1.7.2024 | Svátek má Jaroslava


Diskuse k článku

EVROPA: Proč už Němci nechtějí Řeky v EU

Odpověď na první otázku je bohužel jednoduchá, protože proti mase politiků a úředníků, která s restrukturalizací řeckého hospodářství a úspornými opatřeními nesouhlasí, nelze v důsledku vůbec nic prosadit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 22.5.2012 0:00

Re: Hitler nemohl zlikvidovat demokratický systém sám,

No, stačilo by, kdyby vojensky reagovala na obsazení Porýní ...

Cituji z http://www.palba.cz/viewtopic.php?p=682: Versailleská smlouva (1919) nařizovala demilitarizovat celé oblasti po první světové válce a poskytnout tak „nárazníkovou oblast“ mezi Německem a Francií, Belgií, Lucemburskem na straně jedné, a Nizozemskem na straně druhé. Hitler toto ustanovení porušil a 7. března 1936 Porýní vojensky obsadil – Západ se na nic nezmohl, maximálně na protesty, Hitler tak vojensky zabezpečil důležitou průmyslovou základnu.

B. Veltrubský 21.5.2012 20:32

Kolik

52 procent nezaměstnaných mladých lidí  v Řecku a jaké mají vzdělání, jsou to šikovní řemeslníci nebo technici? Kolik procent je nezaměstnaných těch co vystudovali takové velmi upotřebitelné obory jako je hra sibiřských šamanů na bubínek. Bohužel tento svět živí technici i když to nějak není vidět.

K. Machala 21.5.2012 18:57

Přesně totéž jsem chtěl napsat po přečtení článku.

Poněkud zvláštní je napsat, že se "nic neregulovalo" a o pár vět dál úplný opak, že se totiž regulovalo až moc a na dlouhé lokte: "Donedávna musel zahraniční investor čekat na povolení řadu let a dodnes trvá vyřízení kdejaké žádosti měsíce". Ono totiž v neregulované ekonomice nemusíte čekat na žádná povolení, prostě začnete pracovat a vytvářet bohatství sobě i v zemi. A dokud tohle nepochopí Řekové, eurohujeři apod., tak se ty ekonomiky dál nepohnou a budou se zbytečně spousty lidí trápit v pasti nezaměstnanosti a možná i zvýšené kriminality. Evropa se zdá být nepochopitelně nepoučitelná.

V. Vlach 21.5.2012 18:48

Re: Holt tak to dopadá, když se dá přednost politickému idealismu před ekonomickou racionalitou!

To jste objevil Ameriku.Všem lidem,kteří nejsou hluší a slepí,je to jasné dávno.Jenom chytráctví a užvaněnost kolem toho tropí zmatky a prohlubují agonii.Už se těším na nové mince států.Ten design eura je hnusný,ani trochu secese,jenom tupý a nicneříkající modernismus....

V. Vlach 21.5.2012 18:44

Re: Holt tak to dopadá, když se dá přednost politickému idealismu před ekonomickou racionalitou!

Ano,nemusí.Šetřením světové dluhy nikdy nikdo nesplatí! I kdyby se rozkrájel na nudle.Popravte bankéře,zní nápad.

V. Vlach 21.5.2012 18:42

Re: Vykřičené meditace evropských trhovců.

Bohužel vina je jen a jen na politicích! A to jak řeckých,tak evropských! Apropos,největší průser má jméno SYSTÉM !

P. Pavlovský 21.5.2012 17:22

Re: A proto si tak rozuměla s pravicovými stranami,

Jste úplně vedle! Komunisté přece také likvidovali ostatní levicové strany a jejich členy, v Rusku menševiky a esery, v občanské válce ve Španělsku nekomunisty, u nás po  roce 1948 sociální demokraty. Laušman byl otráven na Ruzyni ještě v roce 1962. Socdemákům nadávali komunisté do sociálfašistů.

Je to jednoduché: jednotlivé levicové strany se mají k ostatním levicovým stranám jako k rivalům. Konečně, podívejte se na naši polit. scénu!

Je to přirozené, je to konkurenční boj o týž elektorát.

P. Pavlovský 21.5.2012 17:16

Re: Francie nebyla jediným garantem Verssailleského systému

Víte o nějakém státu, kde někdy panovala láska k Židům? Rozdíly byly pouze v míře nenávisti: od diskriminace k pogromům.

P. Pavlovský 21.5.2012 17:11

Re: Není.

"lidové hnutí postupující demokratickými prostředky" k potlačení demokracie - to se Vám tedy povedlo, tomu říkám duchovní mohutnost. Gratuluji!.

M. Prokop 21.5.2012 16:40

Re: Holt tak to dopadá, když se dá přednost politickému idealismu před ekonomickou racionalitou!

Pak ovšem čeká rozpad celou Eurozonu.

M. Prokop 21.5.2012 16:38

Re: Vykřičené meditace evropských trhovců.

Teď tropí brajgl, když mají šetřit. Když přijímali Euro, netropili nic, navíc lhali aby ho přijmout mohli.

