1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


Diskuse k článku

EVROPA: Následky nemoudrosti II

Atmosféra kolem islamismu v Evropě houstne. Nejen Německem dnes pochodují stovky a tisíce lidí kolem hnutí Pegida. Už i v Česku vidíme transparenty s nápisem Islám v ČR nechceme.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Plocek 30.1.2015 23:36

Re: Následky nemoudrosti II

Pane Čech, přesto si myslím, že je to naše chyba, nás občanů, kteří trpně jako ovce sneseme cokoliv. Tudíž i neschopné politiky, pracovníky státních úřadů, institucí. Mohl bych vulgarizovat: co jsme si zvolili, to máme. Ale nechci. Ale, když se nám něco nelíbí, tak nezalézat, ale protestovat a bojovat za nápravu. Ale chápu, že to v Česku nejde. Zažil jsem několik situací, kdy se něco nelíbilo. Nespokojencům jsem nabídl, že dojdu za odpovědnou osobou a pozvu ho na setkání s nespokojenci, abychom si o problému pohovořili. Nespokojenci prohlásili, že je to těžké a vytratili se.  A v tom je ten problém.

P. Mach 30.1.2015 22:24

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

TO jste si vycucal z kterého prstu, že v době neolitu žilo ve střední Evropě 58 lidí? Země je schopná uživit až 35 miliard lidí, takže bez starosti.

P. Sulc 30.1.2015 21:31

Re: Následky nemoudrosti II

Taktez preji prima weekend, beze snehu.

J. Kanioková 30.1.2015 19:27

Naprostý souhlas, autore..

J. Kanioková 30.1.2015 19:26

Re: Od Konvičky se odvrátili všichni

""Od Konvičky se odvrátili všichni jeho kolegové. A někteří jeho výroky považují za nechutné.""

Nepaušalizujte, nemáte pravdu..

Vy máte zřejmě raději pokrytecké okecávání..

J. Kanioková 30.1.2015 19:24

:))))))))

Z. Žíkovecký 30.1.2015 19:18

Re: Následky nemoudrosti II

Takže většinový systém? Pak se ovšem nedivte, až to dopadne jako v Litoměřicích: tam měli na výběr mezi KSČM a muslimem za ČSSD.

J. Kučera 30.1.2015 18:18

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

Velkým šlágrem alarmistů v šedesátých letech minulého století, stejně jako dnes globální oteplování, bylo tvrzení, že do roku 1980 bude svět natolik přelidněn, že dojde ke globálnímu hladomoru. Nedošlo. Je to proto, že stejně jako bakterie, kvasinky, plísně, živočichové i rostliny nemají lidé t.zv. logaritmický růst trvale. Logaritmickým růstem se nazývá fáze, kdy se v pravidelných časových intervalech populace (čehokoliv živého) zdvojnásobuje. Po logarotmické fázi, daleko dříve, než dojde k limitaci zdroji živin, rychlost růstu klesá až do t.zv. stacionární fáze. Evropa před vlnou imigrace dosáhla této stacionární fáze. Stejně se k tomu blíží Latinská Amerika a Asie. Afrika by tam byla rovněž, ale díky spasitelským tendencí se uměle udržuje v logaritmické fázi (v biologii se tomu říká "fed-batch").

P. Vaňura 30.1.2015 18:15

Re: Evropské hodnoty neexistují, jen, že bychom

Pane Janyška, a proč by měly existovat kosovské, albánské a pravoslavné hodnoty? Domyšlení Vašich teorií znamená, že existují jen osobní hodnoty.

ALE i v nacionalistické Evropě počátků 20 století Evropané o evropských hodnotách vůbec nepochybovali!

P. Vaňura 30.1.2015 18:06

To je dáno tím, že nejsme schopni jim odpovědět stejně

Např. stejnou hodnotu mají v takovém případě ideologie, které jsou založeny na otrokářství, patriarchát, kde je celá rodina majetkem otce, který ji může prodat do otroctví, rasismus v nejrůznějších podobách, antisemitismus, včetně boje za čisté árijské Německo atd., kanibalismus, lidské oběti bohům a jiné stejně "hodnotné" filosofické konstrukce.

P. Čech 30.1.2015 18:02

Re: Následky nemoudrosti II

Toto již lidé dělají více než 200 let.Bez jakéhokoliv výsledku. Výjimkou jsou pouze Švýcaři. Pokud nebude do základu rozvrácen systém moci politických stran a pokud nebude tento nahražen skutečnou zastupitelskou demokracií, nestane se nic. Nemá totiž valného smyslu se snažit o změny politických stran či zakládání jiných (dnes jich máme jen u nás cca 150). Jediné, co může pomoci je zásadní změna politického a společenského systému na systém skutečně demokratický, kdy si občané vládnou sami a nepotřebují k tomu žádné prostředníky typu politických stran. Příklad země, kde to takto a navíc velice efektivně funguje existuje. Jsou jím dvě země. Švýcarsko a Lichtenštejnsko Tyto země, když začaly budovat svůj skutečně demokratický systém (zastupitelskou demokracii) před více než 200 lety, začínaly od nuly a neměly se od koho učit. My jsme na tom neskutečně lépe. Učit se však musíme tam, kde to opravdu funguje a ne tam, kde jsou jen samé problémy.

