22.1.2022 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

EVROPA: Nastal obrat?

V nedávných týdnech jsme sledovali, jak francouzskou veřejnost rozhýbal případ šestnáctileté Mily. Dívka prohlásila, že islám je náboženstvím nenávisti. Sklidila za to vlnu nenávisti, výhrůžky smrtí a znásilněním.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kouřil 25.2.2020 8:09

Připadá mi, že slovní spojení "fašizující levice" je opravdu originální, vezmeme-li v úvahu, že fašizmus je levicový a byl kdysi přesunut na pravou stranu komunisty, aby se zbavili konkurence. Je jen otázkou, proč to celý svět přijal. Že by tam začínala "politická korektnost", která nás převedla až do dnešního masarmu?

D. Polanský 25.2.2020 8:03

Ještě štěstí, že je tu realita, a ta kašle na teorie, ideály, vysněné představy apod. nesmysly.

V. Církva 25.2.2020 7:44

Tak jak se to vezme. Katolictví a rodinu "protigender" to obhajují především konzervativci (a každý rozumný člověk).

Zdůrazňování národa, euroskepticismus to je řekněme pravicové národovectví a nemusí být ještě "toxické", navíc když EU vedou neobolševici. Globální kapitalismus, záleží co se pod tím myslí. Pokud to jak se výroba tupě převádí do Číny, která se nám směje a evropská civilizace se stává zranitelnou a upadající. Proti tomuto extrému musí být každý rozumný člověk. Tak je to možná národovecká i konzervativní agenda (a, hloupě i socialistická). Ilegální masová migrace z Afriky, tam je to podobné.

Neofašistické strany, (pokud nebereme jenom nálepku pro lidi co nechtějí "modernismus") jsou tak ty které to s národoveckou agendou přehání do extrémů a jsou schopni jít až do agrese a násilí.

Vzhledem k tomu že Lepenovce i Trikoloru nám tisk zastiňuje a obrázek AfD pokřivil, nemohu posoudit jak moc se pohybují v extrému.Trikolora ale skoro určitě ne.

R. Tichý 25.2.2020 7:02

Na rozdil od "liberalnich" aktivistu=fasizujici levice, chteji Vami zminovane strany svuj program prosazovat na zaklade vyhranych voleb.

To, ze je nechcete volit, je Vase pravo.

V. Církva 25.2.2020 6:59

Tak oni si liberálové říkají. Možná by bylo dobré psát tzv. nebo údajní, ale vzhledem k mainstreamovému tisku tomu rozumíme tak jak to je. Navíc se zdá že i ten původní pravicový liberalismus je přežitý, protože se neubrání Islámu, "modernistům" ani jinému zlu.

Fašizující se pak dá pochopit dvěma způsoby. Pokud jako metodu nedemokratickou davovost a stádovitost ulice, jsou tito fašizující. Pokud ve smyslu nadřazenosti národa, pak nahradili národ jiné ideologie používající stejné metody.

K. Salajka 25.2.2020 6:46

Tak Vám se zdá, že tu válku zahájili ti, co jsou ve Francii usedlí ?

K. Salajka 25.2.2020 6:43

Macronova sdělení si už dlouho pozornost nezaslouží. Teď je před volbami. Reálnost většiny jeho představ vystihl Charlie Hebdo, když na obálku umístil Emanuela s "těhotnou " chotí s titulkem : "Věříme v zázraky". Pod vlivem E.M. se tvoří katechismus EU - je v něm právě tolik realismu jako ve středověké scholastice.

Š. Hašek 25.2.2020 6:37

Pamatuji se jednu otázku z psychotestů. Něco ve smyslu:

Může si okradený za to, že byl okraden? ..... pokud dotyčný odpověděl ANO ..... tak letěl.

Samozřejmě v souvislosti s jinými otázkami, Ten test nebyl mudrováním na celý večer - šlo o principy a náhled. Taky IQ, atd.

Zkráceno.

A. Reček 25.2.2020 6:26

Francie sklízí plody "pokrokové" multikulturní vize.

M. Mařák 25.2.2020 5:57

Národ, katolictví, boj za tradiční rodinu a proti gendru a tak, emigrantům z Afriky a globálnímu kapitalismu, silný sociální akcent založený na občanství jednotlivých států, nebo alespoň EU, vypjatý euroskepticismus a často požadavky na vystoupení z NATO. To je zhruba syntéza programu současných neofašistických stran.

Mně to mnohem více připomíná strany typu Trikolóra, nebo Lepenovce a podobně.Pokud je vnímáte jako levici, OK, no problem.

M. Adler 25.2.2020 5:40

Svižně napsané, děkuji. Škoda jen, že pan autor v duchu současného trendu nazývá fašizující levici "liberály." Ač si tak sami říkají, nic liberálního na jejich ideologii či chováni není. Naopak, ta korupce termínu je součástí jejich podvodu a mocenské manipulace.