8.5.2024 | Den vítězství


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kačka 26.3.2008 15:30

Re: Kosovo bylo

Masívní vysídlování Albánců se nekonalo!

čtenář 26.3.2008 15:22

Kosovo bylo

pro Srbsko, bohužel, ztraceno, jakmile z něj začal dělat kauzu diktátor Miloševič. Masivní vysídlování Albánců vedoucí k bombardování Srbska tomu nasadilo korunu. Teď už se to zachránit nedá, ať se EU včetně Zielence třeba staví nebo nestaví na hlavu. Srbskou menšinu ale nezbude než odsunout nebo oddělit pevnou hranicí, pokud to zeměpisně vůbec půjde. Mluvit o nějaké "evropské ochraně" je ve světle toho, co se stalo Srebrenici, od p. Zielence cynické a směšné.

Karnik 26.3.2008 15:12

obávám se, že Ziel. má v hodnocení K.Schw. pravdu ....

:-/

hulwat 26.3.2008 14:14

Re: Precedens už existuje!

Aby ti teroristé nakonec nedostali Nobelovku za mír.:-)

Jura Jurax 26.3.2008 14:13

Samostatnost Kosova

 měli bychom jednoznačně a srozumitelně tento krok podmínit zkouškou státnosti - reálnými důkazy, že kosovské autority dokážou chránit práva srbské menšiny, dovedou vynutit právo a pořádek a zredukovat organizovaný zločin, který se doposud o kosovské území opírá.

Takže je to v ókeju. Máme-li tohle dodržet, pak Kosovo od Srbska odtržené neuznáme vůbec nikdy.

K. 26.3.2008 14:12

Re: Re: Selhání české diplomacie

Zajímavé informace o Schwarzenbercích jsou zmíněny také v knize Tíživé mlčení (překlad z angličtiny). Autora si nepamatuju. Z prodejen Akademie prý byla kniha stažena, ale možná se ještě někde vyskytne. Dočetl jsem se tam také, že archivní dokumenty s těmi informacemi nejsou momentálně k dispozici ani pro odborné zájemce, protože si je pan Schw. vypůjčil k prostudování. Docela by mne zajímalo, jestli je už vrátil.

Autor knihy plánoval vydání další publikace, ve které by se o těch dokumentech zminil podrobněji. Pokud tu druhou knihu opravdu napsal, česky mu ji stěží někdo vydá.

bukowsky 26.3.2008 14:07

Re: Re: Kosovští Albánci sami Srby aktivně vyháněli už v 80 letech, to byl

přesto jich uteklo na 200 000. Jistě, lidem počítajícím v miliónech se to může zdát málo.

bukowsky 26.3.2008 13:55

Ale nezaspala, jen kníže by chtěl zamést stopy.

Peel žádal Ottavu o souhlas s jednáním společně s československou stranou. Odpověď byla souhlasná. I já jsem žádal telefonicky Prahu (ředitele odboru OBSE – I.B.) Odpověď z Prahy byla NE. Mise a zprostředkování se proto v této době neuskutečnilo. Když jsem se později sešel s uvedeným ředitelem odboru v Praze a při velmi ostré debatě, jak si to mohl dovolit bránit jednání, na svoji obranu řekl: „Dienstbier prosral volby, ten tu už není, Moravčík (nový ministr) hovnu rozumí, a tak jsem konsultoval Němce (!!) a ti řekli, že na dohodě není zájem, když v oblasti již probíhají konflikty.“ Tak skončila jedna kapitola československé zahraniční politiky a její schopnost vystoupit jako prostředník v tak závažné krizové situaci. Snad charakteristická tečka. I.B., dřívější pracovník Chňoupkova sekretariátu v předrevolučním MZV, je dnes velvyslancem jmenovaným Havlem ausgerechnet v Bělehradě. http://www.elchron.cz/out-frame.php?ID=371044

Ostatně, p. Zielenec by něco měl vědět o politice ČR vůči Jugoslávii v devadesátych letech, ne?

Nějak tady schází jeho stopy ve funkci. Jako by se teď objevil z nicoty.

bukowsky 26.3.2008 13:52

Re: Re: Re: Je to neuvěřitelné, ale musím s panem europoslancem plně souhlasit

ale rasově čisté;-D

A 26.3.2008 13:48

Re: Selhání české diplomacie

Děkuji za velice poučný odkaz!

Raul 26.3.2008 13:41

Re: Beneš, Runciman, Horatio Wilson

Dovolil bych si upozornit na jednání ze srpna 1938 v Praze, kde se sešli  pánové ( Beneš,Wilson - velvyslanec USA nikoliv v ČSR, ale v Německu a lord Runciman ). Nebývá zvykem, aby president jednoho státu přijímal velvyslance druhého státu z třetí země. Prý to byla jen "Holiday visit ", ale Hitler po ní svolal onen sjezd v Norimberku, kde se již " definitivně rozhodl". etvrdím, že si pánové tento způsob řešení přáli, ale od srpna 1938 dělali jen divadýlko pro lidi.

