23.4.2021 | Svátek má Vojtěch


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petr Brodský 4.3.2007 15:41

Autor je stejně nevěcný, jako pan Leinen

Jo Leinen hodnotí Klause, aniž by věcně oponoval jeho názorům a pan Šlechta dělá přesně totéž s námi, t.j. v Klausově slovníku s Europeisty. Mimochodem ten Klausův termín se mi líbí. Je mnohem lepší než termín eurooptimista či euroskeptik. Podstata věci spočívá v tom, že my jsme europeisté a Vy nacionalisté. Což není žádná nadávka. Znamená to, že jste pro suverenní národní státy, v nichž plná práva mají ti, jejicž národnost má jméno shodné s jménem státu, Ti ostatní jsou považováni za hosty, i když mají plné občanství a i když v zemi žijí libovolný počet generací a měli by se těm  prvním "přizpůsobit", t.j. především nemluvit veřejně svým jazykem a nepožadovat školy v mateřském jazyce.

P.S.: S těmi referendy se moc nevytahujte. Neznám žádný významný národní stát, který by vznikl referendem. Nevznikla tak ani Česká republika.

AeroKarel 4.3.2007 18:05

Re: Autor je stejně nevěcný, jako pan Leinen

Ale já bych nic proti EU jako státu neměl. Jen by musel mít jednoduchou a jasnou ústavu, být liberální a ne dirigistický a musel by mít jasný systém voleb. Ten současný dirigistický moloch s rozhodováním nevolených (celoevropsky nevolených ala Špidla) mne opravdu nijak nepřitahuje.

A k těm hostům, nastěhuji-li se k někomu, tak asi proto že se mi poměry u něj líbí více, než tam kde jsem byl dosud. Takže ve vlastním zájmu bych se měl přizpůsobit a snažit se aby mi místní rozumněli. Školy v mateřském jazyce je moc pěkná cesta k výrobě gheta.

Nepleťte si národnost s občanstvím.

MaR 4.3.2007 18:47

Re: Re: Autor je stejně nevěcný, jako pan Leinen

Ano ano právě v tomhle duchu potřebujeme sepsanou Evropskou ústavu. Liberální, jasně vymezené co je společné a co ne(a toho společné jen to co je skutečně nutné - tady je ovšem těžká diskuze protože jako na druhý post hned po ekonomice hodí obrana :/). A dsůlednou kontrolu všeho společného, samozřejmě. Socialismus totiž opravdu nefunguje.

Fafa 4.3.2007 22:19

MaRe,

no prave. Spolecna obrana vuci vnejsi agresi je IMHO naprosto nezbytnou vlastnosti statu. Pokud se dnesni Evropane nedokazou na spolecne obranne politice domluvit, tak asi nema smysl sjednocovat Evropu. Je sice pekne mit sepsanou ustavu, ale napred by se mely vyresit takove "drobne" problemy jako britsky a francouzsky hlas v Rade bezpecnosti a povoleni prujezdu armad NATO pres neutralni clenske staty EU.

Petr Brodský 6.3.2007 15:41

Re: Re: Autor je stejně nevěcný, jako pan Leinen

Zaměňování národnosti a občanství je typické pro přívržence národního státu. a označování menšin za "přistěhovalce" jakbysmet. Oxitánci, Bretonci Korsičané a Baskové nejsou ve Francii žádnými přistěhovalci. A totéž se týká Arabů, Kabylů, Maurů, Šilhů atd, kteří žijí ve Francii ve druhé či třetí generaci. Pokud by přístěhovalectví byla dědičná vlastnost, byli bychom přistěhovalci všichni všude.

A pokud jde o motivaci přistěhovalců, Vy si myslíte, že seČeši stěhují např. do Švédska proto, že se chtějí stát etnickými Švédy?

Petr Brodský 6.3.2007 15:46

Re: Re: Re: Autor je stejně nevěcný, jako pan Leinen

P.S. A pokud jde o to gheto, tak dneska jste v ČR příslušníkem méněceného gheta, když nerozumíte anglicky. S tím národní stát nenadělá vůbec nic. Ten je dobrý akorát na to, aby s češtinou buzeroval Vietnamce. Ovšem zcela neúspěšně, protože Vietnamci se dokáží naučit cokoli.

