11.8.2022 | Svátek má Zuzana


Diskuse k článku

EVROPA: Následky nemoudrosti II

Atmosféra kolem islamismu v Evropě houstne. Nejen Německem dnes pochodují stovky a tisíce lidí kolem hnutí Pegida. Už i v Česku vidíme transparenty s nápisem Islám v ČR nechceme.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 30.1.2015 19:27

Naprostý souhlas, autore..

P. Vaňura 30.1.2015 18:06

To je dáno tím, že nejsme schopni jim odpovědět stejně

Např. stejnou hodnotu mají v takovém případě ideologie, které jsou založeny na otrokářství, patriarchát, kde je celá rodina majetkem otce, který ji může prodat do otroctví, rasismus v nejrůznějších podobách, antisemitismus, včetně boje za čisté árijské Německo atd., kanibalismus, lidské oběti bohům a jiné stejně "hodnotné" filosofické konstrukce.

K. Janyška 30.1.2015 15:06

Evropské hodnoty neexistují, jen, že bychom

sečetli všechny hodnoty, které se nacházejí na evropském kontinentu, i ty které vyprodukovali muslimové v Kosovu, Albánii a třeba i v Bosně. Také ty pravoslavné, srbské, řecké a tak... Dzp.

P. Vaňura 30.1.2015 18:15

Re: Evropské hodnoty neexistují, jen, že bychom

Pane Janyška, a proč by měly existovat kosovské, albánské a pravoslavné hodnoty? Domyšlení Vašich teorií znamená, že existují jen osobní hodnoty.

ALE i v nacionalistické Evropě počátků 20 století Evropané o evropských hodnotách vůbec nepochybovali!

J. Cervenka 30.1.2015 14:30

buh =allah

moc hezky napsany - ale muslim neomezuje pravo krestana ci zida verit v boha, neb je to pry stejnej buh jako jejich allah. Ale atheisti se musi zabijet. To je zakon a ten nelze menit. To je v ty sileny knizce koranu. Ten lze zakoupit, stejne jako Mein Kampf.

P. Vaňura 30.1.2015 14:00

V podstatě ani úplně nejde o islám

Jde o to, že se jako kobylky slétají do Evropy přemnožené PRONÁRODY, které chtějí abychom je živili a dokonce se jim podřizovali.

NĚT ČELOVĚKA, NĚT PROBLEMA!

Nejlepší je proto imigraci nepřizpůsobivých zejména muslimů ZASTAVIT a ty, co tu už jsou nějak vyexpedovat do zemí původu.

Ponechat tu jen ty, kteří se PLNĚ ASIMILUJÍ!

E. Erat 30.1.2015 13:58

Od Konvičky se odvrátili všichni

jeho kolegové.A někteří jeho výroky považují za nechutné.Ona i na té jeho demonstraci byla pěkná snůška živlů.Vrah,který dostal 13 let za rasovou vraždu cikána,bývalí představitelé neofaštických stran z devadesých let,komunista Doubrava za Úsvit,Volfová za kdovíkoho,zoufalkyně Černochová za uvadající ODS.Poturčenec Okamura v davu atd.Pan Konvička by se měl dále raději věnovat broukům,v těch je prý dobrý.V rozhovoru řekl,že byl v Turecku v roce 91 stopem (tj.jediná osobní zkušenost),že čerpá z Koránu a ze sto let starého Ottova slovníku náučného.Zřejmě i románů K.Maye Ve stínu padišáha apod.Opravdu kvalifikovaný expert na islám.Zbyněk Petráček tu demonstraci nazval Pegidou ubohých a měl pravdu.

J. Kyselková 30.1.2015 17:27

Re: Od Konvičky se odvrátili všichni

Co vlastně chcete, pane Erate ? Máte kuklu na hlavě ? Co všechno se musí stát, by Vám došlo, že netolerantní muslimská kultura a jejich právo šária jsou pro naši zemi nežádoucí a nebezpečné !!! Setrval jste rozumem a odvahou  v mateřské školce ?

J. Kanioková 30.1.2015 19:24

:))))))))

J. Kanioková 30.1.2015 19:26

Re: Od Konvičky se odvrátili všichni

""Od Konvičky se odvrátili všichni jeho kolegové. A někteří jeho výroky považují za nechutné.""

