9.6.2023 | Svátek má Stanislava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jílek 2.1.2011 13:38

Euro je politické nikoliv ekonomické rozhodnutí

jak by mělo takové příkladné ekonomické rozhodnutí vypadat? Lze si představit vznik jakékoliv měny jako nepolitické rozhodnutí?

J. Jílek 2.1.2011 13:08

Jakou jste VY znal Evropu?

"Evropa, jak jsme ji znali - tím míním decentralizovanou, svobodnou, tradiční Evropu"

Evropa je půlstoletí kvot, dotací, harmonizace - a ne až po Maastrichtu

S. Netzer 2.1.2011 13:03

Tohle na stránkách NP

omnipresentní skuhrání o umírání a úpadku Evropy není nic jiného než pokračování bolševické antievropské propagandy pseudoargumenty s opačným znaménkem.

Rudé Právo taky věčně předpovídalo rozpad EHS. Rozpad EHS byl podle mínění tehdejších komentátorů podmíněn systémově imanentními vlastnostmi nelidského kapitalismu, nyní je to údajný "evropský socialismus", který žene Evropu do záhuby.

Prašť jak uhoď, obojí stejný bullshit, na hony vzdálený realitě.

J. Štrobl 2.1.2011 14:34

Re: Tohle na stránkách NP

Ani bych neřekl. Z jednoho chomoutu jsme se dostali a do druhého lezeme. Nejsem proti sjednocené Evropě, ale proti sjednocené evropské diktatuře, která mi zakáže třeba mé oblíbené syrečky. A to je samozřejmě to nejmenší. Pokud nebudou určeny jasné mantinely kam až může evropské zákonodárství vůči národním státům dojít, tak budu před EU varovat. EU začíná podezřele připomínat nechvalně známou RVHP. Jestliže budeme donuceni plnit něco, co naši ekonomiku bude válcovat, tak je snad lepší z EU odejít. A toho je už nyní spousta od emisních povolenek až po takzvané obnovitelné zdroje, které plundrují naše nejen naše hospodářství, ale i přírodu. O jejich efektivitě nemluvím, protože je patrně každému známo, že např. výrobní cena fotovoltaického článku je několikrát větší než cena jím vyprodukované energie za celou dobu jeho životnosti. Jestliže byrokracie EU nechá své občany okrádat různými klimatoalarmisty a zelenými, tak nemá žádné právo na svou existenci.

J. Štrobl 2.1.2011 11:37

Člověka jímá hrůza...

Pod článek pana Petříka se mohu podepsat, protože to cítím v podstatě stejně. Člověka jímá hrůza z naprostého nedostatku pudu sebezáchovy, která číší z většiny níže uvedených příspěvků. Levicový mor se u nás šíří stejně jako v západní Evropě. Lépe řečeno, většina lidí se patrně svého levičáctví nikdy nezbavila. Z toho je zřejmé jak půlstoletí levicových diktatur, nejprve nacionálně-socialistické a potom marxistické, hluboce u nás ovlivnilo myšlení lidí. Denně se o tom přesvědčujeme, např. z reakcí lékařů a státních zaměstnanců. Zarážející je to zejména u lékařů, kteří si u nás za komunismu udrželi jakous takous neodvislost. Jestli chceme přežít, musíme v naší zemi zanechat žabomyších válek a vybudovat skutečnou pravici, vedenou opravdu pravicovou stranou. Tím samozřejmě nemyslím pseudopravicovou ODS, která je pravicová jen podle proklamací svých předáků. Za jedinou použitelnou platformu těchto snah vidím, stejně jako autor článku, křesťanství. Už mi patrně moc života nezbývá, ale jsem ochoten podat ruku každému kdo ještě zná význam slov: vlast, slušnost a ohleduplnost k druhým.

J. Heincl 2.1.2011 11:49

Re: Člověka jímá hrůza...

Mluvíte mi z duše pane Štroble. Myslím, že je nejvyšší čas na prosazení slušných lidí při správě veřejného života. Můžete mi napsat napsat na heincl@heincl.cz?

