9.5.2021 | Svátek má Ctibor


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jinda 4.3.2007 1:21

Re: Re: Re: pamatuji RVHP

pamet neni jedinym duvodem ke spokojenosti s malem. Je dobre fungujici trh vse?

Bobo 3.3.2007 9:25

Euro histerie

Leinen i Klaus jedno jest, protože oba dva jsou histerici. Když člověk Evropu vnímá z nadhledu, tak zjistí, že vznikla teprve v pátek večer a dnes máme sobotu dopoledne a co je to týden, měsíc, rok pro Evropu. Kde jsou ty časy, kdy evropské národy chřestěly klacky, kterými se navzájem mlatily po hlavách.

honzak 3.3.2007 10:25

Re: Euro histerie

histerie moc nevadí, zato hysterie je velký problém....

M. a m i Z 3.3.2007 9:02

Pane Šlechta,

když se při Vaší kritice EU držíte kLause, (který bohužel je srovnatelný s popírači holocaustu) musíte skončit opět konfúzními smyšlenkami.

Ten Profesor totiž na jednu stranu poukazuje na ohromné chyby EU, srovnává ji s RvHP, kritisuje byrokracii, atd, na druhou stranu ale popírá, že by EU byla v krizi a chce pokračovat, jako doposud, tupě blokuje reformu. Při takovém rozporu je těžko se divit, že je považován za blbce.

Mě by při tom všem českém teoretisování zajímalo, proč se nezeptáte, kde by bylo Česko bez té špatné EU? A to s tím guru kLausem, vydávajícím se za odborníka na všechno možné, který ale neprohlédne ani jednoduché souvislosti např. mezi pracovním trhem a daněmi.

Bobo 3.3.2007 9:32

Re: Pane Šlechta,

a špínavými penězi. Prostě kLaus chytil zelený zákal.

David A. 3.3.2007 11:39

Re: Pane Šlechta,

Trapné agrumenty, nic víc se k tomu nedá dodat. Ale mám odpověď na jednu vaši otázku: Kde by bylo Česko bez Evropské unie (která díky svému socializující tendenci opravdu velmi špatná je!). Česko by bylo uproštřed geografické Evropy, někde mezi Německem, Polskem, Slovenskem a rakouskem. Stačí? :-)

M. a m i Z 3.3.2007 13:44

Pozoruji zajímavý pokrok,

s vděčností jsem zaznamenal, že si už nemyslíte, že byste to té Evropě ukázali, jenom kdybyste chtěli (ale zatím nechcete), ale pouze se v kLausově stylu rozporuplně zesměšňujete.

Ostatně, proč jste se pokusil o odpověď pouze na jednu otázku, nemáte na víc?

haui1 3.3.2007 17:33

Re: Pozoruji zajímavý pokrok,

Nebýt EU, tak jsme se nestali zemí dovážející cukr, nemuseli bychom omezovat velikost vinic, nemuseli bychom zavádět bezdotykové vodovodní baterie na záchodech, nemuseli vylévat guláš po dvou hodinách od uvaření, měli bychom Tuzemský rum, i když každý víme, že se nedělá z cukrové třtiny, a stovky dalších věcí.

M. a m i Z 3.3.2007 17:58

Když vidím, co Vám na EU vadí,

tak buďte rádi, že ji máte, že Vás reguluje. Kdybyste při vašich schopnostech byli vystaveni kLausovskému volnému trhu, živili byste se pořádně odstátou polévkou, která by zbyla po zahraničních turistech. (kLaus a byrokracie EU mají k sobě blíže, nežli si dokážete připustit, jenom u té EU je jasné, že je v krizi a potřebuje reformu zatímco u kLause se mylně domníváte, že je v permanentní říji)

Všechny ty chyby, které jste Vy EU vytknul jdou na konto inteligence Teličky, Špidli, kLause a spol. I dnes jsou české buranství a chorobný kLausův exhibicionismus dominantní vlastnosti v přístupu Čechů k EU, protože neumíte argumentovat. Zmíněné problémy jste si zavinili převážně sami mizernou garniturou.

