19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H.K. 15.12.2009 14:43

Životní filosofie každého jednotlivce,

 je daná jeho zděděnou genetickou výbavou, výchovou, prostředí ve kterém každý vyrůstá a vlastními zkušenostmi. Výchova a prostředí v kterém vyrůstá je ovlivněno tradicemi. Tradice působí dlouhodobě.  V Evropě vyrůstají z kořenů antické filosofie a křesťanství.

Lerak 15.12.2009 10:35

Kvalitně napsáno

a nezbývá než s textem souhlasit. Díky.R^R^R^

IH 15.12.2009 10:30

Chyba je v nesmyslnosti otázky zda je či není bůh v jakékoliv podobě

Problém je, že nelze odpovědět a domnívám se, že odpověď nebude existovat nikdy. Bohužel na tuto otázku si lidé běžně odpovídají a tím vznikají společenství lidí, které se označují jako ateisti, křesťani, muslimové, judaisti, jehovisti, evangelíci, hinduisti atd. Řadil bych sem i totalitní ideologie jako je fašizmus , komunizmus, nacionalizmus. Mají společnou víru v nedokazatelné, ale v zásadně odlišná dogmata. Jakákoliv dohoda není v principu možná, protože největším hříchem všech je pochybnost o vlastní víře.  Možná je jen tolerance, ale ta je vynucená a hlavně nebezpečně křehká. Viz v současnosti probíhající válečné konflikty na území, kde geograficky sousedí území obývané různými skupinami. Největší chybou, které se dopouští naše společnost je, že nepřipouštíme náboženskou protipropagandu. To znamaná   ukazovat nejen na klady, ale i na nebezpečnost náboženských ideologií tj. v současné době islámu. S tímto objektivním přístupem by se museli seznámit děti ve školách a tedy i děti muslimských přistěhovalců. Je to sice chabá cesta na zastavení muslimské expanze, ale aspoň něco.

Martin II 15.12.2009 10:48

Re: Chyba je v nesmyslnosti otázky zda je či není bůh v jakékoliv podobě

Každé fanaticky vyznávané náboženství je jako návrat do středověku a ještě dál,do doby kamenné,kdy lidé věřili,že hrom uhodil,protože se ""bůh"" zlobí. Už tehdy dovedli někteří chytráci využít blbosti lidí a prohlásili se za "bohem vyvolené",kněží. V 21 století by snad už lidi mohli mít rozum a přestat blbnout s náboženstvím.

lucinapes 15.12.2009 10:58

Re: Chyba je v nesmyslnosti otázky zda je či není bůh v jakékoliv podobě

co do toho pletete boha či Boha? Jde o to, s kým chci společně a svobodně žít, koho si pustím do své blízkosti, aniž mám pocit ohrožení.

Ih 15.12.2009 11:58

Re: Chyba je v nesmyslnosti otázky zda je či není bůh v jakékoliv podobě

Lucinapesi, to je jednoduché, protože se může stát, že si nebudete moci vybrat s kým chcete žít, Např. víra v Mohameda lidí ve Vašem okolí to nedovolí. Jednoduše, nebudou se s Vámi mazlit, protože jich bude víc.  Buď odejdete nebo se k nim přidáte. Není to tak dlouho, kdy u nás měli potíže evangelíci v katolickém prostředí. Tento princip bude vždy platit, pokud si lidé neuvědomí, že jakékoliv náboženství a to i ateizmus je cesta do pekel

Kalamajka Mike 15.12.2009 13:38

Re: Chyba je v nesmyslnosti otázky zda je či není bůh v jakékoliv podobě

Kde je v ateismu nějaký Bůh, že ho řadíte k náboženství? ;-)

IH 15.12.2009 14:18

Re: Chyba je v nesmyslnosti otázky zda je či není bůh v jakékoliv podobě

Ono je trochu jedno jestli věříte, že bůh je nebo věříte, že bůh není. Podstata je v tom iracionálním přístupu, který rozděluje lidi a žene je proti sobě.

RomanL 15.12.2009 14:19

Re: Chyba je v nesmyslnosti otázky zda je či není bůh v jakékoliv podobě

... oblíbený omyl věřících, že každý musí věřit v nějakou blbost...