Izolace neznamenala pro USA zmrazení diplomatických aktivit a po válce byla z výše uvedených důvodů nafukována.

A 26.3.2008 13:33

Re: Re: Plané pindy

Dříve než budete vyslovovat nabubřelá kategorické soudy, zjistěte si někde něco o historii Kosova. Jinak riskujete, že tu budete za blba.

Kačka 26.3.2008 13:32

Selhání české diplomacie

http://www.elchron.cz/out-frame.php?ID=371045

http://www.elchron.cz/out-frame.php?ID=371044

A 26.3.2008 13:29

Re: Jste úplně mimo. Američané se poté, co byla ve Versailles podepsána

To máte nějaké popletené, vážený historiku. USA se nesnaží udržet světovou stabilitu ale snaží se o ovládnutí světových energetických zdrojů, zejména ropných nalezišť. Kvůli vybudování velké vojenské základny v tomto regionu se spojili s kosovskými gangstery a teroristy. Nebude to tak dlouho trvat a uvidíte k jakým vojenským akcím budou americké základny v Kosovu využity. Suďte podle činů, nikoli podle hlasitých slov.

A 26.3.2008 13:21

Re: Mám dojem,že to federalisté v Bruselu dělají schválně.

Zvykněre si na myšlenku, že Evropa nikdy nebude svéprávná. O její ovládnutí usilují pánové z amerického PNAC. Zkuste si někde najít jejich koncepci zvanou Re-building Americas Defences.

A 26.3.2008 13:18

Re: Re: Re: Samozřejmě, že jde o ruské rakety.

Pobaltské republiky patřily carskému rusku někdy od 18 století. Vývoz revoluce organizovala komunistická internacionála a její největší obětí byli právě Rusové. Na rozdíl od Čechů komunisty nevolili ale bránili se jim v občanské válce a několika stovkách krvavě potlačených povstání..

Malý Aston 26.3.2008 13:10

Mám dojem,že to federalisté v Bruselu dělají schválně.

Jak dosáhnout vlády v Evropě,když do toho každý kecá?Je potřeba pomaloučku,potichounku začít demontovat státní řízení v jednotlivých zemí a přejít na řízení z jednoho centra a pak jen regiony.Tak je i postavena dotační politika EÚ a pomocí prachů se to prosazuje a občané EÚ si pomaloučku zvykají.Takže jedna vláda evropanů v Bruselu,jeden prezident,jeden ministr zahraničních věcí a další ministři ale bez těch malých prezidentů,malých premiérů a malých ministrů zahraničních věcí.To chápu a pidistáty jako je Česká republika a pod.to chápou také ale co Francie,Německo,Velká Britanie,Španělsko a Itálie? Tomu nevěřím,ti si nenechají vzít svou suverenitu jen když budou moci řídit ty malé a pěkně si je rozeberou.Tak chápu uznání Kosova.Jiný důvod v tom není.A náš báťuška na Hradě to také chápe a proto mu všichni federalisté nadávají.Zásadně nesouhlasím s vyhlášením samostatnosti muslimského státu Kosovo jen z důvodů,že se tam muslimové přemnožili.:-D

libero 26.3.2008 12:56

Re: Re: Re: Re: Re: Zielenec má právě dobrý den

Nepoučí, speciálně Srbové ne, i když okolí není nijak lepší.

libero 26.3.2008 12:54

Re: Mnichovanství EU v Kosovu - trefná paralela

Ále houno, až bude Čuňas zpět ve vládě námitky utichnou.

K. 26.3.2008 12:53

Re: Balkán není žádná česká priorita

„Bohužel na Balkáně nebylo nic, co by za to stálo, …“ Ovládnout Balkán požadovalo před 1.sv.válkou Německo, protože ho nutně potřebovalo pro lepší přístup ke Středozemnímu moři a hlavně pro svou plánovanou expanzi přes Turecko do Perského zálivu. Akce „dráha Berlín Bagdád“ Vám nic neříká? Oni totiž Němci, na rozdíl od Vás, byli o strategicky důležitých bodech na zeměkouli docela dobře informováni. Natolik dobře, že jejich obsazováním mohli ohrozi samo britské impérium, dokonce i USA. Ostatně proto také nakonec vstoupily do války i Spojené státy, jinak silně izolacionistické..

Mirek F. 26.3.2008 12:50

Re: Re: Re: Re: Zielenec má právě dobrý den

To v každém případě, uť uznáno či neuznáno. Právě proto není třeba povzbuzováním dalších separatistů zakládat na průšvihy další.  

