29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

EVROPA: Mluví se o Gruzii

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vodička-sapér 1.9.2008 20:45

Re: Re: Re: Re: Re: Čeští tavariši,je mě z vás špatně.

No  tak , Marate, mírněte se ,  více  se  ovládejte. Takovýmito  nekontrolovanými  výlevy  vzteku,  děláte až neřešitelné problémy  Vašemu  rodinnému  psychiatrovi.  Ten  bude  a na to se připravte,  chtít podstatně  vyšší  gáži, za nezbytnou,pravidelnou,   psychoanalytickou péči o Vás, a  již takto,  jak  dobře víte,  Vám  to dost  "leze  do peněz."

jura 2.9.2008 8:30

Re: Re: Re: Re: Čeští tavariši,je mě z vás špatně.

Kedves vita.Nem vagyok Cse.Magyar vagyok.

Schumacher 1.9.2008 11:07

Mám otázku.

Co Rusko po Evropě požaduje nepřijatelného ? Činí si územní nároky ? Požaduje zasílání otroků ? Výpalného ? Kontribuce ? Změnu politického systému, například zavedení komunismu, který samo opustilo ?  Pokud vím, tak samo čelí snahám o rozvrácení centrální moci, pokusům o rozparcelování a zmocnění se jeho přírodních zdrojů. Co brání stát se nezávislými na Rusku stavěním jederných elektráren pro výrobu elektřiny a vodíku, který by mohl sytit hladová potrubí našich plynovodů a hladové nádrže našich automobilů ? Co tomu brání, než my sami ?

Roman 1.9.2008 11:32

Re: Mám otázku.

Rusko je mocenská konkurence, Má pod kontrolou suroviny, nebo ve své blízkosti trasy jejich tranzitu, které my v budoucnu budeme nutně potřebovat. A "gruzínský prezidentský demokrat" asi něco v této "hře" hodně pokazil. Proto tolik pokřiku

Ale 1.9.2008 12:40

Re: Mám otázku.

To první je správně! Činí si územní nároky!

Roman 1.9.2008 12:54

Re: Re: Mám otázku.

A kdo si v dnešní době z velmocí nečiní územní nároky?  Každá velmoc občas potřebuje kousek území jiného státu, který by jí do toho nekecal

vita 1.9.2008 16:02

Re: Re: Mám otázku.

Ale...

Aa na copak?

Huaskaran 1.9.2008 17:24

Re: Re: Re: Mám otázku.

Na takzvané blízké zahraničí, pokud to nechápete.

pahejl 1.9.2008 11:00

chvala internetu

politrucii a propagandiste jako dolezal, barton, mandler a dalsi  uz to dnes nemaji tak jednoduche, jako komunisti pred rokem 89 R^

P.P. 1.9.2008 10:59

nesouhlas s autorem

S autorem nesouhlasím v několika zásadních bodech. Konflikt začal útokem gruzínské armády a dělostřeleckým a raketovým ostřelováním civilních objektů - paneláků obydlených normálními lidmi v Cchinvali. Ruská aktivita bylo odpovědí na tento čin. Toto nemůže zapřít nikdo, lze to jen okecávat řečmi na téma malý versus velký a podobně a tím se snažit zakrýt výše uvedená fakta. Dále není pravdou, že by malý státeček nezaútočil na velký. Nacionalističní magoři jsou na to šílení dosti. Každý zná útok Argentiny na britské Falklandy i jak to dopadlo. Méně známý je útok mrňavé a chdičké Arménie na několikrát větší, lidnatější a bohatší (má ropu v Baku) Azerbajdžán kvůli náhornímu Karabachu. Takže závěr - válku v Gruzii rozpoutala Gruzínská vláda a Rusko dělalo přesně to, k čemu mělo mandát - chránilo civilní obyvatelstvo.

Beldor 1.9.2008 11:34

Re: nesouhlas s autorem

A uz nekdo nasel tech 2000 mrtvych? :) asi se nekam schovali,co?;-PRv

vita 1.9.2008 11:43

Re: Re: nesouhlas s autorem

Jihoosetinská prokuratura ohlásila 1600 a něco mrtvých bez určení národnosti. To celkem odpovídá původním odhadům 1400-1500 osetských mrtvých, zejména civilistů a cca 200 gruzínských vojáků.

V době, kdy Cchinval ležel v troskách a většina mrtvých ležela ve sklepích pod troskami, se obtížně počítali - muselo se odhadovat. Odhad se ukázal být celkem přesným.

pbla4024 1.9.2008 11:49

Re: Re: Re: nesouhlas s autorem

Rusové ohlásili 133 mrtvých v Jižní Osetii. Už i Kreml přestal s propagandou o masakrování osetinských civilistů gruzínci.

vita 1.9.2008 12:21

Re: Re: Re: Re: nesouhlas s autorem

Ocitujji "with 133 civilians now listed as dead" - tedy bylo spočteno 133 známých a "listed", tedy vyjmenovaných obětí. Vše ostatní je opět interpretace.