Nepaušalizujte, nemáte pravdu..

Vy máte zřejmě raději pokrytecké okecávání..

F. Matousek 30.1.2015 10:07

prof. Konvicka

delá zásluznou práci ! Presto se od neho mnoho lidí zmasírovaných mediálním lhaním odvrací.

Je zapotrebí jeho hnutí podporit verbálne a nebát se jít i na demonstraci ! Az prijdou na ulici desetitisíce, jako v PEGIDE , oni se falesní a líní politici zacnou starat a nazývat veci pravým jménem.  Nebot zjistí, ze ztrácejí hlasy volicú.

V. Kain 30.1.2015 12:50

Re: prof. Konvicka

V posledním Hyde Parku se pana docenta snažila zdeklasovat redaktorka takovým způsobem,že pro takovou nánu nemám jiný výraz,než že to je sudokopytník s rohama.Věřím tomu,že se mohamedánům nepodaří evropu zotročit,Už dneska je odpor velice silný i když vlády se snaží obyvatelstvu lhát s vydatnou pomocí medií.Situace se bude obracet a názory užvaněných politiků taky,aby si udrželi svoje výnosná místečka.U nás máme několik takových specialistů a mezi nimi vyniká současný premiér.Vypadá to,že někteří politici kteří v životě toho udělali moc málo a nebo vůbec nic půjdou díky voličům z poslanecké sněmovny do důchodu.

J. Boleslav 30.1.2015 13:35

Re: prof. Konvicka

Jenomže nejdřív za 3 roky, a to už tady může být docela přemuslimákováno.

J. Kyselková 30.1.2015 17:33

Re: prof. Konvicka

Do posledního Hyde parku přijelo půl autobusu muslimáků, kteří hlučeli a tleskali i dříve než kdo domluvil. Mnozí mají asi potíže s češtinou. Byl to velmi manipulativní pořad, jak jeden ůčastník veřejně prozradil, bylo podmínkou dodržet, co je tabu.

K. Frauknecht 30.1.2015 7:29

Hezké.

Ano. V prvé řadě je to o systému hostitelských států (pozitivní diskriminace, potlačování tradičních hodnot, absence možnosti seberealizace...).

Za velmi podstatné považuji vzdělání imigrantů. Čím to, že mi celá situace s imigranty (ale i s nepřizpůsobivými a pod.) připomíná nevycválanýho fracka, který to zkouší kam až může dojít (v rodině, ve škole...) :-)).

P. Čech 30.1.2015 7:02

Tolerance?

Ano, ovšem je nutno se ptát jaká, kde a kdy.Tolerance absolutní není možná, poněvadž vždy vede k rozvratu jakéhokoliv společenství. Tolerance v demokratické společnosti má také svá omezení. Je zde vykonávána vůle většiny občanů, přičemž menšina má právo na odlišný názor. Tento může, avšak jen v mezích zákona i prosazovat, přičemž ovšem musí ctít vůli většiny. Jinak nelze hovořit o demokratickém zřízení. A nakonec kdy tolerance náboženská? Tehdy, pokud se nevměšuje do záležitostí světských. Toto by obzváště mělo platit tam, kde nábožensky založených a věřících lidí je menšina. Obecně by to však mělo platit všude, kde si občané přejí jako řídící útvar demokratický stát. Nelze totiž připustit dvě mocenská centra v rámci jednoho státu. Vznikl by tak zákonitě chaos, nepořádek a anarchie čili vždy ne řád. Tedy, muslimské hodnoty lze tolerovat jen tehdy, pokud jakkoliv neobtěžují většinu občanů. Ona totiž jakákoliv víra v jakéhokoliv boha neznamená nutně existenci nějakých mešit, Muezínů či dokonce práva Šaríja. Jinak řečeno, zákony země ti dovolují věřit v co chceš, ovšem nesmíš k tomu vyžadovat věci, které nejsou v místě obvyklé či většinové (zahalené ženy, bití žen, nadřazenost mužů a pod.).