RomanL 26.3.2008 12:42

Re: Re: Re: Re: Zielenec má právě dobrý den

... jo, zatímco teď je to první krok pro stabilitu v Evropě a zachování míru, co? Jako v tom Mnichově. Ale lidi se holt nepoučí, se nepoučí, se nepoučí...

Martin II 26.3.2008 12:15

Re: Re: Samozřejmě, že jde o ruské rakety.

Šnek se právě probral z účinku kokainu,jinak si to nedovedu vysvětlit.;-D

Rimmer 26.3.2008 11:58

Mnichovanství EU v Kosovu - trefná paralela

Uvážíme-li, že tahouny evropské integrace jsou (snad jen s částečnou výhradou Británie) opravdu mnichovské mocnosti - Německo, Itálie, Francie a Británie - pak jejich úlohu kolem uznání tzv. Republiky Kosova a rozbití Srbska lze skutečně srovnat s jejich neblahým činem z r. 1938. Tehdy taky v zájmu "práva německého národa v ČSR na sebeurčení" přišel tehdejší Ahtisaari (zvaným ovšem lord Runciman) s plánem, který měl problém vyřešit připojením obávaných Němců utlačovaných Čechy k Německé říší, ovšem s jejich územím, Sudety. Tak jako po 70 letech chtějí nástupci Hitlera, Mussoliniho, Chamberlaina a Daladiera vyřešit "právo albánského národa v Srbsku na sebeurčení" připojením obávaných Albánců utlačovaných Srby k mateřské Albánii (s mezikrokem tzv. řízené samostatnosti - těch 70 let je přece jenom znát :-D), ovšem s jejich územím, Kosovem a Metohijou. I výsledek bude podobný - ozbrojený konflikt! A dobře jim tak.

Nevím, proč by jim v tom měli (snad) už poučení Češi pomáhat? Lidovci i Zieleniec to cítí správně - jejich podmínky pro mezinárodní uznání nemohou bývalí velitelé UČK (teroristické Kosovské osvobozenecké armády¨) posazení nyní v kravatách v křeslech kosovské vlády nikdy splnit. Inu, teroristé teroristy zůstanou, byť by se všichni kolem nich na hlavu stavěli. I my máme zkušenost s různými těmi bývalými (komunisty, černochy), ne?;-) A tak se nezávislé Kosovo dočká našeho uznání opravdu až na "Svatého Dyndy":

libero 26.3.2008 11:55

Re: Re: Re: Zielenec má právě dobrý den

Zato setrvalý průser.

libero 26.3.2008 11:54

Re: Kosovští Albánci sami Srby aktivně vyháněli už v 80 letech, to byl

Ono jich tam nikdy nebylo moc.

libero 26.3.2008 11:53

Re: Re: Je to neuvěřitelné, ale musím s panem europoslancem plně souhlasit

Historik?

Pozoruhodné.

Tom 26.3.2008 11:46

Balkán není žádná česká priorita

Balkán je tradiční prioritou české zahraniční politiky. Historické a

kulturní vazby, podobný osud v minulosti, intenzivní hospodářská

spolupráce nás předurčují k tomu, abychom byli spojovacím článkem mezi

Evropskou unií a státy v této oblasti.

Cože?! Jaká priorita? Na Balkán se orientovalo koncem 19. století Rakousko-Uhersko poté, když pro oblast dnešního Německa prohrálo s Pruskem války o vliv. Bohužel na Balkáně nebylo nic, co by za to stálo, akorát si tam vykoledovalo začátek první světové války. Jediné, co nás k Balkánu váže je společná slovanská etnicita. Vzhledem k tomu, že na nás anglosaské, germánské a románské státy a národy vždycky trochu pekly (ačkoliv jsme se snažili jim přiblížit), tak není marné udržovat v Evropě jistou slovanskou rovnováhu. Ale zájmy na Balkáně nemáme, ani inspiraci tam prosím nehledejme. Není o co stát.

Historik 26.3.2008 11:38

Kosovští Albánci sami Srby aktivně vyháněli už v 80 letech, to byl

další důvod, proč je tam dnes tak málo Srbů. Nakonec Srbsko muselo nastolit přímou vládu, což ovšem situaci spíše vyostřilo.

Historik 26.3.2008 11:33

Jelcin svého času předal jihokorejské vládě dokomenty o tom, jak

se Kim Ir Sen domluvil se Stalinem a Mao Ce Tungem o agresi na jih. Američané v té době neměli v Koreji žádné vojáky a v Japonsku jednu divizi. A pokud by Kim Ir Sen uspěl, nevím, kdo by nám např. postavil v Nošovicích automobilku...