20.5.2022 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

EVROPA: Nová fáze budování socialismu

Budování Evropského svazu pomalu ale jistě přechází do další fáze. Proces urychluje nevyřešitelná tragédie Řecka v eurozóně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hlosta 8.6.2015 8:52

Re: Nevěřím

oprava: ....vynucená druhotnou platební....

K. Frauknecht 8.6.2015 9:18

Re: ???

Motáte do hromady neslučitelné (a děláte to často :-)).

Potlačování konkurence a úbytek šancí na pracovním trhu byl nastolen koncem devadesátých let socany podporou elitářských skupin podnikatelů (viz Bábiš, MUS a další:-)).

Pokud ste si koupil od šmejdů titanové vrtáky, nenadávejte, že chybí státní kontrola. To by s vámi musel jeden kontrolní orgán furt chodit:-))).

Pokud "podnikatel" porušuje zákon je podvodník, pokud ne je vše OK. Neplacení faktur je zlozvyk, který nebyl v počátku důsledně soudně postihován (kupodivu opět za vlády socanů :-)).

A jestliže si pro sociální dávky přijede cigoš medvědem, nelze hovořit o záchranné sociální síti!!

P. Hlosta 8.6.2015 9:41

Re: ???

Aspoň že s tou sociální sítí jsme jakž takž v shodě. Tu právě založil Klaus(i s těmi výhodami pro ony přijíždějící v meďouru). Nerozlišuji v politických stranách. Dnes už ne! Proto mi nedělá problém souhlasit s podílem na jdoucím krachu státu jak levice, tak pravice, co se stran týče. Jinak slušný pravičák, ten už z ODS určitě vystoupil! Ne ovšem, že by přestoupil do jiné parlamentní strany. Pravicová totiž není. Kolektivistické jsou ovšem naprosto všechny napříč spektrem parlamentu.

Oni šmejdi mně(!) nikdy neohrozili. Jsem natolik inetligentní. Ačkoliv okraden už jsem byl dost často, ale to byla jiná holota. Má poslední stížnost na okradení skončila vyhozením na chodník před služebnu policie bývalým důstojníkem STB. Tolik o těch hlídajících policajtech.

V počátku nebylo soudně postihováno prakticky nic! Tedy pokud se jednalo o skutečné trestní činy. Stav dovršil pak Klaus svou amnestií!!!

K. Frauknecht 8.6.2015 10:02

Re: No,

skoro!! k zatleskání :-).

Zatímco je pravdou, že pravicového není v dnešní politice zhola nic, nemohu souhlasit s nerozlišováním vládnoucích partají. Lze poměrně snadno doložit, že velké prů§ery jdou na vrub socanům :-).

Velmi vážnou starost mi dělá ta vaše patologická amnestialergie :-))). Nejde to léčit?

P. Scheck 8.6.2015 4:43

Začínáte nešťastně

Pane Bartas, vy zajisté dorostete a stanete se časem váženým politikem. Pokud ale váš příspěvek začínáte slovy: "Budování Evropského svazu..." Vy jste zajisté inteligentní muž. Pak ale musíte i očekávat reakci z druhé strany ve stejném tónu. Ta druhá strana to zajisté nepoužije, nemá to zapotřebí, ale co takhle: "Pitomci od pana Macha opět nepřekvapili..." Já jsem to nevymýšlel - sám jste mě k tomu vaším úvodem navedl...

V. Šťastný 8.6.2015 8:22

Re: Začínáte nešťastně

teď ještě kdybyste se pokusil analyzovat, co je na textu pana Bartase pitomého nebo snad dokonce nepravdivého. Možná má ve výsledku trochu expresivní tón, ale pořád velice pozadu v tom, jaký bych ve stejném vyjádření použil já. Kdybyste se dokázal skutečně zamyslet nad fakty, musel byste uznat, že Eurosajuz už v lecčem předčil dokonce ten bolševický, ve kterém jsme žili před naším plyšovým kašpárkovským převratem.

J. Šimek 8.6.2015 8:45

Re: Začínáte nešťastně

No vedoucí úlohu žádné zločinecké organizace zakotvenou v euroústavě nevidím, LM nikde nepochodují, stranické buňky na pracovišti ani uliční výbory o studiu mých dětí nerozhodují, na personálním oddělení nezkoumají můj kádrový profil ani dělnický původ, volit nechodím jednotnou kandidátku národní fronty, nemám povinnost být členem BSP, která překračuje pětileté plány, nechodím do tuzexu s vyvexlovanými valutami pro zahraniční zboží, výjezdní doložka už taky nefrčí, STB mě nešpehuje a nenutí k vyplňování zpráv ze zahraničních cest, o cenzuře v médiích blekotá jen ex-komunista na Hradě a hlavně jsem jasnou součástí euroatlantické, demokratické civilizace. Vy si pletete režim a byrokracii.

