4.7.2022 | Svátek má Prokop


Diskuse k článku

EVROPA: Nová fáze budování socialismu

Budování Evropského svazu pomalu ale jistě přechází do další fáze. Proces urychluje nevyřešitelná tragédie Řecka v eurozóně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vaňura 8.6.2015 18:55

Z našeho českého hlediska se už postoj k poslancům

v EU shrnuje do JEDINÉ ALE ZÁKLADNÍ otázky, totiž jak dotyčný hlasoval ve věci přerozdělování primitivů, hrnoucích se do Evropy ze subsaharské Afriky!!!

Pro hlasovali poslanci ČSSD, KDU-ČSL a TOP 09.

R. Sartori 8.6.2015 18:02

PUTINŮV UŽITEČNÝ IDIOT

Rusko financuje politické strany a hnutí. Cíl Kremlu je zasít nevraživosti a rozdílné postoje, destabilizovat Evropskou unii a rozdrobit, co byl až dosud relativně jednotný, i když velice křehký konsenzus ohledně Evropské unie.

Článek cituje amerického viceprezidenta Josepha Bidena, který nedávno řekl doslova: „Rusko se snaží rozbít klec a pracuje usilovně na tom, aby kooptovalo a financovalo jak pravicové, tak levicové protisystémové strany v Evropě. Prezident Putin vnímá tyto politické síly jako užitečné nástroje, pomocí kterých manipuluje a vytváří praskliny v evropské politice.“

Zdroj: http://www.lidovky.cz/machacek-rusky-vliv-v-evrope-dgv-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A150608_133003_monitor-jana-machacka_rof

B. Rybák 8.6.2015 19:35

Re: PUTINŮV UŽITEČNÝ IDIOT

To, že "Brusel" (morální relativizmus, multikultura, politická korektnost, sociální a "zelený" parazitizmus, imigrace sociálních (muslimských) parazitů, boj proti GMO, boj proti klimatu, odpustky za skleníkové plyny, zničující Euro-válka...) je užitečným idiotem Putina, je velmi pozoruhodný názor!

R. Sartori 8.6.2015 20:10

Re: PUTINŮV UŽITEČNÝ IDIOT

Dobrou práci odvádíte za Putinovy rubliky !!!

H. Balzám 8.6.2015 20:11

Re: PUTINŮV UŽITEČNÝ IDIOT

Technická - kolonka nazvaná "nadpis příspěvku" neslouží k umístění podpisu autora! :-)

K. Frauknecht 9.6.2015 6:47

Re: PUTINŮV UŽITEČNÝ IDIOT

:-)))

Někomu to stejně nedojde!

J. Mrázek 8.6.2015 16:49

Bezva. Tak navrhněte řešení !

Že je to nyní špatně a že to bude mnohem hořší je jasné, na to nemusíte upozorňovat. Ale KONEČNĚ namístzo planých kritik dodejte SMYSLUPLNNÉ řešení, sakra ! a JESTLI TOHO , VY SVOBODNÍ, NEJSTE SCHOPNI, TAK RADĚJI SE SVOU SALONNÍ RÁDOBYINTELEKTUÁLNÍ POLITIKOU JDĚTE .... JINAM...

P. Vaňura 8.6.2015 18:14

Re: Bezva. Tak navrhněte řešení !

Vrátit se k EHS, tj. společnému hospodářskému prostoru BEZ přerozdělování mezi státy. To mimo jiné vyžaduje zrušení nebo omezení eurozóny nebo naopak, připustit v jejím rámci bakroty států!

M. Prokop 8.6.2015 18:26

" JDĚTE .... JINAM..."

Tam, kde vy už jste?

P. Brodský 8.6.2015 15:26

Myslíte si autore, že by USA včetně dolaru

mohly existovat bez přerozdělování?Myslíte si, že Habsburské Rakousko nepřerozdélovalo? Přerozdélování je obecnou vlastností státu.

