30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

EVROPA: Nový intelektuální fašismus

Západní univerzity se staly místem intelektuálního teroru, kde se lidé začali bát. Dříve to byly svatyně neohroženého výzkumu, ale místo toho si nyní vzteklé ideologické menšiny vynutily ortodoxní linii na mlčících nebo, co je ještě horší, servilních západních intelektuálech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 4.5.2020 13:01

Zní to sugestivně, ale i otroka musíte živit, jinak vám dlouho nevydrží.

P. Brich 4.5.2020 13:11

Takže pán pracuje, aby uživil otroka?

A ti co jich měli hodně byli celí sedření!

Z. Lapil 4.5.2020 13:18

Nedělejte ze sebe hlupáka.

P. Brich 4.5.2020 14:49

Tak mi vysvětlete, kdo pracoval?

Otrok, aby uživil pána, anebo pán, aby uživil otroka?

Z. Lapil 4.5.2020 15:36

Otrok = nástroj mluvící. Nástroje musíte udržovat, jinak přestanou fungovat. To, že do traktoru musím lít naftu a do otroka sypat zrní, aby mě živil, znamená jediné: ani filozof nežije ze slunečního svitu a na svou potřebu - otroka nebo traktor na dopravu vody z potoka - si musí vydělat. V principu je jedno, jestli žebráním o dotace na rohu nebo na ministerstvu, učením dítek číst a psát a nebo čištěním septiků.

Být profesionálním filozofem, spisovatelem nebo třeba muzikantem dokáže málokdo, většina lidí to dělá z jaksi nadmateriálních důvodů a živí se víceméně obyčejnou prací.

Nakonec - zrovna my dva jsme právě zabředli do tématu skoro filozofického, ale přinejmenším mně za to nikdo nezaplatil :-).

P. Brich 4.5.2020 18:38

Takže mi vysvětlujete, že otrok byl nástroj mluvící, zrno nesející ani nesklízející, ale hodně zobající.

To teda ty otrokáře lituji, že museli čistit septiky (i ty otrocké?), aby své otroky uživili.

Z. Lapil 4.5.2020 22:11

Víte co? Jděte se vycpat.

J. Pokoutný 4.5.2020 8:01

Pro malou ukázku toho, co se děje na univerzitách v USA doporučuji stáhnout si z netu např tento dokument: Examples of Racial Microaggressions.pdf

Jinak tamtéž v současné době probíhá regresivistická segregace (např. černoch (libovolného genderu), který se neubytuje s jinými téhož odstínu pleti (na tmavosti záleží) ve zvláštní koleji, může mít vážné problémy, dokází k k pozitivní diskriminaci černochů a latinos oproti Asiatům a bělochům (Asiatůn nejmarkantněji, tkže už probíhají i soudy) apod.

V. Církva 4.5.2020 7:31

Tak mladí to už dnes neví, ale komunismus byl sice v 50 tých letech ještě horší, protože se nepohodlní vraždili, ale v 68 a 80tých letech byly university (nevím sice jak ty co učily marxismus) podle mne snad i svobodnější než to co je dnes na Západě. O určitých jiných názaorech se začínalo diskutovat, ale hlavně už tam nebyl ten lynchující dav. Jen nějaká stranická organizace která když se vše nedozvěděla nebo přimhouřila oči už se dalo i trochu diskutovat. A termín akademická svoboda se používal, i když okleštěně.

Jinými slovy Západ je dnes prolezlý modernistickým fanatismem tupého stáda. Svoboda je jen nakrást si díky zákonům které si elita sama vytvořila, nebo zničit průmysl a kšeftovat s Čínou. Ani to ale není ve skutečnosti svoboda.

K. Salajka 4.5.2020 8:11

Formálně sice na právech v roce 1980 zavedli povinnou státnici z Marxismu, tuto disciplínu většinou přednášeli marxističtí exoti.Většina profesorů /filosofie, politická ekonomie, sociologie/ovšem poměrně otevřeně komentovala vývoj socialistického práva, proč nefunguje marx-leninské učení, proč selhává socialistické plánování v ekonomice a pod. Jediné co nefungovalo, studenti necítili potřebu jakkoli veřejně komentovat co slyší, nebo to konfrontovat s tím, co vidí. Nešlo o strach, spíš byla důvodem jistota, že komentovat cokoli, je zbytečné. Aktivní přitakání socialismu se vyžadovalo do 60tých let. Teta, která dělala přijímačky v těch letech, vzpomínala, jak u zkoušek vypadli uchazeči, kteří si místo saka oblékli svazácké modré košile.

Z. Lapil 4.5.2020 11:29

60. léta nepamatuju, ale VÍM, že ještě v 80. letech bylo aktivní přitakání socialismu naprostou samozřejmostí. "Kritika" fungovala pouze s přívlastkem konstruktivní, což v praxi znamenalo "na bázi socialismu". Některé podniky například fungovaly s "chozraščotem", tedy že si - novinka z největších - na sebe musely vydělat, ale soukromé vlastnictví výrobních prostředků bylo stále absolutní tabu. Kdo si koupil lopatu a za úplatu hloubil sousedům co já vím díry pro plotové sloupky, ten byl sice tolerovaným, ale zločincem. Přinejmenším "sprostým podezřelým" :-).