Míra 15.12.2009 13:01

Nevypořádáme-li se s islámem my, vypořádá se islám s námi - ohněm a mečem!

Bůh se stal zosobněním sil, které nešlo pochopit a ovládnout. Přijetím Boha člověk přiznává svoji malost před přírodními (vesmírnými) zákony a podřízení se jim. Proto je tak velký rozdíl mezi křesťanstvím a koránem: křesťanství je založeno na existenci vesmíru a člověka ve světě, zatímco islám staví člověka (Prorok) nad všechno ostatní. Výsledkem odlisné filosofie pak je snaha křesťanů o život v míru proti snate islám podřídit ostatní svět rovnou násilím, resp. krutostí. Z tohoto pohledu je zřejmé, že dojde ke střetu civilizací - válce.

Otázkou je, kdo zaútočí první a získá výhodu překvapení. Mám obavu, že křeťani to nebudou a než zvednou zadky od televizí, bude po válce. Křesťani nebudou vybiti, ale kolonizováni, aby se stali tvůrci hodnot pro pravověrné následovníky Proroka. Máme možnost buď pokleknout a přijmout vládu islámu nebo jít s hlavou vztyčenou do boje. Prvním krokem v tomto boji musí být zákaz veřejného provozování islámu v křesťanské společnosti, druhým krokem musí být zrušení všech neveřejných aktivit islámu, tj. otevření islámských modliteben veřejné kontrole občanů i během konání bohoslužby. V opačném případě absolutní zákaz provozování islámských církevních obřadů.

Nelze vynechat problematiku přistělovalectví. Imigranti musí při vstupu do země prokázat, že se vzdali islámu a přijímají evropské zákony. Žádné multikulturní výjimky. Současně je třeba zavéstturistická  víza pro vstup do EU, povinnost pro islámské "turisty" hlásit se pravidelně na policii a před skončením platnosti víza prokazatelně opustit Evropu. Jen takovým či obdobným způsobem lze zachovat Evropu svobodnou. To ovšem předpokládá jednotný postup občanů Evropy v právním rámci EU. Jednotlivé státy nemají šanci obstát v boji proti islámu.

Nevypořádáme-li se s islámem my, vypořádá se islám s námi - ohněm a mečem!

miroslav.vojta@volny.cz

Harpyje 15.12.2009 10:27

Náboženství míru podle exkancléře Schroedera

Krásným, autorovi článku určitě známým příkladem, ilustrujícím "povýšenost elit", o které se zmiňuje, je článek ex kancléře Schroedera v tištěné Zeit, kritizující výsledek švýcarského referenda. Zákaz stavby minaretů údajně vykazuje muslimy na okraj společnosti. "Islám není žádná politická ideologie, nýbrž mírové náboženství, jak stojí psáno v koránu", poučuje své čtenáře atheista Schroeder

(http://www.zeit.de/gesellschaft/zeitgeschehen/2009-12/minarett-verbot-schweiz-schroeder).

Fundovaná odpověď Necly Kelek, socioložky tureckého původu, demaskuje pokrytectví hlasatelů multikulturalismu a měla by být pro každého z nich povinnou četbou, poučnější, než četba koránu . Vyčítá mu nejen neinformovanost ale i lživý a vypočítavý postoj. Jeho dvojí metr diskriminuje ve skutečnosti ženy, menšiny a sekulární muslimy, ke kterým se se autorka též čítá, protože vyjímá muslimy z universality lidských práv a osvícenských hodnot. Podle ní jsou to muslimové, kteří se svým odporem vůči občanské společnosti staví mimo ni a na její okraj. Minarety jsou symbolem tohoto dobrovolného vymezování. V této souvislosti bych ještě ráda připomněla Erdoganovu řeč z roku 2008 v Kolíně nad Rýnem, v které varoval německé Turky před asimilací, kterou nazval zločinem proti lidskosti.