AeroKarel 3.3.2007 21:34

Re: Když vidím, co Vám na EU vadí,

Já vždy myslel, že ten blb neumí jen napsat Klaus. Ale teď vidím i na jiných jménech, že se asi jedná o dyslektika. O myšlenkách se raději rozšiřovat nebudu, komentáře, které jsou neslušné, útočí na autora článku nebo na jiné osoby, slušně by to bylo dost nevýstižné.

jinda 4.3.2007 1:32

Re: Když vidím, co Vám na EU vadí,

Pane M. vasim zlym  poucovanim zlomyslne destruhujete kvalitu rozpravy. Proc asi?

honzak 3.3.2007 7:37

stručně řečeno,

EU není nic jiného než RVHP na vyšší technologické úrovni, avšak s typově stejnými strejci, kteří druhdy zasedali v Moskvě. Je to jen obrovská banda blafalů a příživníků, jejichž existence v úřadech EU je kontraproduktivní. Čím déle si budeme nalhávat, že tomu tak není, tím větší to nakonec bude průs*r. Ono totiž SJEDNOTIT znamená mimo jiné SROVNAT DO LATĚ! A kdo poté vyčnívá, je eliminován. Pokusy soudruhů Hitlera, Lenina, Stalina, Maa, Polpota a Fidela dávají velmi odstrašující příklad.

honzaku 3.3.2007 9:52

Re: stručně řečeno, mluvíš mi z duše. Nevím, proč pan Klaus podepsal Špidlovi naše

přistoupení k EU. To, že je to vlastně RVHP věděl už dávno. a omezuje to naši suverenitu. tzv. volný pohyb pracovních sil je totiž potlačení naší suverenity nad naším územím. kdekdo si k nám tak může přijet aniž my víme co tu chce a kolik přivezl peněz. rovněž tak snaha po sjednocení legislativy a normativních předpisech. Představte si, že všude budou stejné dopravní značky, stejné formuláře na daňové přiznání, nikde nebudeme hledat velvyslanectví české republiky ale jen jakési EU, stejná povolená rychlost, stejné elektrické zásuvky a zástrčky. jako by už nestačilo, že všude se měří metrem vnucenými nám francouzi(a ne pražským loktem jako ještě za marie terezie), čas počítá na hodiny a je zaveden dokonce katolický kalendář už z doby inkvizice.

A.S. Pergill 3.3.2007 10:14

Re: Re: stručně řečeno, mluvíš mi z duše. Nevím, proč pan Klaus podepsal Špidlovi naše

Průšvih je, že se nesjednocují ty zásuvky nebo dopravní značky, ale sjednocují se nesmysly. Ten volný pohyb osob pořád ještě nemáme a přitom už je nám vyhožováno řadou buzeračních opatření na "boj proti terorismu a zločinnosti" odůvodňovanými tím, že ten volný pohyb je (či brzo bude). Neexistuje jediný důvod, proč by měla být stejná rychlost na "vlásenkových" silničkách ve skandinávských horách jako na rovných a širokých dálnicích třeba v Německu. Když se zavádělo idiotské "jednotné svícení vedne", tak se argumentovalo situací za polárním kruhem ve Finsku a Norsku (už v našich zeměpisných podmínkách nemá význam, vydělá na tom jen stát zvýšením spotřeby paliva o cca 5%).

Metr (a dokonce i normy pro šrouby a matičky) máme už více než sto let společné se spoustou států, z nichž většina v EU není dodnes a nejspíš ani nikdy v budoucnu nebude. A nikomu to nevadí, protže sjednocení technických norem je obecně užitečné. Čas se poočítá na hodiny od doby staré Babylónie (pokud ne od Sumerů), asi ne zásluhou EU. Indie (jeden stát) má na svém území desítky kalendařů a nikomu to nevadí (pouze si chrochtají blahem jejich výrobci). Naopak násilné zavádění EUronorem do potravinářství (tedy tam, kde "společné normy" jsou z mnoha důvodů spíše škodlivou věcí) vedlo mimo jiné k loňské epidemii listeriózy s oběťmi na životech.

