10.5.2024 | Svátek má Blažena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Martin II 20.9.2007 11:23

Re: oproti ostatním já jsem pro !! ano jsem pro EU a federální stát

Naprosto přesně !!!

Pete Brich 20.9.2007 19:35

Např. Verheugen Vám nic neříká?

(Y)PB

Xury 20.9.2007 11:31

Re: oproti ostatním já jsem pro !! ano jsem pro EU a federální stát

Fakt se bavím, když tak čtu některé komentáře o 90. letech.Někdo nadává, že se vše prodalo do zahraničí, jiný, že se to neprodalo a nechalo se to rozkrást domácími komunisty a stbáky. Myslím, že neexistoval model privatizace, ketrý by uspokojil ne všechny, ale alespoň většinu. Jinak je z vašeho příspěvku cítit rozpor, protože na jedné straně jste hrdý, že jste Čech, ale na druhé byste rád kdyby naše vnitřní problémy (krádeže, bezpečnost atd.) vyřešil někdo jiný. Což pochopitelně nikdo neudělá.Vaše důvěra v zahraniční politiky a úředníky podle mne vyplývá hlavně z toho, že jste dosud neměl mnoho příležitostí se s kvalitou jejich rozhodnutí setkat.Mimochodem politická roztříštěnost v EU panuje mimo jiné proto, že jsou rozdílné zájmy jednotlivých států i národů.

Představa, že se vše shora zglajchšaltuje je nejen nereálná, ale i škodlivá, protože může zadělat do budoucna velké problémy.

Martin II 20.9.2007 11:40

Re: Re: oproti ostatním já jsem pro !! ano jsem pro EU a federální stát

Jak to jen ti američané dokázali - federace více jak 50ti států,jedna měna .......

jasan 20.9.2007 12:02

Re: Re: Re: oproti ostatním já jsem pro !! ano jsem pro EU a federální stát

200 let a obcanska valka

supranacionalista 20.9.2007 12:03

Re: Re: Re: oproti ostatním já jsem pro !! ano jsem pro EU a federální stát

Krome obcanske valky a genocidy puvodniho obyvatelstva take prostrednictvim ingerence nejvyssiho federalniho soudu USA do mezistatniho obchodu (regulation of interstate commerce). Zjednodusene pokud mohla nejaka cinnost ovlivnit obchod mezi staty federace, jednalo se o zalezitost federalnich soudu, a ze je jen malo cinnosti, ktere se primo ci neprimo obchodu netykaji, je druha vec...

abbadon 20.9.2007 13:15

Re: Re: Re: oproti ostatním já jsem pro !! ano jsem pro EU a federální stát

Pomalu, především pomalu. Od vyhlášení nezávislosti po moderní USA (jako státu Američanů, ne Virginanů, New Yourčanů atd.) uplynulo 100 let a jedna občanská válka. Navíc mechanizmus tohoto děje není v Evropě ve všeobecném povědomí (tj. na americkou zkušenost se při vytváření EU nikdo neodvolává.). Například to, že o "evropské záležitosti" se stará celkem bezmocný parlament (s dobře 50 politickými stranami) a nevolení a celkem nekontrolovatelní úředníci. Na druhou stranu měli američané před Evropou dvě podstatné výhody. Za prvé bylo původních 13 kolonií jazykově a kulturně homogeních. A za druhé nebyli zatíženi historií - začínali na zelené louce. Současná EU prosycená relativismem, multi-kultismem, korekčnictvím, pacifismem, enviromentalismem a ostatnímí neblahými důsledky lidské touhy páchat Dobro(i přes mrtvoly) se nedokáže usnést ani na společném jazyku(na nejvyšší úrovni - místní instituce by měli mluvit místním jazykem). Nedokáže definovat co vlastně je to Evropanství, protože vždy vyjde, že někdo (muslimové, korejci, guinejští lovci lebek..) nebyl dost "Evropotvorný" a mohl by se cítit uražen. Zahraniční politiku založenou na škodění spojencům a podlézání všemožným lidožroutským náčelníkům  lepší nezmiňovat.

Hugo 20.9.2007 10:33

Hlasovací potenciál

V nové smlouvě zůstala možnost, která mi na ústavě vadila nejvíc. Právo veta v určité oblasti bude možné zrušit pokud se na tom jednomyslně shodne Rada Evropy. Tam může při daném zasedání být např. jen jeden český ministr. Takže stačí třeba aby Bursík jednou zvedl ruku a nevratně pro nás bude závazné rozšlapat všechny žárovky - legislativa EU má přece přednost.