Informace 15.12.2009 12:48

Re: Náboženství míru podle exkancléře Schroedera

Souhlasím, a tohle Erdoganovo Turecko chce vstoupit do Unie. A vstup je podporován, alespoň v různých, prozatím nezávazných, prohlášeních evropskými politiky a Obamou. Zdůvodňují to tak, že by se jinak Turecko dostalo do vlivu arabských států, do sféry vlivu Iránu. Mají tyto strategické úvahy převážit nad evropskými kulturními a civilizačními zájmy? Za patnáct let by bylo Turecko nějvětším státem v Unii se svými víc jak sto miliony obyvatel. 

Harpyje 15.12.2009 13:19

Re: Náboženství míru podle exkancléře Schroedera

I prezident České republiky se zasazuje o vstup Turecka do EU! ;-D Naštěstí není jeho vliv rozhodující. Osobně jsem přesvědčená, že se potvrdí to, o čem psal nedávno pan Fištejn ve svém vynikajícím článku, zde na Psu. O tom, že se Turecko už definitivně odvrátilo od Evropy, jsou přesvědčeni i jiní: 'Iran is our friend,' says Turkish PM Recep Tayyip Erdogan, http://www.spiegel.de/international/world/0,1518,660635,00.html, http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1218446173678&pagename=JPArticle%2FShowFull a nakonec i nedávné erdoganovy hrozby vůči Israeli.

Informace 15.12.2009 13:59

Re: Náboženství míru podle exkancléře Schroedera

I Berlusconi je pro vstup Turecka do EU. Jenomže pro toho je zahraniční politika jenom obchod. Proto se i přátelí s Putinem. Putin prý byl první, co mu přál brzké uzdravení.

Harpyje 15.12.2009 15:09

Re: Náboženství míru podle exkancléře Schroedera

Chudák. Ale to měl ještě štěstí v neštěstí, mohl totiž taky dopadnout třeba jako http://it.wikipedia.org/wiki/Wolfgang_Sch%C3%A4uble . Politici žijí nebezpečně.

Jakub S. 15.12.2009 14:25

Re: Náboženství míru podle exkancléře Schroedera

Moc dobrá upozornění a dobré odkazy, jako vždycky, S! Schroeder mi přitom dycky připadal soudný, inteligentní. Jak to? Čím si to vysvětlit? Naivitou - v jeho věku, postavení, při jeho vzdělání - ? Spíš kalkulem, dojemně minuvším cíl - ne?

Harpyje 15.12.2009 15:07

Re: Náboženství míru podle exkancléře Schroedera

Mně nikdy soudný nepřipadal, v mých očích to byl nejhorší kancléř, kterého Německo mělo. I když jsem - sypu si popel na hlavu - přispěla v roce 1998 k jeho zvolení. Ale po 16 letech jsem Helmuta Kohla nemohla ani vidět. Víš, že VH má dnes narozeniny? Přečti si tento článek: http://www.google.de/search?sourceid=navclient&hl=de&ie=UTF-8&rlz=1T4GZAZ_deDE351&q=FAZ+Necla+Kelek+Gerhard+Schr%c3%b6der Je to odpověď Necly Kelek na tu jeho koninu.

Glosator 15.12.2009 10:24

Souhlas s článkem

Takovýchto oblastí, kdy si občan myslí něco diametrálně odlišného, než by si oficiálně měl myslet je ale mnohem více. Pro nás ta situace zase není tak neobvyklá, za komunistů to bylo samozřejmostí.

Další takovouto sférou je současný trestný zákon, který zrušil trestnost menších krádeží. Protože se současně stále více stává trestným nosit na bundě nesprávné nášivky, dostáváme se tak, když odhlédneme od naprosto nestrovnatelné míry teroru, na úroveň soudruha Stalina. Člověk, zastávající nesprávný názor ("sociálně cizí") je mnohem horší než kriminálník ("sociálně blízký").

Pepek 15.12.2009 11:37

Re: Souhlas s článkem

Jakkoliv to socialisti myslí dobře, stejně to vždy špatně dopadne...;-(

IH 15.12.2009 12:11

Re: Souhlas s článkem

Souhlasím, měl by se trestat už i pokus o krádež natož pak zavádět limity. Ten kdo krade musí být potrestán za to, že krade a ne za to co ukrad. Člověk, který nosí symboly totalitních ideologií, protože je chce obnovit, musí být potrestán, protože společnost se musí bránit a ne to tolerovat jako nesprávný názor.