J. Lepka 8.6.2015 16:17

Re: Myslíte si autore, že by USA včetně dolaru

Jak vysvětlíte, že dolar je používán co národní měna i ve státech na hony od USA vzdálených?

P. Vaňura 8.6.2015 18:17

USA SKUTEČNĚ VELMI DLOUHOU DOBU EXISTOVALY

BEZ PŘEROZDĚLOVÁNÍ!!!!

Nebyl tu skutečně ani nějaký mechanismus, který by přerozdělování umožňoval!

Vládní rozpočet představoval 4% HDP a získával se z celních poplatků!

J. Jurax 8.6.2015 18:35

Re: USA SKUTEČNĚ VELMI DLOUHOU DOBU EXISTOVALY

Jenže kdysi ... ale správně pan Prokop níže - USA mají politický národ, tak v rozumné míře přerozdělovat mohou. Jestli je ta rozumná míra už případně překročena neumím posoudit.

EU politický národ nemá, tak z toho bude - vlastně už je - průser. Politický i ekonomický.

M. Prokop 8.6.2015 18:28

Re: Myslíte si autore, že by USA včetně dolaru

Mohlo, ale neexistuje, trochu přerozdělují.

Mají politický národ, tak mohou.

EU nemá, tak z toho bude průser. Řekům už se přerozděluje příliš.

J. Fridrich 8.6.2015 14:22

Že by byli Němci, Francouzi, Taliáni, Angličané

Že by byli Němci, Francouzi, Taliáni, Angličané, Rakušáci, Španělé a všichni ostatní v EU blbci ???????????????? Úroveň jejich zemí na to nevypadá........................Nakoukli jste do těchto zemí jak tam lidé žijí a jak tyto země vypadají ?

Oni totiž " Otci zakladatelé sjednocené Evropy " - Konrad Adenauer | Joseph Bech | Johan Willem Beyen | Winston Churchill | Alcide de Gasperi | Walter Hallstein | Sicco Mansholt | Jean Monnet | Robert Schuman | Paul-Henri Spaak | Altiero Spinelli - mysleli nejen na ekonomickou spolupráci Evropských zemí, ale hlavně na BEZPEČNOST, BEZPEČNOST, BEZPEČNOST V EVROPĚ po staletích válek. Myslím, že se jim podařilo obojí - to, co kritizují euroskeptici je nepodstatné ve srovnání s přínosy Unie.

R. Tesařík 8.6.2015 14:58

Re: Že by byli Němci, Francouzi, Taliáni, Angličané

to sice mysleli, ale nějak se to vymyká.

J. Jurax 8.6.2015 18:36

Re: Že by byli Němci, Francouzi, Taliáni, Angličané

Přesně.

K. Janyška 8.6.2015 15:39

Re: Že by byli Němci, Francouzi, Taliáni, Angličané

Byli inspirováni tzv. sociální spravedlností, kterou vyznávají socialisté jak v kostelech, tak v ústředních výborech. Ale hluboce se mýlí... Dzp.

P. Vaňura 8.6.2015 18:19

V jejich době ale i dnes, bezpečnost Evropy stála a

padala s NATO a USA!

J. Jurax 8.6.2015 18:38

Re: V jejich době ale i dnes, bezpečnost Evropy stála a

Přesně. EU není vojenský svazek a bez NATO - tedy USA - je vojensky v poměru ke své velikosti bezzubé. Koneckonců postačí si vzpomenout na Jugoslávii a dnes připomenout Ukrajinu.

M. Prokop 8.6.2015 18:30

Re: Že by byli Němci, Francouzi, Taliáni, Angličané

Až se na to kritizované nepodstatné EU rozpadne, tak jen doufám, že se to obejde bez války.

