29.6.2024 | Svátek má Petr, Pavel


Diskuse k článku

EVROPA: Proč už Němci nechtějí Řeky v EU

Odpověď na první otázku je bohužel jednoduchá, protože proti mase politiků a úředníků, která s restrukturalizací řeckého hospodářství a úspornými opatřeními nesouhlasí, nelze v důsledku vůbec nic prosadit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Veltrubský 21.5.2012 20:32

Kolik

52 procent nezaměstnaných mladých lidí  v Řecku a jaké mají vzdělání, jsou to šikovní řemeslníci nebo technici? Kolik procent je nezaměstnaných těch co vystudovali takové velmi upotřebitelné obory jako je hra sibiřských šamanů na bubínek. Bohužel tento svět živí technici i když to nějak není vidět.

M. Prokop 21.5.2012 16:36

Mimochodem,

" K zvláštnostem Řecka patří, že tam bylo přijato 32 zákonů o regulaci, ale dodnes se ještě nic neregulovalo."

Problém Řecka je v tom, že je přeregulováno, ne v tom, že se nic neregulovalo.

A nejen Řecka, platí to na celou přeslavnou EU.

Má v tom Hujer Hvížďala jakési zmatky.

K. Machala 21.5.2012 18:57

Přesně totéž jsem chtěl napsat po přečtení článku.

Poněkud zvláštní je napsat, že se "nic neregulovalo" a o pár vět dál úplný opak, že se totiž regulovalo až moc a na dlouhé lokte: "Donedávna musel zahraniční investor čekat na povolení řadu let a dodnes trvá vyřízení kdejaké žádosti měsíce". Ono totiž v neregulované ekonomice nemusíte čekat na žádná povolení, prostě začnete pracovat a vytvářet bohatství sobě i v zemi. A dokud tohle nepochopí Řekové, eurohujeři apod., tak se ty ekonomiky dál nepohnou a budou se zbytečně spousty lidí trápit v pasti nezaměstnanosti a možná i zvýšené kriminality. Evropa se zdá být nepochopitelně nepoučitelná.

J. Schwarz 21.5.2012 9:20

Když krachne

stát chudý nebo je třeba začít od začátku po prohrané válce, ještě to z psychologického hlediska jakž-takž jde. Horší je, když krachuje stát bohatý - tedy vlastně ne bohatý stát ale stát, jehož občané si zvykli žít jako prasata v žitě a stát jim to platil. To je pak tóčo, protože co "občan", to, jak se ukazuje, z 90% blb co sice normálně nevěří politikům ani dobrý den, ale z toho, co politici slibují "zařídil" či "zajistit" a o čem občana přesvědčují že na to má "nárok" či "nezadatelné právo" - tak tomu věří jako slovu Božímu a na obranu svých "práv" je ochoten jít na barikády. Řecko je nádherným příkladem, jak se lidé, co stojí objektivně na opačných stranách barikády sjednotí pod stejným praporem - třeba nezaměstnaní mladí a nevyhoditelní odboráři, licencovaní taxikáři a kohorty státních zaměstnanců co dostali zbytečné "fleky" za politickou loajalitu. Přitom je jasné, že pokud zůstanou v platnosti privilegia jedněch, nezlepší se podmínky druhých. Nezaměstnaní mohou tak leda emigrovat a hledat si práci jinde. A zazlívat problémy jihu Německu? To snad mají Němci úmyslně vyrábět šunt který by nikdo nechtěl, aby se jih u nich nezadlužoval?

L. Gryc 21.5.2012 9:05

Drachma

Je podle mě skoro jisté, že dŕachma je už nějaký pátek natištěná v dostatečném objemu, budou ji vydávat již následující den po vyhlášení měny, vyhlásí to jako blesk z čistého nebe a současně zablokují veškeré převody ven a dovnitř do Řecka, k tomu ještě zavřou na nějakou dobu hranice. Zablokují i trošku větší vklad Eur v hotovosti po celé EU. Může se taky stát, že všem řeckým ovčanům změní jejich eura i u bank v zahraniční. Jsi ovčan řecka, más smůlu. Při případném rozpadu Eura už každý bude hrát sám za sebe, všechny zákony a mezinárodní smlouvy budou jenom cárem papíru.