J. Schwarz 30.1.2015 10:18

Re: Tolerance?

správně hodnotil církve Klaus když tvrdil, že není ničím víc než spolek zahrádkářů. Jen s tím rozdílem, že zahrádkáři se budou klanět půltunové dýni namísto Boha a jeho proroků. Dlužno poznamenat, že zahrádkáři na svou činnost od druhých nic nepožadují a nijak je neotravují, nechodí po domech vnucovat své tiskoviny ani "z náboženské povinnosti" všude nechodí v holínkách a čapce jako Béda Trávníček.

P. Čech 30.1.2015 12:44

Re: Tolerance?

Pan Klaus takto hodnotil církve celkem správně. Zapoměl ovšem podle stejného metru hodnotit politické strany. Tedy, politické strany nejsou ničím více než spolek zahrádkářů. Jen s tím rozdílem, že zahrádkáři se budou klanět půltunové dýni nemísto stranické ideologii a jejích pohůnkům - politikům. Dlužno poznamenat, že zahrádkáři na svou činnost od druhých nic nepožadují na rozdíl od politických stran, které dostávají ze státního rozpočtu obrovské, ničím nezasloužené peníze, nijak jiné lidi  neotravují, nechodí před volbami po domech a nevnucují lidem své sliby, neutrácejí státní peníze za nesmyslné billboardy a za ohlupující předvolební kampaně.

R. Langer 30.1.2015 13:00

Re: Tolerance?

Ale tak to samozřejmě je, vždyť politika není ničím jiným, než zesvětštělým náboženstvím pracujícím na úplně stejném principu - slibováním neexistujících výhod za cenu jediné správné víry... ;-)

P. Čech 30.1.2015 17:37

Re: Tolerance?

Je třeba to ovšem neustále opakovat a sdělovat lidem, aby znali pravdu.Na moci různých církví stály ještě nedávno téměř všechny světové systémy a na moci politických stran stojí většina systémů dnešních. Obé je špatně.

P. Maleček 30.1.2015 5:47

No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

Na to autor opět neodpověděl, až na nepříliš jasné odvolávání se na židovsko, křesťansko helenistickou tradici. A k té zrovna respektování svobod druhého moc nepatří, viz současné víc komunistické než helénské Řecko, o současném Rusku či nedávné Jugoslavii nemluvě.

Takže příště prosím polopaticky, evropské hodnoty jsou

1 -

2 -

3 - ....ať máme konečně jasno

P. Čech 30.1.2015 7:16

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

Máte pravdu, pane Malečku. Pouze bych si dovolil jednu připomínku. Ono totiž takovéto povídání (nechci zde říci zrovna žvanění) se týká nejen diskutovaného problému, ale  je nutno je chápat obecně.Novináři a politici se vyznačují především žvaněním o věcech, kterým nerozumí a ani rozumět nemohou. Není to totiž možné.  A tak můžeme dnes a denně slyšet o dodržování občanských práv (nikoliv práv lidských, to je něco jiného), přičemž zcela chybí jejich taxativní vyjmenování (občanská práva jsou 1,2,3 atd). Stejné je to i s t.zv. občanskými povinnostmi. Nikde nejsou vyjmenovány, avšak téměř všude se o nich hovoří a diskutuje. Jsou to skoro vždy plané řeči o ničem. Je velmi špatné, že se to týká dokonce i zákonů. I tam jsou používány ne zcela a nebo vůbec nikde nedefinované pojmy (nejlépe je definovat přímo v daném zákoně), což vede nutně k chaosu, k nutnosti každý paragraf všelijak vykládat a tedy i různě chápat. Naprosto stejné je to i s těmi evropskými hodnotami.

A. Bocek 30.1.2015 8:30

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

1.právo na život .2.právo na spravedlivý soud 3.nedotknutelnost majetku 4.rovné postavení mužů a žen . 5 svobodné vyznání i nevyznání . Šaríja je s některými na štíru , nechť islám odloučí církev od státu a modifikuje šaríju na evropské poměry a mohou zůstat.