Ladislav N. 3.3.2007 13:18

Re: Re: Re: stručně řečeno, mluvíš mi z duše. Nevím, proč pan Klaus podepsal Špidlovi naše

Můžete popsat, jaká to byla norma EU, která podle vás vedla "mimo jiné k loňské epidemii listeriózy s oběťmi na životech"? 8-o

A.S. Pergill 3.3.2007 13:44

Re: Re: Re: Re: stručně:

Měli jsme u řady potravin (as surovin) v normě požadavek na nulový nález. V rámci harmonizací jsme museli připustit nízké, ale nenulové počty v řadě komodit. Výsledek: Hůř se to stanovuje (na tu nulu stačí jednoduchá pomnožovací půda a koncovka na prachobyč. krevním agaru, miska do 50 Kč), je to dražší (a mnou si ruce výrobci super extra agarů - miska za pár stovek), tj. se stejným ánsámblem a za srovnatelné peníze se toho zkontroluje méně (a hyg. služba v rámci harmonizací s EU spíš zhubla). Navíc bylo nutno prodloužit dobu uchovatelnosti potravin ve skladech (listérie se množí i při chladničkových teplotách) a byl tlak na tolerování skladování při +8 místo +4 stupních (tlak velkých obchodních řetězců vtělený do EU norem). Prostě: za socíku se děly různé prasečiny, ale tohle konkrétně by se stát nemohlo.

honzak 3.3.2007 10:32

Re: Re: stručně řečeno, mluvíš mi z duše. Nevím, proč pan Klaus podepsal Špidlovi naše

velmi vtipné:-D:-D:-D:-D:-D. Až budou stejné dopravní značky a sjednocené zásuvky/vidlice a tím i ochrana před nebezpečným dotykem neživých částí dejte mi vědět. Taky se těším na desítky let prosazovaný a stále neexistující metrický systém. Kdo občas dělá něco rukama, tak jistě chrochtá blahem nad palcovými závity a gola ořechy.

Budu patrně již v rodinném urnovém hrobu na Olšanech (číslo si z hlavy nepamatuji), ale mohu najít a dodat. Zprávu bych prosil s kyticí, za každý nemuslimský stát EU jeden květ.

janoryna 3.3.2007 10:54

Re: Re: Re: stručně řečeno, mluvíš mi z duše. taky doufám, že eu

tak daleko ve své integraci nepostoupí a nebo bez nás. a jsem rád,že chrochtáte blahem při své práci. pozor, aby eu vás o to štěstí nepřipravila. a ta norma s listérií byla zmírněna proto, aby se nebrzdilo podnikání. takže důkaz liberalizace v eu.

Jura Jurax 3.3.2007 11:20

Re: Re: Re: stručně řečeno, mluvíš mi z duše. Nevím, proč pan Klaus podepsal Špidlovi naše

No, aby to nebyla kytka akorát z asparágusu - dnešní Evropa je tak razdvatři, že by ji bez problémů dobyli Džingischánovi jezdci se zakřivenými šavlemi na drobných konících, zatímco v Bruselu by meditovali, zda obranou se neporuší lidská práva těch jezdců, jestli nemají nakonec na tu Evropu spravedlivý historický nárok, jestli není nehumánní se bránit (mírají přitom lidé) a tak podobně - a když by si ti nájezdníci dost nakradli a měli tudíž čím platit, evropské státy by jim s radostí dodávaly protitankové střely 4. generace, bojová vozidla pěchoty, bitevní vrtulníky, jakož i tanky Leclerc či Leopard a útočné pušky AUG nebo Famas.

LV 3.3.2007 10:55

Re: Re: stručně řečeno, mluvíš mi z duše. Nevím, proč pan Klaus podepsal Špidlovi naše

o metru a dalším sjednocování bych se šířeji nezmiňoval: v aeru mám budíky ve feetech (jsou v celé EU). Neměly být po roce 2000 všechny míry metrické?? Ale to socialisty netrápí: ono to funguje a přitlačit je potřeba tam kdy jde o věci podstatné - třeba v potravinářství a pod. Na zdraví Europivem v kterékoli zemi stejným!!

julo 3.3.2007 6:58

Nezabudnite !!!!

Nezabudnite ze Europu chcel zjednotit aj Hitler. Takze terajsie EU je len obdoba jeho myslienok!