V. Novák 21.5.2012 16:38

Bránil se v Řecku někdo EURu?

Politici o ně usilovali tak, až kvůli němu "kreativizovali účetnictví" - a to fest.

A co démos? Protestoval proti EURu? Nevzpomínám si.

Takže nejspíš stáli...

M. Prokop 21.5.2012 16:36

Mimochodem,

" K zvláštnostem Řecka patří, že tam bylo přijato 32 zákonů o regulaci, ale dodnes se ještě nic neregulovalo."

Problém Řecka je v tom, že je přeregulováno, ne v tom, že se nic neregulovalo.

A nejen Řecka, platí to na celou přeslavnou EU.

Má v tom Hujer Hvížďala jakési zmatky.

V. Novák 21.5.2012 16:22

Ještě mi vysvětlete to spojenectví s "nepřátelskými" pravicovými

politickými stranami, resp. nadšení šéfů velkokapitálu pro "levicovou" NSDAP. Jejch finanční podpora představovala opravdu velký příklon ke straně, jež - jako "levicová" - musela být jejich nepřítelem. Až se dá uvažovat o jakmsi politické masochismu... No, a protože na takovou úchylku u Kruppa ani šéfů IGFarben nevěřím, bude v tom něco jiného, že.

Mimochodem - v době. kdy pravicové a údajně demokratické strany hlasovaly v dojemné shodě s podle vás levicovou NSDAP, už o žádné volby ani hlasy nešlo. Zmocňovací zákon udělal z Hitlera Führera a nahradil demokracii Výmarské republiky vůdcovským principem. Žádné hlasy už nebyly potřeba, protože se žádné volby neměly konat. Nikdy.

Ještě jednou mimochodem - mohl byste mi napsat, co ze svého levicového programu NSDAP splnila? Třeba pozemkovou reformu, kolik vyvlastnila velkostatkářů a aristokratů, jaké statky byly přiděleny bezzemkům v Německu (ne ukradené v Polsku a SSSR - v Německu) atd. Vždyť i vytěžování heftlingů v koncentrácích bylo vedeno přísně kapitalisticky a tržně.

Jo - nechce se pravičákům sedět v takovém sousedství, tak se snažíte přelhat to hovínko sousedovi do růží. Marně, drazí pravičáci, marně. A hlavně pozdě - ve 30. letech jste to měli dělat.

J. Matuška 21.5.2012 16:03

Re: Holt tak to dopadá, když se dá přednost politickému idealismu před ekonomickou racionalitou!

Zavedení eura mělo řadu výnosů. Domnívám se, že ale nejpodstatnější bylo "svázání" států, z kterého už není úniku. Proto  je problém z eurozóny vystoupit, nebo nějaký stát vyloučit. Nevěřím, že Řecko v dohledné době čeká návrat k drachmě.

R. Langer 21.5.2012 15:49

Re: A proto si tak rozuměla s pravicovými stranami,

Co vám nevychází na likvidaci konkurenčních levicových stran, které jim braly hlasy? A pochopitelně, že hlasování "s pravicí" jim k tomu výrazně pomohlo. Pak to holt ale nabralo trochu jiné obrátky. Jinak považovat v dnešní době NSDAP za pravicovou stranu může znamenat pouze dvě věci - buď nedostatek informací (ohledně pravi/levicovosti viz její volební program atd.), nebo tuhá komunistická výchova, protože kovaný bolševik nikdy nepřipustí, že je stejný extrémní levičák, jako ten německý nácek... :-P

V. Novák 21.5.2012 15:44

Francie nebyla jediným garantem Verssailleského systému

a sama zasáhnout nemohla. Myslím tím "nebyla schopná zasáhnout" a Britům vývoj celkem vyhovoval. Obě mocnosti jasně ukázaly svůj vztah k diktaturám a levicovým demokraciím v Evropě v občanské válce ve Španělsku. Ostatně nacismus nijak nebránil Vatikánu uzavřít konkordát s Německem (s Výmarskou republikou to nešlo), Polákům smlouvu o neútočení a Britům námořní dohodu, jíž odstranili omezení německé Kriegsmarine.

Takže Západní Evropa sledovala Hitlerův vzestup s větším či menším podezřením, ale taky s menšími i většími sympatiemi. Nakonec, Hitler zatočil s odbory, komunisty a sociálními demokraty tak, jak by s nimi s chutí zatočili sami. A Židé? Zádná láska k Židům nepanovala ani ve Francii, ani v Británii, ani v USA.

V. Novák 21.5.2012 15:25

Není.

Šlo by (v obou případech) o násilné potlačení lidového hnutí postupujícího demokratickými prostředky.

V 68. lidi nešli ve své většině proti socialismu ani KSČ, ale šlo jim o reformu a odstranění té nelidské tváře socialismu, kterou reprezentovali třeba Biľak nebo Novotný.

Ale bavíme se nejspíš o tentonoc - NATO nezasáhlo proti odstranění demokracie v Řecku po převratu Černých plukovníků ani v Turecku po několika armádních a protidemokratických převratech. Těžko zasáhne v zemi, kde proběhly regulérní volby s nepříjemným (pro někoho) výsledkem.