Slovy známého vtípku - zkusil jsem reálný socialismus i členství v EU a nedá se to srovnat.

P. Švejnoch 8.6.2015 8:58

Re: Začínáte nešťastně

No, tak hlavně, že tomu věříte...

J. Šimek 8.6.2015 9:07

Re: Začínáte nešťastně

Tak to jste mě argumentačně rozdrtil :o):o):o)

P. Švejnoch 8.6.2015 9:15

Re: Začínáte nešťastně

Já nemám potřebu Vás argumentačně drtit, milý pane J. S. Šimku 066. Mnohokrát jsem si ověřil, že se vyjadřujete k věcem, o kterých nemáte sebemenší povědomost - a tam je každá argumentace zcela zbytečná.

Tedy ještě jednou: Hlavně, že svým představám věříte...! :-)

J. Šimek 8.6.2015 9:42

Re: Začínáte nešťastně

Vy jste v LM, BSP, STB, že se tak strašně pletu?

P. Švejnoch 8.6.2015 10:06

Re: Začínáte nešťastně

Kdekoli si budete přát, milý pane J. S. Šimku 066... Pro Vaši spokojenost třeba i v NSDAP...! :-)

J. Šimek 8.6.2015 10:21

Re: Začínáte nešťastně

Nondiskutér, nonargumentér, děkuji za vaši vizitku.

P. Hlosta 8.6.2015 9:10

Re: Začínáte nešťastně

Otázkou je, zda vládne byrokracie, nebo demokraticky volení zástupci. Není jen otroctví dané ideologií státu, ale i otroctví dané ekonomickým diktátem. Oboje je shodně omezující základní možnosti svobody člověka. Je jen otázka míry oné nesvobody a útlaku.

Co vám se jeví za vyšší úroveň svobody oproti minulosti, jinému není ta úroveň svobody dopřána a jeví se mu pak nesvoboda v minulosti, jako menší, nebo stejná se současností. Obrovská spousta lidí nebyla v cizině za socialismu na rekreaci a dodnes i přes vaše možnosti se tam nedostala také. Tedy pokud nešli do dluhů a dnes je nahání exekutor - taky vynález současné svobody.

Také výklad zákonů pro různé lidi je různý. Určitý okruh podnikavých má daleko menší riziko, než naprostá většina. Velkokapitál je chráněn, zaměstnance v minimální mzdě dodává stát přes Úřad práce a rozvoji podnikání brání byrokratické předpisy, nedostatek kapitálu a hlavně absence kontaktů s těmi, kteří skutečně rozhodují o bytí a nebytí podnikání dotyčného.

Váš vtípek notně pokulhává. Vtipem je to pro vás a pro jiné je krutá reality stejných "možností" užívat svobody, jako za socialismu. To vás ale nebere! Vy máte své a ostatní vás nemají proč zajímat. Ostaní ovšem zdaleka nezajímáte vy! Vy nejste naprosto žádná rozhodující složka systému. Vy jste jen a jen parazit!!!

J. Šimek 8.6.2015 10:23

Re: Začínáte nešťastně

Já nejsem žádný parazit, za to vy jste s naprostou jistotou debil.

P. Selinger 8.6.2015 12:40

Re: Začínáte nešťastně

Dosud jste nezjistil, že komunisté byli jen zdivočelí sociální demokraté, a že princip je u obou stejný ?

J. Kovaříček 8.6.2015 3:12

Netřeba hlavu si nad tím lámati...

Evropské problémy již brzy budou vyřešeny pomocí zákonu šaria. Takže ještě je čas radostně užívat si dnů.

J. Kanioková 8.6.2015 1:20

Jo, ESM jim nestačí,

společné pojišťovny proti nezaměstnanosti se socialistům zachtělo... uff..

Salámovou metodou k dalšímu utahování svěrací kazajky..

A TTIP.. a kvóty... a výkonnější rotačky v ECB.. a řetězec přerozdělování bez konce.. a ..

Hurá "třetí cestou" k cíli - RVHP II. !

T. Pansky 8.6.2015 0:25

Autor pouziva klise ... skoda. Mohl by nam ale rici ...