Martin II 15.12.2009 10:12

Přitom je to...

celkem jednoduché, každý imigrant je povinen se podřídit zákonům té země,ve které chce žít. Za co ti EU úředníci berou prachy,když nedovedou vydat tak jednoduché a spravedlivé nařízení.

hlava22 15.12.2009 10:27

Re: Přitom je to...

ono to není vůbec jednoduché. Většinou zákony dodržují a teror se odehrává ze začátku  jen v komunitě, takže je nepostižitelný. Navíc chtějí "jen" respektování svých zvyklostí. Až když jejich počet naroste nad únosnou mez, stávají se projevy jejich nesnášnlivosti nepříjemné pro většinovou populaci. Navíc řádnému postihu brání jednak právě komunitní bariera ( nemáme tu kolektivní tresty, byly by zapotřebí  ) a druhak multikulti, kteří obranu demokratických práv evropanů považují za xenofobii a rasismus.

lucinapes 15.12.2009 11:02

Re: Přitom je to...

nepřipomíná vám to třeba choroboplodné zárodky? Ale fuj, vždyť jsou tak zajímavě jiné a mohli bychom spolu tak hezky vycházet...

JaS 15.12.2009 10:02

A co takhle

přestat podporovat jakékoliv náboženství a vést lidi k pěstování vlastního rozumu nezaloženého na pohádkách a výmyslech náboženských vůdců všech stran? Lidi mohou spolu jednat a vycházet slušně i bez strachu z jakéhokoliv Pánaboha, když si uvědomí, že je to tak správně a že to jinak stejně nejde! Náboženství jsou jen záminka k udržování moci skupin lidí, kteří chtějí vládnout ostatním a rozeštvávají je proti sobě, aby z toho měli prospěch.

JH 15.12.2009 10:00

Švýcarsko už muslimové měli !!!

Byl jím kdysi Libanon, úžasně prosperující bankovní dům Blízkého východu, prosperující turistická destinace, dopoledne lyžovat, odpoledne se koupat v teplém Středomoří. Ale jakmile arabští muslimové přečíslili svojí natalitou pracovité křesťanské muslimy, tak to vzalo šílený konec: 20 let občanské války uvrhlo zemi o pár století zpět. A tak to bude vypadat i s Evropou, když je odtud (kromě asimilovaných) hned nevykopeme! Je to kruté, ale je to pud sebezáchovy. Bohužel politici odtržení od života ho nemají. Taky myslí maximálně jen na 4 roky dopředu.

Harpyje 15.12.2009 10:02

Re: Švýcarsko už muslimové měli !!!

Ti "křesťanští muslimové" se Vám povedli! ;-D ;-D ;-D

5P 15.12.2009 10:22

Re: Švýcarsko už muslimové měli !!!

Proč? Naopak to spojení přesně vyjadřuje jak to před válkou v Libanonu chodilo. Lépe to napsat nešlo

Kalamajka Mike 15.12.2009 10:49

Neplácejte nesmysly.

Buď je člověk muslim nebo křesťan, žádný Biblekorán nikdo nevyznává.

JH 15.12.2009 13:43

pracovité křesťanské muslimy

Samozřejmě jsem se přepsal, ale pak mi to přišlo jako dobrá sranda a už jsem to na pracovité křesťanské Libanonce nechtěl přepisovat. Známý tam kdysi dávno delší dobu pracoval a považoval Libanon za úžasnou zemi. Když pak později viděl, co z toho všeho zbylo, tak málem brečel. Nicméně vznik Libanonu je zajímavý, vznikl při dělení osmanské říše proto, aby arabové-křesťané měli svůj stát, aby tam byli většina. Nějaký čas to vydrželo ...

VL 15.12.2009 10:41

Re: Švýcarsko už muslimové měli !!!

Tu změnu ovšem způsobilo to, že si tam pustili miláčky multikulturní Evropy - "Palestince", neboli stejnou verbež, která v současnosti likviduje jih Švédska.