Jura Jurax 3.3.2007 11:24

Re: Nezabudnite !!!!

Jojo, on Hitler byl nakonec taky socialista, že, pravda národní, kdežto ti socialisti v Bruselu jsou už holt evropští ... koncept das Neue Europa se dá oprášit a Brusel nakonec taky začíná na B (jako Berlín) :-/

PRASI DENT 3.3.2007 4:59

ASI TAKTO

 Klaun na Hradě z vůle bolševika po té co přispěl krysí silou k ožebračení státu, nás nutí být k partnerům u kterých většinou ŽEBRÁME tak nízcí, ŽE NIC NEDÁME.....To není spolupráce - to je opět jen přitroublý a neprozřetelný KLAUSISMUS.....CO TEN ČLOVĚK PŘEDVEDL PRO ZEMI PROSPĚŠNÉHO.....?

DS 3.3.2007 7:30

Re: ASI TAKTO

To je ale ubohost.To je přesně komunistická nenávist ke každému kdo má jiný názor než já.Lidem,kteří nás s pomocí Moskvy ovládali 40 let ,je to co se snaží nám vnutit z EU velmi blízké.Asi soudruzi doufají že z nás zase udělají jen poslušné loutky,které budou smět dělat jen to co jim dovolí.Doufám,že se probudí u lidí dostatečný pud sebezáchovy a nedopustí to.Francouzi to již předvedli

Bambino 3.3.2007 8:10

Re: Re: ASI TAKTO

Má pravdu, přededo. Má pravdu!

PRASI DENT 3.3.2007 11:03

Re: Re: ASI TAKTO

 Člověče - asi nevíte, že pro Frantíky byl EU smlouva příliš PRAVICOVÁ a naopak pro Nizozemce příliš levicová....O jaké komunistické nenávisti to hovoříte vy TROUBO.....Tu mají toho času bohužel ve svém repertuáru, především Klausomanové......

Papouch 3.3.2007 14:38

Re: Re: Re: ASI TAKTO

nevim jak v Nizozemi ale ja mam z Francie jine zpravy (od lidi, ne z medii)

hlasovalo se proti vlade ("pravicovy" Chirac zurive propagoval) a ztrate prava veta pro Francii

Starý J. 3.3.2007 10:58

Re: ASI TAKTO

To "ožebračení státu", tak to bych si nechal podrobně vysvětlit. Bylo možné ožebračit stát, který po rozpadu RVHP nebyl schopen nikde nic nabídnout, nikde nic prodat? Který "zaměstnával" miliony lidí v podnicích, jejichž výrobky mohly být expedovány jen do zemí s úrovní států RVHP? Který nebyl schopen a ani nemohl být, změnit strukturu hospodářství ze dne na den? Sedmnáct let po revoluci, i po vládě "excelentních ekonomů" Paroubka a Sobotky vůbec nevyčníváme nad ostatní postkomunistické státy a máme neskonale daleko ke státům, které nikdy nepotkala skvělá zkušenost s budováním reálného socialismu. Bylo možné takový stát vůbec ožebračit víc, než byl? Co pokládáte za "ožebračování"? Těsně před revolucí se na severu Moravy za miliardy korun pořídila válcovací linka oceli. Jakou prosím tato obrovská investice měla hodnotu, když ty její výrobky nebylo kde uplatnit a prodat, když je nebylo možné vyvážet jako výměnný obchod do SSSR? Povídejte! To je jeden příklad ze statisíců!

Thomas 3.3.2007 11:11

Re: Re: ASI TAKTO

"ožebračený stát" bylo možno ožebračit.Za zmínku stojí stav státního dluhu po "cinkání " klíči. V dalším období pak stav např. zemědělství. Je třeba pokračovat ?

Starý J. 3.3.2007 15:22

Re: Re: Re: ASI TAKTO

Tak konkretně zemědělství se nestalo nic moc, jen nemáme JZD a v něm přezaměstnanost. JZD odevzdala restituentům rozpadlé statky a zrezivělé mašiny a existují rodinné firmy, které hospodaří s členy rodiny na polovině původního JZD. Ono už koncem existence JZD byla na poli pětina těch, co v kancelářích!