P. Čech 30.1.2015 17:51

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

Něco do sebe to ovšem má.   Nedávno jsem někde četl, že za doby Karla iV žilo na území dnešních Čech 340 000 lidí. Před 5000 lety žilo na úzení střední Evropy 58  lidských jedinců. V roce 1960, kdy jsem navštěvoval gymnázium jsme se učili, že na světě žije 1,8 miliardy lidí. Dnes nás je téměř 8 miliard. Pokud se s tím něco nebude dělat za 100 let se lidé navzájem sežerou (obrazně řečeno). Planeta Země lidstvo neuživí. Lidé se totiž množí jako myši a to geometrickou řadou. Nemálo k tomu přispívají také ti, kteří nazývají lidský plod dítětem. Ono totiž plod se stává dítětem až okamžikem narození. Také jsem před časem sledoval v televizi debatu marxisty a anglikánského pastora. Pastor vypočetl, že kdyby od roku 1 n.l. neexistovaly války a morové a jiné epidemie, bylo by dnes na Zemi 100 miliard lidí. Myslíte, že by tato Země tolik lidí dokázala uživit? Já si to nemyslím.

P. Čech 30.1.2015 17:37

Re: Tolerance?

Je třeba to ovšem neustále opakovat a sdělovat lidem, aby znali pravdu.Na moci různých církví stály ještě nedávno téměř všechny světové systémy a na moci politických stran stojí většina systémů dnešních. Obé je špatně.

J. Kyselková 30.1.2015 17:33

Re: prof. Konvicka

Do posledního Hyde parku přijelo půl autobusu muslimáků, kteří hlučeli a tleskali i dříve než kdo domluvil. Mnozí mají asi potíže s češtinou. Byl to velmi manipulativní pořad, jak jeden ůčastník veřejně prozradil, bylo podmínkou dodržet, co je tabu.

J. Kyselková 30.1.2015 17:27

Re: Od Konvičky se odvrátili všichni

Co vlastně chcete, pane Erate ? Máte kuklu na hlavě ? Co všechno se musí stát, by Vám došlo, že netolerantní muslimská kultura a jejich právo šária jsou pro naši zemi nežádoucí a nebezpečné !!! Setrval jste rozumem a odvahou  v mateřské školce ?

K. Janyška 30.1.2015 15:06

Evropské hodnoty neexistují, jen, že bychom

sečetli všechny hodnoty, které se nacházejí na evropském kontinentu, i ty které vyprodukovali muslimové v Kosovu, Albánii a třeba i v Bosně. Také ty pravoslavné, srbské, řecké a tak... Dzp.

J. Krásenský 30.1.2015 14:50

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

5. Svobodné vyznání? Ale jděte. Co je to za svobodu, pokud jsou věřící vystavení neustálému zesměšňování a podezřívání. Ano, ještě nás nezavíráte, ale .... například falšujete historii, přepisujete knihy, odpíráte nám naši svobodu svědomí, odpíráte nám právo na výchovu dětí podle našeho svědomí a naší víry.

J. Krásenský 30.1.2015 14:43

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

4. Rovné postavení mužů a žen? Kvo kvo kvo kvóty

J. Krásenský 30.1.2015 14:42

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

3. Nedotknutelnost majetku? Je vykupována pravidelným "výpalným" čím dál vyšších daní. Nedotknutelnost majetku byla v minulém roce popřena rozhodnutím ČNB o devalvaci koruny.  Nedotknutelnost majetku je popřena pravomocemi úředníků, ekologů, občanské společnosti a exekutorů. O nedotknutelnosti majetku by mohli vyprávět majitelé účtů ve Švýcarsku nebo na Kypru - i když z opačných důvodů.

J. Krásenský 30.1.2015 14:38

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

2. Právo na spravedlivý soud. V multikulturním prostředí, kde je důležitější pohlaví a barva kůže? Od chvíle, kdy "dobrodinci" odstranili z právního systému Presumpci neviny, jsme přestali být státem právním a soud hledí na kauzy politicky, tedy kulturně politicky.

J. Krásenský 30.1.2015 14:31

Re: Následky nemoudrosti II

Děkuji za hezkou ukázku kultury odpovědi. Ujišťuji Vás, že jsem nikdy američany nevinil ze zabíjení malých dětí ve Vietnamu. Vyčítám vlně de-bilního extremistického trockizmu, že donutil vlády USA nevyhrát válku proti zločinnému komunizmu ve Vietnamu. Inu rozčilujete se vlastními myšlenkami, které nemají se skutečností mnoho společného. Přeji hezký víkend.