V. Vlach 21.5.2012 8:59

Vykřičené meditace evropských trhovců.

Řecko budiž pro nikým nevolené aparátčíky EU tím posledním mementem v bohulibém(ale i nactiutrhačském!)projektu Evropská Unie.Spiknutí bohatých,kteří se "mušejí",spolčovat přes hranice,všelijak domlouvat,smlouvat a podmlouvat,sepisovat a nutit(dobrovolně)ratifikovat eskapády poťouchlých nápadů toho či onoho představitele suverénního státu,je totiž již tak zřejmé,že v rámci Přírody nedopustí nic jiného než volný pád.Řecko půjde svojí vlastní cestou určenou dějinami ,naturelem a možnostmi tohoto národa a bylo tomu tak vždy,ať tam vládla junta,král či klaun.Jižní národy mají odlišné vnímání života než ty severněji polo=žené,ale i než eskymáci.Budou všude dvakrát do týdne trhy,v úterý a v neděli tady,ve středu a sobotu o kus dál jinde.Utvoří se sám pravý a skutečný trh,vše bude mít svou skutečnou cenu.A bez jediné dotace(co to je?).Třešně,brambora,nové sandály,plechové nádobí,kořalka,víno,rajčata,pečivo....i na televizi došáhne každý.Akorát budou z trhu tak trochu vystrčeni překupníci a dovozci i s jejich vykutálenými šéfy,co mají konexe u politiků.Stát bude muset začít i nějak podnikat,aby si na sebe vydělal.Banky změní nebo budou muset změnit étos,jinak by byly zbytečné.Doufejme,že řekové najdou Radost ze Života,toho obyčejného....

J. Boleslav 21.5.2012 10:41

Re: Vykřičené meditace evropských trhovců.

Snad to tak bude, budu jim držet palce. Nechť si žijí radostně z obyčejného života, snad to ještě nezapomněli. Kdysi to určitě uměli. Ale nechť si tak žijí za své a ne z práce zbytku Evropy, jejiíž pomoc ještě ke všemu často hrdě odmítají.

V. Vlach 21.5.2012 12:24

Re: Vykřičené meditace evropských trhovců.

No jde o to zda-li vůbec někdy chtěli to euro.Odkud šla nabídka????

V. Novák 21.5.2012 16:38

Bránil se v Řecku někdo EURu?

Politici o ně usilovali tak, až kvůli němu "kreativizovali účetnictví" - a to fest.

A co démos? Protestoval proti EURu? Nevzpomínám si.

Takže nejspíš stáli...

M. Prokop 21.5.2012 16:38

Re: Vykřičené meditace evropských trhovců.

Teď tropí brajgl, když mají šetřit. Když přijímali Euro, netropili nic, navíc lhali aby ho přijmout mohli.

V. Vlach 21.5.2012 18:42

Re: Vykřičené meditace evropských trhovců.

Bohužel vina je jen a jen na politicích! A to jak řeckých,tak evropských! Apropos,největší průser má jméno SYSTÉM !

P. Joch 21.5.2012 8:56

Řecko

Člověk čte spoustu objevných článků o Řecku, ale proč se všichni tváří, že to zjistili až teď? Skoro každý přece četl slavnou knihu Jak jsem vyhrál válku od Patricka Ryana. Ta kapitola o řecku (takhle se kriket nehraje!) je naprosto přesný popis jejich mentality. To přece muselo být i naprostému blbci jasné, jak to dopadne s penězi, co dostanou. Bohužel politici EU jsou intelektuálně ještě níže. Pamatujte si to!

I. Schlägel 21.5.2012 7:43

Jak to vidím,

Řekové byli před krizí na poloviční cestě k vysněnému komunismu. To je ten systém, pro který horovali naši údajně převychovaní komunisté na svém nedávném sjezdu. Co se musí dramatického stát, aby komunisté ohledně nefunkčnosti svých komunistických koncepcí konečně prohlédli?

R. Langer 21.5.2012 11:38

Re: Jak to vidím,

Přesně tohle mě také napadlo...

J. Kanioková 21.5.2012 1:39

Holt tak to dopadá, když se dá přednost politickému idealismu před ekonomickou racionalitou!

