1.6.2023 | Svátek má Laura


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 1.1.2011 16:54

Evropská unie je dalším pokusem o socialismus a to není těžké rozklíčovat ! Problém je v tom, že ani pan Petřík ji takto neoznačil a nedefinoval, co to socialismus je ! Dzp.

J. Ráž 2.1.2011 16:14

Re: Evropská unie je dalším pokusem o socialismus a to není těžké rozklíčovat ! Problém je v tom, že ani pan Petřík ji takto neoznačil a nedefinoval, co to socialismus je ! Dzp.

Pane Janyška nevíte-li, zkuste http://socialismus.navajo.cz/

L. Severa 1.1.2011 16:16

Článek pro začátek roku - málo optimismu, hodně pravdy

 

Ano, popíráme národní hrdost-kolik zde již bylo článků a diskusních příspěvků očerňující události či politiky  naší minulosti. Jakýkoliv náznak  vlastenectví byl často kvalifikován jako povzdech senilních starců. Bohužel všechna ta negativa mají více příčin a proto je náprava velmi složitá. Odklon od mravních hodnot má určitě svoje kořeny v nazírání na právo. Za starých časů, když vylezl někdo z kriminálu tak již byl poznamenaný a měl velmi složitou situaci pro další uplatnění. Dnes se ani neotřese a podniká dál. Zcela legračně se staví naše právo k bankrotu. Jestliže nebyl prokázán zlý úmysl, nic se neděje. Taky dobrý. Lidé se přestali bát veřejného mínění, právních dopadů i Pánaboha.  Scela  moderní jsou svobodné matky – samoživitelky, na co manželství.  Rodinné vazby se rozpadají jak uvádí autor, Zde asi nelze uvažovat, že je možné zachovat trend, kdy byly, zejména na venkově, rodinné vazby nutností.  V dnešní době umožňují finanční i bytové možnosti mladých nezávislost na rodičích.

Problémy s muslimy, zde již často diskutované, jako by ponechávaly v klidu nejen politiky, ale i občany západních států.  Potvrzením jsou diskusní příspěvky občanů v Německu žijících a také mně to potvrzuje můj synovec žijící tamtéž. Snad mají pravdu a nedopadne to stejně jako když nastupoval Hitler a západ zůstával v klidu.

 

J. Kanioková 1.1.2011 16:52

Naprosto s vámi souhlasím,

tak jako s článkem. EU může být jen povrchní identitou, potřebujeme svou národní hrdost, své kořeny. Eurohuřeji tím, jak tvrdí - já jsem občan Evropy, pohřbívají to, co tvořily a oč usilovaly dřívější generace po staletí.

Vlast není jen určité území, ale nezvratnost paměti a krve. Kdo ji má v srdci, ten ji ztrácí jen společně se svým životem.

J. Rechnovský 1.1.2011 19:00

Re: Naprosto s vámi souhlasím,

Nacionalismus je určitým produktem osvícenství a oslabování tradiční společnosti v souvislosti s úpadkem vlivu církve. Je starý jen něco málo přes 200 let a byl v podstatě převratnou změnou. Tradiční společnost udržovala pevné vazby na půdu, komunitu, místní autority, šlechtu, krále a svou náboženskou konfesi. V době před osvícenstvím žádné národnostní konflikry neexistovaly, protože feudální společnost byla nastavena naprosto nenárodnostně. Oproti tomu náboženské konflikty byly zcela běžné.

Pokud se dnes podíváme k jak hrůzným koncům nacionalismus dospěl, můžeme ho považovat za jednu ze slepých cest společenského vývoje. Domnívám se, že je vhodnější navazovat na cesty, které nekončily jen nenávistí mezi etnickýnmi skupinami, utrpením a horami mrtvol. Může jít například o cestu sdílení určitých společných hodnot vycházející z ideálů liberalismu.

Vážená paní, dříve než se znovu začnete zajíkat nenávistí ke všemu mulitnárodnostnímu, zkuste se nejprve poctivě zamyslet jestli s vámi ve skutečnosti necloumá jen obyčejný strach z neznáma...

J. Kanioková 1.1.2011 19:06

Já jsem nacionalistka???

chi chi chi

J. Rechnovský 1.1.2011 19:15

Re: Já jsem nacionalistka???

Obávám se, že z Vašho příspěvku to docela vyplývá...

T. Veleman 1.1.2011 20:08

Re: Já jsem nacionalistka???

Ne,nacistka hi hi hi

B. Rybák 2.1.2011 12:13

Re: Naprosto s vámi souhlasím,

Na rozdíl od hloupých, aspirantům na světovládu od nepaměti sloužících názorů, popírajících důležitost národa, přesto, že ten je přirozeným a proto nezbytným rozšířením rodiny, je přiměřený strach z neznáma přirozeným projevem intelektu.