J. Cervenka 30.1.2015 14:30

buh =allah

moc hezky napsany - ale muslim neomezuje pravo krestana ci zida verit v boha, neb je to pry stejnej buh jako jejich allah. Ale atheisti se musi zabijet. To je zakon a ten nelze menit. To je v ty sileny knizce koranu. Ten lze zakoupit, stejne jako Mein Kampf.

J. Krásenský 30.1.2015 14:26

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

1. Právo na život? Počaté děti nemají právo na život. Připravuje se půda pro usmrcování stále starších plodů až k potratu porodem, který už praktikují v některých státech USA. Prosazováním euthanázie ztrácejí právo na život společensky nepohodlní jednak prakticky, neboť v zemích, kde se euthanásie praktikuje je minimálně polovina klientů usmrcena v rozporu se zákonem (Marta Munzarová Kluzký svah). Od osmdesátých let minulého století extremističtí ekologové hlásají myšlenku o "redukci" lidstva na Zemi. Toho se již chytají dobrodinci Bill Gates, G. Soros a další a uvažují o "konečném"  počtu do jednoho sta milionů jedinců. Hitler a Stalin jsou proti nim lidumilové. Hodnota života v Evropě nemá stejnou váhu, srovnejte desítku mrtvých redaktorů francouzského pornopolitického plátku se stovkami vražd ze cti nejen Německých muslimů.

P. Vaňura 30.1.2015 14:00

V podstatě ani úplně nejde o islám

Jde o to, že se jako kobylky slétají do Evropy přemnožené PRONÁRODY, které chtějí abychom je živili a dokonce se jim podřizovali.

NĚT ČELOVĚKA, NĚT PROBLEMA!

Nejlepší je proto imigraci nepřizpůsobivých zejména muslimů ZASTAVIT a ty, co tu už jsou nějak vyexpedovat do zemí původu.

Ponechat tu jen ty, kteří se PLNĚ ASIMILUJÍ!

E. Erat 30.1.2015 13:58

Od Konvičky se odvrátili všichni

jeho kolegové.A někteří jeho výroky považují za nechutné.Ona i na té jeho demonstraci byla pěkná snůška živlů.Vrah,který dostal 13 let za rasovou vraždu cikána,bývalí představitelé neofaštických stran z devadesých let,komunista Doubrava za Úsvit,Volfová za kdovíkoho,zoufalkyně Černochová za uvadající ODS.Poturčenec Okamura v davu atd.Pan Konvička by se měl dále raději věnovat broukům,v těch je prý dobrý.V rozhovoru řekl,že byl v Turecku v roce 91 stopem (tj.jediná osobní zkušenost),že čerpá z Koránu a ze sto let starého Ottova slovníku náučného.Zřejmě i románů K.Maye Ve stínu padišáha apod.Opravdu kvalifikovaný expert na islám.Zbyněk Petráček tu demonstraci nazval Pegidou ubohých a měl pravdu.

E. Erat 30.1.2015 13:47

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

A Turecko ne ?

J. Boleslav 30.1.2015 13:35

Re: prof. Konvicka

Jenomže nejdřív za 3 roky, a to už tady může být docela přemuslimákováno.

Z. Žíkovecký 30.1.2015 13:27

Re: Následky nemoudrosti II

To, že máme takové politiky, je vina všech, kdo se nesnaží o to, abychom měli lepší. Nestačí jen jednou za 4 roky jít k volbám, je třeba průběžně se angažovat v nějaké politické straně: buď se pokusit nějakou dát do pořádku, nebo založit novou.

R. Langer 30.1.2015 13:00

Re: Tolerance?

Ale tak to samozřejmě je, vždyť politika není ničím jiným, než zesvětštělým náboženstvím pracujícím na úplně stejném principu - slibováním neexistujících výhod za cenu jediné správné víry... ;-)

V. Kain 30.1.2015 12:50

Re: prof. Konvicka

V posledním Hyde Parku se pana docenta snažila zdeklasovat redaktorka takovým způsobem,že pro takovou nánu nemám jiný výraz,než že to je sudokopytník s rohama.Věřím tomu,že se mohamedánům nepodaří evropu zotročit,Už dneska je odpor velice silný i když vlády se snaží obyvatelstvu lhát s vydatnou pomocí medií.Situace se bude obracet a názory užvaněných politiků taky,aby si udrželi svoje výnosná místečka.U nás máme několik takových specialistů a mezi nimi vyniká současný premiér.Vypadá to,že někteří politici kteří v životě toho udělali moc málo a nebo vůbec nic půjdou díky voličům z poslanecké sněmovny do důchodu.