnoha desetiletích šíleného bolševického experimentu ocitla daleko mimo normál. To, že mají objektivně vůči vyspělejší části světa "holý zadek", vyvolává u ruských vládců (ale i u velké části občanů) dost značný mindrák, který se snaží kompenzovat harašením (jadernými) zbraněmi a intrikářským rozeštváváním konfliktů po světě. Cesta zpátky mezi normálně fungující země by byla dlouhá a složitá, takže raději zůstávají u svých "specifik", které se osvědčovaly za bolševického režimu ...

V. Novák 26.7.2012 17:06

Mimochoem - venkov je dle výsledků voleb proputinský.

Tedy určitě protináckovský.

V. Novák 26.7.2012 17:04

A kdy jste tam byl naposled?

Moje zkušenost je jiná.

I když pravda - úplný venkov jsem nenavštívil. Musel tam zastavovat rychlík.

S. Netzer 26.7.2012 16:32

Re: Velmi zajímavé,

Moje "duševní spřízněnost s panem Heusingerem".

Vy jste ještě větší pablb, než jsem se domnívala.

Tento příspěvek je jedním z četných důkazů Vaší slušnosti, o které byla řeč výše. :-)))

P. Urban 26.7.2012 16:07

Rusko ve věci Sýrie chrání Západ před vlastní blbostí

Komu by Rusko vyváželo svůj plyn, kdyby se Evropa vyčerpala řešením (neplést s vyřešením!) občanských válek ve třetím světě ?

R. Langer 26.7.2012 14:46

Re: Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

Pro vás zcela nepochybně...

P. Lenc 26.7.2012 14:27

Re: Velmi zajímavé,

Už jednou jsem napsal, že jste nevzdělaná blběnka, která si hraje na intelektuálku.Jsou lidé, kteří mají vysokoškolské vzdělání a jsou blbí jak pučtok.A že jich je dost.No a ti jsou zřejmně vaši kamárádi.Nakonec, vaše duševní spřízněnost s Heusingerem mluví sama za sebe.A je radostné číst vaše vzteklé výlevy, ukazujete svou "intelektuální a duševní"vyspělost.Jen tak dál a pozor na mrtvici.Hrozně by jste na Psu chyběla.

S. Netzer 26.7.2012 14:06

Re: Velmi zajímavé,

Že se nevzdělaní pablbové Vašeho kalibru tak rádi otírají o inteligenci druhých!

P. Lenc 26.7.2012 13:59

Re: Máte a nemáte pravdu.

Pane Nováku, byl bych rád, kdyby jste měl pravdu.Ale především ruský venkov je stále 50 let za městy.To jsou ti mužici o kterých jsem psal.A je jich opravdu síla.

S. Netzer 26.7.2012 13:57

Re: "jehož příspěvky jsou konkrétní k danému tematu a jdou vždy na kořen věci"

Další konkrétní příspěvek k danému tématu, jdoucí vždy na kořen věci. :-)))

Dejte si pozor, Lenci, aby Vás nezačali nedopatřením pokládat za intelektuála, Vy intelektuální gigante.

P. Lenc 26.7.2012 13:55

Re: Velmi zajímavé,

No, že tu blbost máte vrozenou je evidentní.Nácky miluji jako vás bolševiky, což ví každý, kdo čte mé příspěvky.

P. Lenc 26.7.2012 13:38

Re: "jehož příspěvky jsou konkrétní k danému tematu a jdou vždy na kořen věci"

Nánynko,kdo byl Quislink v této zemi ví spousta lidí.To jenom vy a  vaše inteligence  potřebujete rozpis.

V. Novák 26.7.2012 12:59

Nejde o to, co je PRO MĚ dost podezřelé.

Astonovo tvrzení v internetovém článku nebo tvrzení neznámého čtenáře v diskusi mají relevanci silně omezenou.