PROKOP BUBEN 4.3.2007 10:34

MÁM ZA TO

 ŽE autora NEŠLECHTÍ, podobně jako mnoho jiných podobných, když si NEVŠÍMÁ a zřejmě záměrně, že smlouva k ústavě EU, byla odmítnuta u Frantíků, proto že se jím jevila příliš PRAVICOVÁ, zatím co Nizozemcům se zdála být příliš LEVICOVÁ.....Domnívám se, že tato skutečnost je dost PODSTATNÁ....

PetrH 4.3.2007 11:37

Re: MÁM ZA TO

Já ji odmítám, protože je příliš komplikovaná a až srdceryvně hloupá. Čiší z ní snaha říci všechno a současně nic a přitom všechno řídit bez jakékoliv odpovědnosti. Četl jste ji vůbec?

AeroKarel 4.3.2007 15:10

Re: MÁM ZA TO

Ano, dost podstatná, BLBÁ ZLEVA I ZPRAVA.

PROKOP BUBEN 4.3.2007 20:27

Re: Re: MÁM ZA TO

Potkal jste už něco naprosto dokonalého, pak by to mohl být jen VESMÍR, nebo kLaus....Domnívám se, že je dobré uvádět právě tyto rozdíly, protože se stále jen HALEKÁ, ŽE ODMÍTNUTÍ TĚMI DVĚMA - bylo podstatné.....

AeroKarel 4.3.2007 21:14

Re: Re: Re: MÁM ZA TO

Podrobnosti výše, jen jsem myslel že tento způsob pravopisu pana presidenta drží jen blba Zimu. Ale je to asi nakažlivé.

Láďa 4.3.2007 1:07

nějak přenálepkováno

Autor v nadpise bojuje proti nálepkování, ovšem hned ve druhém odstavci používá označení soudruh. To snad i novoroční předsevzetí vydrží déle. Nebo možná autorovi vadí jenom když nálepkují ti druzí ale sám nálepkuje rád.

Cogito 3.3.2007 22:02

Kdo hlasoval pro euroustavu

Ono se to jaksi z médií vytratilo a hovoří se jen o státech, které souhlasili a které nesouhlasili. Pamatujete se však jaký byl poměr v referandech tam kde byla vypsána? Těch kteří byli PROTI rozhodně nebylo zanedbatelné procento (stejně jako těch kteří byli přehlasováni se svým PRO). Výrok "Ůstava je vyvážená a dobrá, protože na ní každému vadí něco jiného." vypovídá o mnohém. Vymezení funkcí a pravomocí evropské unie a jejich orgánů je potřebné. Listina, kterou by podepsali všichni občané unie však vypadá zcela jinak.

AeroKarel 3.3.2007 23:42

Re: Kdo hlasoval pro euroustavu

Ono těch treperend zase tak moc nebylo. Většinou parlamenty ......

A v Německu parlament ano, ale jejich ústavní soud ne. Takže kdo ví, zda odmítnuvší nejsou tři.

68 3.3.2007 21:58

Tož jak že si představuju v reálu “společný postoj”.

Já si ho tedy představuju tak, že třeba stojíme v haptáku, seřazeni řekněme ve čtyřstupech, nehýbáme ani brvou  -  a tohle všechno prostě děláme  “všichni společně”. Není to obtížné, ale nacvičit je to potřeba taky.

AeroKarel 3.3.2007 23:40

Re: Tož jak že si představuju v reálu “společný postoj”.

R^R^R^

Saskino 3.3.2007 19:38

ach jo

Proč se muslimové nemohou dohodnout, to si můžete přečíst na tomto blogu - videa o výchově dětí, atentátnících, atd.... R^

Saskino 3.3.2007 19:42

Re: ach jo

ha te te pe dvoj te cka lomitko lomitko eura bie te cka blo g te cka ce zet ;-D

MaR 3.3.2007 19:09

Blábol

No tohle je teda blábol. Autor musí moc dob ře vědět, že Klausova argumentace je stejně nefér jako Leinova odpověď. Pak následují citáty vytržené z kontextu a jakýsi morální apel k diskuzi když předtím autor naházel těžkou špínu na všechny eurooptimisty. Řadím se spíše k euroskeptikům, ale tohle je moc.

jasan 3.3.2007 19:19

Re: Blábol

echm... racil pan precist navrh EUstavy?