J. Rechnovský 2.1.2011 13:22

Re: Naprosto s vámi souhlasím,

Vážně? A že na to ti předosvícenští hlupáci za celé období dějin nepřišli...:-)

Podle Vás ve své prostoduchosti zakládali kmeny a klany, přitom do nich klidně přibírali cizácký element. Vrcholem všeho pak byli národně nečistí či uplně cizáčtí panovníci, které přilákala zrádná šlechta. Pokud by už od nepaměti lidé důsledně kontrolovali národní čistotu krve svých manželek a manželů, mohl být na světě klid a mír...

Tak nějak jste to myslel, že? 

P. Ryšavý 2.1.2011 0:43

Re: Naprosto s vámi souhlasím,

Svět se změnil, teď když jeden král druhému řekne že je vůl, tak to ví dřív než to řeknou ... :-)

J. Kratochvíl 1.1.2011 14:47

Pane Petřík,

starejte se hlavně o poměry a morálku v ČR. Díky vám, vašim názorům a vašim politikům se ČR dostala do problému, které jsou srovnatelné jen s poměry před rokem 1989. To je do poměrů, které nelze nazývat slušnými. Sami jste tento stát zavlekli do marasmu korupce a gaunerství a nyní se neví jak z toho ven,chcete ještě zavést do marasmu celou Evropu to snad né. Každý soudný člověk vás musí odmítnout. Každý slušný člověk si napřed zamete před vlastním prahem, to vám ale nevoní.

M. Pechr 1.1.2011 20:25

Pane Kratochvíl...

Koho tím míníte ?

Mne ?Mého souseda ?Nějaké zdejší diskutéry?Vaše třídní nepřátele? ...asi nejspíš...

Tyto vaše věty mají určitou vpovědní hodnotu.

Zkuste se zorientovat a mířit své šípy do terče...

J. Běle 1.1.2011 14:13

Místem,kde jsme...

sešli z cesty je opravdu zavedení všeobecného volebního práva. Avšak co se týče "nakupováním hlasů" ani málo s Vámi nesouhlasím. Můj hlas,zaměstnance,by měl mít stejnou váhu jako hlas křišťálově čistého Standy nebo vyžraného Aleše. Nedokáži si totiž představit,že by tito,za peníze o které podojili stát,tedy i moji "šrajtofli", měli větší moc rozhodovat o tomto státu. Jak a kam to vedli se můžeme přesvědčit každým dnem.

B. Rybák 1.1.2011 12:44

Skvělý článek

Nepochybně zažíváme soumrak evropské civilizace tak, jak ho popsal pan L. Petřík v tomto článku. Otázkou ale je, jestli budoucností Evropy může být učení Mohamedovo, které neobstálo v konkurenci s křesťanstvím, marně se ve svých státech pokoušelo reformovat(Turecku se ho pouze dařilo potlačovat) a nemůže obstát před křesťanstvím inspirovaným nástupem východoasijských (křesťanstvím "oplodněných") kultur. Jeho současný úspěch v Evropě je umožněný záměrným rozkladem všech těch hodnot, které dosud bránili vzniku trvalé despocie. Rozkladem realizovaným morálně degenerovanou levicovou politickou "elitou", jejíž skutečnou filozofii lze vyjádřit slovy "po nás potopa". Představa Evropy zničené atomovou válkou mezi stoupenci šíítské a sunitské odnože tohoto náboženství ale určitě vyvolá i v rozkládající se EU tendence návratu k přes všechny krize v podstatě úspěšné minulosti. Musíme být připraveni, těmto tendencím napomoci a věřit, že tento zápas o nejskvělejší civilizaci dosavadních lidských dějin dopadne úspěšně v USA. Žádná civilizace přece nepadla po prvním útoku barbarů. Tak tu svou proboha braňme, nepřítel už je za branami.

M. Bílý 1.1.2011 14:04

Re: Skvělý článek / Též s ním souhlasím.pane Rybáku (12:44)

Jenž ztráta pudu sebezáchovy, v důsledku prosazování zhoubných socialistických "ideí", onomu (tolik potřebnému) bránění¨našich i evropských kulturních i materiálních hodnot rozhodně nepomůže.Jinými slovy:   je málo těch, kteří se k obraně odhodlají. Jak rád bych se mýlil.

S. Netzer 1.1.2011 12:18

HIS MASTER´S VOICE

"Mladý konzervativec" Petřík předvedl opět pozoruhodnou ukázku ideologické pevnosti.