J. Jílek 2.1.2011 13:10

Re: Člověka jímá hrůza...

proč když někteří lidé mluví o levičáctví, proč to tak čpí bolševismem?

A. Čepek 2.1.2011 13:41

Re: Člověka jímá hrůza...

Čím hrnek navřel, tím až do rozbití páchne.

J. Štrobl 2.1.2011 13:58

Re: Člověka jímá hrůza...

To patrně záleží na úhlu pohledu. U nás není příliš zvykem nazývat věci pravými jmény. Už proto ne, že každý cikán chválí svoji kobylu.

O. Kadlec 2.1.2011 1:06

Nevím jestli je možné

aby pana Petříka napadly ještě nesmyslnější výzvy. Snad kdyby příště vyzval ke obnově Jugoslávie. Protože gradovat ty jeho vize musí. Vzpomeňte co psal posledně.

P. Ryšavý 2.1.2011 0:32

Zlatý standard ???

Pane Petřík, obávám se, že návrat ke zlatému standardu je ještě hloupější nežli Euro, který se právě jako zlatý standard třeba pro Řecko, Portugalsko a další chová, právě ta možnost vytisknout papírky a znehodnotit tak inflací Euro může EU pomoci (netvrdím že je to správně a dobře a spravedlivé) s nekonkurenceschopností a žitím na dluh.

P. Ryšavý 2.1.2011 0:37

Re: Zlatý standard ???

Všichni se bojíme o náš standard, ale o ten právě jde, nezasloužíme si ho, je potřeba znehodnotit naši měnu, je potřeba snížit cenu práce.

T. Veleman 1.1.2011 20:46

Vzhůru do Běloruska...

...odporný pamflet

M. Bílý 1.1.2011 23:19

Re: Vzhůru do Běloruska../ Nechápu proč..

Je Vám článek odporný? Je to Vaše právo. Domnívám se ovšem, že to u Vás není v pořádku s pudem sebezáchovy.

V. Vávra 1.1.2011 20:30

kdo to platí

Autor naplnil definici blxxsti. To je Blesk ne LN. Asi to je záměr. Taková snůška čehosi, co rozum nebere. Hmm, na druhé straně nutno pochválit, že napsat takovou moudrost je velmi namahavé.  

T. Veleman 1.1.2011 19:27

Nebojte se...

o Evropu,Evropa se bojí o nás:-)))

F. Svoboda 1.1.2011 19:16

Vyhlídky Evropy

jsou dle tohoto článku jistě pochmurné. Nicméně teisté mohou mít naději, že Bůh má pro Evropu svůj positivní plán. Doufám, že i když ateisté nad touto úvahou nevěřícně pokrčí rameny, budou názor teisty respektovat bez úsměšků, za což předem děkuji.

J. Matuška 1.1.2011 19:12

Jsem zvědavý, jakou roli zaujme Václav Klaus,

až skončí svou prezidentskou misi, právě v řešení těch problémů, které nastínil M. Petřík. /Každopádně Euportál jsem si "šoupnul" do záložky./

J. Matuška 1.1.2011 19:13

Re: Jsem zvědavý, jakou roli zaujme Václav Klaus,

.... Lukáš Petřík...