MaR 3.3.2007 19:39

Re: Re: Blábol

Já chápu ústavu jako vymezení pravomocí sdíleného a svrchovaného v moci národních států. Nesouhlasím se současným zněním EUstavy, ale jsem PRO aby neprobíhalo paušální odmítání ale naopak rychlé přijetí v lehčí podobě. To by také mělo zastavit současné nevyjasněné směřování EU, kdy někdy nemístně reguluje a zasahuje a jindy naopak společný postoj velmi citelně chybí (společné vyjednávání např vůči Rusku a Číně). Mj tuto pozici začíná přijímat i VK (viz jeho poslední vyjádření).

jasan 3.3.2007 19:43

Re: Re: Re: Blábol

jak si v realu predstavujete "spolecny postoj"..?

MaR 3.3.2007 19:47

Re: Re: Re: Re: Blábol

Tak co třeba vyjednávání o energetice, aby si Rusko nemohlo dupnout na jednotlivé státy (jako třeba na nás) a mezitím uzavřít exkluzivní smlouvy např s Německem. Pak jsme vydání napospas ruským zájmům.  Netušil jsem že je nutné vám vysvětlovat takové základy :)

jasan 3.3.2007 20:13

Re: Re: Re: Re: Re: Blábol

no a jak v tom nemcum a rusum zabranite?   lejstrem?  jako v pripade 3%  shodku?   Netusil jsem, ze jste tak odtrzeny od reality...

MaR 4.3.2007 18:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Blábol

No a o tom to je :) Více integrovaná Evropa - nebude to možné, ale zase vám do všeho budou mluvit z Bruselu. Sdružení víceméně nezávislých států - máte větší lokální citlivost zohledňující *národní* zájmy kde si každý hrabe na svém písečku - pak samozřejmě žádným nastane právě to o čem mluvíte. Už konečně chápete kam mířím? Že vysoká integrace i samostané státy mají své výhody a nevýhody? Nebo vám to stále ještě necvaklo a vidíte jen svoji verzi a kroutíte všechny fakta, aby vám to zapadalo?

AeroKarel 3.3.2007 21:14

Re: Re: Re: Blábol

"To by také mělo zastavit současné nevyjasněné směřování EU, kdy někdy nemístně reguluje a zasahuje "

Jo, mělo by, ale nezastaví, početní dobře placení pánové v Bruseli z toho mají moc dobré živobytí. Představujete si, jak si kapři vypustí rybník? Jediná možnost je zabránit jim v kecání do všeho možného. Což tato ústava nezaručovala, šla přesně opačným směrem.

MaR 4.3.2007 18:39

Re: Re: Re: Re: Blábol

Přečtěte si ještě jednou co jsem napsal, měl byste pochopit i implikace než se rozhodnete (špatně) reagovat.

Jan (ne ten od Cibulky) 3.3.2007 18:52

Ze vseho mne nejvice vzdy pobavi,

kdyz priznivci lziprofesora Klause - ktery v Cesku jako predseda vlady a suverenne nejsilnejsi strany udrzoval pri zivote mzdove moratorium, bankovni socialismus, regulovane najmy a danove zatizeni pro korporace i obyvatelstvo, ktere museli snizovat na rozumnou vysi az vlady CSSD, a dalsi zverstva - obvinuji Evropskou unii a stare clenske zeme ze socialismu.

Az budou Cesi vykonni jako treba Holandane, Britove nebo vysmivani (nevim proc) Rakusane a nebudou si do cela statu volit neschopne, hloupe, line a zkorumpovane odeesaky, potom muze Cesko prosperovat. Zatim ma z Evropske unie pouze vyhody a dotace.

jasan 3.3.2007 19:04

Re: Ze vseho mne nejvice vzdy pobavi,

pekne kecate... zatim na EU doplacime - a to v kalkulaci neni zahrnuta uredni buzerace....

MaR 3.3.2007 19:41

Re: Re: Ze vseho mne nejvice vzdy pobavi,

Tak nějak všechny ekonomické ukazatele si *myslí* pravý opak.