Proč se tak naivně uteklo od systému EHS? Co si kdo představoval, když prosazovali euro? Že to naučí lidi líp hospodařit, když budou pod jednou kuratelou? Nepomohlo! Kázeň, píle, systematičnost, disciplinovanost - tyhle vlastnosti, pokud to nějaká společnost nemá přímo v softweru, ta to těžko přijme dobrovolně, po dobrém. Možná to Němci mysleli nějak jako Marshallův plán. Jak je vidno, tak někomu nepomůže ani dvacet takových plánů a nezbývá nic jiného, než škrty, bankrot!

Myslím, že Ř. nezbývá nic jiného, než pokles životní úrovně na polovinu! Holt, když nějaký stát 20-30 let vydává více peněz než umí vybrat na daních....! Škrty jsou drasťák a mají jedinou výhodu, že by snad konečně mohlo přestat růst zadlužení, i když.... Prostě ty finanční injekce z EU jsou absolutní nesmysl a musí skončit! Řecko si to musí pořešit samo, a že to bude kruté, za to ať si děkují sami sobě, když volili koho volili a mají levicové nároky! I dnes, kdy už určitě vědí, jak špatně na tom jejich země je, tak svádějí vinu na kapitalismus a Němce (za euro skutečně mohou). Nadávají, demonstrují, ale - prosím, prosím, Němci, pošlete nám víc prachů!!!

Prodlužování agónie je naprosto kontraproduktivní, musí se to nechat zbankrotovat, aby už konečně pochopili, nač si se svým HDP mohou troufnout! Vždyť nic pořádného neprodukují, za EU prachy nastavěli jen hotely a i v nich pracují hodně Albánci apod. Podobně dopadl Island, kde se dováží téměř vše. Islandským štěstím bylo, že neměli euro, takže jejich krach proběhl takovým fofrem, že než se stačili tamní proletáři vzpamatovat, jejich koruna klesla na polovinu a dovoz zdrahl maximálně. Kdyby měli euro, tak se v tom plácají dodnes jako Řeci...! Stejně dnes už NIKOMU nejde o Řecko, ale sobecky jen a jen o problém, který z toho vyplyne pro Evropu! Ale pokračování v záplatách VŮBEC NIC NEŘEŠÍ.. Celá Evropa je zadlužená a proč se mají státy víc zadlužovat, aby mohly na toto přispívat? Do ESM a MMF? To není fér!

V. Kain 21.5.2012 8:57

Re: Holt tak to dopadá, když se dá přednost politickému idealismu před ekonomickou racionalitou!

Ani raději nic  nevědět o tom o čem se radili na G 8.Když jsem viděl ty prolhané hochštaplery jako je Obama,Barroso či Hollande tak na mě šli mrákoty.Prý se šetřit nemusí a nebude se otamtud ozývalo.

J. Kanioková 21.5.2012 10:42

Chichichi, nemohli si dát toho scuka rovnou v Bohnicích?

V. Vlach 21.5.2012 18:44

Re: Holt tak to dopadá, když se dá přednost politickému idealismu před ekonomickou racionalitou!

Ano,nemusí.Šetřením světové dluhy nikdy nikdo nesplatí! I kdyby se rozkrájel na nudle.Popravte bankéře,zní nápad.

J. Matuška 21.5.2012 16:03

Re: Holt tak to dopadá, když se dá přednost politickému idealismu před ekonomickou racionalitou!

Zavedení eura mělo řadu výnosů. Domnívám se, že ale nejpodstatnější bylo "svázání" států, z kterého už není úniku. Proto  je problém z eurozóny vystoupit, nebo nějaký stát vyloučit. Nevěřím, že Řecko v dohledné době čeká návrat k drachmě.

M. Prokop 21.5.2012 16:40

Re: Holt tak to dopadá, když se dá přednost politickému idealismu před ekonomickou racionalitou!

Pak ovšem čeká rozpad celou Eurozonu.

V. Vlach 21.5.2012 18:48

Re: Holt tak to dopadá, když se dá přednost politickému idealismu před ekonomickou racionalitou!