... co delaji Svobodni v EU parlamentu?  Autor nam rekl, co delaji ostatni spatne, ale nikde se nezminil, co delaji Svobodni, jak hlasuji, co chteji zmenit a jak.  ... Dale autor pouziva klise o eurohujerech a euroskepticich.  Toho by se mohl (jako profesional) vyvarovat.  Toto nazvoslovi pouzivaji babky na vesnicich.  Kdo to eurohujer a kdo euroskeptik???  Ja osobne vidim EU jako nezbytnost, ale naprosto nesouhlasim s nejaky dalsim primykanim.  Kam tedy patrim?

J. Jurax 8.6.2015 3:20

Re: Autor pouziva klise ... skoda. Mohl by nam ale rici ...

No, chápete-li EU v současné podobě jako nezbytnost, jste - při vší úctě a bez urážky - eurohujer. Že nesouhlasíte s dalším přimykáním Vás šlechtí, ovšem nevidíte, že už dlouho je přimknuto přespříliš.

J. Mannheim 8.6.2015 6:35

Re: Autor pouziva klise ... skoda. Mohl by nam ale rici ...

Svobodní jsou Eurojehovisté - jejich představa totiž je, že po vystoupení z EU to tady bude vypadat,k jak na obrázcích ze Strážní věže. Já se jen ptám, určitě se ve Vaší obci (městě, okrese, kraji, státě) najde hovadštější byrokrat než ti v Bruselu, ti by nám pak jako měli šéfovat?

E. Erat 8.6.2015 7:38

Re: Autor pouziva klise ... skoda. Mohl by nam ale rici ...

A vy jste zase Eurohurvínek.Vždy na drátku.Vaše představa je,že po vystoupení z EU to tady bude vypadat jako Drážďany po náletu spojenců.

J. Mannheim 8.6.2015 11:28

Re: Autor pouziva klise ... skoda. Mohl by nam ale rici ...

Na otázku jste neodpověděl, jen urážíte. Tudíž je Váš příspěvek irelevantní, Erate.

E. Erat 8.6.2015 16:45

Re: Autor pouziva klise ... skoda. Mohl by nam ale rici ...

Urážet jste první začal vy.Jsem volič SSO, a tedy se mi srovnávání s Jehovisty opravdu nelíbí.A beru ho i jako urážku své osoby. A nenašli,tedy odpověď na vaši otázku či spíše výkřik.

J. Mannheim 8.6.2015 19:24

Re: Autor pouziva klise ... skoda. Mohl by nam ale rici ...

takže vám označení eurohujer jako voliči SSO určitě urážlivé nepřipadá (což mi trošičku připomíná fanatické přívržence jedné víry, kteří zahánějí celé státy do moře, ale pak se smrtelně urazí, když si někdo dovolí nakreslit karikaturu jejich proroka), rovněž vám gratuluji a tentokrát budu přesnější, k absenci hovadských byrokratů ve vašem okolí, abyste mě nemohl chytat za slovíčka jako váš kolega Jurax

J. Jurax 8.6.2015 13:30

Re: Autor pouziva klise ... skoda. Mohl by nam ale rici ...

Nenajde.

J. Mannheim 8.6.2015 13:51

Re: Autor pouziva klise ... skoda. Mohl by nam ale rici ...

tak to Vám upřímně gratuluji, že neznáte žádné byrokraty. Kde žijete, abych věděl, kam se případně přestěhovat?

J. Jurax 8.6.2015 17:47

Re: Autor pouziva klise ... skoda. Mohl by nam ale rici ...

Vaše otázka byla - cituji - "Já se jen ptám, určitě se ve Vaší obci (městě, okrese, kraji, státě) najde HOVADŠTĚJŠÍ byrokrat než ti v Bruselu" - konec citátu; moje odpověď byla "Nenajde".

Pokud z tohoto vyvozujete - cituji "tak to Vám upřímně gratuluji, že neznáte ŽÁDNÉ byrokraty" - pak se obávám, že máte potíže s pochopením psaného textu.

V. Kolman 8.6.2015 8:37

Re: Autor pouziva klise ... skoda. Mohl by nam ale rici ...

........semkněme se ještě pevněji..........

Sakra - co mi to jenom připomíná???

V. Šťastný 8.6.2015 8:26

Re: Autor pouziva klise ... skoda. Mohl by nam ale rici ...

Svobodní mají v ojroparlamentu jediného zástupce, jediného z více jak sedmi set europoslanců. Pokud toužíte vědět, co tam pan Mach dělá, musíte na jeho stránky a na stránky Svobodných. V oficiálním tisku se to samozřejmě nedočtete, ten je plný frází "prostě to zařídíme".