K. Salajka 4.5.2020 15:08

Já jsem mluvil výlučně o akademické půdě, tedy o tom, jak komunikovali profesoři se studenty. Jaromír Kincl byl světová kapacita na římské právo, Vojtěch Cepl st. byl později také soudce známý širší veřejnosti, ale i mnozí další. Právě díky profesorům této školy jsem získal dobrou představu, jak se likviduje podnikání a vlastnické právo, nebo národní suverenita.

Což je ve hře dnes, jako včera, jen metody se liší.

Z. Lapil 4.5.2020 15:38

Rozumím.

V. Petr 4.5.2020 11:24

Tento vtip se vykládal na mat fyzu někdy roku 1964: "Student, který má získat zápočet z marxismu leninismu je uveden do místnosti, kde je několik můžů. Jeho úkolem je poznat, který je jeho přednášející..."

M. Mařák 4.5.2020 6:22

Další hysterická blbka z univerzity, která motá všechno dohromady. Jakoby nevěděla (patrně ne), že italské a jiné neofašistické strany a hnutí jsou pro tradiční rodinu a vesměs katolické a tedy z principu proti gender hnutí. Má v tom stejný hokej jako Antifa.

No a ten Ital z vlasti fašismu, to je skutečně na pováženou. Vzhledem k tomu, že se jedná o demagogické kecaly z Gatestone, je to však pochopitelné.

A jestli je pro ni znakem fašismu jenom to, že někdo násilím prosazuje své zájmy jako třeba francouzští neofašisté z Bastion Social, tak to opravdu hovoří za vše o úrovni jejího vzdělání.

https://fr.wikipedia.org/wiki/Bastion_social

M. Mařák 4.5.2020 6:25

Pardon, ta blbka je novinářka, tak to je jasné, tím se to vysvětluje.

Sorry za tu univerzitu.

R. Gramblička 4.5.2020 7:50

Ten intelektuální teror tady probíhá, bez ohledu na vaši ignoranci. Tyhle praktiky by neměli být tolerovány bez ohledu na to, zda se jich dopouštějí fanatičtí sluníčkáří, muslimáci, radikální křesťané nebo bastion social

M. Mařák 4.5.2020 8:11

Napsat, že intelektuální teror je pouze fašismus, je demagogie, nebo nevzdělanost.

R. Tesařík 4.5.2020 8:37

50 odstínů šedi, Martine.

M. Mařák 4.5.2020 9:05

OK, ať je tedy poctivě vyjmenuje bez toho mlžení.

P. Staronový 4.5.2020 8:52

Kde je tam to "pouze"?

M. Mařák 4.5.2020 9:04

Není to přesná informace, pouze demagogická a intelektuálně nepoctivá zkratka.

J. Kanioková 4.5.2020 10:10

1*****

K. Salajka 4.5.2020 8:42

Milý Martine, napadlo by Vás oslovit někoho, koho chcete o něčem přesvědčit, začít něžným oslovením blbe, blbko? Jde Vám o exhibici nebo diskusi?

Autorka zjevně zdůrazňuje fašismus jako metodu diskuse s oponenty. Tyto metody se skutečně projevují na univerzitách napříč euroatlantickým prostorem. Jsou typické pro hnutí jako Antifa a jiné, které odůvodňují používání čistě fašistických metod, formálně nutností tradikálního boje proti nebezpečí neofašismu. Samozřejmě budu rád, když mně poučíte a třeba najdete projev Salviniho /ne to, co o něm říkají jiní/, kde hovoří jako fašista.

M. Mařák 4.5.2020 9:09

Salvini podle mých informací není fašista. Pokud Vás zajímá současný italský neofašismus a jeho politicko-stranické projevy, najdete vše na netu. V dnešní době je to velmi jednoduché.

M. Mařák 4.5.2020 12:35

Nesnáším nepřesné vyjadřování a chaotické směšování pojmů typu komouše Filipa tuto neděli ( ruská armáda nás osvobodila od fašismu) a podobně. Toť vše.

M. Mařák 4.5.2020 12:40

U nás má k politickým programům současných neofašistických stran v Itálii nejblíže Trikolóra. Tím ovšem v žádném případě netvrdím, že by se jednalo o fašisty, nebo neofašisty.

J. Jurax 4.5.2020 15:24

No, hezký.

Tvrdíte, že mají blízko k neofašistickým stranám, avšak zároveň tvrdíte, že v žádném případě nejsou neofašisty, či fašisty. Půjde patrně o problém vzdálenosti popsaný neurčitou formulací blízko ...

M. Mařák 4.5.2020 17:55

Jejich politický program má z našich politických stran nejblíže k politickým programům neofašistických stran v Itálii.

Za fašisty je ovšem nepovažuji z důvodů, které jsem již srozumitelně vysvětlil v článku o ideologii fašismu a systému správy věcí veřejných ve fašistickém státě, jenž vyšel i tady na NP.

Takhle je to lépe?

V. Pavelka 4.5.2020 19:26

U nás je mezi nimi mnoho migrantů,na západ ,kteří se vrátili a jsou naklonováni touhle neobolševickou ideologií ,Moravec ,Pribán,Zíma, Forejt a jsou za tím i prachy..