Dle (odkaz) z 20. srpna jihosetské orgány napočítaly 1492 mrtvých a 170 nezvěstných. Zdůrazňuji "jihoosetské orgány" - může jít o přehánění.

A nemusí.

pbla4024 1.9.2008 12:28

Re: Re: Re: Re: Re: nesouhlas s autorem

Pořád vám jich tedy dvanáct set chybí, soudruhu komisaři.

vita 1.9.2008 16:16

Re: Re: Re: Re: Re: Re: nesouhlas s autorem

Kde?

i.h. 1.9.2008 10:35

Nemecti poslanci verejne lituji,

ze neni v platnosti Lisabonska smlouva. Pak by proste mohli s Francii a Italii naridit tem ostatnim "odhlasovat" to, co se temhle trem hodi do kramu. Druzba s Ruskem.

Jara London 1.9.2008 11:37

Re: Nemecti poslanci verejne lituji,

Nějaký odkaz? Jinak totiž Váš nick skutečně není ničím jiným než prostým přepisem hýkání osla.

i.h. 1.9.2008 12:26

Jo, odkaz, ten mate tady,

dneska rano to treba zevrubne vykladal socan Schulz od 7:15 na Deutschlandfunku. Taky rikal, ze by se ostatni staty mely nejlepe taky dostat do takove zavislosti na Rusku jako Nemci, aby nenarusovaly jednotnou frontu EU nejakymi pozadavky na to, aby si Evropani davali na Rusko pozor. Ostatni Nemce z minulych dni si dohledejte sam, neni to tezke.

vita 1.9.2008 11:45

Re: Nemecti poslanci verejne lituji,

Dosti plácáte - zejména o té možnosti nařídit ostatním cokoli odhlasovat.

O principu dvojí většiny jste něco slyšel?

Osobně si myslím, že družba nebo aspoň korektní vztahy s Ruskem jsou v zájmu evropských zemí. Včetně ČR, pochopitelně.

Huaskaran 1.9.2008 17:27

Re: Re: Nemecti poslanci verejne lituji,

Jistě, soudruhu. To by ovšem na ty korektní vztahy muselo přistoupit Rusko.

Harpyje 1.9.2008 12:53

Re: Nemecti poslanci verejne lituji,

Máte poněkud svérázné představy týkající se mezičlenských vztahů v EU (Německo a Francie nařídí...) a unisona německých poslanců (socan Schulz řekl).  Obezřetná politika vůči Rusku je v zájmu celé EU, návrat do dob studené války si mohou přát pouze blázni (na obou stranách). Z tohoto hlediska bylo včera večer velmi objevné, sledovat neústupnost a nekompromisnost ruského vyslance v Německu, kontrastující s konciliantností a zdravým rozumem Jean-Clauda Junkera. (http://daserste.ndr.de/annewill/)

i.h. 1.9.2008 13:30

Obavam se,

ze ohledne postoju nemeckych poslancu i prosteho lidu k Rusku (ne k Rusum, k imperialnimu Rusku) zijete v totalni iluzi. Moje predstavy jsou podlozene dlouholetou znalosti ze zivota mezi Nemci.

Harpyje 1.9.2008 13:55

Re: Obavam se,

Není nad vlastní zkušenost! Tou vezmete každému vítr z plachet. Asi znáte osobně spoustu německých politiků, když si můžete dovolit taková kategorická tvrzení. Já neznám osobně ani mého MdB, takže můj názor nemá velkou váhu. ;-D

i.h. 1.9.2008 16:46

No, a vidite,

poslali do lázní ostrou prosbu. Jak jsem rikal.

i.h. 1.9.2008 10:27

Nemecti politici troubi skoro unisono,

ze protoze je Evropa - cti Nemecko - prece tak na Rusku zavisla, musi se jednoznacne postavit na stranu Ruska.

Harpyje 1.9.2008 10:41

Re: Nemecti politici troubi skoro unisono,

Zajisté můžete přispět patřičným citátem a odkazem, znalče německých politiků.

Jara London 1.9.2008 11:40

Re: Re: Nemecti politici troubi skoro unisono,

Zdravím Harpyje, ač obvykle oponenti, vidím, že tentokrát jsme se vzácně shodli.

i.h. 1.9.2008 12:27

Viz vyse,

socan Schulz na Deutschlandfunku. A kdo hleda, najde, je to lehke.

vita 1.9.2008 16:04

Jeden hlas jednoho politika

je unisono? No, vlastně... při správném výkladu...