P. Čech 30.1.2015 8:52

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

Jediný stát, který má odloučen islám od státu je Tunisko. Ovšem i tam dělá islám problémy. Jinak kromě hodnoty 1 a 5 nejsou v Evropě hodnoty 2,3 a 4 beze zbytku ctěny. Ono totiž nestačí právo pouze mít. Je nutno mít v rukou nástroj k jeho prosazení a to ve většině evropských států neplatí.

E. Erat 30.1.2015 13:47

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

A Turecko ne ?

J. Krásenský 30.1.2015 14:26

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

1. Právo na život? Počaté děti nemají právo na život. Připravuje se půda pro usmrcování stále starších plodů až k potratu porodem, který už praktikují v některých státech USA. Prosazováním euthanázie ztrácejí právo na život společensky nepohodlní jednak prakticky, neboť v zemích, kde se euthanásie praktikuje je minimálně polovina klientů usmrcena v rozporu se zákonem (Marta Munzarová Kluzký svah). Od osmdesátých let minulého století extremističtí ekologové hlásají myšlenku o "redukci" lidstva na Zemi. Toho se již chytají dobrodinci Bill Gates, G. Soros a další a uvažují o "konečném"  počtu do jednoho sta milionů jedinců. Hitler a Stalin jsou proti nim lidumilové. Hodnota života v Evropě nemá stejnou váhu, srovnejte desítku mrtvých redaktorů francouzského pornopolitického plátku se stovkami vražd ze cti nejen Německých muslimů.

P. Čech 30.1.2015 17:51

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

Něco do sebe to ovšem má.   Nedávno jsem někde četl, že za doby Karla iV žilo na území dnešních Čech 340 000 lidí. Před 5000 lety žilo na úzení střední Evropy 58  lidských jedinců. V roce 1960, kdy jsem navštěvoval gymnázium jsme se učili, že na světě žije 1,8 miliardy lidí. Dnes nás je téměř 8 miliard. Pokud se s tím něco nebude dělat za 100 let se lidé navzájem sežerou (obrazně řečeno). Planeta Země lidstvo neuživí. Lidé se totiž množí jako myši a to geometrickou řadou. Nemálo k tomu přispívají také ti, kteří nazývají lidský plod dítětem. Ono totiž plod se stává dítětem až okamžikem narození. Také jsem před časem sledoval v televizi debatu marxisty a anglikánského pastora. Pastor vypočetl, že kdyby od roku 1 n.l. neexistovaly války a morové a jiné epidemie, bylo by dnes na Zemi 100 miliard lidí. Myslíte, že by tato Země tolik lidí dokázala uživit? Já si to nemyslím.

J. Kučera 30.1.2015 18:18

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

Velkým šlágrem alarmistů v šedesátých letech minulého století, stejně jako dnes globální oteplování, bylo tvrzení, že do roku 1980 bude svět natolik přelidněn, že dojde ke globálnímu hladomoru. Nedošlo. Je to proto, že stejně jako bakterie, kvasinky, plísně, živočichové i rostliny nemají lidé t.zv. logaritmický růst trvale. Logaritmickým růstem se nazývá fáze, kdy se v pravidelných časových intervalech populace (čehokoliv živého) zdvojnásobuje. Po logarotmické fázi, daleko dříve, než dojde k limitaci zdroji živin, rychlost růstu klesá až do t.zv. stacionární fáze. Evropa před vlnou imigrace dosáhla této stacionární fáze. Stejně se k tomu blíží Latinská Amerika a Asie. Afrika by tam byla rovněž, ale díky spasitelským tendencí se uměle udržuje v logaritmické fázi (v biologii se tomu říká "fed-batch").

P. Mach 30.1.2015 22:24

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

TO jste si vycucal z kterého prstu, že v době neolitu žilo ve střední Evropě 58 lidí? Země je schopná uživit až 35 miliard lidí, takže bez starosti.

J. Krásenský 30.1.2015 14:38

Re: No a co jsou tedy ty evropské hodnoty

2. Právo na spravedlivý soud. V multikulturním prostředí, kde je důležitější pohlaví a barva kůže? Od chvíle, kdy "dobrodinci" odstranili z právního systému Presumpci neviny, jsme přestali být státem právním a soud hledí na kauzy politicky, tedy kulturně politicky.