Příčinou evropské Sodomy a Gomorrhy jsou podle něj různé -ismy: humanrightismus, homosexualismus, feminismus, multikulturalismus, evropeismus, enviromentalismus, NGOismus, genderismus, ....  Zkrátka  atributy, které odlišují svobodnou společnost od totalitní.

Rovněž neopomněl varovat před dalším nebezpečím, které se rýsuje na obzoru: globální vládnutí, tzv. NWO, další "level" boje pana prezidenta proti omezování národní suverenity ( http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/klausuv-dalsi-level-boj-proti-nwo/). Ta je, podle mínění znalců, ohrožena globální kontrolou lidstva pomocí očkování proti neznámým novým virům, (snížení světové populace), zavedením čipů pod kůži, umělým řízením počasí,etc.Tato varianta světovlády se dříve nazývala židozednářské spiknutí, dnes se tomu říká Bilderberg.

Domácí odnož se nazývá spiknutí pravdy a lásky.

Mladý konzervativec Petřík chtěl zřejmě uštědřit čtenářům lekci konzervativismu. Konzervativně smýšlející, myslící člověk může nad touto tragikomickou snůškou pitomostí jen kroutit hlavou.

S. Ševeček 1.1.2011 12:29

Re: HIS MASTER´S VOICE

Paní Netzer, taky mě zarazilo, že pan Petřík použil výraz homosexualismus. Tato "ideologie" je pouze sekundárním výsledkem humanrightismu, tedy ideologie nekonečného nároku každého homunkula.

Lépe použít pro idealismus a akční impotenci (Human impotence) užitečných idiotů (levicových intelektuálů) vs. Human Action - výraz  teploušství.

M. Hanko 1.1.2011 12:40

Re: HIS MASTER´S VOICE

No tedy idea že "homosexualismus" (ať už se tím míní cokoliv) představuje jedno z těch podstatnějších nebezpečí pro dnešní Západ mi přijde (z hlediska pravdivosti) naprosto  chybná, a navíc ... z ní mám pocit jakéhosi odporu, hnusu, nechuti... (mám sklon se "oklepat" když si uvědomím, co všechno se za ní skrývá).

J. Heincl 1.1.2011 13:16

Re: HIS MASTER´S VOICE

Ony ty -ismy znamenají odklon, ba přímo popření základů evropské civilizace. Tak jako rostliny nemohou žít bez kořenů a domy nemohou stát bez základů, tak ani národy tvořící civilizaci nemohou existovat bez svých základů či kořenů. Vaši příspěvek považuji jen za  sarkastickou, možná až cynickou kritku autora ad hominem.

S. Netzer 1.1.2011 17:19

Re: HIS MASTER´S VOICE

Milý pane, pojem argumentace ad hominem je pro Vás zřejmě stejnou španělskou vesnicí, jako zásada in dubio pro reo, a princip, z kterého tato zásada vyplývá.

Kdybych chtěla argumentovat ad hominem, tak bych si vzala na mušku některou z osobních vlastností mladého konzervativce, a ne jeho článek.

Co se Vašeho příspěvku u článku paní Zbavitelové týká, ve kterém tvrdíte, že israelská justice nectí presumpci nevinny, tak bych Vám ráda připomněla případ Johna Demjanjuka, který mohl opustit Israel jako svobodný člověk, protože israelská justice rozhodla in dubio pro reo.

J. Heincl 2.1.2011 11:01

Re: HIS MASTER´S VOICE

Milá paní, Vaše vyjadřování je podle mého názoru typicky levicově intelektuální. Když už někoho, kdo má jiný názor než Vy, nenazvete přímo blbem, tak ho dáte alespoň do uvozovek "Mladý konzervativec" Petřík, nebo mu vložíte do úst (v tomto případě do mé klávesnice) tvrzení, které nikdy neřekl: "israelská justice nectí presumpci nevinny" (mimochodem jsem napsal neviny). "Oceňuji", že pro Vás nejsem v této diskusi (zatím?) blb, ale jen je pro mě mnohé španělskou vesnicí. Vyvracením argumentů svých názorových protivníků se zřejmě nehodláte namáhat. Já jako konzervativně založený člověk chápu, že existují levicově smýšlející lidé, kteří se jimi stali vlivem výchovy a genetické výbavy. Přestože nejsou schopni se poučit z historických zkušeností levicové politiky, nijak jim kvůli tomu nenadávám. Je to pravděpodobně přírodní a společenská nevyhnutelnost. Nevím, jestli u Vašich nadávek oponentům nehraje určitou roli feminismus, který podle Vás odlišuje svobodnou společnost od totalitní.