J. Schwarz 1.1.2011 19:07

Socialismus nebude

nikdy fungovat v bohaté a svobodné zemi. A pokud bude v bohaté a svobodné zemi zaveden, nepotrvá dlouho a svoboda i bohatství zmizí  - solidarita může dobře zafungovat za války či v situaci přírodní katastrofy, kdy každý dává v sázku zhruba totéž - život a zdraví. V bohaté zemi nejde o život, jen o míru pohodlí. Chudí nevsázejí nic, bohatí hodně. A bohatí demagogové ještě ty chudé popichují, že mají žádat víc a neprojevovat žádnou vděčnost, neboť jsou prý "vykořisťováni".  Pak ovšem nemá logiku žádat "solidaritu" - pokud vás totiž někdo přepadne a okrade, nebudete požadovat aby byl solidární a část vám vrátil, ale aby vrátil všechno a navíc byl potrestán. Ve společnosti existují lidé, kteří dokážou zorganizovat práci ostatním. Levice jim vyčítá, že nezorganizují práci "všem", že někteří - většinou ti, co nic pro jiné zajímavého nedovedou - zůstanou bez práce.  Levice zorganizovat smysluplnou práci pro všechny sice taky nedovede, ale usilovně předstírá, že to jde a že takový stav je správný a kýžený.  A když se dostane k moci, opravdu "vytvoří" práci pro kopáče, ale nedovede využít schopností lidí chytrých, ze kterých z trestu udělá taky kopáče. Bohužel pro levicovou perspektivu lidi, co dokáží něco vymyslet musejí mít jistou míru svobody a pokud už mají žít jako kopáči, je pohodlnější kopáčem i být. Proč si namáhat hlavu - když už, tak na chatě. Vlastní. Howgh.

M. Bílý 1.1.2011 23:22

Re: Socialismus nebude

Souhlasím s Vámi. Vidím to také tak.

J. Ráž 2.1.2011 16:09

Re: Socialismus nebude

Velice výstižné!!!!

F. Svoboda 1.1.2011 19:07

Vyhlídky

A. Ruščák 1.1.2011 18:38

Článek je hloupý žvást

věčný křesťanský doomsaying, který už trvá dva tisíce let, čili nic nového, jen adaptované na dnešní poměry. Holt pan Petřík se neumí smířit s tím, že svět nevypadá tak, jak na to byl zvyklý z mládí. Get over it, lad.

M. Prokop 2.1.2011 0:28

Re: Článek je hloupý žvást

Ne hloupější, než výplody EUroHujerů.

S. Netzer 2.1.2011 9:31

Re: Článek je hloupý žvást

"Křesťanský " rozhodně ne. Ale že článek je pitomý žvást, o tom není pochyb.

H. Lukešová 2.1.2011 14:11

Re: Článek je hloupý žvást

Tak článek má s křesťanství pramálo pochopení. Křesťanství vyznává lásku, když ne lásku tak respekt k ostatním lidem, ne rozdělování společnosti a nenávist. II. Vatikánský koncil vedl k demokratizaci církve a je-li pan Petřík katolík, tak by měl vědět, že autorita papeže a koncilů je posvátná a NIKDO se proti papeži ani ustanovením koncilů NESMÍ stavět.

T. Veleman 1.1.2011 17:33

Nesnesitelná lehkost...

...až k zblití:-(((

M. Pechr 1.1.2011 20:11

Ještě uvidíme...

...nemám v těchto věcech ohledně unie zatím příliš jasno, ačkoliv lecos jsem již taky přečetl např. ZDE: http://www.reformy.cz/

...nicméně drobounký příklad který se mně dotkl, když díky nařízení unie jsem byl donucen absolvovat kurz pro prodejce antiparazitárních přípravků pro psy a kočky (obojky a spreje proti klíšťatům a blechám), běžná věc, kterou jsme prodávali bez obtíží mnoho let, pokud jsme se řídily dle návodu (hlavně kupující zákazníci, kteří nakonec přípravek aplikují), za tento kurz, který byl nejméně z 80 %  zaměřen na kdeco jiného, jen ne na skutečně užitečné a praktické dovednosti, jsem zalatil 4500,- + náklady na ubytování a cestu. Ano, zajímavé informace, dokonce mohu prodávat i brufen a acylpyryn, léčivé čaje(ve zverimexu ). A to jen proto, abych nadále směl prodávat to co doposud, navíc evidence, hrozba kontroly apd... prodejem antiparazitik  budu tyto náklady splácet několik sezon. Nařízení unie. A to je jen okrajová záležitost, z vyprávění člověka z jiného oboru znám nákladnější a stupidnější případy... ...povinné čipování psů v našem kraji je taky pěkná debilita.(což nevím jestli v tom má prsty unie, ale nedivil bych se...).....a bude hůř ...

T. Veleman 1.1.2011 20:41

Re: Ještě uvidíme...

Snad hůř nebude,chápu Vaše obavy.Hezký Nový rok.