Je to jistě jen technický detail, který v praxi nikdy nenastane ...;-P. Ale kdyby o něm občané věděli, určitě by hlasovali proti... Je to tutovka, ptal jsem se svého kolegy a ten si to myslí taky.;-D

Jan F. 20.9.2007 12:25

Re: Hlasovací potenciál

Vida, opět malý koutek dezinformací:) Takže: shodnout se na tom jednomyslně musí nikoli Rada Evropy, nýbrž Evropská rada - což je detail nikoli nepodstatný. A Evropská rada jsou ty známé "summity" - čili nikoli, nebude tem "jeden ministr", ale bude tam vždy premiér  či prezident příslušné země. Tedy nejvyšší možné politické zastoupení.

Mimochodem, u které že to oblasti toho "práva veta" (tedy jednomyslného rozhodování) by Vám nejvíce vadilo, kdybychom o ni přišli. Jen by mně zajímalo, jestli máte představu... A že pozdravuji pana kolegu:)

jasan 20.9.2007 12:40

Re: Re: Hlasovací potenciál

vsude

Jan F. 20.9.2007 12:54

Re: Re: Re: Hlasovací potenciál

Kupříkladu?

Hugo 20.9.2007 15:02

Re: Re: Hlasovací potenciál

Možná mám guláš v názvosloví ale nic to nemění na tom, že jeden člověk může sám o své vůli bez možnosti odvolání tohoto kroku odevzdat nějakou pravomoc do rukou EU.

Kdybych měl jmenovat jednu oblast, uvedl bych společnou daňovou politiku. Pokud si vzpomínám návrh na její zařazení do výlučné oblasti už kdysi padl.

Jan F. 20.9.2007 17:15

Re: Re: Re: Hlasovací potenciál

To není jen guláš v názvosloví, to je nepochopení celého systému fungování EU. A předpokládat, že za republiku může nevratně jednat nevyzpytatelný jedinec, je přinejmenším paranoidní. Anebo hůř, z Vašich obav mluví zkušenost s naší politickou garniturou - a vlastně ano, když si představím takového Václava Klause, to je v mezinárodních vztazích typický nevypočitatelný a neodpovědný prvek:)))

Petr Kohout 20.9.2007 16:30

Re: Re: Hlasovací potenciál

prezident i předseda vlády jsou součástí moci výkonné. Čili z naší ústavy vyplývá, že tento mechanismus je nepřípustný (rozdělení mocí na zákonodárnou, výkonnou a soudní). Tímto mechanismem tedy nelze přijímat rozhodnutí závazná pro Českou republiku. Tečka.

Jan F. 20.9.2007 17:07

Re: Re: Re: Hlasovací potenciál

Člověče, máte vy vůbec představu, jakým způsobem vstupuje republika do mezinárodněprávních vztahů?? Mám to chápat tak, že veškeré mezinárodní smlouvy, jichž se ČR účastní, jsou pro republiku nezávazné, pokud je neschválil parlament? Zajímavé...

Pete Brich 20.9.2007 19:33

Re: Re: Re: Re: Hlasovací potenciál

Ale správné.

PB

Poloněmec 23.9.2007 22:28

Re: Re: Re: Re: Hlasovací potenciál

Polud podléhají ratifikaci, tak ano.

Saul 20.9.2007 9:35

Měl jsem pravdu

V referendu o vstupu do EU jsem hlasoval proti, ale po pravdě jsem byl na velkých pochybách, zda jsem se rozhodl správně. Postupem času se stále více přikláním k názoru, že to (tj. hlasování "proti") správné bylo. Tenhle článek ve mně vyvolává pocit, že se nezadržitzelně sesouváme do stavu, z něhož se budeme těžko vyhrabávat až většina pochopí, kam jsme to vlezli. Ono prošustrovat samostatnost je, jak vidno a jak historie ukazuje, poměrně snadné, ale získat ji nazpět, to může být zatraceně těžké.

Poloněmec 23.9.2007 22:25

Re: Měl jsem pravdu

Samozřejmě jste se spolu s naprostou většinou členů KSČM rozhodl správně.

jasan 20.9.2007 9:33

boze...

to je jak nedsene ody na "tabor miru a socialismu".

"Kdyby Češi a Moravané věděli, co v té smlouvě je, byli by okamžitě pro".