Chtěl bych Vás upozornit na to, že v českém pracovním právu již existuje presumpce viny při obžalobě z m.j. sexuálního obtěžování, a to v Zákoníku práce, § 1, odstavec 9. Je to nepochybně výsledek feminismu a humanrightismu, oněch "atributů svobodné společnosti".

S. Netzer 2.1.2011 12:20

Re: HIS MASTER´S VOICE

"Vaše vyjadřování je podle mého názoru typicky levicově intelektuální ... se zřejmě nehodláte namáhat ... existují levicově smýšlející lidé, kteří se jimi stali vlivem výchovy a genetické výbavy ... Nevím, jestli u Vašich nadávek oponentům nehraje určitou roli feminismus ...".

Svělý příklad argumentace ad rem. :-))) Má pouze jeden kaz - fatálně připomíná dikci bolševického kádrováka. Je to ovšem jev poměrně rozšířený mezi českými postbolševickými "pravičáky". O jejich autentickém konzervativismu lze úspěšně pochybovat.

J. Heincl 2.1.2011 12:50

Re: HIS MASTER´S VOICE

Když myslíte, že je lepší nazývat někoho blbem, tak prosím. Proti gustu žádný dišputát.

J. Huml 2.1.2011 17:09

Re: HIS MASTER´S VOICE

Semo tamo, nazvat nekoho blbem kdyz prohlasuje naproste blbosti, je velica vystizne a usetri to cas. Diky, pi Netzer.

A. Čepek 1.1.2011 14:42

Re: HIS MASTER´S VOICE

Než žít ve světě podle představ našich "mladých konzervativců", to už se raději stanu muslimem

S. Netzer 1.1.2011 17:20

Re: HIS MASTER´S VOICE

Myslím, že mezi oběmi koncepcemi není ani tak moc velký rozdíl. Muslimové snad neznají tu "evropskou hyperpolitickou korektnost" :-))), ale jinak?

J. Huml 1.1.2011 17:58

Re: HIS MASTER´S VOICE

Pokud jde o honoceni politicko-hospodarske situace Evropy. p. Petrik projevil svuj nazor jasne. Zajimave je reseni, jak z toho ven: Vystoupit ze vseho, neplatit nikde nic. Vytvorit prosperujici ostrov nizkych dani, isolovany od zbytku Evropy jak politicky, tak hospodarsky, obnovit ostnate draty za ucelem omezeni infiltrace immigrantu a homosexualu. Zamerit zahranicni obchod na Indii, kde zadna krize neexistuje. Toto je cesta k dohnani a predehnani jak neo-marxisticke USA, tak krachujici muslimsko-socialisticke EU. POdle meho, p. Petrik cura proti opravdu silnemu vetru globalizace, ale ve svem nadseni se zapomel i rozepnout..

A. Čepek 1.1.2011 18:26

Re: HIS MASTER´S VOICE

Já si myslím, že výstižně islám chrakterizoval politicky nekorektní Winston Churchill. Narozdíl od českých mladých konzervativců bych ovšem nevylučoval hypotetickou možnost islámu časem se polidštit.

J. Schwarz 1.1.2011 19:22

Re: HIS MASTER´S VOICE

Mám zato, že USA koncem devatenáctého století nebyly totalitní zemí. Ani Austrálie  a řada zemí Evropy. Přece tam o multikulturalismu, environmentalismu, nárokových "lidských právech" nikdo neměl ani ahnung. Též NGO jsou novinkou, před tím se dalo bez takových greenpeace docela dobře žít. Takže  neexistence těchto moderních  odrůd násilnické svoloče se dalo docela dobře a "netotalitně" žít. Proč říkám násilnické? Protože  svobodná společnost jim nebrání nenosit kožichy, nejíst maso, nelétat letadly, chodit pěšky a odmítat jíst tuňáka. Nikdo je nenutí do tvorby skleníkových plynů. Ale oni militantním, fanatickým a násilnickým způsobem nutí ostatní k nesmyslným a nákladným aktivitám. Nařízení stíhá nařízení - samozřejmě jen a jen v "zájmu" zvýšení bezpečnosti, zdraví a "kvality života" občanů. Ať to stojí co to stojí. Nepřemýšleli snad obdobně už egyptští faraonové, když nutili poddané vršit pyramidy? Byly přece potřebné pro "obecné blaho" - předpokladem spokojeného spočinutí duší obyčejných egypťanů bylo přece zaopatření duší jejich králů, aby mohli o svůj Lid patřičně pečovat i v "západní zemi", že. Egyptští kněží = část dnešních vědců, faraon se dvorem = Brusel s "komisaři" a poddaní pána Horní i Dolní země = zdegenerovaný "Lid" EU. Howgh.