V. Novák 21.5.2012 15:20

A proto si tak rozuměla s pravicovými stranami,

zatímco ty levicové musela zlikvidovat odesláním vedení a značné části členstva do KZ (komunisté) a zbylé (soc-dem) porazit hlasováním v dojemné shodě s "nepřátelskými" pravicovými stranami. A jejich vedení do KZ odeslat posléze...

Nějak mi ta nepravicovost nevychází...

R. Langer 21.5.2012 14:23

Re: Hitler nemohl zlikvidovat demokratický systém sám,

NSDAP NEBYLA PRAVICOVÁ STRANA!

P. Pavlovský 21.5.2012 14:18

Re: Kdysi jsem to slyšel a četl o socialismu.

Rozdíl není ani tak ve zvolených prostředcích, jako ve sledovaných cílech. VS nás okupovala proto, aby udržela komunistickou totalitu. NATO by v Řecku intervenovalo proto, aby obnovilo demokracii. Není Vám to rozdíl dostatečný?

P. Pavlovský 21.5.2012 12:56

Re: Hitler nemohl zlikvidovat demokratický systém sám,

Francie, jako spoluvítěz I. sv. války, měla jisté dohody a záruky, že se Německo nebude opět militarizovat a že jí nenapadne. Ve svém laxním poválečném pacifismu si jejich plnění ale nedokázala vynutit - srov. obsazení Porýní.

Nevím přesně kdy, ale v nějakou "pravou chvíli" měla, VE SVÉM NEJVYŠŠÍM ZÁJMU, intervenovat, dřív, než byl Hitler natolik vojensky silný, že už bylo pozdě.

Konečně, když do Německy nevtrhla v 30.letch, musela tam, spolu se spojenci, vtrhnout 1944, a pak si držet v Německu francouzskou okupační zónu. Nebylo tedy lepší provést to dřív?

V. Novák 21.5.2012 12:43

Hitler nemohl zlikvidovat demokratický systém sám,

na to NSDAP zvítězila málo. Potřeboval spolupráci jiných pravicových stran - a to snad měla měštácká Francie jít na pomoc německým sociálním demokratům, natož komunistům? Ti se totiž jako jediní postavili proti Zmocňovacímu zákonu, jímž Hitler zavedl ("demokraticky" - ovšem komunisti už byli tou dobou v koncentrácích) diktaturu.

Nechtěl byste od Francie a hlavně jejích politiků moc?

V. Vlach 21.5.2012 12:24

Re: Vykřičené meditace evropských trhovců.

No jde o to zda-li vůbec někdy chtěli to euro.Odkud šla nabídka????

P. Pavlovský 21.5.2012 11:49

Re: Od zdi ke zdi

Volby, jejichž vítěz, ať už levý nebo pravý extrém, zlikviduje demokratický systém, stávají se převratem - srov. nástup Hitlera. To nemůže NATO ve svých řadách strpět, především v zájmu samotných Řeků.

Kdyby po nástupu Hitlera  k moci okolní demokratické státy, především Francie, okamžitě intervenovaly a smetly jeho režim,místo aby provozovaly "usmiřování", nemuselo ke světové válce vůbec dojít

R. Langer 21.5.2012 11:38

Re: Jak to vidím,

Přesně tohle mě také napadlo...

J. Kanioková 21.5.2012 10:42

Chichichi, nemohli si dát toho scuka rovnou v Bohnicích?

V. Novák 21.5.2012 10:42

Kdysi jsem to slyšel a četl o socialismu.

Víc a déle než mi bylo milo.  Pokud to NATO udělá - jaký bude rozdíl mezi ním a VS?

Pozn. 1 - demokracie se v Atlantické smlouvě uvádí pouze jednou v preambuli, rozhodně ne v žádném z článků vymezujících reakci NATO.

Pozn. 2 - Irák nebyla akce NATO a Afghánistán byla (aspoň oficiálně) reakcí na 11/9, tedy napadení USA vnějším nepřítelem.

J. Boleslav 21.5.2012 10:41

Re: Vykřičené meditace evropských trhovců.

Snad to tak bude, budu jim držet palce. Nechť si žijí radostně z obyčejného života, snad to ještě nezapomněli. Kdysi to určitě uměli. Ale nechť si tak žijí za své a ne z práce zbytku Evropy, jejiíž pomoc ještě ke všemu často hrdě odmítají.

J. Boleslav 21.5.2012 10:33

Re: Od zdi ke zdi

Dle mého názoru je třeba respektovat demokratickou volbu převážně levicových populistů v Řecku, ke které se evidentně schyluje. Na druhou stranu je ale třeba do této černé díry okamžitě přestat cpát jakékoliv peníze, ať si tamní pitomci poradí sami. Do existujícího průšvihu se z valné části dostali sami taky, tak nechť si sami taky z něho pomůžou. Cpát do nich neustále peníze a ještě proti jejich vůli může jen naprostý (bruselský) idiot a ekonomický ignorant.