To jste objevil Ameriku.Všem lidem,kteří nejsou hluší a slepí,je to jasné dávno.Jenom chytráctví a užvaněnost kolem toho tropí zmatky a prohlubují agonii.Už se těším na nové mince států.Ten design eura je hnusný,ani trochu secese,jenom tupý a nicneříkající modernismus....

P. Pavlovský 21.5.2012 0:55

Od zdi ke zdi

Vojenská junta byl zajisté extrém. Bohužel se ukázalo, že socialistické vlády jsou extrém ještě neživotnější. Doufám, že Řekové teď zase nesáhnou  po autoritativním fašistickém režimu.

Nemá NATO v jednom svém článmku, že nedopustí zánik demokracie v členském státě? Bylo by absurdní, aby vnášelo demokracii do Iráku či Afghanistánu, ale nechalo ji padnout v Řecku

P. Fiala 21.5.2012 7:16

Demokracie a Revoluce

Ovšem, jaká je definice pojmu DEMOKRACIE a realita, aby se dal tento článek uplatnit, či aby obstál u nejvyšších soudních instancích EU? NATO je úmluva spíše vojensko-politická.

Vyšší hodnotu má jistě Lisabonská Smlouva pro doby míru, ve které jsou závazky i práva jednotlivých států EU dány.

Organizované Revoluce, mívají přípravné fáze. Není jednou z těch Revolucí - zničení Eurozony a následně i EU (mediální několikaletá mediální propaganda tuto přípravnou fázi "osvětluje").

D. Šimáček 21.5.2012 8:28

Re: Od zdi ke zdi

to myslite vazne???

to jako navrhujete bratrskou pomoc ubohym rekum aby nepadli do chaosu?

hadejte jak by to dopadlo

P. Pavlovský 21.5.2012 8:39

Re: Od zdi ke zdi

Ano, vážně tím myslím vojenský zásah v případě, že by došlo k fašistickému nebo komunistickému převratu. Dopadlo by to určitě mnohem lépe než v Iráku nebo v Afghanistánu, nebyo by to tak drahé a bylo by méně mrtvých. Demokracii a svobodu je třeba hájit i násilím, ústupná zbabělost se nevyplácí, srov. předvečer II. světové války.

V. Vlach 21.5.2012 8:43

Re: Od zdi ke zdi

Jo,tak jo.Ale půjdeš v první řadě......chlape,nespoléhej bezhlavě na hlavu!!!

D. Šimáček 21.5.2012 9:04

Re: Od zdi ke zdi

prevrat? nebo demokraticke volby ve kterych zvitezi extremni levice, nebo extremni levice? co se v tom recku spis prihodi?

J. Boleslav 21.5.2012 10:33

Re: Od zdi ke zdi

Dle mého názoru je třeba respektovat demokratickou volbu převážně levicových populistů v Řecku, ke které se evidentně schyluje. Na druhou stranu je ale třeba do této černé díry okamžitě přestat cpát jakékoliv peníze, ať si tamní pitomci poradí sami. Do existujícího průšvihu se z valné části dostali sami taky, tak nechť si sami taky z něho pomůžou. Cpát do nich neustále peníze a ještě proti jejich vůli může jen naprostý (bruselský) idiot a ekonomický ignorant. 

P. Pavlovský 21.5.2012 11:49

Re: Od zdi ke zdi

Volby, jejichž vítěz, ať už levý nebo pravý extrém, zlikviduje demokratický systém, stávají se převratem - srov. nástup Hitlera. To nemůže NATO ve svých řadách strpět, především v zájmu samotných Řeků.

Kdyby po nástupu Hitlera  k moci okolní demokratické státy, především Francie, okamžitě intervenovaly a smetly jeho režim,místo aby provozovaly "usmiřování", nemuselo ke světové válce vůbec dojít

V. Novák 21.5.2012 12:43

Hitler nemohl zlikvidovat demokratický systém sám,

na to NSDAP zvítězila málo. Potřeboval spolupráci jiných pravicových stran - a to snad měla měštácká Francie jít na pomoc německým sociálním demokratům, natož komunistům? Ti se totiž jako jediní postavili proti Zmocňovacímu zákonu, jímž Hitler zavedl ("demokraticky" - ovšem komunisti už byli tou dobou v koncentrácích) diktaturu.

Nechtěl byste od Francie a hlavně jejích politiků moc?