28.2.2024 | Svátek má Lumír


Diskuse k článku

EVROPA: Quo vadis, Rusko?

Pouhé dva měsíce poté, co se stal Vladimir Putin znovu prezidentem, zapomněl na všechny volební sliby o modernizaci země. Jeho předchůdce Medveděv se sice opatrně, ale přece, snažil o postupné otevírání země světu, o modernizaci Ruska ve spolupráci s EU a o konstruktivnější roli Moskvy na mezinárodní scéně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 26.7.2012 21:31

Problém Ruska je v tom

že se považuje vzhledem ke své velikosti za světovou velmoc. Tomu ovšem neodpovídá stav ekonomiky, která se po mnoha desetiletích šíleného bolševického experimentu ocitla daleko mimo normál. To, že mají objektivně vůči vyspělejší části světa "holý zadek", vyvolává u ruských vládců (ale i u velké části občanů) dost značný mindrák, který se snaží kompenzovat harašením (jadernými) zbraněmi a intrikářským rozeštváváním konfliktů po světě. Cesta zpátky mezi normálně fungující země by byla dlouhá a složitá, takže raději zůstávají u svých "specifik", které se osvědčovaly za bolševického režimu ...

P. Urban 26.7.2012 16:07

Rusko ve věci Sýrie chrání Západ před vlastní blbostí

Komu by Rusko vyváželo svůj plyn, kdyby se Evropa vyčerpala řešením (neplést s vyřešením!) občanských válek ve třetím světě ?

V. Linhart 26.7.2012 8:10

Když už měřit, tak dvojím metrem!

Pan Rouček by jednoho rozplakal. Brečet, že si Rusko dělá vlastní skutečně nezávislou zahraniční politiku, může jedině ignorant. Každá země má na to právo, ovšem některé se jí z různých důvodů zřeknou, dílem z pohodlnosti, dílem z řiťolezectví. Kampak asi tak patří naše široce koordinovaná, nezávislá zahraniční politika, co myslíte? Rusko má svoje specifika a v mezinárodní politické situaci, kdy má možná oprávněně dojem, že je obkličováno jemu nepřátelskými silami, které různými prostředky, politickými i finančními, podporují destrukční síly uvnitř Ruska, má právo přijmout v rámci své zákonnosti všechna opatření, která povedou k eliminaci těchto sil a k demonstraci případné odvety.

Ostatně, není to tak dávno, kdy bylo vedení antiradarového hnutí "Ne základnám" neprůkazně obviněno z napojení na finanční toky z Ruska, což bylo zřejmou, nedokázanou lží, která měla změnit protiradarové nálady ve větší části naší společnosti. I my máme v zásobě hole na nepohodlné psy, tak proč to vyčítat jiným. Ovšem pan Rouček mi dal zase o kus více důvodu, proč ČSSD nevolit. Ať si vlastně v partaji proberou, co vlastně chtějí. Když budu chtít negovat současnou vládu, mám i jiné možnosti.

M. Stuchlik 26.7.2012 9:23

Re: Když už měřit, tak dvojím metrem!

Dotace "Ne základnám" z Ruska nejsou neprokazatelné, jen nebyla snaha je prokázat. Ony by totiž mohly vyschnout dotace i třeba Roučkům

E. Heusinger 26.7.2012 9:26

Re: Když už měřit, tak dvojím metrem!

Prokažte je nebo blbě nekecejte.

R. Langer 26.7.2012 9:36

Re: Když už měřit, tak dvojím metrem!

Pokud vím, tak seznam toho, kdo koho platil byl veřejně přístupný... :-P

V. Novák 26.7.2012 9:41

Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

Že to nikdo neudělal, když je to TAK jednoduché...

Všichni včetně Astona třepili pysk a prsty - ale že by uvedli jediný podezřelý tok peněz - to neé.

R. Langer 26.7.2012 11:05

Re: Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

Ale udělal, udělal...

V. Novák 26.7.2012 11:21

Re: Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

odkaz?

R. Langer 26.7.2012 12:44

Re: Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

Třeba tady:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/radar-kdo-financuje-iniciativu-ne-zakladnam-prvni-priznani-pol-/p_politika.asp?c=A080127_104747_p_politika_wag

Ale pro vás to zřejmě nebude dost podezřelé, že?