B. Rybák 8.6.2015 22:03

Re: Že by byli Němci, Francouzi, Taliáni, Angličané

Naopak! Oni se stali obětí své vychytralosti. V "maastrichtu" se členové ES dohodly na rozdělení kořisti ze států bývalého RVHP, které po rozpadu východních trhů musely vstoupit do ES za podmínek určených vítězi (ano, i to Řecko získalo svou zónu na Balkánu)! Když státy jihu EU zjistily, že stále více se zužující "jádro" (bohatých států severu EU) se spojilo i proti nim a pomocí tamních EU-hujerů je zatáhlo do hospodářsky zničující Euro-pasti byli stejně bezmocní, jako státy z RVHP před tím (Maďarsko se proti tomu zatím úspěšně vzbouřilo a jižanská národní hrdost také ještě neřekla své poslední slovo!.

"Jádro EU" se stále více zužuje, takže nepříjemným překvapením ani pro jeho členy není konec. Touto nákladnou hospodářskou válkou vyčerpané, sociálních reforem neschopné sociálně parazitické postkoloniální "jádro" EU ztratí konkurenceschopnost, začne chudnout a kolo dějin se začne zase pohybovat opačným směrem.

P. Urban 8.6.2015 13:17

Zeman, socialisté, lidovci i topáci

nás budou chtít do této unie co nejdříve dostat.

Jak na to autor proboha přišel? Od vzniku eurozóny platí, že Česká republika do ní vstoupí, až bude připravena. To nikdo nezměnil. A nezdá se, že by to někdo chtěl měnit. Kromě malé skupiny eurooptimistů, kteří ovšem Zemana ani zmíněné politické strany neovládají.

M. Hoblík 8.6.2015 10:26

Možná by ten unijní socialismus

nebyl tak odpudivý, kdyby ho nedělali kapitalisté. Takový kočkopes se nenaučí ani řádně mňoukat, ani hlasitě štěkat.

M. Prokop 8.6.2015 10:30

Re: Možná by ten unijní socialismus

Kdyby ho nedělali "kapitalisté" (oni jsou to hlavně úředníci a politici, ale budiž, necháme ten výraz), tak už to krachlo jako "tábor míru a socialismu".

P. Urban 8.6.2015 13:13

Kteří kapitalisté ho dělají?

R. Langer 8.6.2015 13:54

Re: Možná by ten unijní socialismus

Kdo je podle tebe kapitalista, soudruhu? Třeba soudruh Babiš? :-D

J. Lepka 8.6.2015 16:21

Re: Možná by ten unijní socialismus

A je to tady zase: všichni to dělali blbě, jen Hoblík tomu rozumí a když mu dáme šanci, předvede nám zázraky. Začne tím, jak se chodí po vodě !

M. Pivoda 8.6.2015 10:23

Strategy Manager Match v EU?

Vzpomínka pamětníka: Asi tak před čtvrt stoletím se v manažérské literatuře objevilo a hutně kovalo téma "Strategy Manager Match". To zn., že k určitému druhu řídící strategie se hodí jen určitý typ manažera.

Když už je dána strategie (odvozená ze struktury centralizovaného řízení EU), pak už jen zbývá nalézt vhodného manažera pro tak ustavenou konstelaci - a bude to fungovat také. Jenže najdeme a hlavně prosadíme do vrcholové pozice v EU ony geniální lidi (jak se to podařilo například v Singapuru)? Zatím jsou do orgánů EU posíláni v Česku postradatelní lidé. A výsledkem je, že postradatelní lidé pak plodí postradatelné projekty.

Závěr: kritickým článkem tedy není samotný cetralizovaný styl řízení EU, ale nepraktický (populistický) proces výběru našich reprezentantů do řídících orgánů EU. A totéž samozřejmě platí i pro jiné státy EU.

P. Urban 8.6.2015 13:23

Ona je to spíš politika než "manažování"

A řídit stát je něco jiného, než řídit firmu. Jak teď zjišťuje pan Babiš.

V čem je výběr našich reprezentantů nepraktický a populistický? A kde máte ty geniální lidi? V českém parlamentu nebo vládě?