Ovšem kdybychom měli ten rusko-americký zákon, pak by buď Tamás či Glivický nebo někdo jiný musel nahlásit odkud ty peníze jsou, nebo by se jejich financování mohlo - ba mělo, muselo - stát podezřelým patřičným orgánům. A pokud by orgáni zjistili, že Tamás, potažmo hnutí "Ne základnám!" mlží, tají zdroje a je de iure cizím vlivovým agentem, aniž by to nahlásil - tak by přišly sankce od pokuty pokutěnky až po zastavení činnosti. A nebo by Tamáš zažaloval Astona a každého tvrditele, neb je falešně osočil z trestného činu - a Aston i tvrditelé by museli kápnout božsou, co vědí - a co získali úsilovným sáním svého palce.

My bychom se neměli o čem hádat, veřejnost by věděla, jestli své akce pořádají z vlastní iniciativy nebo v cizím žoldu - a hlavně by všichni věděli na čem jsou. A to je snad dobře, ne?

Totéž by platilo pro Greenpace, Jihočeské matky nebo Hnutí DUHA ohledně Temelína. Atd atd.

Vůbec ti Amíci nevymysleli špatný zákon... Akorát se dá použít i v jiných zemích - a to se jim už tak nelíbí...

V. Skalová 26.7.2012 12:49

Re: Velmi zajímavé,

Přesně. Myslím, že ten ubožák ani nepochopil, co pan Lenc napsal.

E. Heusinger 26.7.2012 12:48

Re: Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

Značka wag je stejně nedůvěryhodná jako značka Langer.

R. Langer 26.7.2012 12:44

Re: Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

Třeba tady:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/radar-kdo-financuje-iniciativu-ne-zakladnam-prvni-priznani-pol-/p_politika.asp?c=A080127_104747_p_politika_wag

Ale pro vás to zřejmě nebude dost podezřelé, že?

E. Heusinger 26.7.2012 11:55

Jasně,

kdo nečůrá s námi čůrá proti nám a je komunista, že?

V. Novák 26.7.2012 11:21

Re: Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

odkaz?

S. Netzer 26.7.2012 11:16

"jehož příspěvky jsou konkrétní k danému tematu a jdou vždy na kořen věci"

Jako například jeho duchaplný  výrok "Quislink nebylo vymyšleno v Československu"? :-))))

R. Langer 26.7.2012 11:05

Re: Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

Ale udělal, udělal...

F. Svoboda 26.7.2012 10:54

Re: Velmi zajímavé,

Pokud je někdo hovado, dokonce komunistické, potom jste to Vy soudruhu Heusingere. Nadáváte panu Lencovi, který patří mezi nejslušnější místní diskutující a jehož příspěvky jsou konkrétní k danému tematu a jdou vždy na kořen věci.

Dle Vašich častých výlevů nevím, zda si mám myslet zda že jste zarytý komunista, nebo jenom bezmyšlenkovité tupé hovado. Možná je i verse, že jste provokatér, který se planými řečmi pouze ukájí.

V. Venc 26.7.2012 10:32

Re: Aj Gorbačov (ad istvanfy)

Přikláním se k Vašemu názoru! Roučkův článek je článkem naivního socialistu - euro internacionalistu!

V. Novák 26.7.2012 10:26

KGB měla vždy lepší přehled o světě

a často i o samotném SSSR, než politbyro. Měla to v popisu práce. Občas by udělalo politbyro líp, kdyby se zachovalo podle doporučení KGB - kupř. před vpádem do Afghánistánu Andropov varoval. A hlavně před zapojením do dlouhodobější války. Když už, tak poslat specnaz, odstranit Amína - a honem zpátky, ať si zbytek vyřeší mezi sebou. Dobře věděl, že sovětská armáda nemá na dlouhý boj proti partyzánům a dobře věděl, jak takový "vietnam" zapůsobí ve světě. Brežněv s odumírajícím mozkem neposlechl - a SSSR to stálo mnoho životů. A mezinárodní prestiže.

Vaší větě "pracujú v prospech ruského veľkokapitálu" moc nerozumím... KAŽDA vláda by přece měla pracovat v zájmu vlastní ekonomiky, tedy vlastních podnikatelů a kapitálu. Že to ty české - zejména pravicové - nedělají, je náš problém. A problém to je...

V. Novák 26.7.2012 10:17

Máte a nemáte pravdu.