E. Heusinger 26.7.2012 12:48

Re: Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

Značka wag je stejně nedůvěryhodná jako značka Langer.

R. Langer 26.7.2012 14:46

Re: Pak by nemělo být vůbec složité Tamášovy plátce odhalit, že?

Pro vás zcela nepochybně...

V. Novák 26.7.2012 12:59

Nejde o to, co je PRO MĚ dost podezřelé.

Astonovo tvrzení v internetovém článku nebo tvrzení neznámého čtenáře v diskusi mají relevanci silně omezenou.

Ovšem kdybychom měli ten rusko-americký zákon, pak by buď Tamás či Glivický nebo někdo jiný musel nahlásit odkud ty peníze jsou, nebo by se jejich financování mohlo - ba mělo, muselo - stát podezřelým patřičným orgánům. A pokud by orgáni zjistili, že Tamás, potažmo hnutí "Ne základnám!" mlží, tají zdroje a je de iure cizím vlivovým agentem, aniž by to nahlásil - tak by přišly sankce od pokuty pokutěnky až po zastavení činnosti. A nebo by Tamáš zažaloval Astona a každého tvrditele, neb je falešně osočil z trestného činu - a Aston i tvrditelé by museli kápnout božsou, co vědí - a co získali úsilovným sáním svého palce.

My bychom se neměli o čem hádat, veřejnost by věděla, jestli své akce pořádají z vlastní iniciativy nebo v cizím žoldu - a hlavně by všichni věděli na čem jsou. A to je snad dobře, ne?

Totéž by platilo pro Greenpace, Jihočeské matky nebo Hnutí DUHA ohledně Temelína. Atd atd.

Vůbec ti Amíci nevymysleli špatný zákon... Akorát se dá použít i v jiných zemích - a to se jim už tak nelíbí...

V. Novák 26.7.2012 9:39

No vidíte - a kdyby takový zákon u nás platil - mmch. okopírovali ho od USA,

takže tak nereálné to není - tak by Tamáš musel nadeklarovat, že je cizím vlivovým agentem, neb dostává peníze z Ruska. Nebo by dostal pokutu, až by se jeho hnutí prohnulo dvakrát dokola..

A nebo by žumpalisté Astonova typu, kteří si při absenci zákona mohou vymýšlet ptákoviny na běžícím pásu a pomlouvat "já si to myslím, tak to uveřejním jako Pravdu Zjevenou" mohli být žalováni pro křivé obvinění - a museli by sami dokazovat.

Tak si říkám, čeho že se naše novinářská fronta více bojí...

V. Linhart 26.7.2012 9:48

Re: No vidíte - a kdyby takový zákon u nás platil - mmch. okopírovali ho od USA,

Excelentní...

J. Vydra 27.7.2012 15:49

Re: Když už měřit, tak dvojím metrem!

Pan Rouček nehovoří za ČSSD jako celek. Je to jeho osobní vyjádření, se kterým ovšem nelze souhlasit. V. Linhart má pravdu.Za všelikými ukrajinskými oranžovými a růžovými revolucemi v Gruzii a arabskými jary až po Syrii a v poslední řadě přiklepnuté rozmístění letadel a raket USA v Polsku, dává tomuto zákonu v Rusku jasnou zelenou a dává tušit, kdo a proč tyto nepokoje provokuje (viz Libye).I když tomu tak zjevně dávno není, v Americe se stále opájejí svojí nadřazeností vůči ostatnímu světu a jedinou "spravedlivou" demokracií. Má tedy i Rusko i Čína (Venezuela, Kuba, Egypt, Irán,Irák atd.),budovat si demokracii podle svých tradic a představ. I USA to trvalo téměř 200 let.

P. Lenc 26.7.2012 8:01

Když mužikovi

nepráská nad hlavou nahajka tak pláče.Desetitísícové demonstrace komunistů a nácků jasně vypovídají co si myslí rus o demokracii. Putin to velmi dobře ví.A pravoslavná církev mu pomáhá.A EU?Tento moloch jste do problémů, ve kterých se pomalu potápí jste  dovedl i vy, socialisto Roučku.

