1.12.2021 | Svátek má Iva


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
marie 4.7.2008 1:06

Lisabonská smlouva - její ratifikace, irské NE ..

proč toho víme tak málo o Lisabonské smlouvě, co nám má zůstat utajeno a proč, no a nakrásně vůbec tomu nerozumím, proč se o tom stále hovoří, když -

dle Článku 6  Lisabonské smlouvy, se říká, že  : 1. Tuto smlouvu ratifikují Vysoké smluvní strany v souladu se svými ústavními předpisy.Ratifikační listiny budou uloženy u vlády Italské republiky. 2. Tato smlouva vstupuje v platnost dnem 1. ledna 2009 za předpokladu, že budou uloženy "všechny" ratifikační listiny, nebo nestane-li se tak, prvním dnem měsíce následujícího po uložení ratifikační listiny tím signatářským státem, který tak učiní jako poslední. a to tedy znemná, že buď tuto smlouvu ratifikuje všech 27 státu a nebo nic ! a ne že budou úředníci EU "hučet" do Irů, že si to musí rozvážit, či rozmyslet, kde to jsme - do týdle EU jsem nechtěla!

honzak 4.7.2008 7:00

Re: Lisabonská smlouva - její ratifikace, irské NE ..

Nedobře na to hledíš Veverko! by pravil klasik (JDC Blaník). Jinak 100% souhlas, ta banda eurostrejců a eurotetek (vyzdvihněte přednosti hybáškové) si chce udělat totální diktaturu pod německou a francouzskou trikolorou.

Kverulanti, kteří chtějí trvat na pravidlech (která si ti eurostrejcové a eurotetky sami sepsali) se jim ani trochu nehodí. Asi eurostrejcové a eurotetky  vydají eurosměrnici na výměnu obyvatelstva. Sibiřské pláně stále mají minimální hustotu osídlení.....

jm0 4.7.2008 8:10

vždyť to tam máte napsaný:

nestane-li se tak, prvním dnem měsíce následujícího po uložení

ratifikační listiny tím signatářským státem, který tak učiní jako

poslední

prostě si to irsko ještě párkrát zopákne, dokud nezvolí správně, dodá ratifikační listinu jako poslední a je to. nebo, spíš, dostanou opravný termín s trošku jinou formulací zadání a podepíše to vláda, protože referenda už nebude třeba.

easy.