Ja soudruzko vim, co tam je... a budu proti co to pujde.

zloch 20.9.2007 9:45

Re: boze...

taky žasnu jaká je paní Hybášková-Gabalová nadšená eurohujerka. Pochopitelně, že s jejím nadšením nesouhlasím a fedaraci a rozpuštění české samostatnosti si nepřeji. >->-

supranacionalista 20.9.2007 10:25

o etymologickem puvodu eurohujera

zajimava nalepka se  nam vetrela do diskuzi na tema evropska unie a totiz slovicko eurohujer, pripadne jeho odvozeniny jako eurohujerstvi ci eurohujerismus. Bylo by mozna zajimave si pripomenout jeho puvod. Za hujera byl v sedych normalizacnich letech obvykle oznacovan snazivec, ktery se na stranickych gremiich ci schuzich spolku typu SSM, SRPS ci ROH nechal svest naivnimi marxistickymi idealy a dovolil si projevit svuj nazor nezapadajici do normalizacni sedi. Mladi vpred a stari na sva mista ci bony a klid to byla mainstreamova hesla doby, ktere razila vladnouci garnitura. Muzske casti populace se pak dostavalo dvouleteho skoleni podle zakl. 1.1 o tom, jak drzet hubu a krok. K povrchni kritice a odmitnuti odlisneho nazoru pak stacilo oznacit jeho nositele za hujera, ktery byl timto zesmesnen a jeho nazor byl umlcen buracivim chechotem dvojitych brad soudruhu, kteri si nestacili stirat slzy smichu z orosenych strougalovek nad jeho nablblou aktivitou.Zrejme pro nedostatek jine invence ci nostalgicke vzpominky na stare dobre casy se k tomuto oznaceni pripojila moderni predpona euro a reinkarnaci byvale stranicke svandy se dostalo nebyvale konjuktury, zejmena u jedincu, kterym k vyvraceni jinych nazoru nez vlastnich nedavaji intelektualni schopnosti a vedomosti jiny nastroj nez dehonestaci pripadneho nazoroveho oponenta.Nevim co je horsi, zda naivni blbec ci vychcana k..rva...

Jan F. 20.9.2007 10:27

Re: o etymologickem puvodu eurohujera

Och, díky, to je roztomilý příspěvek. A trefný...

Liberta 20.9.2007 17:41

Re: Re: o etymologickem puvodu eurohujera

Ani roztomilý, ani trefný - spíš se pan autor potřeboval brilantně vykecat. Na hujerství v popsaném historickém kontextu se nepamatuji (a že bych mohla pamatovat!) a s politikou se mi nijak neslívá. Pro mou generaci to byla jen parafráze na žáka Hujera z Marečku podejte mi pero - univerzální šplhounství, slizká vtíravost, směšná kombinace neschopnosti a úlisnosti. Proč o tom tady mluvit?

honzak 20.9.2007 11:12

Re: o etymologickem puvodu eurohujera

označení EUROHUJER není dehonestatce, ale pouhé konstatování. Alespoň pro starce mého věku, který podobné RVHPhujery musel poslouchat několik desítek let. 

supranacionalista 20.9.2007 13:30

Re: Re: o etymologickem puvodu eurohujera

A vy ste z tech stranickych gremii a jednani RVHP musel poslouchat vetsinou ty naivni blbce nebo ty vychcane k..rvy? Bez ohledu na to, ze jste klidne mohl poslouchat na krystalce stvave imperialisticke vysilani hlasu ameriky nebo se ridit svym svedomim, pak mam dojem, ze pres salvy smichu nebylo ty prvni moc slyset a po prestavce bylo jejich misto jiz prazdne. Ti druzi toho ze zistnych duvodu a osobni statecnosti ovsem prilis nenamluvili zato se hodne kolektivne nasmali, a proto vam zrejme vadili mene, inu vec osobniho nazoru. Mimochodem oznaceni urciteho prvku neni konstatováním. Tim je az prirazeni vlastnosti k tomuto prvku. Maly  priklad: ON,  oznaceni,  ON  JE - konstatovaní,  ON  JE  V.L, subjektivni dehonestujici tvrzeni

Jan F. 20.9.2007 10:25

Vy víte, co tam je?

Čili už jste ten návrh viděl, předpokládám? Že by?

Dobrá, jenom špičkuji, je vcelku jasné, co tam je: Ústava ve znění změn schválených červnovým summitem. Pro pí Hybáškovou či pro mne to je téměř málo, pro Vás přespříliš. Fér, tak už to bývá. Nespokojení jsou všichni, takže je to vlastně optimální výsledek...

janabok 20.9.2007 10:34

Re: boze...

... tak to už budeme minimálně dva...

Dirigent 20.9.2007 12:30

Re: Re: boze...

tri ... ;-)

alamo 20.9.2007 8:54

referendum - ani nápad

dnes referendum o zmluve EU, a zajtra?

o radare? o prezidentovi? alebo dokonca priame prezidentské voľby?

ani nápad, na také rozhodnutia sú tu predsa "odborníci";-P