E. Heusinger 26.7.2012 8:12

Velmi zajímavé,

demonstrace nácků a bolševiků jsou přeceňovány a stejně početná demonstrace odborářů u nás  je dehonestována. Račte si vážení srovnat počty obyvatel.

Lenci, konkrétně když Vám někdo zapráská bičem nad hlavou tak se poserete.

P. Lenc 26.7.2012 8:31

Re: Velmi zajímavé,

Heusingere, že jste blb mi nevadí, ale soudit lidi podle vaší morálky mně vadí.Mně za vašich soukmenovců komunistů nad hlavou párkrát jejich bič zapráskal.A mohu vás ubezpečit, že jsem se nejen neposral, ale víc napřímil.To jenom takové rudé hovádko jako jste vy používá to známé podle sebe soudím tebe.

E. Heusinger 26.7.2012 9:08

Re: Velmi zajímavé,

Lenci, jenom taková xenofobní a namyšlená hovada jako Vy považují příslušníky jiných národů za méněcenná. Koneckonců co lze od nácka očekávat, že?

F. Svoboda 26.7.2012 10:54

Re: Velmi zajímavé,

Pokud je někdo hovado, dokonce komunistické, potom jste to Vy soudruhu Heusingere. Nadáváte panu Lencovi, který patří mezi nejslušnější místní diskutující a jehož příspěvky jsou konkrétní k danému tematu a jdou vždy na kořen věci.

Dle Vašich častých výlevů nevím, zda si mám myslet zda že jste zarytý komunista, nebo jenom bezmyšlenkovité tupé hovado. Možná je i verse, že jste provokatér, který se planými řečmi pouze ukájí.

S. Netzer 26.7.2012 11:16

"jehož příspěvky jsou konkrétní k danému tematu a jdou vždy na kořen věci"

Jako například jeho duchaplný  výrok "Quislink nebylo vymyšleno v Československu"? :-))))

P. Lenc 26.7.2012 13:38

Re: "jehož příspěvky jsou konkrétní k danému tematu a jdou vždy na kořen věci"

Nánynko,kdo byl Quislink v této zemi ví spousta lidí.To jenom vy a  vaše inteligence  potřebujete rozpis.

S. Netzer 26.7.2012 13:57

Re: "jehož příspěvky jsou konkrétní k danému tematu a jdou vždy na kořen věci"

Další konkrétní příspěvek k danému tématu, jdoucí vždy na kořen věci. :-)))

Dejte si pozor, Lenci, aby Vás nezačali nedopatřením pokládat za intelektuála, Vy intelektuální gigante.

E. Heusinger 26.7.2012 11:55

Jasně,

kdo nečůrá s námi čůrá proti nám a je komunista, že?

V. Skalová 26.7.2012 12:49

Re: Velmi zajímavé,

Přesně. Myslím, že ten ubožák ani nepochopil, co pan Lenc napsal.

P. Lenc 26.7.2012 13:55

Re: Velmi zajímavé,

No, že tu blbost máte vrozenou je evidentní.Nácky miluji jako vás bolševiky, což ví každý, kdo čte mé příspěvky.

S. Netzer 26.7.2012 14:06

Re: Velmi zajímavé,

Že se nevzdělaní pablbové Vašeho kalibru tak rádi otírají o inteligenci druhých!

P. Lenc 26.7.2012 14:27

Re: Velmi zajímavé,

Už jednou jsem napsal, že jste nevzdělaná blběnka, která si hraje na intelektuálku.Jsou lidé, kteří mají vysokoškolské vzdělání a jsou blbí jak pučtok.A že jich je dost.No a ti jsou zřejmně vaši kamárádi.Nakonec, vaše duševní spřízněnost s Heusingerem mluví sama za sebe.A je radostné číst vaše vzteklé výlevy, ukazujete svou "intelektuální a duševní"vyspělost.Jen tak dál a pozor na mrtvici.Hrozně by jste na Psu chyběla.

S. Netzer 26.7.2012 16:32

Re: Velmi zajímavé,

Moje "duševní spřízněnost s panem Heusingerem".

Vy jste ještě větší pablb, než jsem se domnívala.

Tento příspěvek je jedním z četných důkazů Vaší slušnosti, o které byla řeč výše. :-)))