Už ty "desetitisíce" by vám mohly napovědět - padesátitisícová demonstrace v Moskvě, která má víc obyvatel než celá ČR, je plivnutí do moře. Něco mnohem menšího se konalo v Petěrburgu, naprosto zanedbatelné (desítky až několik málo set lidí) byly demonstrace v jiných městech, třeba skoro miliónovém Krasnojarsku. Takže žádná masová podpora. Protidemonstrací se účastnilo daleko víc lidí. Jenom u nás se o tom nepíše a nemluví.

Máte pravdu v tom, že jádrem zvláště těch moskevských demonstrací byli jak ultraleví stalinisté (Udalcov), tak náckové (Navalnyj), i pozoruhodná kombinace Limonových nacionálbolševiků. U nás by každou z těch stran zakázali dřív než by stačila rozvinout prapory. Rusko se k nim chová mnohem demokratičtěji - když už něco vytýkat, tak přílišnou liberálnost moci vůči nepřátelům demokracie.

Pravoslavná církev, ta oficiální, proti níž zaútočily Vzbouřené (č/p)íči, se velmi snaží bojovat prot xenofobním a nacistickým proudům, které v ní mají bohužel tradici. Černá sotňa se zaštiťovala pravoslavím, když útočila zejména na Židy. Dnešní ortodox-nacisté, keří se nijak netají svou příchylností k háknkrajcům (další důvod, proč by je u nás státní moc zahnala do hluboké ilegality), brojí kromě Židů i proti kavkazanům, Tadžikům a vůbec "ně russkim". Na demonstracích tvořili nemaliu část "demokratických aktivistů".  Naši propagandisté, za novináře je težko považovat, ovšem za nacionalisty označují provládní a vlastenecké  "Naši" - přestože jejich vlastenectví je naprosto nenacionálního typu.

Takže jak v ruské pohádce - pravdu máte - i nemáte...

O. Istvanfy 26.7.2012 10:09

Re: Aj Gorbačov

Osobne si myslím, že KGB napriek svojej obrovskej moci bola vždy skôr poslušným vykonávateľom než tvorcom politiky. Berija vždy robil čo mu Stalin prikázal a po jeho smrti ho odstavil vcelku bezvýznamný Chruščov. Čo sa týka Gorbačova tak Reaganovi vôbec nevadila jeho KGBácka minulosť a nemyslím že by rozpad ZSSR bol v záujme KGB. Putin je troška iný problém. Podľa môjho názoru on aj celá KGB pracujú v prospech ruského veľkokapitálu, čo sa samozreme nepáči európskym a americkým podnikateľom. Tie reformy v KGB zrejme už prebehli ale ktorá tajná služba by niečo také vytrubovala.

V. Linhart 26.7.2012 10:08

Re: Aj Gorbačov

Voni jsou tak chytrej, pane... Já si zase myslím, že by tu ruskou reformu měli dělat odborníci, vyškolení v USA a nebo v jinde demokratickém světě, podobně jako koná velmi úspěšné reformy všeobecně oblíbený prezident Saakašvili, produkt americké demokratické výchovy. Poraďte to Rusům, buďte tak hodný...

V. Linhart 26.7.2012 9:48

Re: No vidíte - a kdyby takový zákon u nás platil - mmch. okopírovali ho od USA,

Excelentní...

V. Novák 26.7.2012 9:41

Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

Že to nikdo neudělal, když je to TAK jednoduché...

Všichni včetně Astona třepili pysk a prsty - ale že by uvedli jediný podezřelý tok peněz - to neé.

V. Novák 26.7.2012 9:39

No vidíte - a kdyby takový zákon u nás platil - mmch. okopírovali ho od USA,

takže tak nereálné to není - tak by Tamáš musel nadeklarovat, že je cizím vlivovým agentem, neb dostává peníze z Ruska. Nebo by dostal pokutu, až by se jeho hnutí prohnulo dvakrát dokola..

A nebo by žumpalisté Astonova typu, kteří si při absenci zákona mohou vymýšlet ptákoviny na běžícím pásu a pomlouvat "já si to myslím, tak to uveřejním jako Pravdu Zjevenou" mohli být žalováni pro křivé obvinění - a museli by sami dokazovat.

Tak si říkám, čeho že se naše novinářská fronta více bojí...